ApeSwap چیست؟ ویژگی ها و پیش بینی قیمت

ApeSwap یک صرافی غیرمتمرکز در زنجیره بایننس با ماموریت ارائه فرصت‌ های مالی در دسترس برای توده‌ های کریپتو از طریق شفافیت، امنیت و پشتیبانی است. ApeSwap می‌ خواهد امور مالی سنتی را غیرمتمرکز کند و یک اقتصاد جهانی منصفانه با DAO پایدار و جامعه محور خود را ایجاد نماید. در عمل این بدان معناست که ApeSwap ابزارهای DeFi مانند معامله توکن، سهام، معامله مارجین، وام، ارائه نقدینگی و IDO را فراهم می کند.

ApeSwap می کوشد ابزارهای DeFi قابل دسترس، ایمن و شفاف را برای همه فراهم کند و قول می دهد از طریق حاکمیت DAO خود به آن متعهد باشد. همچنین دارای مشارکت چشمگیر با چندین پروژه معتبر DeFi مانند FRAX، LUNR، و KAI و Animoca Brands که یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر NFT است می باشد. در مجموع AweSwap بیش از 200 مشارکت با لانچ‌ پدها، انکوباتورها، بازارهای NFT، پروتکل‌ های DeFi و شرکت‌ های GameFi دارد.

ApeSwap چگونه کار می کند؟

ApeSwap چندین عملکرد DeFi را در صرافی غیرمتمرکز خود ارائه می دهد.

کاربران می توانند توکن های BANANA و GNANA آن را با اتصال کیف پول کریپتو خود به صرافی و تعویض توکن دیگری با آنها خریداری کنند. همچینین ApeSwap معامله توکن‌ ها را بین سایر توکن‌ های BEP-20 ارائه می‌ کند و بیش از 16 میلیارد دلار در کل حجم معامله و بیش از 200 میلیون دلار در TVL ایجاد کرده است.

کارکرد دیگر تامین نقدینگی است. به عنوان مثال کاربران می توانند کیف پول خود را به ApeSwap DEX متصل کنند و نقدینگی را به یک جفت نقدینگی در صرافی اضافه نمایند. در ازای آن توکن‌ های LP دریافت می‌ کنند که می‌ توانند سهمی از انتشار BANANA را به عنوان پاداش در اختیار بگیرند. کاربران همچنین می توانند BANANA خود را در خزانه های سوزاندن ApeSwap قرار دهند و سهم خود را از کل عرضه BANANA افزایش دهند. در حال حاضر 69% APY را روی BANANA سهامدار و 87% APY را در جفت نقدینگی BANANA-BUSD ارائه می‌ کند.

جفت‌ های معاملاتی مختلفی وجود دارد که کاربران می‌ توانند فارمی را روی آن‌ها انجام دهند. فارم های BANANA آن دارای ضریب فزاینده فارم ویژه ای است که BANANA منتشر شده را که در مزارع توزیع می شود مدیریت می کند. فارم های با ضریب‌ های بالاتر پاداش‌ های BANANA بالاتری را ارائه می‌ کنند در نتیجه کاربران را تشویق می‌ کند تا نقدینگی بیشتری را برای این جفت‌ ها فراهم کنند. با قرار دادن توکن های LP در فارم های بازده کاربران سهمی از کارمزد معاملات BANANA به دست می آورند. همچنین فارم های جنگلی آن به پروژه های شریک اجازه می دهد تا با پرداخت توکن های خود نقدینگی خود را تشویق کنند. یالد فارمرها به جای دریافت BANANA توکن شریک را دریافت می کنند.

کاربران و پروتکل ها همچنین می توانند از طریق ApeSwap کمک جمع آوری کنند. ApeSwap اسکناس های خزانه داری و پیشنهادات اولیه Ape (IAOs) را به عنوان مکانیزم های جمع آوری کمک ارائه می دهد.

IAO ها می توانند رسمی یا خود خدمت باشند. در IAO های رسمی ApeSwap پروژه ها را از لیستی از متقاضیان شریک رسمی IAO ممیزی می کند و پشتیبانی بازاریابی و دسترسی به BNB افزایش یافته را برای آنها فراهم می نماید. کاربران می توانند با استفاده از BNB یا GNANA که از قدرت خرید بالاتر توکن GNANA برای پاداش به دارندگان آن استفاده می کند شرکت کنند. IAO های خود خدمت به پروژه های کریپتو اجازه می دهند خودشان یک کمپین بودجه راه اندازی کنند و نقدینگی خود را در ApeSwap DEX راه اندازی نمایند. با این حال این IAO ها توسط ApeSwap تایید نمی شوند و پشتیبانی بازاریابی از پلتفرم دریافت نمی کنند.

اوراق خزانه ابتکاری جدید برای تضمین سلامت بلندمدت ApeSwap است و اولین محصول NFT مولد بازده می باشد. کاربران می توانند نقدینگی تهیه کنند و در ازای آن قبوض BANANA و یا قبض Jungle دریافت کنند. این امر نقدینگی متعلق به پروتکل را برای ApeSwap ایجاد می کند به همان روشی که Olympus DAO نقدینگی را از طریق اوراق قرضه خود تولید می کند. اسکناس‌ های BANANA توکن بومی BANANA را با تخفیف ارائه می‌ کنند در حالی که Jungle Bills توکن‌ های شریک را ارائه می‌ دهد و آن پروتکل‌ ها را با نقدینگی متعلق به پروتکل خود ارائه می‌ کند.

در نهایت کاربران می توانند از طریق شبکه وام ApeSwap وام دهند و وام بگیرند. با استقراض سرمایه گذاران می توانند به ارزش دارایی های خود دسترسی داشته باشند و در عین حال نگهبانی از آنها را حفظ کنند. مقدار موجود برای استقراض به عامل وثیقه یک توکن بستگی دارد. به عنوان مثال WBTC دارای ضریب وثیقه 70٪ است به این معنی که کاربران می توانند تا 70٪ در برابر ارزش WBTC خود وام بگیرند. هنگام وام دادن کاربران یک APY عرضه را به ارز سپرده شده اگر اتر وام دهند اتر و یک APY توزیع در توکن های BANANA دریافت خواهند کرد.

ویژگی های منحصربه فرد ApeSwap

ApeSwap به لطف چندین ویژگی منحصر به فرد به یکی از 5 DEX برتر در زنجیره بایننس تبدیل شده است.

شراکت

ApeSwap خود را به عنوان متصل ترین و پشتیبانی کننده ترین DEX در کریپتو توصیف می کند. بیش از 200 شریک آن از بخش‌ های مختلف صنعت بلاکچین مانند NFT GameFi، DeFi، بریجینگ، لانچ پدها، انکوباتورها و... آمده‌ اند. ApeSwap همه شرکای خود را در ApeSwap Jungle فهرست می کند. این به ApeSwap اجازه می دهد تا بازاریابی را به عنوان یک سرویس برای پروتکل های دیگر ارائه داده و خود را به عنوان یک مرکز DeFi با تمام راه حل های لازم مورد نیاز کاربران قرار دهد.

انواع موارد استفاده

ApeSwap همه عملکردهای استاندارد یک صرافی غیرمتمرکز را ارائه می دهد مانند سهامداری، یالد فارمینگ، وام دادن و استقراض، معامله توکن و... . با این حال فراتر از آن است و خدمات ارزشمندی را هم به سرمایه گذاران و هم پروتکل ها ارائه می دهد. به عنوان مثال اسناد خزانه داری آن به ApeSwap و پروتکل های دیگر اجازه می دهد تا نقدینگی متعلق به پروتکل خود را تولید کنند. مثال دیگر Initial Ape Offerings است که به عنوان یک لانچر عمل می کند. از یک طرف آنها کاربران را قادر می‌ سازند تا بر روی پروتکل‌ های نویدبخش سرمایه‌ گذاری کنند و از سوی دیگر پروتکل‌ هایی را با روشی برای راه‌ اندازی نقدینگی و بهره‌ مندی از قابلیت‌ های بازاریابی ApeSwap ارائه می‌ کنند.

جهت گیری جامعه

ApeSwap به عنوان یک DAO اداره می شود و تلاش می کند تا در مورد ایجاد درآمد و استفاده از آن شفاف باشد. این امر درآمد پروتکل و بورن مکانیک را در مدیریت مالی و ذخیره برای ضروری ترین اعضای جامعه بلندمدت خود یعنی دارندگان GNANA نشان می دهد. ApeSwap قصد دارد جزئیات بیشتری در مورد اولویت ها و فرآیندهای حاکمیتی خود در طول سال 2022 ارائه دهد.

پیش بینی قیمت ApeSwap و چشم انداز آینده

ApeSwap یک صرافی غیرمتمرکز با مجموعه گسترده شرکا و چندین عملکرد جالب است. اسناد خزانه داری جدید آن افزودنی مفید برای خدمات آن است و باید درآمد اضافی را از پروتکل های دیگر به ApeSwap ارائه دهد.

با این حال قیمت BANANA از زمان بالاترین قیمت خود در یک روند نزولی ثابت بوده و بیش از 97.36 درصد از ارزش خود را از دست داده است. این بدون شک به دلیل عرضه بدون سقف آن است که علی رغم مکانیزم های کاهش تورم ApeSwap توکن را تورمی می کند. بنابراین این صرافی باید به دنبال اضافه کردن مکانیزم‌ های کاهش تورم اضافی باشد و اگر بخواهد روند نزولی قیمت را معکوس کند عرضه BANANA را محدود می‌ کند.

با توجه به تغییر شرایط کلان و عرضه نامحدود توکن BANANA پیش‌بینی قیمت تقریبا غیرممکن است. با این حال اگر عرضه توکن تغییر کند باید روی قیمت توکن تأثیر مثبت بگذارد.

ApeSwapApeSwap
ApeSwap$۰.۰۲۲۸۱۱۶۲۱,۱۵۲.۴ تومان
ApeSwapApeSwap
ApeSwap۰ دلار۰ امتیاز