شبکه هارمونی Harmony و توکن ONE چیست و چگونه عمل می کند؟

اگرچه عملکرد و کاربرد کلی فناوری بلاکچین و تمرکززدایی مدت‌ هاست ثابت شده است اما مقیاس‌ پذیری همچنان برای پلتفرم‌ های مبتنی بر بلاکچین مشکل ایجاد می‌ کند. ناتوانی در مقیاس، ازدحام را به یک مشکل رایج تبدیل می کند که برخی از پروژه های بلاکچین وعده حل آن را می دهند.

هدف هارمونی ONE ارائه تمرکززدایی و مقیاس‌ بندی به سازندگان و کاربران غیرمتمرکز برنامه آن است. هارمونی با معرفی نوآوری و ترکیبی از فناوری‌ ها در پلتفرم خود کارایی کلی، مقیاس‌پذیری و قابلیت همکاری را افزایش می‌ دهد که در مجموع حداکثر عملکرد را تسهیل می‌ کند.

هارمونی ONE چیست؟

هارمونی ONE یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که ابزارها و عملکردهایی را برای ایجاد، میزبانی، مدیریت و استفاده از Dapp ها با حداکثر مقیاس پذیری و قابلیت همکاری ارائه می دهد. هارمونی بر روی اتریوم میزبانی می شود به همین دلیل است که این پروژه راه حل هایی را برای رفع محدودیت های فعلی اتریوم ارائه می دهد.

چشم انداز نهایی پروژه بلاکچین ایجاد یک محیط خود پایدار است که کاربران را قادر می سازد تا با استفاده از ابزارهای موجود بازارهایی را برای توکن های قابل تعویض و غیرقابل تعویض ایجاد کنند در حالی که از قابلیت همکاری و مقیاس پذیری از طریق اشتراک گذاری سود می برند. با به‌ روزرسانی‌های آتی که باید تا پایان سال 2021 منتشر شوند هارمونی قصد دارد به یکی از مشارکت‌ کنندگان اصلی در فضای مالی غیرمتمرکز تبدیل شود.

هارمونی همچنین زمان تولید بلاک را ارائه می دهد که بیش از یک ثانیه طول نمی کشد و تراکنش های نزدیک به آنی را با توانایی پردازش انتقال بالاتر نسبت به اتریوم یا شبکه های مشابه تسهیل می کند.

ONE رمز ارز اصلی شبکه هارمونی است و یک توکن چند منظوره است. از ONE می توان برای پرداخت خدمات و عملیات مختلف در شبکه از جمله پرداخت هزینه ذخیره سازی استفاده نمود. دارندگان ONE همچنین می توانند در حاکمیت شبکه شرکت کنند زیرا ONE به آنها حق رای می دهد.

هارمونی چگونه عمل می کند؟

هارمونی به مقیاس پذیری دست می یابد و سرعت تراکنش ها و تولید بلاک را با استفاده از اشتراک گذاری حالت تصادفی (random state sharding) افزایش می دهد. اشتراک گذاری حالت تصادفی به شبکه اجازه می دهد تا پایگاه داده را به پارتیشن های کوچک تر به نام شارد تقسیم کند تا تأخیر را کاهش دهد. بنابراین شاردینگ تراکنش‌ های سریع و تقریباً فوری را امکان‌ پذیر می‌کند در حالی که از تراکم شبکه جلوگیری می نماید.

شبکه هارمونی بر روی پروتکل تحمل خطای بیزانسی معروف به Fast BFT عمل می کند. FBFT سرعت و کارایی را در شبکه هارمونی با پردازش تراکنش ها به صورت موازی تسهیل می نماید. در عین حال هارمونی با مجموع امضای تراکنش‌ ها هزینه‌ های ارتباطی را کاهش می‌ دهد که 250 اعتبارسنجی و یا بیشتر را قادر می‌ سازد تا در کمتر از دو ثانیه به اجماع برسند.

چه ویژگی هارمونی را منحصر به فرد می کند؟

هارمونی یک پروژه منحصر به فرد در بازار ارزهای دیجیتال و بخش DeFi و Dapps ایجاد می نماید زیرا تلاش می کند تا زمان اعتبارسنجی سریع را ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که بلاک ها می توانند در چند ثانیه با نهایی شدن تقریباً فوری برای تراکنش های دفتر کل ایجاد شوند. هارمونی به طور قابل توجهی زمان مورد نیاز برای اعتبارسنجی تراکنش ها را با معرفی اشتراک گذاری کاهش می دهد.

این پروژه همچنین میزبان برنامه ای به نام Harmony Grants است تا توسعه دهندگان Dapp بیشتری را به شبکه جذب کرده و از نوآوری و ایجاد Dapp پشتیبانی کند. جدای از استفاده از FBFT و تئوری بازی، هارمونی منحصر به فرد بودن خود را در استفاده از یک تابع تصادفی قابل تایید برای اهداف امنیتی و اشتراک گذاری می یابد.

چه ویژگی به هارمونی ارزش می دهد؟

هارمونی به اندازه فناوری، ابزار و ظرفیت فنی آن برای پشتیبانی از موارد استفاده و عملیات در شبکه ارزشمند است. این عناصر ارزش ذاتی هارمونی را به عنوان یک پروژه تعریف می کنند در حالی که ارزش ONE عمدتاً توسط نوسانات و بسیاری از عوامل خاص هدایت می شود.

هارمونی از شاردینگ جهت حل مشکلات تراکم و افزایش ظرفیت کلی برای مقیاس استفاده می کند که آن را به یکی از معدود پروژه هایی تبدیل می نماید که می تواند تراکنش ها را در چند ثانیه پردازش کند. ارزش واقعی و قیمت بازار تا حدی به دلیل نوسانات زیاد در بازار ارزهای دیجیتال اغلب با یکدیگر مطابقت ندارند.

چند کوین هارمونی ONE در گردش وجود دارد؟

در حال حاضر 10.804.249.185 ONE از مجموع 13.156.044.839.793139 ONE در گردش است. هیچ محدودیتی برای عرضه ONE وجود ندارد زیرا هارمونی در حال حاضر از تورم جهت پاداش دادن به سهامداران استفاده می کند. با این حال کل نرخ پاداش سالانه 441 میلیون ONE تعیین شده است و کارمزد تراکنش‌ ها صدور توکن‌ های جدید را جبران می‌ کند. این بدان معناست که با افزایش پذیرش شبکه تورم به سمت صفر می‌ رود.

تعداد کوین های هارمونی در گردش ضرب در قیمت فعلی ONE در بازار برابر با ارزش بازار هارمونی است. ارزش بازار ONE را در بین همتایان رمزارز خود رتبه بندی و همچنین تسلط و سهم بازار آن را مشخص می کند.

سایر اطلاعات فنی

شاردینگ برای اولین بار توسط Zilliqa (ZIL) جهت افزایش کارآیی شبکه و فعال کردن مقیاس برای یک محیط کاربردی تر Dapp مورد استفاده قرار گرفت. هارمونی برای جلوگیری از حملات مخربی که در سیستم به اشتراک گذاری ممکن است در صورت تلاش یک شارد کنترل شود از شاردینگ بلاکچین استفاده می کند. به لطف این تکنیک شاردینگ بر روی لایه های اجماع انجام می گردد و پردازش موازی جهت فعال کردن کارآیی پلتفرم کلی به کار گرفته می شود.

این واقعیت که هارمونی شبکه را به پارتیشن‌ های کوچک‌ تر و یا شاردها تقسیم می‌کند همچنین به دستگاه‌ هایی با ظرفیت پایین‌ تر اجازه می‌ دهد تا در شبکه شرکت کرده و به عنوان نود عمل کنند.

ایمنی شبکه هارمونی چگونه است؟

شبکه هارمونی از Proof Effective of Stake جهت ایمن سازی شبکه و جلوگیری از حملات مخرب استفاده می کند. هارمونی اولین شبکه ای است که از تنوعی از اثبات سهام در ترکیب با اشتراک گذاری استفاده می نماید تا تمرکززدایی و امنیت را امکان پذیر کند. EPoS به صدها گره مختلف اجازه می دهد بدون به خطر انداختن متمرکز شدن فرآیند سهام شرکت کنند.

هارمونی همچنین از تولید تصادفی توزیع‌ شده و یک تابع تصادفی قابل تأیید استفاده می‌ کند که امکان انتخاب نودهای تصادفی توسط نودهای پیشرو در فرآیند تأیید را بدون به خطر انداختن امنیت شبکه فراهم می نماید.

نحوه استفاده از هارمونی چگونه است؟

هارمونی را می توان جهت توسعه و میزبانی Dapp ها در یک اکوسیستم بسیار غیرمتمرکز و مقیاس پذیر که برای پشتیبانی از ایجاد Dapp های DeFi طراحی شده است استفاده نمود. این شبکه همچنین برای تراکنش‌ های کم تأخیر و کم کارمزد استفاده می‌ شود در حالی که توان عملیاتی بالا و نهایی شدن تراکنش را در چند ثانیه ارائه می دهد.

ONE توکن اصلی شبکه و یک ارز دیجیتال چند منظوره است که به شبکه قدرت می دهد. می توان از آن در حاکمیت شبکه برای اعطای حق رأی به دارندگان استفاده نمود و همچنین می تواند به عنوان انگیزه ای جهت پاداش دادن به مشارکت کنندگان شبکه برای اعتبارسنجی و ایمن سازی شبکه استفاده شود. ONE برای پرداخت هزینه های گس، تراکنش و پرداخت هزینه های ذخیره سازی استفاده می شود. علاوه بر این می‌توانید ONE را در بازار ارزهای دیجیتال معامله کنید و سعی کنید بر اساس تفاوت بین قیمت‌ های خرید و فروش ناشی از تغییر روند سود کسب نمایید.

اثبات سهام هارمونی

هارمونی از یک تغییر مکانیزم اجماع اثبات سهام به نام Effective Proof of Stake استفاده می کند تا امنیت اشتراک گذاری را افزایش داده و به صدها نود اجازه دهد تا در عملیات شبکه شرکت کنند.

EPoS تمایل به تمرکز سهام را کاهش می دهد و در عین حال از تفویض اختیار، کاهش دو علامت، بررسی عدم دسترسی و ترکیب پاداش پشتیبانی می کند.

سخن پایانی

هدف هارمونی حل مشکل مقیاس پذیری و قابلیت همکاری ناکارآمد است و به توسعه دهندگان Dapp یک محیط کاملاً بهینه برای دپ های دیفای و تراکنش هایی با نهایی شدن تقریباً فوری ارائه می دهد. هدف هارمونی تبدیل شدن به یکی از شبکه های برتر از نظر سرعت و عملکرد، با تاخیر کم و کارمزد کم است.

هرچه هارمونی بیشتر برای توسعه Dapp و تراکنش‌ های سریع مورد استفاده قرار گیرد توکن اصلی آن یعنی ONE ارزشمند تر می‌ شود. معامله‌ گران می‌ توانند برای کسب سود ONE را خریدو فروش نمایند در حالی که کاربران شبکه می‌ توانند تمام عملکرد های شبکه را با توکن ONE باز کنند.

HarmonyHarmony
Harmony$۰.۰۴۷۶۰۴۹۲۱,۴۵۱.۶ تومان
:kriptomat.io