ارز دیجیتال بیت کوین Bitcoin SV چیست؟

بیت کوین SV چیست؟

بیت کوین SV پس از هارد فورک بلاکچین بیت کوین کش BCH در سال 2018 پدیدار شد که به نوبه خود یک سال قبل از بلاکچین BTC فورک شده بود.

هدف بیت کوین SV تحقق چشم انداز اصلی پروتکل و طراحی بیت کوین است که در مقاله سفید ساتوشی ناکاموتو نرم افزار مشتری اولیه بیت کوین و نوشته های شناخته شده ساتوشی توضیح داده شده است. هدف BSV ارائه مقیاس پذیری و ثبات مطابق با توصیف اصلی بیت کوین به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا و همچنین ارائه یک شبکه داده توزیع شده است که می تواند از برنامه های بلاکچین پیشرفته در سطح سازمانی پشتیبانی کند.

برای این منظور محدودیت‌ های اندازه بلاک مصنوعی را حذف کرده و دستورات اسکریپت و سایر قابلیت‌ های فنی را که به‌ طور تاریخی توسط توسعه‌ دهندگان پروتکل بلاکچین بیت کوین غیرفعال و یا محدود شده بودند دوباره فعال نموده است. این امر به شبکه اجازه می‌ دهد تا ده‌ ها هزار تراکنش در ثانیه را پردازش کند در حالی که هزینه‌ های تراکنش بسیار پایین را برای پرداخت‌ های خرد حفظ می‌ کند و همچنین قابلیت‌ های پیشرفته‌ ای مانند توکن‌ ها، قراردادهای هوشمند، محاسبات و سایر موارد استفاده از داده را ارائه می‌ دهد.

شبکه BSV در ظرفیت خود برای مقیاس‌ گذاری نامحدود بر روی زنجیره منحصربه‌ فرد است و در عین حال بیش از هر بلاکچین دیگری با طراحی اصلی بیت‌ کوین هماهنگ می باشد.

بنیانگذاران بیت کوین SV چه کسانی هستند؟

شرکت فناوری بلاکچین nChain نرم افزار نود BSV را توسعه داده و به طور مرتب به روز رسانی های پروتکل را ارائه می دهد که عملکرد پروتکل اصلی بیت کوین را بازیابی می کند. اکنون nChain تیم زیرساخت بیت کوین SV را فراهم می کند که به پیشرفت نرم افزار نود و سایر ابزارهای زیرساختی برای شبکه BSV ادامه می دهد.

کریگ رایت دانشمند ارشد nChain که ادعا می‌ کند ساتوشی ناکاموتو است از زمان جدایی بین BCH و BSV در سال 2018 پس از پیشنهاد تغییرات پروتکل بحث‌ برانگیز توسط چندین توسعه‌ دهنده BCH از حامیان BSV بوده است.

پس از جدا شدن BSV از BCH یک انجمن صنعتی غیرانتفاعی مستقر در سوئیس به نام انجمن بیت کوین تشکیل شد که اکنون از رشد جهانی و پذیرش بلاکچین و ارز دیجیتال BSV پشتیبانی می کند. کار تیم زیرساخت بیت کوین SV در nChain به درخواست و جهت انجمن بیت کوین انجام می شود.

چه چیزی بیت کوین SV را منحصر به فرد می کند؟

BSV با سایر نسخه های بیت کوین در پایبندی به پروتکل اصلی بیت کوین و تمرکز بر تحقق چشم انداز شبکه بیت کوین که در مقاله سفید بیت کوین و سایر نوشته های شناخته شده ساتوشی ناکاموتو مشخص شده است متفاوت است. بر خلاف بیت کوین که اکنون در درجه اول به عنوان یک سرمایه گذاری و یا ذخیره دارایی ارزش عمل می کند BSV قصد دارد یک پلتفرم بلاکچین مقیاس پذیر و قابل استفاده برای پرداخت های کارآمد و برنامه های داده توزیع شده برای مصرف کنندگان، شرکت ها و کاربران دولتی ارائه دهد.

به لطف اندازه بلاک نامحدود خود BSV می تواند برای پاسخگویی به نیروهای بازار و پاسخگویی به خواسته های هر برنامه کاربردی و شبکه پرداخت بدون توسل به راه حل های لایه دوم مقیاس شود. در سال 2021 شبکه BSV اولین بلاک های سطح گیگابایت 1000+ مگابایت جهان را استخراج کرد که در آگوست 2021 به 2 گیگابایت رسید. برای مقایسه 2 گیگابایت 2000 برابر بلاک 1 مگابایت شبکه بیت کوین است. انتظار می رود ظرفیت بلاک شبکه BSV برای پشتیبانی از حجم تراکنش و موارد استفاده از داده بیشتر به رشد بیشتر ادامه دهد.

با آزمایش نرم افزار نود جدید تیم زیرساخت BSV قبلاً توانایی شبکه BSV را برای انجام 100000 تراکنش در ثانیه نشان داده است و انتظار دارد که این ظرفیت در شبکه اصلی BSV نشان داده شود و در آینده حتی بیشتر گردد.

BSV همچنین یک پلتفرم مقیاس پذیر و آماده محصول را برای توسعه دهندگان برنامه های بلاکچین ارائه می دهد که بسیاری از آنها پس از مواجهه با مشکلات مقیاس پذیری با افزایش پذیرش آنها از شبکه های دیگر مانند اتریوم مهاجرت کرده اند. BSV می‌تواند همراه با پذیرش کاربر مقیاس‌ پذیری کند به این معنی که توسعه‌ دهندگان می‌ توانند مطمئن باشند که هزینه‌ های تراکنش کم خواهد ماند و تعاملات به سرعت پردازش می‌ شوند.

عملکرد BSV برای کاربران سازمانی و دولتی جذاب است زیرا بلاکچین یک پلتفرم کارآمد و پایدار برای شرکت ها و آژانس هایی ارائه می دهد که به دنبال آزمایش و یا ساخت فناوری بلاکچین هستند.

چند کوین بیت کوین SV در گردش است؟

همانطور که توسط پروتکل اصلی بیت کوین تعریف شده است حداکثر 21 میلیون کوین BSV در گردش خواهد بود. کوین های تازه این گردش از طریق پاداش‌ های بلاک بین ماینرهای BSV توزیع می‌ شود که علاوه بر کارمزد تراکنش برای اعتبارسنجی بلاک‌ ها کسب می‌کنند.

جوایز بلاک برای ماینرها در دوره های از پیش تعریف شده 50 درصد کاهش می یابد تا به آرامی اتکای ماینرها به این کامپیوترها به کارمزد تراکنش تغییر کند و جریان توکن های جدید با نزدیک شدن به حداکثر مقدار خود کاهش یابد.

ایمنی شبکه بیت کوین SV چگونه است؟

BSV با مکانیزم اجماع اثبات کار همانطور که در مقاله سفید بیت کوین توضیح داده شده است ایمن می شود. این بدان معناست که برای اضافه شدن یک بلاک حاوی تراکنش‌ های جدید به بلاکچین ماینرها باید یک مسئله پیچیده ریاضی را با استفاده از قدرت پردازش کامپیوتر خود حل کنند. ماینری که این مشکل را حل می کند ابتدا پاداش بلاک و کارمزد تراکنش را دریافت می کند و بلاک آنها به زنجیره اضافه می شود.

همانطور که بلاک های بیشتری در بالای بلاک خود ساخته می شوند اعتبار تراکنش هایی که اکنون در زنجیره ذخیره می شوند توسط نودهای دیگر تأیید می گردند و تغییر آن اگر نه تقریباً غیرممکن و بسیار دشوار است.

از کجا می توان بیت کوین SV خریداری نمود؟

بیت کوین SV در صرافی‌ های بزرگ از جمله OKEx، KuCoin، Huobi، Bitfinex Bittrex، Bithumb و همچنین ده‌ ها پلتفرم اضافی فهرست شده است.

بیت کوین SVبیت کوین SV
بیت کوین SV$۵۲.۶۲۱,۶۰۸,۰۱۴ تومان