هدر بلوک ارز دیجیتال (Block Header) چیست؟

هدر بلوک برای شناسایی یک بلاک خاص در کل بلاکچین استفاده می شود و به طور مکرر هش می شود تا اثبات کار برای جوایز استخراج را ایجاد کند. بلاکچین از یک سری بلوک های مختلف تشکیل شده است که برای ذخیره اطلاعات مربوط به تراکنش هایی که در یک شبکه بلاکچین اتفاق می افتد استفاده می شود. هر یک از بلوک ها دارای یک سرآیند منحصر به فرد هستند و هر یک از این بلوک ها با هش هدر بلوک خود به صورت جداگانه مشخص می شوند.

نکات کلیدی

  • هدر بلوک، بلوک های منفرد موجود در بلاکچین را شناسایی می کند.
  • آنها برای ایجاد اثبات کار برای جوایز استخراج از بین رفته اند.
  • بلوک ها به صورت عمودی لایه بندی می شوند و از "بلوک پیدایش" شروع می شوند.
  • هر هدر بلوک شامل سه مجموعه فراداده بلوک و چندین جز جداگانه است.
  • شماره نسخه بیت کوین به شما کمک می کند تغییرات در پروتکل را پیگیری کنید.

هدر بلوک ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

هدرهای بلوک معمولاً در اسناد توسعه دهندگان بیت کوین استفاده می شوند و به ضبط سریع و نسبتاً آسان کارها کمک می کنند. بلاکچین های کامل را می توان در یک پایگاه داده ساده ذخیره کرد. هنگام در نظرگرفتن بلاکچین ها، به تصویر کشیدن آنها به صورت یک پشتیبان عمودی کمک می کند.

بلوک ها لایه لایه می شوند یعنی یکی بر روی بلوک دیگر و اولین بلوک پایه است و تا رسیدن به انتهای بلاکچین و تکمیل توالی، آنها رشد می کنند. اولین بلوک در این زنجیره به عنوان "بلوک پیدایش" نیز شناخته می شود. لایه ها و تاریخچه عمیق هر دنباله یکی از مواردی است که بیت کوین را بسیار امن می کند.

به عنوان بخشی از یک تمرین استخراج استاندارد، یک هدر بلوک توسط ماینرها با تغییر مقدار nonce به طور مکرر هش می شود. از طریق این تمرین آنها سعی در ایجاد اثبات کار دارند که به ماینرها کمک می کند تا به خاطر مشارکت خود پاداش بگیرند تا سیستم بلاکچین به طور روان و کارآمد ادامه یابد.

با گذشت زمان و به روزرسانی های بیشتر فناوری، محبوبیت ارزهای دیجیتال به سرعت در مناطق جهان افزایش می یابد.

اجزای هدر بلوک

هر یک از این مولفه ها برای ایجاد یک هدر دقیق و قابل اعتماد حیاتی است. شناسه اصلی هر بلوک جداگانه، هش رمزنگاری موجود در آن است. در اصل یک اثر انگشت دیجیتال است و با هش کردن هدر بلوک از طریق الگوریتم قابل اجرا، دو بار ایجاد می شود.

شماره نسخه بیت کوین برای پیگیری تغییرات و به روزرسانی ها در کل پروتکل مفید است. بلوک هش بلوک قبلی به بلوک قبلی یا بلوک اصلی آن پیوند داده و به طور موثر زنجیره را ایمن می کند.

Merkle root از همه هش های معاملات هش شده در معامله تشکیل شده است. این به نظر می رسد پیچیده نیست و هر هش فقط بیشتر هش می شود. زمان بندی گنجانده شده است به طوری که هر کسی که در این پروژه کار می کند قادر به مشاهده یک ثبت دائمی و رمزگذاری شده از زمان وقوع یک رویداد خاص باشد. این به طور معمول تاریخ و ساعت روز آن رویداد خاص را فراهم می کند و اغلب به اندازه کافی محدود است که فقط در کسری از ثانیه دقیق باشد.

هدف دشواری به سادگی برای تنظیم سختی کار ماینرهایی که برای حل بلوک کار می کنند استفاده می شود. در آخر nonce مقداری است که ماینرها می توانند تغییر دهند تا جایگشت های مختلف ایجاد کنند و یک هش درست را در دنباله ایجاد کنند.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۹۴۷۹۱۸,۸۶۴,۸۵۰ تومان