بلاکچین اترنیتی (Aeternity) و توکن آن (AE) چیست؟

Aeternity یک شبکه بلاکچین قرارداد هوشمند است که با میزبانی قراردادهای خارج از شبکه اصلی سریعتر از رقبا کار می کند. همچنین برای موبایل متمرکز و ساخته شده است.

چه اتفاقی می افتد که "پدرخوانده اتریوم" از بین برود و بلاکچین خود را تشکیل دهد؟ اصطلاح Aeternity همین است.

Aeternity به جای داشتن برنامه های غیرمتمرکز دپ ها که بسیار سخت و دشوار است یک تیم کامل از افراد را استخدام می کند تا رابط کاربری آنها را بسیار آسان کنند.

Aeternity همچنین از سه زبان برنامه نویسی مختلف برای برآوردن نیازهای مختلف بلاکچین استفاده می کند. اتریوم فقط دارای یک زبان برنامه نویسی است که استفاده از آن سخت می باشد.

Aeternity چیست؟

Aeternity یک شبکه بلاکچین است که هر آنچه انتظار دارید را ارائه می دهد. قراردادهای هوشمند، رمز اختصاصی خود و برنامه های غیرمتمرکز. اما به خود می بالد که سریعتر و دارای انرژی بیشتری نسبت به بلاکچین های رقیب است. این شبکه همچنین ویژگی های امنیتی اضافی را برای قراردادهای هوشمند ارائه می دهد که هدف آنها پذیرش گسترده است.

چه کسی Aeternity را ایجاد کرد؟

Aeternity توسط Yanislav Malahov تاسیس شد که خود را "پدرخوانده اتریوم" می نامد. بدیهی است که او پیش از نامگذاری رسمی اتریوم از نزدیک با بنیانگذار آن همکاری کرده است. یک افسانه می گوید که مالاهوف با چگونگی پیشرفت پروژه اتریوم مخالف بود و پروژه خود را برای اصلاح این نقایص آغاز کرد.

یک تاریخچه مختصر

  • در سال 2017 تاسیس شده است.
  • ژانویه 2017 آزمایش عمومی آن راه اندازی شد.
  • مارس 2017 مقاله سفید آن منتشر شد.
  • آوریل 2017 ICO اولیه ایجاد شد.
  • نوامبر 2018 شبکه اصلی به نام "Roma" راه اندازی شد.

چه چیز خاصی در مورد این شبکه وجود دارد؟

در کانال های دولتی به طور سنتی قراردادهای هوشمند در بلاکچین بسته می شوند. این امر فضای زیادی را اشغال کرده و سرعت را کاهش می دهد. Aeternity با اجازه دادن به قراردادهای هوشمند خارج از بلاکچین یا "خارج از زنجیره" این مسئله را حل کرده است. همچنین باعث افزایش حریم خصوصی می شود. قراردادها فقط در صورت بروز اختلاف در بلاکچین قرار می گیرند و به افراد اجازه می دهند قراردادهایی داشته باشند که می توانند پنهان بمانند.

حاکمیت: Aeternity تأکید عمده ای بر قدرت جامعه با دادن حق اظهار نظر به همه ذینفعان (دارندگان توکن) در مورد آنچه اتفاق می افتد داده است. هر چه تعداد توکن شما بیشتر باشد وزنه شما نیز سنگین تر است.

اجماع: Aeternity از اثبات ترکیبی کار و روش اثبات شرط استفاده می کند. معمولاً اثبات کار به توان محاسباتی خام متکی است که برق زیادی می گیرد و فقط به افرادی که قدرتمندترین کامپیوتر را دارند اجازه می دهد در بازی استخراج شانس داشته باشند. این اثبات کار به این معنی است که از نظر تئوری از هر دستگاهی یعنی از لپ تاپ تا تبلت می توان برای استخراج توکن های AE استفاده کرد.

اوراکل ها: Aeternity بر روی داده های دنیای واقعی برای قراردادهای هوشمند تمرکز دارد. به عنوان مثال برخی از قراردادهای هوشمند به اطلاعات بیرونی بستگی دارد که باید انجام شود مانند قیمت سهام. اوراکل ها به عنوان كمك كننده هايي عمل مي كنند كه اطلاعات را از طرف قرارداد هوشمند بازيابي و تأييد مي نمایند.

AE چگونه تولید می شود؟

توکن های AE با استفاده از الگوریتم اثبات کار Cuckoo Cycle استخراج می شوند که به جای تکیه بر توان محاسباتی خام (که به نفع کامپیوترهای قدرتمند می باشد که برق را احتکار می کنند) به حافظه کامپیوتر متکی است. این امر باعث می شود استخراج افراد با کامپیوترهای معمولی در امکان پذیر باشد. در حال حاضر موبایل ها کاملاً توان کافی برای استخراج توکن ها را ندارند اما ایده این است که روزی بتوانند این کار را انجام دهند.

با توکن های AE چه کاری می توان انجام داد؟

مانند سایر بلاکچین ها توکن های AE سوختی هستند که برای انجام هر کاری در پلتفرم به آن نیاز دارید. این شامل دسترسی به نسخه Aeternity از برنامه های غیرمتمرکز (معروف به "aepp") است.

برخی از نمونه های "aepp" عبارتند از:

  • بازی های ویدیویی چند نفره
  • سرمایه گذاری گسترده
  • مدیریت زنجیره تامین

آینده

از آنجا که شبکه اصلی Aeternity در نوامبر 2018 (پس از چند ماه تأخیر) راه اندازی شد هنوز روزهای اولیه او است. هیئت منصفه هنوز در مورد اینکه آیا Aeternity به پلتفرم انتخابی افراد تبدیل خواهد شد خصوصاً در فضای قراردادهای هوشمند فزاینده، اظهار نظر نمی کند. با توجه به غول هایی مانند اتریوم و همچنین EOS و NEO، پلتفرم Aeternity باید به دنبال یافتن راه هایی برای تمایز خود از رقبا باشد.

قراردادهای هوشمند خارج از زنجیره قطعاً Aeternity را برای اتخاذ انبوه تنظیم می کند که این امر موجب علاقه بیشتر مشاغل سنتی می شود.

ایترنیتیایترنیتی
ایترنیتی$۰.۰۷۳۸۲,۲۶۵.۷ تومان
:decrypt.co