بیت تورنت BitTorrent (BTT) چیست؟

بیت تورنت یک پلتفرم به اشتراک گذاری فایل و تورنت محبوب همتا به همتا (P2P) می باشد که در سال های اخیر به طور فزاینده ای غیرمتمرکز شده است.

بیت تورنت که ابتدا در جولای 2001 منتشر شد توسط پلتفرم بلاکچین ترون TRON در جولای 2018 خریداری شد.

بیت تورنت از زمان خرید خود ابزارهای جدید مختلفی را با توکن اختصاصی ارز دیجیتال بومی BTT اضافه کرده است که در فوریه 2019 منتشر شد. BTT با استفاده از استاندارد TRC10 بر روی بلاکچین خود یعنی ترون راه اندازی شد.

طبق نوشته رسمی آن بیت تورنت در حال حاضر بزرگترین پروتکل ارتباطی غیرمتمرکز P2P در جهان است.

بنیانگذاران بیت تورنت چه کسانی هستند؟

بیت تورنت اصلی زاییده فکر برام کوهن توسعه دهنده و کارآفرینی است که خود از آن زمان در عرصه ارزهای دیجیتال به خوبی شناخته شده است.

کوهن توضیح داده است که بیت تورنت را برای غصب صنعت سرگرمی قدیمی طراحی کرده است که دستیابی به مواد را کند و گران کرده است.

این پلتفرم شاهد مبارزات حقوقی متعددی بوده است و کوهن معتقد است که قوانین کپی رایت را نقض نمی کند و به کاربران اجازه می دهد فایل هایی مانند موسیقی و فیلم را بین خود به اشتراک بگذارند.

در سال 2018 ترون خرید بیت تورنت را تکمیل نمود و بیت تورنت را تحت کنترل جاستین سان قرار داد. سان به دلیل وصل کردن ترون به عنوان یک ارز دیجیتال و فناوری بلاکچین بدنام است و در یک حراجی خیریه 4.5 میلیون دلار پیشنهاد داد تا با وارن بافت شخصیت معروف ضد کریپتو ناهار بخورد و با او در مورد ارز دیجیتال گفتگو کند.

ترون همچنین پشتیبان اضافه نمودن ارز دیجیتال به بیت تورنت است زیرا توکن BTT در بلاکچین ترون منتشر شد. این حرکت بخشی از تلاش‌های ترون برای افزودن ویژگی‌ های غیرمتمرکز بیشتر به پلتفرم بود.

چه چیزی بیت تورنت را منحصر به فرد می کند؟

هدف اولیه بیت تورنت این بود که صنعت سرگرمی قدیمی و نحوه دستیابی مصرف کنندگان به محتوا را مختل نماید.

شبکه های توزیع گران قیمت و ناکارآمد هدف اصلی بودند. برام کوهن مزایایی را در اجازه دادن به کاربران اینترنت برای توزیع مستقیم محتوا بین خود مشاهده نمود.

در اوایل دهه 2000 بیت تورنت به پلتفرم اشتراک فایل P2P تبدیل شد و ترون در سال 2018 راه اندازی شد.

تحت ترون بیت تورنت جذابیت کاربری خود را برای علاقه مندان به راه حل های غیرمتمرکز و ارزهای دیجیتال و همچنین پایگاه کاربران خود گسترش داده است.

از جمله ویژگی های اضافه شده می توان به بیت تورنت اسپید ​​اشاره نمود که از توکن BTT به عنوان بخشی از عملیات خود استفاده می کند.

چند کوین بیت تورنت BTT در گردش وجود دارد؟

BTT ارز دیجیتال بومی بیت تورنت می باشد که بر روی بلاکچین ترون به عنوان یک توکن استاندارد TRC-10 صادر شده است.

کل عرضه همانطور که در وایت پیپر آن ذکر شده است 990,000,000,000 BTT است. 6٪ از این کل در فروش توکن عمومی، 2٪ در فروش توکن خصوصی و 9٪ در فروش سید در دسترس بود.

20.1 درصد دیگر برای ایردراپ ها رزرو شده است که قرار است تا سال 2025 در مقاطع مختلف اتفاق بیفتد. تیم بیت تورنت و سازمان آمبرلا، بنیاد بیت تورنت 19 درصد از عرضه را دریافت کردند. بنیاد ترون دارای 20٪ است که 19.9٪ به خود اکوسیستم بیت تورنت اختصاص دارد.

4 درصد نهایی از توکن ها برای فعالیت های مشارکتی رزرو شده است.

BTT نقش های مختلفی را در محصولات بیت تورنت ایفا می کند از جمله به کاربران اجازه می دهد برای دانلود سریعتر با بیت تورنت اسپید ​​به دیگران پول پرداخت کنند.

ایمنی شبکه بیت تورنت چگونه است؟

بیت‌ تورنت می‌ گوید که از بالاترین سطح اقدامات امنیتی برای ایمن‌ سازی وجوه کاربران استفاده می‌ کند اما توصیه می‌ کند که ارز دیجیتال ریسک ذاتی دارد.

این شرکت توصیه می‌ کند که کاربران با استفاده از گزینه‌ هایی مانند تأیید بیومتریک از خود در برابر سرقت در قالب بدافزار و یا برنامه‌ های مشابه محافظت کنند.

چگونه کجا می توان بیت تورنت BTT را خریداری نمود؟

BTT برای ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها و حتی ارزهای فیات در صرافی های اصلی قابل معامله است. Binance، Huobi Global و OKEx از جمله پیشنهادات هستند.

بیت تورنتبیت تورنت
بیت تورنت$۰.۰۰۲۶۵۰۵۸۱۳۴.۱۱ تومان