زمان بلاک Block Time چیست؟

زمان بلاک اندازه گیری زمانی است که ماینرها و یا اعتباردهنده ها در یک شبکه برای تأیید تراکنش ها در یک بلاک و تولید یک بلاک جدید در آن بلاکچین نیاز دارند.

بلاکچین ها برای اولین بار توسط بیت کوین در سال 2009 رایج شدند. این فناوری با ایجاد ارزهای دیجیتال بیشتر رشد کرده است که هر کدام می توانند از بلاکچینی متفاوت و یا یکسان روش های اعتبارسنجی و تکنیک هایی برای ایجاد بلاک های جدید استفاده کنند.

نکات کلیدی

  • زمان بلاک مدت زمانی است که برای ایجاد یک بلاک جدید در یک بلاک چین ارز دیجیتال طول می کشد.
  • یک بلاک توسط ماینرها تأیید می شود که برای تأیید تراکنش ها و حل هش با یکدیگر رقابت می کنند که بلاک دیگری ایجاد می کند.
  • تحت مکانیزم اجماع اثبات کار، ارز دیجیتال برای حل هش یک بلاک و ایجاد یک بلاک جدید پاداش می گیرد.

درک زمان بلاک

بلاکچین یک پایگاه داده توزیع شده است که تمام تراکنش های درون یک شبکه ارز دیجیتال را ثبت می کند. شما می توانید یک بلاک در پایگاه داده را به عنوان سلولی در صفحه گسترده در نظر بگیرید که اطلاعات تراکنش در آن ذخیره می شود. ماینرها تراکنش‌ ها را تأیید می‌ کنند که زمان می‌ برد زیرا یافتن راه‌ حل بلاک مستلزم انجام محاسبات آزمایشی و خطای زیادی از سوی کامپیوترها است.

این هش نامیده می شود با استفاده از یک الگوریتم برای تأیید تمام تراکنش های داخل یک بلاک که صحت تراکنش ها و اطلاعات ذخیره شده را تأیید می کند. هنگامی که راه حل بلاک پیدا شد یک بلاک جدید ایجاد می شود. مقدار زمان برای یافتن راه حل و ایجاد یک بلاک جدید زمان بلاک است.

اگر می‌ خواهید زمان بلاک را درک کنید چند نکته کلیدی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

  • بلاک فایلی است که تعدادی از آخرین تراکنش های ارز دیجیتال را ثبت می کند.
  • هر بلاک حاوی یک ارجاع به بلاکی است که قبل از آن وجود دارد به همین دلیل است که تغییر ارز دیجیتال از نظر تئوری غیرممکن می باشد.
  • ماینرهای ارزهای دیجیتال برای حل هش با یکدیگر رقابت می کنند که عدد هگزادسیمال تولید شده است که تراکنش ها را تأیید می کند. برنده یک کوین کریپتو دریافت می نماید.

زمان بلاک بیت کوین با اتریوم چه میزان متفاوت است؟

هر ارز دیجیتال زمان بلاک متفاوتی دارد. بیت‌ کوین حدود 10 دقیقه طول می‌ کشد در حالی که اتریوم تنها حدود 14 ثانیه طول می‌کشد. مدت زمان دقیقی که برای تولید بلاک طول می‌ کشد متفاوت است و به سختی هش بستگی دارد یعنی عدد هگزادسیمال تولید شده توسط هش. به عبارت دیگر زمان بلاک همیشه یکسان نخواهد بود.

مکانیزم‌ های اجماع وجود دارد تا به شبکه اجازه دهد تا در مورد معتبر بودن یک تراکنش توافق کند. ارزهای دیجیتال می‌ توانند از مکانیزم‌ های اجماع مختلفی استفاده کنند که از جمله عوامل دیگر بر زمان لازم برای تأیید تراکنش‌ ها و ایجاد بلاک‌ های جدید تأثیر می‌ گذارد. اثبات کار و اثبات سهام دو نوع مکانیزم توافقی هستند که از روش‌های مختلفی برای تأیید یک معامله استفاده می‌ کنند. اتریوم در حال انتقال به مکانیزم اجماع اثبات سهام در سراسر سال 2022 است در حالی که بیت کوین همچنان بر روی مکانیزم اثبات کار محبوب تر و پر انرژی تر است.

چند بیت کوین تاکنون ساخته شده است؟

بیت کوین دارای محدودیت 21 میلیون است. نزدیک به 19 میلیون بیت کوین در گردش است و تعداد بیت کوین های ایجاد شده در سال هر چهار سال به نصف می رسد. این امر تولید بیت کوین را کند می کند.

چند اتریوم ساخته خواهد شد؟

اتریوم بر خلاف بیت کوین محدودیت بالایی برای تعداد کوین هایی که ایجاد می شود ندارد.

چگونه بلاک بیت کوین را دریافت نماییم؟

شما هرگز یک بلاک بیت کوین دریافت نمی کنید زیرا بخشی از چارچوب بیت کوین است. در عوض زمانی که ماینر شما هش را حل کرده و بلاک دیگری ایجاد می کند یک بیت کوین دریافت می کنید.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۰,۱۴۳۶۳۹,۹۰۳,۱۷۱ تومان
اتریوماتریوم
اتریوم$۱,۱۳۸.۲۳۶,۱۵۷,۷۲۲ تومان