از توکن های CTO چه می دانید؟

چارچوب Consumer Token Offering (CTO) به دنبال مجموعه ای از بهترین روش ها برای راه اندازی توکن های جدید یا رویدادهای تولید توکن در اتریوم است.

صنعت رمزنگاری به دلیل FOMO تولید شده از ICO در سال 2017 و اوایل 2018 به اوج جدیدی رسید اما این نیز یکی از دلایل اصلی سقوط سرگیجه آور متعاقب آن بود. کلاهبرداری، وعده های دروغین و پیامدهای قانونی باعث شده است که ICO ها مورد ترس قرار گیرند اما فناوری جدیدی سازگار و تکامل می یابد. از پیشنهاد اولیه سکه (ICO)، Security Token Offering (STO)، پیشنهاد اولیه ارز (IEO) و اکنون Consumer Token Offering (CTO) ظاهر شدند.

Crowdfunding همیشه یک مورد استفاده بسیار قوی برای فناوری بلاکچین بوده است زیرا هر کسی در کره زمین با خرید یک توکن یا سکه قادر به مشارکت در بودجه و مالکیت یک قطعه از شبکه جدید امیدوار کننده بوده است. از آنجا که توزیع توکن از طریق بلاکچین بسیار ساده و موثر است که نمی توان آن را نادیده گرفت روشهای جدیدی در حال انجام است که چگونه این کار را به بهترین وجه انجام دهیم و اینجاست که (CTO) ارائه می شود.

در زیر ما به بررسی این پدیده جدید می پردازیم.

CTO چیست؟

چارچوب (CTO) به دنبال مجموعه ای از بهترین روش ها برای راه اندازی توکن های جدید یا رویدادهای تولید توکن در اتریوم است. این چارچوب بر روی 10 مفهوم کلیدی در مورد استفاده از توکن ها، حاکمیت، روش های توزیع، هدف توزیع، تأمین، حل تعارض، امنیت، بازاریابی، حمایت از مصرف کننده و انطباق است. چارچوب CTO به عنوان یک تلاش مشترک باز و در حال توسعه طراحی شده است که امیدوارم استاندارد بالایی از اعتماد و اطمینان را بین پروژه های توکن، دارندگان توکن و تنظیم کننده ها ایجاد کند.

ارائه مفاهیم چارچوب CTO

چارچوب CTO مفاهیم زیر را بیان می کند:

  1. توکن ها باید برای کالاها، خدمات یا محتوا قابل استفاده باشند و نه برای طرح های پولساز مانند حقوق صاحبان سهام و سرمایه گذاری ها.
  2. مدیریت و حاکمیت توکن باید شفاف باشد و به صورت غیرمتمرکز یا غیر واضح قابل شناسایی باشد.
  3. توکن ها باید منصفانه و شفاف توزیع شوند.
  4. دلیل توزیع توکن باید روشن و شفاف باشد.
  5. قوانین مربوط به تهیه، ایجاد و تخریب توکن ها باید روشن و شفاف باشد.
  6. باید روشی برای مقابله با درگیری ها وجود داشته باشد.
  7. قراردادهای هوشمند، dapp ها و توکن های مربوطه باید از نظر امنیت بررسی شوند.
  8. بازاریابی نباید گمراه کننده باشد.
  9. پروژه ها باید از کاربران محافظت و توانمند سازی کنند.
  10. پروژه باید با مشاوران حقوقی مشورت کرده تا از مطابقت آنها با همه قوانین مربوطه اطمینان حاصل کند.

چه کسی CTO را اختراع کرد؟

CTO چارچوبی است که توسط پروژه بروکلین ایجاد شده و این همکاری با هدایت تیم حقوقی ConsenSys می باشد و متشکل از شرکای مختلف صنعت بلاکچین است.

آیا می دانید؟

دو پروژه معروف که از چارچوب CTO استفاده کرده اند Civil و FOAM هستند. آنها هر دو در سال 2018 روی پلتفرم Consensys Token Foundry راه اندازی شدند و استاندارد سختی را به کار بردند که برای ارائه اثبات دانش در مورد پروژه و به طور کلی صنعت رمزنگاری به شرکت کنندگان توکن احتیاج داشت. برای شرکت، کاربران Token Foundry مجبور بودند یک مسابقه را به عنوان بخشی از فرآیند پردازش بگذرانند و خریداران نمی توانستند توکن های خود را بفروشند تا زمانی که ثابت کنند که از این توکن ها واقعاً استفاده شده است.

چه چیز خاصی در این مورد وجود دارد؟

مشکل ICO ها ماهیت کاملاً غیر ساختاری آنهاست که این روند را در معرض تقلب، گمانه زنی های گسترده و پیامدهای قانونی قرار می دهد. پیشنهادات توکن امنیتی STO از نظر قانونی سازگارتر است اما فقط به سرمایه گذاران واجد شرایط یا معتبر محدود می شود که یکی از اهداف اصلی CTO، داشتن یک شبکه گسترده و متنوع از پذیرندگان اولیه را شکست می دهد. پیشنهادات اولیه معامله (IEO) به طور متمرکز توسط صرافی ها مدیریت می شوند که ویژگی بدون مجوز و غیرمتمرکز فناوری بلاکچین را نفی می کند. CTO امیدوار است که با ایجاد یک مجموعه داوطلبانه از بهترین ها در بین همه جهان بهترین باشد.

مفاهیم چارچوب SEC

انتشار چارچوب SEC برای CTO، شفاف ترین راهنمایی تاکنون برای فروش توکن از تنظیم کننده های ایالات متحده ارائه شده است. نکات اصلی که چارچوب مورد بحث قرار می دهد این است که آیا انتظار سود وجود دارد و آیا پروژه واقعاً غیرمتمرکز است یا خیر. اساساً اگر بلافاصله کاربردی برای توکن وجود داشته باشد و صریحاً یک وسیله سرمایه گذاری نباشد و سیستم عامل غیرمتمرکز باشد ممکن است این توکن امن نباشد.

در هنگام مقایسه چارچوب های SEC و CTO، چارچوب CTO ممکن است از این نظر سازگار باشد که بر توکن های مورد استفاده و عدم انتظار سود مانند FOAM و Civil تأکید دارد. با این حال لازم به ذکر است که چارچوب SEC هیچ گونه ضمانت قانونی ارائه نمی دهد بنابراین پروژه ها همچنان باید با احتیاط پیش بروند.

آینده

اگرچه CTO در صنعت رمزنگاری به طور گسترده ای پذیرفته نشده است اما این یک بخش عمده از آینده ConsenSys است که پشت پروژه های اساسی و حیاتی در اکوسیستم اتریوم می باشد. جوزف لوبین بنیانگذار ConsenSys در سخنرانی اصلی خود در کنفرانس 2019 South by Southwest (SXSW) گفت که آنها چهار یا پنج CTO را در سال انجام می دهند. جالب خواهد بود که ببینید آیا سایر پروژه ها نیز از آنها پیروی می کنند یا خیر.

:decrypt.co