توکن ICO چیست و چگونه کار می کند؟

توکن رمزنگاری چیست؟

اگر این یک استارت آپ مد باشد، در صورت راه اندازی هایتک، یک توکن می تواند برابر با یک لباس یا مجوز سالانه یک نرم افزار باشد. حتی می توانید توکن هایی از خودتان صادر کنید و یک دارنده توکن می تواند یک ساعت از کار خود را با توکن خریداری کند. شما می توانید همه چیز را "توکنیزه" کنید.

چه تفاوتی بین سکه های دیجیتال و توکن ها وجود دارد؟

این بخش بسیار سخت است. ساده ترین پاسخ این است که توکن ها ارز نیستند. برای صدور توکن نیازی به ایجاد بلاکچین ندارید در حالی که برای ارز دیجیتال وجود بلاکچین ضروری است. اما شما از یکی استفاده می کنید (معمولاً اتریوم که در ابتدا به عنوان بستری برای قراردادهای هوشمند ایجاد شده و سپس تبدیل به ارز شده است).

undefined

سکه یا کوین معادل پول است. چیزی که ارزش را تعریف می کند و به عنوان انتقال ارزش عمل می کند.

توکن نمادی از یک قرارداد است. ارزش آن به استخراج، قیمت طلا یا معیارهای بازار پویا بستگی ندارد.

قرارداد توکن چیست و چگونه کار می کند؟

این را متوجه شدید که توکن سکه نیست. اما چه چیزی باید معامله، ارزش و غیره را تنظیم کند؟ چطور کار میکند؟ شما برای آن نیاز به یک بستر یا پلتفرم دارید. بیایید اتریوم را به عنوان مثال در نظر بگیریم، زیرا یکی از محبوب ترین پلتفرم های توکن های هوشمند است.

این چرخه کامل قرارداد است:

  • ایجاد توکن: یک شرکت قوانین اساسی را می نویسد (مقدار توکن، ارزش توکن، شرایط ویژه). پس از ایجاد بستر به عنوان یک دفتر اسناد رسمی بسیار هوشمند برای کلیه معاملات آینده عمل خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که همه شرایط انجام شده است.
  • دستیابی به توکن ها: وقتی کسی بخواهد توکن بخرد، این فرآیند واقعاً شبیه خرید یک نوشابه در یک دستگاه فروش است. شما به دستگاه نزدیک می شوید، سکه را می اندازید و دکمه "نوشابه" را فشار می دهید (توکن مورد نظر برای خرید را انتخاب می کنید). دستگاه بررسی می کند که آیا "نوشابه" در انبار موجود است و آیا شما واجد شرایط خرید آن هستید. اگر همه چیز خوب بود، نوشیدنی خود را دریافت می کنید (توکن دریافت می کنید). دستگاه می گوید "روز خوبی داشته باشید" و اطلاعات سهام را به روز می کند (اکنون یک نوشابه در دستگاه کمتر شده است).
  • معامله توکن: در صورت داشتن نوشابه، می توانید آن را به دوست خود منتقل کنید. پولی یا مجانی. شما کیف پول توکن خود را دارید که توسط همان پلتفرم صادر کننده توکن پشتیبانی می شود. می توانید توکن خود را با استفاده از کیف پول منتقل کنید. و دوباره یک دفتر اسناد رسمی مجازی با پشتیبانی از یک قرارداد هوشمند مطمئن می شود که این کار را طبق قوانین انجام می دهید. علاوه بر این تمام فعالیت های کیف پول به طور مداوم ثبت و به روز می شود.
undefined

آیا همه اینها رایگان است؟ جواب منفی است. نیاز به پرداخت کارمزد به اسناد رسمی، تکنسین ماشین فروش و تحویل نوشابه می باشد که در دنیای توکن، پردازش عملیاتی به نام "gas" می باشد. بنابراین هر زمان که بخواهید توکن بخرید یا بفروشید، "gas" خرج می شود و کارمزد آن را پرداخت می کنید.

توجه کنید که کامزد ثابت نیست. این امر به تعدادی از معاملات در انتظار بستگی دارد. شما می توانید حداکثر سقفی را که مایلید برای gas خود بپردازید تعریف کنید. اگر هزینه توکن، مثلاً 10 دلار باشد و هزینه گس 20 دلار، خیلی خوب به نظر نمی رسد نه؟ بنابراین می توانید بگویید که بیش از 2 دلار برای gas خود پرداخت نمی کنید. روی "submit" کلیک کنید. این سیستم در ابتدا بالاترین پیشنهادات مربوط به gas را ارائه داده و در نهایت هنگامی که زمان شما فرا می رسد به شما ارائه می دهد. شما برای مدت طولانی منتظر خواهید ماند (اگر دیگران مایل به پرداخت بیش از شما باشند).

انواع توکن ها

بیایید رایج ترین انواع توکن ها را ببینیم.

توکن (توکن های کمکی) محبوب ترین نوع

پارک های تفریحی از دوران کودکی را به یاد می آورید؟ زیرانداز، چرخ فلک ، هات داگ و آب نبات؟ در ورودی، توکن هایی برای خرید غذا و ورود به جاذبه ها دریافت می کردید.

undefined

بنابراین، بیایید فرض کنیم که یک شرکت، پارک تفریحی است و با داشتن توکن ها شما می توانید خدمات مختلفی را بخرید همانند چرخ فلک ها و هات داگ ها.

حال برای اینکه این تشبیه را کامل کنیم باید بگوییم که می توانید توکن های زیادی را قبل از افتتاح رسمی پارک یا زمانی که تازه افتتاح شده است خریداری کنید. اگر پارک محبوب و معروف شود در آن صورت توکن های آن بسیار گران تر می شوند. مثل 10 دلار برای هات داگ. اما کودک باهوشی که قبل از افتتاحیه توکن ها را خریداری کرده است، همچنان از وعده غذایی خود با قیمت 1 دلار لذت خواهد برد.

این اساساً ایده صدور و خرید توکن است. اما اگر در پارک تفریحی توکن های ورودی را بخرید، توکن ارز دیجیتال از کجا دریافت می کنید؟

پاسخ ICO پبش فروش اولیه سکه است.

سهام (توکن های سهام)

در این حالت ICO کاملا برابر با IPO است. معمولاً سهام توکن زمانی صادر می شود که یک شرکت نوپا به تکنولوژی رمزنگاری نیاز نداشته باشد.

در این حالت دارندگان توکن سود سهام یا کمیسیون ثابت دریافت می کنند. آنها همچنین قادر به شرکت در تصمیمات شرکت خواهند بود. این افتخار برای حمایت از پروژه در ابتدای وجود آن است.

توکن- اعتبار

این یک وام است. یک دارنده به یک استارت آپ می دهد. این روش راه دیگری برای جمع آوری پول است. به عنوان مثال شما X می گیرید تا 10+ X بدست آورید.

undefined

چگونه توکن را معامله می کنید؟

این قسمت کاملاً شبیه به سکه است. شما باید در صرافی خرید و فروش توکن ثبت نام کنید.

شرایط معامله می تواند واقعاً پیچیده باشد. این قرارداد می تواند شامل چندین قانون باشد مانند این که (شما می توانید آن را فقط قبل از یک تاریخ مشخص بفروشید) یا (بعد از یک تاریخ اما فقط برای یک فروشنده خاص). بنابراین هنگام سرمایه گذاری در توکن ها، باید "قوانین" را کاملاً کامل بخوانید.