کرونوس (CRO) Cronos چیست و خرید آن چه ریسک هایی دارد؟

کرونوس ارز دیجیتال بومی زنجیره کرونوس است یک بلاکچین غیرمتمرکز و منبع باز که توسط شرکت پرداخت، تجارت و خدمات مالی Crypto.com توسعه یافته است.

زنجیره کرونوس یکی از محصولات مجموعه راه‌ حل‌ های Crypto.com است که برای تسریع پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال به‌عنوان وسیله‌ ای برای افزایش کنترل شخصی بر پول، محافظت از داده‌ های کاربر و محافظت از هویت کاربران طراحی شده است. بلاکچین CRO در درجه اول به عنوان وسیله نقلیه ای عمل می کند که برنامه پرداخت موبایلی Crypto.com Pay را تقویت می نماید.

در آینده، Crypto.com قصد دارد دسترسی به پلتفرم CRO را برای تقویت سایر محصولات خود نیز گسترش دهد. CRO در نوامبر تا دسامبر 2018 فعال شد.

چه چیزی کرونوس را منحصربه فرد می کند؟

بلاکچین CRO عمدتاً بر ارائه ابزار به کاربران راه حل های پرداخت، تجارت و خدمات مالی Crypto.com متمرکز است.

صاحبان CRO می توانند کوین های خود را در زنجیره Crypto.com قرار دهند تا به عنوان یک اعتبارسنجی عمل کنند و برای پردازش تراکنش ها در شبکه هزینه دریافت نمایند. همچنین از کوین های CRO می توان برای تسویه کارمزد تراکنش در زنجیره کرونوس استفاده کرد.

در چارچوب برنامه پرداخت‌ های Crypto.com کاربران می‌ توانند با پرداخت به بازرگانان در CRO تا 20 درصد و با خرید کارت‌ های هدیه و انتقال همتا به همتا به سایر کاربران تا سقف 10 درصد وجه نقد دریافت کنند.

هنگامی که صحبت از موارد استفاده معاملاتی می شود برنامه Crypto.com به کاربران اجازه می دهد تا با قرار دادن CRO برای لیست های منتخب جوایز توکنی کسب کنند.

همچنین کاربران می توانند با قرار دادن آنها در برنامه صرافی Crypto.com سود سالانه تا 10 تا 12 درصد در کوین های Crypto.com خود به دست آورند.

به طور کلی CRO به عنوان ابزاری عمل می کند که انگیزه Crypto.com را برای افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در مقیاس جهانی تقویت می کند. به این ترتیب این شرکت به طور مداوم در حال کار بر روی یافتن و توسعه موارد استفاده جدید است که به کاربران اجازه می دهد تا از ارز دیجیتال برای تقویت کنترل خود بر پول، داده ها و هویت خود استفاده کنند.

زنجیره کرونوس

کرونوس چین یک بلاکچین سازگار با اتریوم اخیراً برای اجرا به موازات بلاکچین Crypto.org راه اندازی شده است. این امر با زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس سازگار با EVM قابل مقایسه است. نسخه بتای شبکه اصلی کرونوس چین در ۸ نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شد و بر اساس Cosmos SDK ساخته شده است و از مکانیزم اجماع اثبات اعتبار PoA استفاده می‌ کند. سازگاری با ماشین مجازی اتریوم EVM به این معنی است که هزاران DApp ساخته شده بر روی اتریوم را می توان به کرونوس چین منتقل کرد. همچنین از پروتکل ارتباطات بین بلاکچین IBC نیز پشتیبانی می‌ کند که به آن اجازه می‌ دهد تا به اکوسیستم کازماس از DApps متصل شود.

چند کوین کرونوس CRO در گردش وجود دارد؟

مجموع عرضه CRO محدود به 30 میلیارد کوین است که پس از 70 میلیارد CRO سوزانده شده در سال 2021 به این رقم رسیده است که همه آنها در زمان راه اندازی بلاکچین ایجاد شدند و آن را به یک ارز دیجیتال غیرقابل ماینینگ تبدیل کردند.

ایمنی شبکه کوین Crypto.com چگونه است؟

CRO بر روی بلاکچین اتریوم مطابق با استاندارد سازگاری ERC-20 ساخته شده است به این معنی که شبکه آن توسط عملکرد Ethash ایمن شده است.

کرونوس چگونه عمل می کند؟

کرونوس مانند بیت کوین و یا اتر به عنوان یک ذخیره ارزش و یک توکن پرداخت عمل می کند.

Heng می گوید که CRO اساساً به عنوان راهی برای ایمن سازی و گسترش شبکه Crypto.com عمل می کند.

می توانید توکن های CRO را برای سبد سرمایه گذاری خود خریداری کنید، آنها را با ارزها و توکن های دیگر معامله کنید و یا از آنها برای خرید استفاده نمایید.

همچنین سرمایه گذاران می توانند CRO خود را با Crypto.com به اشتراک بگذارند تا به شبکه در تأیید تراکنش ها کمک کند. در ازای آن آنها سود و همچنین مزایای حساب اضافی مانند تخفیف در کارمزد معاملات دریافت می کنند.

آیا باید CRO را خریداری نمود؟

CRO در مقایسه با ارزهای دیجیتال معمولی مزایای زیادی دارد به ویژه با توجه به منابع بازاریابی قابل توجه Crypto.com.

اگر قبلاً از صرافی Crypto.com استفاده نموده اید CRO می‌ تواند ارزش خرید و نگهداری را داشته باشد زیرا به حساب شما مزایای بیشتری می‌ دهد مانند کاهش هزینه‌ های معاملات و شانس کسب CRO.

با توجه به اینکه CRO می تواند نوسانات قیمتی قابل توجهی داشته باشد ممکن است بهتر باشد از یک استراتژی میانگین هزینه دلاری پیروی کنید که در آن چندین خرید را در طول ماه ها به طور همزمان انجام می دهید. همچنین به خاطر داشته باشید که برای شروع نباید بخش قابل توجهی از دارایی های سرمایه گذاری خود را به هر یک از ارزهای دیجیتال اختصاص دهید.

خرید هر ارز دیجیتال مستلزم ریسک است و حتی اگر شما بزرگترین طرفدار ارز دیجیتال در جهان هستید فقط باید پولی را سرمایه گذاری کنید که می توانید با Crypto.com آن را از دست بدهید.

مزایای خرید CRO

پتانسیل رشد قوی CRO: به لطف کمپین های بازاریابی گسترده شرکت مادرش می تواند پتانسیل قوی داشته باشد. شان هنگ معاون رشد و عملیات در CoinMarketCap خاطرنشان می‌ کند که CRO یک ارز دیجیتال است که هنوز در مراحل ابتدایی نسبی قرار دارد اگرچه از زمان عرضه در سال 2018 رشد زیادی نشان داده است و در حال حاضر از نظر ارزش بازار در رتبه 19 قرار دارد.

APY با ریسک بالا: از فوریه 2022 APY سهام برای کرونوس 10٪ است. این بازگشتی است که در کرونوس جهت قرار دادن CRO خود برای کمک به اجرای بلاکچین Crypto.com دریافت خواهید کرد. در مقایسه APY اتر در رقیب کوین بیس حدود 4.5٪ است.

کارمزدهای معاملاتی کمتر در Crypto.com: اگر CRO را در حساب Crypto.com خود نگه دارید ممکن است واجد شرایط کارمزد معاملاتی کمتری باشید. این امر به ویژه برای معامله گران با حجم بالا مفید است.

خطرات خرید CRO

بسیار فرار: مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر قیمت CRO می تواند در هر هفته به شدت نوسان کند. ارزهای دیجیتال می‌ توانند سرمایه‌ گذاری‌ هایی با ریسک بالا و با پاداش بالا باشند بنابراین سرمایه‌ گذاران باید برای ضرر به ویژه در کوتاه‌ مدت آماده باشند.

در برابر تبلیغات منفی پیرامون Crypto.com آسیب پذیر است: از آنجایی که CRO توکن اصلی Crypto.com است موفقیت آن به صرافی گره خورده است. به عنوان مثال در ژانویه 2022 Crypto.com با یک هک مواجه شد که در آن 33 میلیون دلار به سرقت رفت که همچنین منجر به کاهش ارزش بازار CRO شد.

پاداش ها به قفل کردن سرمایه شما بستگی دارد: جهت واجد شرایط بودن برای جوایز بالاتر با Crypto.com باید CRO خود را به مدت شش ماه در یک زمان در اختیار آنها قرار دهید. در نتیجه نمی توانید به سرعت پول نقد کنید. شما همچنین فقط با شرط بندی بیش از 400000 دلار واجد شرایط دریافت بالاترین نرخ های پاداش هستید.

کریپتو کامکریپتو کام
کریپتو کام$۰.۱۹۳۱۶۵۵,۸۹۰ تومان