بیت کوین چیست؟ تاریخچه، ویژگی ها، جوانب مثبت و منفی

تعریف بیت کوین

بیت کوین (BTC) یک ارز دیجیتال است که به صورت الکترونیکی استفاده و توزیع می شود.

بیت کوین یک شبکه غیر متمرکز همتا به همتا است. هیچ نهاد یا شخص واحدی آن را کنترل نمی کند.

بیت کوین قابل چاپ نیست و مقدار آنها بسیار محدود است - فقط 21 میلیون بیت کوین می تواند ایجاد شود.

چه کسی بیت کوین را ایجاد کرد؟

بیت کوین برای اولین بار به عنوان یک نرم افزار منبع باز توسط یک برنامه نویس ناشناس یا گروهی از برنامه نویسان با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ معرفی شد. شایعات زیادی در مورد هویت واقعی خالق بیت کوین وجود دارد ، با این حال همه افراد ذکر شده در این شایعات ناکاموتو بودن را علنا ​​انکار کرده اند.

خود ناکاموتو یک بار ادعا کرد که یک مرد ۳۷ ساله است و در ژاپن زندگی می کند. با این حال، به دلیل انگلیسی بودن کامل و نداشتن برچسب نرم افزار به ژاپنی، تردیدهای منطقی در این مورد وجود دارد. حدود اواسط سال ۲۰۱۰، ناکاموتو به سراغ چیزهای دیگری رفت و بیت کوین را در دست چند نفر از اعضای برجسته جامعه بیتکوین گذاشت. همچنین ساتوشی از گاوین آندرسن به عنوان توسعه دهنده اصلی نام برد.

تخمین زده شده است که ناکاموتو دارای حدود یک میلیون بیت کوین است که از سپتامبر ۲۰۱۷ تقریبا ۳.۶میلیارد دلار می باشد.

چه کسی بیت کوین را کنترل می کند؟

طبق گفته گاوین آندرسن، اولین چیزی که وی روی آن پس از انتقال ناکاموتو از پروژه متمرکز شد، عدم تمرکز بیشتر است. آندرسن می خواست بیت کوین به طور مستقل به حیات خود ادامه دهد ، حتی اگر "به یک اتوبوس برخورد کند".

برای بسیاری از افراد، مزیت اصلی بیت کوین استقلال آن از دولت ها، بانک ها و شرکت های جهانی است. هیچ مرجعی نمی تواند در معاملات بیتکوین دخالت کند، هزینه معامله را تحمیل کند یا پول مردم را با خود ببرد. علاوه بر این، جنبش بیت کوین بسیار شفاف است- هر معامله در یک دفتر توزیع عمومی گسترده به نام بلاکچین ذخیره می شود.

اساساً، در حالی که بیت کوین به عنوان یک شبکه کنترل نمی شود، به کاربران خود کنترل کاملی بر امور مالی آنها می دهد.

یک کاربر فقط میتواند مقدار بیتکوین را روی کیف پول خود و نتایج معاملات مشاهده کند.

در پشت صحنه، شبکه بیت کوین یک دفتر عمومی به نام "زنجیره بلاک" را به اشتراک می گذارد. این دفتر شامل هر معامله ای است که تاکنون پردازش شده است. سوابق دیجیتالی معاملات در "بلاک ها" ترکیب می شوند.

اگر کسی بخواهد فقط یک حرف یا عدد را در یک بخش از معاملات تغییر دهد، این نیز بر تمام بلاک های زیر تأثیر می گذارد. به دلیل داشتن یک دفتر عمومی، اشتباه یا اقدام به کلاهبرداری توسط هر کسی به راحتی قابل تشخیص و اصلاح است.

کیف پول کاربر می تواند اعتبار هر معامله را تأیید کند. اصالت هر معامله توسط امضاهای دیجیتالی مربوط به آدرس های ارسالی محافظت می شود.

به دلیل فرآیند تأیید و بسته به سیستم عامل معاملات، ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا معامله بیتکوین انجام شود. پروتکل بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که استخراج هر بلاک حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد.

undefined

مشخصات بیت کوین

غیر متمرکز

یکی از اهداف اصلی ساتوشی ناکاموتو هنگام ایجاد بیت کوین استقلال شبکه از هرگونه مقامات حاکم بود. به گونه ای طراحی شده است که هر شخص، مشاغل و همچنین هر دستگاهی که در ماین کردن و تأیید معاملات دخیل است، به بخشی از یک شبکه گسترده تبدیل شود. علاوه بر این، حتی اگر بخشی از شبکه خراب شود، پول همچنان ادامه خواهد داشت.

ناشناس

این روزها بانک ها تقریباً همه چیز را در مورد مشتریان خود می دانند: تاریخچه اعتبار، آدرس،شماره تلفن،عادت های هزینه و غیره. این مورد با بیت کوین بسیار متفاوت است،زیرا لازم نیست کیف پول به اطلاعات شناسایی شخصی مرتبط شود.و در حالی که برخی از افراد به سادگی نمی خواهند كه امور مالی آنها توسط هر نوع مرجعی اداره و ردیابی شود، دیگران ممكن است استدلال كنند كه تجارت مواد مخدر، تروریسم و ​​سایر فعالیتهای غیرقانونی و خطرناك در این بی هویتی نسبی رشد می كنند.

شفاف

ناشناس بودن بیت کوین تنها نسبی است، زیرا هر معامله بیتکوین که تاکنون اتفاق افتاده است در بلاکچین ذخیره می شود. از لحاظ تئوری، اگر آدرس کیف پول شما به صورت عمومی مورد استفاده قرار گرفته باشد، هر کسی می تواند با مطالعه دقیق دفتر کل بلاکچین، میزان پول آن را در اختیار شما قرار دهد. با این حال، ردیابی آدرس خاص بیت کوین برای شخص هنوز هم تقریباً غیرممکن است.

کسانی که مایلند با معاملات خود ناشناس بمانند می توانند برای ماندن در زیر رادار اقدام کنند. انواع خاصی از کیف پول ها وجود دارد که شفافیت و امنیت را در اولویت قرار می دهند، اما ساده ترین اقدام استفاده از چندین آدرس و انتقال پول هنگفت به یک کیف پول نیست.

سریع

شبکه بیت کوین پرداختها را تقریباً بلافاصله پردازش می کند، به طور معمول دریافت پول فقط چند دقیقه طول می کشد برای کسی که در آن طرف جهان قرار داشته باشد، در حالی که انتقال عادی بانکی ممکن است چند روز طول بکشد.

غیرقابل انکار

هنگامی که بیت کوین خود را برای شخصی ارسال کردید، هیچ راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد، مگر اینکه خود گیرنده بخواهد آنها را برای شما بفرستد. با این کار دریافت یک پرداخت تضمین می شود، بدین معنی که هرکسی که با او معامله می کنید نمی از شما کلاهبرداری کند و ادعا کند که هرگز پولی نگرفته است.

با بیت کوین چه چیزی می توانم خریداری کنم؟

در سال ۲۰۰۹ ، زمانی که بیت کوین برای اولین بار معرفی شد ، مشخص نبود که چگونه و کجا می توانید آن را خرج کنید. اکنون ، شما می توانید تقریباً همه چیز را با آن خریداری کنید. به عنوان مثال ، شرکت های غول پیکر مانند مایکروسافت و دل برای انواع محصولات و محتوای دیجیتالی خود پرداخت در بیتکوین را می پذیرند.

سایر گزینه ها شامل پرداخت هزینه هتل و خرید ملک ،پرداخت صورتحساب رستوران های مختلف ، خرید کارت هدیه کمک مالی به این منظور خوب است. بازارهای آنلاین متنوعی نیز وجود دارد که در آنها تجارت همه چیزحتی کالاهای لوکس و پیشرفته را انجام می دهد.

بیت کوین نوعی پرداخت نسبتاً جدید و کاملاً پیچیده است ، بنابراین کاملاً طبیعی است که گزینه های پرداخت هنوز محدود است ، اما هر روز مشاغل بیشتری - از کافی شاپ های کوچک محلی تا غول های صنعت - پرداخت های بیتکوین را قبول می کنند.

علاوه بر این ، به دلیل نوسان نرخ ارز به طور مداوم ، بیت کوین به یک فرصت اصلی برای سرمایه گذاری تبدیل شد. علی رغم اینکه هنوز ارز ناپایدار و تا حدی ناشناخته است ، در سال گذشته هفت برابر ارزش بیشتری پیدا کرد و تقریباً به نرخ ۵۰۰۰ دلار برای یک بیتکوین رسید.

چگونه بیت کوین بدست آوریم؟

ساده ترین راه دریافت بیت کوین خرید آنهاست. بیت کوین در صرافی های مختلف در دسترس است اما می توانید آنها را مستقیماً از طریق بازارها از افراد دیگر خریداری کنید. هزینه آنها را می توان با انتقال نقدی ، اعتباری و کارت نقدی یا حتی با ارزهای رمزپایه دیگر پرداخت کرد. اما ابتدا به کیف پول بیت کوین نیاز خواهید داشت.

گزینه های متنوعی وجود دارد ، اما گزینه های اصلی را می توان به یک کیف پول آنلاین و یک کیف پول نرم افزاری بر روی هارد دیسک رایانه تبدیل کرد. هیچ یک از گزینه ها کاملاً ایمن نیست ، زیرا ممکن است هارد دیسک خراب شود ، در حالی که ممکن است کیف پول آنلاین مستعد حمله هکر باشد. کیف پول های سیار نیز وجود دارد که به دلیل ظرفیت ذخیره سازی بسیار زیاد مورد نیاز برای حمل کل بلاکچین ، بسیار ساده شده اند. دستگاه های اختصاصی به نام کیف پول های سخت افزاری و کیف پول های کاغذی با دو کد QR که به صورت دیجیتالی در هر جایی ذخیره نمی شوند و باعث می شود آنها از حملات سایبری استاندارد و خرابی های سخت افزاری مصون بمانند.

و البته ، استخراج وجود دارد. همین چند سال پیش ، هر کسی که کامبیوترش به اندازه کافی قدرتمند بود می توانست بیتکوین استخراج کند، اما دیگر اینطور نیست. محبوبیت روزافزون بیتکوین و همچنین نرخ ارز آن باعث شده تا شرکت های بزرگ با دستگاه های مخصوص استخراج معادن ، تا دندان مسلح وارد بازی شوند ، از این رو دشواری و انرژی مورد نیاز برای استخراج مقادیر ارزشمند بیت کوین سر به فلک می کشد. علاوه بر این ، مقدار بیتکوین هایی که باید استخراج شوند به طور مداوم و به شدت کاهش می یابد.

undefined

طرفداران

آزادی

بیتکوین با در نظر گرفتن آزادی طراحی شده است. مهمتر از همه ، آزادی از مقامات حاکم برای کنترل معاملات ، تحمیل هزینه ها و مسئولیت مردم است. وقتی نوبت به خرید چیزهایی می رسد ، ارز رمزنگاری شده مانند ارزهای صاف در سال های اخیر قانونی شده است و با توجه به وجود بازارهای زیادی در دیپ وب که فقط بیت کوین را قبول می کنند ، ممکن است بتوانید برخی از چیزها را با بیتکوین راحت تر از هر ارز دیگر بخرید. .

قابلیت حمل بالا

یکی از مشخصه های بارز پول قابلیت جابجایی است ، به این معنی که حمل و استفاده از آن باید آسان باشد. از آنجا که بیت کوین کاملاً دیجیتال است ، عملاً هر مبلغی را می توان با یک درایو فلش حمل کرد ، یا حتی به صورت آنلاین ذخیره کرد.

ارزهای رمزپایه فقط با اسکن کد QR یا کلیک یک کیف پول آنلاین به افراد امکان ارسال و دریافت پول را می دهند. زمان کمی طول می کشد ، هزینه های شرم آور وجود ندارد و پول از شخص به شخص دیگر بدون هیچ واسطه غیر ضروری منتقل می شود. تمام چیزی که شما به آن نیاز دارید دسترسی به اینترنت است.

کمیسیون خود را انتخاب کنید

یکی دیگر از مزایای غیر قابل انکار شبکه بیت کوین ، امکان انتخاب مبلغ کارمزد معامله یا اصلا پرداخت نکردن آن است. هزینه معامله پس از ایجاد بلاک جدید با هش موفقیت آمیز ، توسط ماینر دریافت می شود. معمولاً فرستنده هزینه کامل را پرداخت می کند ، در حالی که کسر این هزینه از گیرنده می تواند پرداخت ناقص تلقی شود.

هزینه های معامله کاملاً داوطلبانه است و به عنوان مشوقی برای معدنچیان است که مطمئن شوند معامله خاص در بلاک جدید ایجاد شده لحاظ می شود. این انگیزه همچنین به عنوان یک منبع درآمد برای استخراج کنندگان کار می کند ، که اغلب پول بیشتری نسبت به سرمایه گذاری سنتی برای آنها به ارمغان می آورد ، به ویژه با توجه به اینکه فعالیت ماینینگ در آینده ، هنگامی که به حد بیتکوین برسد ، کاملاً متوقف خواهد شد.

بنابراین ، بازار ارزهای رمزپایه از کاربران می خواهد که بین هزینه و زمان انتظار یکی را انتخاب کنند. هزینه معامله بالاتر به معنای پردازش سریعتر است ، در حالی که کاربران بدون محدودیت زمانی می توانند پس انداز کنند.

بدون PCI

PCI مخفف صنعت کارت پرداخت است و نشان دهنده بدهی ، اعتبار ، پیش پرداخت ، کیف پول الکترونیکی ، کارت های خودپرداز و POS و مشاغل مرتبط است. این شامل همه سازمانهایی است که داده های دارندگان کارت را ذخیره ، پردازش و انتقال می دهند ، مقررات امنیتی سختگیرانه ای وجود دارد و اکثر مارک های کارت اصلی بخشی از آن هستند.

اگرچه قوانین و مقررات یکپارچه می تواند برای شرکت های بزرگ مفید باشد ، اما ممکن است نیازهای هر شخص را در نظر نگیرد. هنگام استفاده از بیت کوین ، نیازی به رعایت استانداردهای PCI نیست ، که می تواند به کاربران اجازه دهد در بازارهای جدید ، جایی که کارت های اعتباری در دسترس نیستند یا سطح کلاهبرداری غیر قابل قبول زیاد است ، در بازارهای جدید شرکت کنند.

در نتیجه ، کاربران کمیسیون کمتری دریافت می کنند ، فرصتی برای گسترش بازارهای خود و کاهش هزینه های اداری خود.

ایمنی و کنترل

کاربران بیت کوین قادر به کنترل معاملات خود هستند. هیچ کس نمی تواند از حساب شما پول بردارد بدون اینکه شما بدانید و با آن موافقت کنید ، مثل اینکه گاهی اوقات در روش های دیگر پرداخت اتفاق می افتد,و هیچ کس نمی تواند اطلاعات پرداخت شما را از بازرگانان بدزدد.

کاربران بیتکوین همچنین می توانند با نسخه پشتیبان و رمزگذاری از پول خود محافظت کنند. علاوه بر این ، هویت و اطلاعات شخصی آنها همیشه محافظت می شود ، زیرا هیچ کدام از آنها برای پرداخت نیاز به افشای اطلاعات ندارند.

شفاف و بی طرف

هر معامله و همچنین هر بیت از اطلاعات در مورد آن همیشه برای بلاکچین در دسترس است که می تواند در زمان واقعی بررسی و استفاده شود. پروتکل بیتکوین رمزگذاری شده است ، از این رو هیچ انسانی یا سازمانی نمی تواند آن را کنترل یا دستکاری کند. شبکه غیرمتمرکز است ، بنابراین هیچ کس هرگز کنترل کامل آن را نخواهد داشت. به همین دلیل است که بیت کوین همیشه خنثی ، شفاف و قابل پیش بینی است.

تقلبی نیست

یکی از محبوب ترین راه های جعل و تقلب در دنیای دیجیتال ، استفاده دو برابر از همان پول است که هر دو معامله را جعلی می کند. به آن "هزینه مضاعف" گفته می شود. برای مقابله با این موضوع ، بیت کوین ، درست مثل اکثر ارزهای رمزپایه دیگر ، از فناوری بلاکچین و همچنین سازوکارهای مختلف اجماع تعبیه شده در همه الگوریتم های بیتکوین استفاده می کند.

undefined

منفی ها

سوالات حقوقی

وضعیت حقوقی بیت کوین از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در برخی کشورها استفاده و تجارت بیتکوین تشویق می شود ، در حالی که در برخی دیگر ممنوع و غیرقانونی است.

نگرانی های زیادی در مورد جذابیت بیت کوین برای مجرمان وجود داشته است ، حتی برخی از خبرگزاری ها اعلام کرده اند که محبوبیت آن کاملا به توانایی صرف آن برای کالاهای غیرقانونی بستگی دارد. در واقع ، وقتی بازار بدنام سیلک رود سیلک رود تعطیل شد ، بیت کوین بلافاصله از ارزشش کاسته شد.

سطح تشخیص

بیت کوین در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته شده و کاملاً قانونی است ، با این حال برخی از دولت های جهان هنوز هیچ قانونی در مورد بیتکوین ندارند ، در حالی که برخی دیگر آن را کاملا ممنوع کرده اند.

اکثر مشاغل ، چه کوچک و چه بزرگ ، هنوز کاملاً از آن غافل هستند. تقریباً غیرممکن است که همه ارزهای دیگر را کنار بگذارید و منحصراً از بیتکوین استفاده کنید.

کلیدهای گمشده

کلید رمز عبور منحصر به فرد عددی است که برای دسترسی به کیف پول بیت کوین لازم است. از دست دادن آن کلید در اصل به معنای از دست دادن کیف پول است. با این حال ، بیشتر کیف پول های فعلی دارای مکانیسم های پشتیبان گیری و بازیابی هستند ، اما بدیهی است که کاربر قبل از استفاده از آنها نیاز به تنظیم آنها دارد.

نوسان

قیمت بیت کوین فراز و نشیب هایی داشته است و چرخه های مختلف سر به فلک کشیدن و سقوط را پشت سر می گذارد ، که برخی از آنها به عنوان حباب و انبوه یاد می کنند. در طول تاریخ خود ، بیتکوین در حال فتح ارتفاعات جدید بوده است ، و فقط پس از آن می تواند یک افت عظیم را حفظ کند. ارزش آن غیرقابل پیش بینی است ، به سرعت و به شدت تغییر می کند ، که می تواند خسارت مالی قابل توجهی به یک سرمایه گذار بی تدبیر وارد کند.

undefined

توسعه مداوم

آینده بیت کوین مشخص نیست. در حال حاضر ، دولت ها و بانک ها قادر به کنترل بیتکوین نیستند ، تقریباً غیر قانونی است. با این حال ، هرچه محبوبیت و محبوبیت بیشتری کسب کند ، دولت های جهانی بیشتر تلاش خواهند کرد تا آن را تحت کنترل درآورند. یک بیت کوین تنظیم شده و اداره شده یک نوع کاملاً متفاوت از ارز است.

آیا بیت کوین یک طرح هرمی است؟

یک سرمایه گذار میلیاردر هوارد مارکس اخیراً اظهار داشته است که ارزهای دیجیتال چیزی جز یک برنامه هرمی نیستند. وی توضیح داد که موفقیت فعلی ارزهای دیجیتال مبتنی بر چیزی نیست جز تمایل به اختصاص ارزش به چیزی که در واقع هیچ ارزشی فراتر از آنچه مردم برای آن می پردازند ندارد.

کسانی که در یک طرح هرمی سرمایه گذاری می کنند ، بازده خود را از پول خود یا سرمایه گذاران بعدی دریافت می کنند ، به جای سود حاصل از اشخاصی که کسب و کار را اداره می کنند. اگرچه نوبت به بیت کوین می رسد ، سود و ارزش آن از عرضه محدود سکه حاصل می شود. هرچه افراد بیشتری سکه ها را بدست آورند ، عرضه آنها نادرتر می شود ، بنابراین ارزش هر سکه بیشتر و بیشتر می شود. بیت کوین به سادگی هیچ وجه اشتراکی با یک طرح هرمی استاندارد ندارد.

آیا بیت کوین یک حباب است؟

رابرت شیلر، اقتصاددان برنده جایزه نوبل ، چک لیستی ارائه داد که به شما کمک می کند حباب بودن چیزی را تعیین کنید. این چک لیست شامل افزایش شدید قیمت یک دارایی ، هیجان عمومی زیاد ، دیوانگی رسانه ها ، داستان های ثروتمند شدن افراد و افزایش علاقه به دارایی در بین عموم مردم است. بیت کوین همه آن جعبه ها را بررسی می کند.

بنابراین ، به نوعی ، بیت کوین یک حباب است و قبلاً ترکیده است. پس از بسته شدن بدنام Mt.Gox ، صرافی چینی که بیش از 70٪ از معاملات بیتکوین را در سراسر جهان انجام می داد ، قیمت بیتکوین برای حدود یک سال و نیم در حال سقوط بود. بهبودی دقیقاً 3 سال طول کشید. البته پیش بینی اتفاقاتی که در آینده رخ خواهد داد دشوار است و احتمال سقوط مجدد قیمت بیت کوین وجود دارد. با این حال ، بیت کوین قبلا بهبود یافته است و در حال حاضر قویتر از هر زمان دیگری است.

undefined

تفاوت بیت کوین از ارزهای سنتی

تمرکز زدایی

هر ارز در جهان ، به غیر از ارزهای رمزپایه ، با نوعی اقتدار اداره می شود. هر معامله ای از طریق بانکی انجام می شود که در آن از افراد هزینه های هنگفتی گرفته می شود و به طور معمول زمان زیادی طول می کشد تا پول به دست گیرنده برسد.

از طرف دیگر ، بیت کوین توسط هیچ کس کنترل نمی شود. این یک شبکه غیرمتمرکز است و بر اساس همکاری و ارتباطات همه افرادی که در آن شرکت می کنند ساخته شده است. به همین دلیل ، حتی اگر بخشی از شبکه آفلاین شود ، معاملات همچنان انجام می شوند.

تقلبی نیست

بیت کوین به عنوان ارزی طراحی شده است که می تواند در برابر تلاش های جعل و تقلب مقاومت کند. مشروعیت بیتکوین توسط فناوری بلاکچین و همچنین مکانیزم های دفاعی مختلفی که در هر الگوریتم تعبیه شده اند تضمین می شود.

اکثر ارزهای سنتی دیگر بسیار مستعد جعل هستند و به نظر می رسد کسانی که آنها را کنترل می کنند تقریباً هیچ کاری برای رفع آن انجام نمی دهند.

ماندگاری

بیت کوین به شکل فیزیکی وجود ندارد ، به این معنی که نمی تواند آسیب ببیند. برخلاف پول کاغذی یا سکه ، هر بیت کوین اساساً ابدی است.

پس از ارسال ، ارزهای رمزپایه قابل فراخوانی نیستند

اگر کسی اشتباه کند و پول را به کیف پول اشتباهی بفرستد و بخواهد آن را پس بگیرد ، نمی تواند. مانند بسیاری دیگر از ویژگی های بیت کوین ، این امر به منظور جلوگیری از تقلب انجام شده است. متأسفانه ، وقتی صحبت از ارزهای سنتی می شود ، بیشتر معاملات را می توان به برگرداند، فقط کافی است یک تماس تلفنی باشد.

قابل انعطاف پذیری

در حالی که ارزهای سنتی مانند دلار و یورو وجود دارد که در چندین کشور پذیرفته می شوند ، اکثر ارزهای جهان فقط در مرزهای جغرافیایی کشور مبدا خود کار می کنند. در مقابل ، بیتکوین یک ارز آنلاین است ، به این معنی که محیط کار مجاز آن در سراسر جهان است.

مالیات بر بیت کوین چگونه است؟

بیت کوین هنوز در بسیاری از حوزه های قضایی وضعیت قانونی به دست نیاورده است، اما برخی از مقامات مالیاتی اهمیت آن را تصدیق کرده و مقررات خاصی را پیشنهاد کرده اند. این مقررات از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

به عنوان مثال ، خدمات درآمد داخلی ایالات متحده با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی برجسته به عنوان یک دارایی و نه یک ارز رفتار می کند. هر مالیات دهنده ای که برای بیت کوین کالا و خدمات می فروشد ، باید ارزش بیت کوین دریافتی را در اظهارنامه مالیاتی سالانه خود لحاظ کند. ماین کننده ها نیز مشمول مالیات ایالات متحده هستند ، اما تنها در صورت موفقیت در استخراج ماینر.

طبق دادگاه دادگستری اروپا ، بیت کوین یک ارز است ، نه یک دارایی. اگرچه از مالیات بر ارزش افزوده معاف است ، اما بیت کوین هنوز هم می تواند مالیات دیگری داشته باشد. مقامات مالیاتی انگلستان با بیت کوین به عنوان یک ارز خارجی رفتار می کنند ، و هر مورد مربوط به بیتکوین بر اساس واقعیات و شرایط فردی خود در نظر گرفته می شود. از ژوئیه ۲۰۱۷ ، فروش بیتکوین در ژاپن از مالیات مصرف معاف است ، جایی که به طور رسمی به عنوان روش پرداخت شناخته می شود.

بنابراین ، از آنجایی که بیت کوین ارز نسبتاً جدیدی است ، چارچوب مقررات مربوط به مالیات آن بسته به یک کشور به طور قابل توجهی متفاوت است. علاوه بر این ، در بسیاری از حوزه های قضایی هیچ قانون یا مقررات خاصی در مورد ارز رمزپایه وجود ندارد.

undefined

آیا باید بیت کوین بخرم؟

یکی از مواردی که بیت کوین به آن مشهور است نوسانات آن است. با افزایش چشمگیر و سریع و همچنین کاهش چشمگیر غریبه نیست. در اواسط دسامبر سال 2017 ارز رمزنگاری شده به بالاترین حد خود رسید و از مرز ۸۵۰.۱۹ دلار فراتر رفت ، فقط در هم شکست و در عرض چند روز به زیر ۱۲۰۰۰ دلار رسید و تا فوریه به زیر ۷۰۰۰ دلار رسید. در برهه ای از زمان ، ارزش آن در مدت زمان یک ساعت ۲۰۰۰ دلار کاهش یافت.

هیچ گزارشی در مورد قیمت بیت کوین در مدت زمان چند سال وجود ندارد. از نظر تئوری می تواند تقریباً به صفر برسد ، می تواند تقریباً مثل الان بماند یا می تواند دوباره افزایش یابد ، دو برابر ، سه برابر ، ارزشش چهار برابر شود یا ده برابر شود. هیچ کس نمی تواند به درستی پیش بینی کند که چه اتفاقی می افتد ، مهم نیست که چقدر آنها فن آوری را درک می کنند و یا چقدر تحلیل بازار را انجام داده اند.

undefined

در جامعه ارزهای رمزپایه محبوب ترین استراتژی سرمایه گذاری هولدینگ نام دارد که البته به معنای نگه داشتن دارایی به جای فروش آن است. این تیم توسط یک کاربر ظاهراً مست که "I am HODLING" را در بیت کوین فروم در دسامبر ۲۰۱۳ ارسال کرده است "ساخته" است. این اصطلاح به سرعت به یک الگوی رفتاری تبدیل شد و اکنون یکی از اصطلاحات عامیانه ضروری در جامعه است. هولد اکنون همچنین مخفف "نگه داشتن زندگی عزیز" است.

سرانجام ، احتمالاً این مورد را قبلاً شنیده اید ، اما ضروری است که این نکته را به خاطر بسپارید: بیت کوین یک سرمایه گذاری بسیار خطرناک است ، بنابراین هرگز هرگز سرمایه بیشتری از آنچه توانایی از دست دادن آن را دارید سرمایه گذاری نکنید. ما به شما هشدار داده ایم.

نهنگ ها بزرگترین پستانداران جهان هستند و نهنگ های بیت کوین بزرگترین بازیگران بازار بیت کوین هستند. این افراد به طور معمول فرد نیستند بلکه نهادها یا موسساتی مانند صندوق های سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین هستند. به عنوان مثال ، Pantera Capital ، Bitcoins Reserve ، Bitcoin Investment Trust و دیگران.

این موسسات معمولاً در حدود صدها هزار بیت کوین حرکت می کنند. این یک عملیات بسیار پنهانی است: این وجوه توافق نامه خاصی را با مبادله ترتیب می دهند تا مبالغ زیادی را از طریق مبادلات خارج از چشم معامله گران عادی منتقل کنند.

undefined

طبق گزارش اخیر بلومبرگ ، فقط ۱۰۰۰ نفر ۴۰ درصد بازار را در اختیار دارند. در واقع ، این تعداد افراد مالک هستند. آنها می توانند فقط با فروش کسری از دارایی های خود بازار را به هیجان بیاورند.

بر اساس این مطالعه ، در حال حاضر بیش از ۲۵ میلیون نفر در سراسر جهان صاحب بیت کوین هستند. به اندازه کافی جالب توجه است که فقط در حدود ۰.۱۵۳ بیتکوین مانده است تا از نظر مقدار متعلق به ۳۰ درصد از دارندگان بیت کوین باشد. برای قرار گرفتن در یک درصد برتر ، "فقط" باید ۱۵ بیتکوین به نام خود داشته باشید.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۸۴۶۹۱۰,۰۶۳,۸۸۱ تومان