حمله 51 درصدی یا 51% Attack چیست و چگونه عمل می کند؟

حمله 51 درصدی به حمله به بلاکچین معمولاً بلاکچین بیت کوین توسط گروهی از ماینرها که بیش از 50٪ میزان هش ماینینگ شبکه یا قدرت محاسبه را کنترل می کنند اشاره دارد.

مهاجمان می توانند از به دست آوردن تأیید معاملات جدید جلوگیری کرده و به آنها اجازه دهند پرداخت ها را بین برخی یا همه کاربران متوقف کنند. آنها همچنین می توانند معاملات معکوس را در حالی که کنترل شبکه را بر عهده داشتند معکوس کنند به این معنی که می توانند کوین های خود را دو برابر کنند.

تقریباً قادر به ایجاد کوین های جدید یا تغییر بلاک های قدیمی نخواهند بود. حمله 51٪ احتمالاً بیت کوین یا ارز مبتنی بر بلاکچین دیگری را به طور کامل از بین نمی برد حتی اگر بسیار زیان آور باشد.

نکات کلیدی

  • بلاکچین ها دفترهای توزیع شده ای هستند که هر معامله انجام شده در شبکه ارزهای دیجیتال را ثبت می کنند.
  • حمله 51٪ حمله به بلاکچین توسط گروهی از ماینرها است که بیش از 50٪ میزان هش ماینینگ شبکه را کنترل می کنند.
  • مهاجمان با کنترل عمده شبکه می توانند ضبط بلاک های جدید را با جلوگیری از تکمیل بلاک توسط سایر ماینرها قطع کنند.
  • تغییر بلاک های تاریخی به دلیل رمزگذاری معاملات گذشته در نرم افزار بیت کوین دشوار است.

حمله 51٪ چگونه عمل می کند؟

undefined

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاکچین می باشند که نوعی دفتر کل توزیع شده است. بلاکچین پرونده های دیجیتال هر معامله انجام شده در شبکه ارز دیجیتال را ضبط می کند که در دسترس همه کاربران و عموم مردم است. در نتیجه هیچ کس نمی تواند دوبار ارز دیجیتال را خرج کند. (اصطلاحاً "بلاکچین خصوصی" مجوزهایی را برای جلوگیری از مشاهده برخی از داده های موجود در بلاکچین توسط کاربران خاص به عموم افراد معرفی می کند.)

همانطور که از نام آن پیداست بلاکچین زنجیره ای از بلاک ها است که مجموعه ای از داده ها می باشد که تمام تراکنش های انجام شده در یک دوره مشخص را ثبت می کند. برای بیت کوین تقریباً هر 10 دقیقه یک بلاک جدید ایجاد می شود. هنگامی که یک بلاک نهایی یا استخراج شد نمی توان آن را تغییر داد زیرا نسخه جعلی دفتر عمومی به سرعت توسط کاربران شبکه مشاهده و رد می شود.

با این حال با کنترل اکثر توان محاسباتی در شبکه یک مهاجم یا گروهی از مهاجمان می توانند در روند ضبط بلاک های جدید دخالت کنند. آنها می توانند از تکمیل بلاک جلوگیری کنند و از لحاظ نظری به آنها اجازه می دهد استخراج بلاک های جدید را به انحصار خود درآورند و تمام پاداش ها را کسب کنند.

بیت کوین

undefined

برای بیت کوین پاداش در حال حاضر 12.5 بیت کوین تازه ایجاد شده است. اگرچه در نهایت به صفر می رسد. آنها می توانند معاملات کاربران دیگر را مسدود کنند و همچنین می توانند معامله ای را ارسال و سپس آن را معکوس کنند و به گونه ای به نظر می رسد که هنوز رمز ارزی را که خرج کرده اند در دست دارند. این آسیب پذیری معروف به هزینه های مضاعف، معادل دیجیتالی جعلی کامل و مانع اصلی رمزنگاری است که بلاکچین برای غلبه بر آن ساخته شده است. بنابراین شبکه ای که هزینه های مضاعف را امکان پذیر می کند به سرعت دچار از دست دادن اعتماد نسبت به خود می شود.

تغییر بلاک های مبنی بر تاریخ: تغییر در معاملات قفل شده قبل از شروع حمله یعنی حتی در صورت حمله 51٪ بسیار دشوار خواهد بود. هرچه معاملات عقب باشند تغییر در آنها دشوارتر خواهد بود. تغییر معاملات قبل از یک بازرسی غیرممکن است و گذشته از آن معاملات به سختی در نرم افزار بیت کوین رمزگذاری شده اند.

از طرف دیگر نوعی حمله 51٪ با کمتر از 50٪ توان استخراج شبکه امکان پذیر است اما با احتمال موفقیت کمتر.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۵۷,۲۱۳۳,۳۶۹,۳۹۴,۹۴۲ تومان