ویتالیک بوترین: چرا برنامه ایلان ماسک برای مقیاس پذیری 10x رمزنگاری "اساساً ناقص" است.

ادعاهای ایلان ماسک درباره برتری Dogecoin و بحث در مورد مقیاس گذاری را از بنیانگذار اتریوم آغاز کرده است.

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم مقاله ای طولانی درباره محدودیت مقیاس پذیری بلاکچین را منتشر کرده و ادعاهای مدیر عامل شرکت تسلا یعنی ایلان ماسک را نقد کرده است.

این مقاله که روز یکشنبه در وبلاگ شخصی او منتشر شده است بر تجارت بین تمرکززدایی و مقیاس پذیری در ساخت شبکه های بلاکچین تأکید دارد. این مقاله در پاسخ به توییت ایلان ماسک در تاریخ 15 مه است که ادعا می کند Dogecoin اگر حرکت کند تا اندازه بلاک خود را 900٪ افزایش دهد به عنوان زنجیره اصلی ظهور می کند:

در حالت ایده آل Doge زمان بلاک را 10X افزایش می دهد، اندازه بلاک را 10X افزایش داده و کارمزد را 100X کاهش می دهد.

بوترین بر لزوم تمرکززدایی برای از بین بردن خطر داشتن یک نقطه از خرابی شبکه و محافظاتی که شبکه گسترده توزیع شده در برابر حملات هماهنگ دارد تأکید کرد. وی افزود بدون تمرکز کاربران و بدون استفاده از نودها به طور منظم تمرکز زدایی امکان پذیر نیست.

غیر متمرکز شدن بلاکچین برای کاربران عادی بسیار مهم است که بتوانند یک نود را اجرا کنند و فرهنگی داشته باشند که در آن نودها یک فعالیت معمول می باشند.

بوترین همچنین اظهار داشت که خرد کردن می تواند مقیاس پذیری قابل مقایسه ای را با زنجیره های متمرکز ارائه دهد. با توجه به وضعیت فعلی شبکه اتریوم، بوترین پیش بینی می کند که اتریوم خرد شده "احتمالاً می تواند یک میلیون تراکنش در ثانیه را با امنیت کامل بلاکچین پردازش کند."

وی افزود:

اما تلاش برای انجام این کار بدون از بین بردن تمرکززدایی که بلاکچین ها را بسیار ارزشمند می کند کار خواهد کرد.

بنیانگذار اتریوم در ماه مارس پیشنهاد کرد که جمع آوری ها قبل از خرد کردن شیپ ها با اتریوم 2.0 در اتریوم مستقر شود.

دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۴۴۷۳۴,۸۳۸.۵ تومان