از کوین پایدار بایننس یا دلار بایننس (BUSD) چه می دانید؟

BUSD یک کوین پایدار تنظیم شده و دارای فیات وابسته به دلار آمریکا است. برای هر واحد BUSD یک دلار آمریکا به عنوان ذخیره در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر عرضه BUSD با نسبت 1: 1 به دلار آمریکا وابسته می باشد. دارندگان می توانند توکن های خود را با فیات عوض کنند و بالعکس.

به عنوان یک کوین پایدار BUSD برای حفظ ارزش بازار پایدار طراحی شده است. این کوین به سرمایه گذاران و معامله گران این امکان را می دهد که دارایی خود با نوسانات کم و بدون نیاز به خروج از فضای رمزنگاری در بلاکچین را داشته باشند.

اگر رمز ارزی را با بایننس خریداری یا معامله کرده اید احتمالاً قبلاً با BUSD روبرو شده اید. این توکن در میان جفت های معاملاتی بایننس که در صرافی آن ارائه می شود رایج است. به طور خلاصه BUSD به عنوان یک نسخه دیجیتالی از دلار آمریکا عمل می کند و به ارزش آن متصل است.

برای تازه واردان همیشه مشخص نیست که چرا معامله گران و سرمایه گذاران BUSD را نگه می دارند. نقش BUSD و سایر کوین های پایدار بخشی اساسی از اکوسیستم رمزنگاری است.

undefined

BUSD دقیقاً چیست؟

BUSD یک کوین پایدار است که توسط پاکسوس و بایننس تاسیس شده است. پاکسوس از فناوری بلاکچین برای ارائه کوین پایدار خود به عنوان یک محصول سرویس به شرکت های خارجی استفاده می کند.

مبلغ دلار آمریکا برابر با کل عرضه BUSD توسط پاکسوس قفل شده و به عنوان ذخیره خود در بانکهای آمریکایی بیمه FDIC عمل می کند. هنگامی که قیمت دلار آمریکا افزایش یا کاهش می یابد قیمت BUSD نیز به همان اندازه پایین و بالا می رود. این رایج ترین و سنتی ترین مدل کوین پایدار است.

BUSD سه ویژگی اصلی را برای معاملات ارائه می دهد: قابلیت دسترسی، انعطاف پذیری و سرعت. این توکن از طریق پاکسوس یا بایننس به راحتی قابل دسترسی است. می توانید آنها را از طریق صرافی بایننس یا خدمات فیات گیت وی خریداری کنید یا مبلغی به دلار آمریکا برای پاکسوس ارسال کنید تا توکن های جدید BUSD را برای شما ضرب کند.

BUSD همچنین امکان انعطاف پذیری را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند به سرعت دارایی های خود را بدون جا به جایی از بلاکچین به کوین پایدار تبدیل کنند. سرانجام با استفاده از BUSD کاربر می تواند به سرعت با پرداخت هزینه های جزئی به سراسر جهان پول ارسال کند.

این توکن در سه بلاکچین مختلف وجود دارد: اتریوم،زنجیره هوشمند باینس و بایننس چین. دارندگان بسته به نیازشان می توانند توکن های خود را بین بلاکچین ها معاموضه کنند. این کار را می توان در صرافی بایننس (هنگام برداشت) یا از طریق Binance Bridge انجام داد.

BUSD چگونه کار می کند؟

مکانیزم نگه داشتن BUSD در مقایسه با انواع دیگر کوین های پایدار نسبتاً ساده است. هر BUSD با 1 دلار از محل ذخیره قابل معامله است. با ارسال BUSD شما به پاکسوس، آنها توکن های شما را می سوزانند و ارز فیات را در اختیار شما قرار می دهند. این مکانیزم عرضه و ذخایر را در نسبت 1: 1 ثابت نگه می دارد.

سخن پایانی

BUSD هم به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و هم به عنوان یک ابزار مفید برای معامله کنندگان و سرمایه گذاران عمل می کند. وضعیت تنظیم شده و ذخایر حسابرسی شده موجود در موسسات مالی معتبر اعتبار بالایی به کوین می دهد. برای هر کسی که به طور منظم از زنجیره هوشمند بایننس یا بایننس چین Binance Chain استفاده می کند BUSD یک کوین پایدار است که در کنار سایر پروژه ها استفاده می شود.

چگونه BUSD تنظیم می شود؟

رگولاتورهای نیویورک اقدامات خاصی را در مورد بایننس و پاکسوس و چگونگی عملکرد کوین پایدار اعمال کرده اند. پاکسوس همراه با اطمینان از وثیقه کامل بودن توکن، باید به دقت ایجاد و سوزاندن توکن های BUSD را کنترل کند. پاکسوس همچنین در صورت نیاز به دلیل فعالیت غیرقانونی حق مسدود کردن حساب ها و حذف وجوه را دارد. همه این اصول به منشور اعتماد و قوانین بانکی نیویورک مربوط به کوین پایدار پایبند است.

در قراردادهای هوشمند توکن عملکرد جدیدی وجود دارد که منعکس کننده تنظیم ثبات است: SetLawEnforcementRole. این کد کوچک به پاکسوس این امکان را می دهد تا از اختیاراتی که قبلاً در حمایت از مقررات NYDFS ذکر شد استفاده کند.

چرا مردم از BUSD استفاده می کنند؟

بر اساس ویژگی هایی که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم BUSD موارد استفاده چندگانه ای برای سرمایه گذاران و بازرگانان رمزنگاری دارد.

اکوسیستم رمزنگاری می تواند بسیار بی ثبات باشد. مانند بازارهای مالی سنتی تقاضا برای دارایی های پایدار در رمزنگاری نیز وجود دارد. به ویژه هنگامی که بازار بیش از حد بی ثبات می شود. با تبدیل دارایی به فیات یا اوراق بهادار، سرمایه گذاران سنتی می توانند دوره بی ثباتی را پشت سر بگذارند. BUSD همین فرصت را برای سرمایه گذاران و بازرگانان ارز دیجیتال فراهم می کند.

بدون نیاز به تبدیل به فیات، سود خود را قفل کنید

وقتی کسی بخواهد از یک سرمایه گذاری خارج شود و سود خود را دریافت کند BUSD راهی بسیار ساده برای این کار را فراهم می کند. برای انتقال وجوه فیات به حساب بانکی خود از صرافی نیازی به صبر نیست. اگر تصمیم دارید وارد موقعیت جدیدی شوید یا دارایی دیگری بخرید دیگر نیازی نیست که صبر کنید تا حساب خود را با بودجه های جدید فیات شارژ کنید.

تفاوت BUSD با سایر ارزهای پایدار چیست؟

چند دلیل مهم که BUSD با سایر ارزهای پایدار در بازار متفاوت است. اول از همه اینکه BUSD بخشی از دسته ارزهای پایدار است که توسط فیات پشتیبانی می شود. همچنین ارزهای پایدار با پشتیبانی رمزنگاری وجود دارد که از دارایی های رمز ارز برای ذخایر خود استفاده می کنند به عنوان مثال مانند DAI.

همچنین کوین های پایدار الگوریتمی بدون هیچ گونه وثیقه وجود دارد. این پروژه ها سعی در کنترل میزان کوین پایدار با الگوریتم های ایجاد و سوزاندن توکن ها دارند.

اما BUSD چه تفاوتی با سایر کوین های پایدار با پشتیبانی فیات دارد؟ یک نکته اساسی این است که پاکسوس ممیزی های منظمی را منتشر می کند که نشان می دهد ذخایر دلار آمریکا با عرضه BUSD 1: 1 مطابقت دارد.

شرکت حسابداری Withum این حسابرسی ها را به عنوان بخشی از الزامات BUSD به عنوان ارز دیجیتال به پایان می رساند. هر پروژه ای این کار را نمی کند و برخی از کوین های پایدار با پشتیبانی از فیات ممکن است تمام اندوخته هایی را که ادعا می کنند نداشته باشند.

به عنوان مثال پرونده ای که دادستان کل نیویورک نشان داد که ذخایر کوین های پایدار تتر Tether (USDT) 100٪ پشتیبانی فیات را ندارد. این کشف در تناقض مستقیم با گفته های قبلی گفته شده توسط تتر بود.

سخن پایانی

BUSD هم به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و هم به عنوان یک ابزار مفید برای معامله کنندگان و سرمایه گذاران عمل می کند. وضعیت تنظیم شده و ذخایر حسابرسی شده موجود در موسسات مالی معتبر اعتبار بالایی به کوین می دهد. برای هر کسی که به طور منظم از زنجیره هوشمند بایننس یا بایننس چین Binance Chain استفاده می کند BUSD یک کوین پایدار از است که در کنار سایر پروژه ها استفاده می شود.

دلار بایننسدلار بایننس
دلار بایننس۵۷,۴۹۵ تومان
بایننسبایننس
بایننس۷۵.۴B دلار۱۰ / ۹.۹ امتیاز
بایننس آمریکابایننس آمریکا
بایننس آمریکا۲۴۹M دلار۱۰ / ۶.۹۱ امتیاز
Binance DEXBinance DEX
Binance DEX۳.۷۸M دلار۱۰ / ۴.۸ امتیاز