شناسایی یک استیبل کوین الگوریتمی مشابه UST پس از فروپاشی ترا Terra
  • بنیانگذار اتریوم دو راه را برای سرمایه گذاران به اشتراک گذاشته است تا بدانند آیا یک استیبل کوین الگوریتمی در بلندمدت پایدار است یا خیر.
  • تئوری‌ های او به دنبال کاهش نرخ TerraUSD (UST) و رعد و برق نظارتی پس از آن است.
  • او خاطرنشان کرد که استیبل کوین های الگوریتمی با وجود رعایت معیارهای تعیین شده ذاتاً خطرناک هستند.

استیبل کوین‌ ها سخت‌ ترین پچ را در کل وجود خود دارند زیرا سرمایه‌ گذاران به طبقه دارایی با شک نگاه می‌ کنند. در میان هیاهو ویتالیک بوترین دو آزمایش فکری را برای کمک به سرمایه‌ گذاران در سنجش خطرات مرتبط با استیبل کوین‌ های الگوریتمی ارائه نموده است.

تمام امیدها برای استیبل کوین های algo از بین نمی رود

ویتالیک بوترین در یک پست وبلاگی با عنوان دو آزمایش فکری برای ارزیابی استیبل کوین‌های خودکار، شعاع امیدی را برای استیبل کوین‌ های الگوریتمی ارائه نمود. پست بوترین بر روی استیبل کوین RAI Reflexer متمرکز بود زیرا کاملاً به الگوریتم‌ هایی برای تنظیم پگ متکی است و نه ارزهای فیات یا سایر ارزهای دیجیتال.

اولین سوالی که سرمایه گذاران در مورد استیبل کوین می پرسند این است که آیا استیبل کوین می تواند با خیال راحت کاربران را به صفر برساند؟ برای بوترین رویداد فعالیت بازار برای یک استیبل کوین به صفر نباید ضربه مهلکی برای سرمایه گذاران باشد. در عوض کاربران باید بتوانند ارزش منصفانه ای را برای دارایی های خود به دست آورند.

بوترین خاطرنشان می کند که این مورد در مورد ترا صدق نمی کند زیرا شبکه به لونا LUNA متکی است که او آن را ولکوین یا کوین حجمی برای حفظ پیوند دارایی می نامد. بوترین تراژدی ترا را به دلیل تورم شدید ناشی از چاپ تعداد زیادی ولکوین ترسیم کرد.

بوترین می نویسد: اول قیمت ولکوین کاهش می یابد. سپس استیبل کوین شروع به لرزیدن می کند. این سیستم تلاش می کند تا با انتشار ولکوین های بیشتر تقاضای استیبل کوین را تقویت کند. با کم بودن اعتماد به سیستم تعداد کمی خریدار وجود دارد بنابراین قیمت ولکوین به سرعت کاهش می یابد. در نهایت زمانی که قیمت ولکوین نزدیک به صفر شد استیبل کوین سقوط می کند.

آیا استیبل کوین می‌ تواند سبدی از دارایی‌ هایی که 20 درصد در سال افزایش می‌ یابد را ردیابی کند؟

بوترین خاطرنشان کرد که برای اینکه استیبل کوین‌ های آلگو این آزمون را پشت سر بگذارند باید بتوانند به سبدی از دارایی‌ ها، شاخص قیمت مصرف‌ کننده و یا برخی فرمول‌ های پیچیده دلخواه متصل شوند. اگر استیبل کوین یک صندوق شاخص را ردیابی کند که سالانه 20 درصد افزایش می یابد بوترین بیان می کند که این استیبل کوین یا به یک طرح پانزی تبدیل می شود که بر روی کاربران منفجر می شود یا نوعی سود منفی دریافت می کند.

او نوشت: این نوعی نرخ بهره منفی را از دارندگان اعمال می‌ کند که باعث می‌ شود اساساً نرخ رشد دلاری موجود در شاخص را لغو کند. بوترین استدلال می کند که RAI پتانسیل دریافت سود منفی را دارد اما UST چنین قابلیتی را ندارد.

بوترین این مقاله را با بیان اینکه حتی اگر یک استیبل کوین این آزمایش را پشت سر بگذارد ممکن است همچنان مسائل اساسی مانند اشکالات و مسائل حاکمیتی وجود داشته باشد که بقای پروژه را تهدید می کند به پایان رساند. با این حال او نوشت: صداقت در حالت پایدار و در موارد شدید همیشه باید یکی از مواردی باشد که ما آن را بررسی می‌کنیم.

TerraClassicUSDTerraClassicUSD
TerraClassicUSD$۰.۰۵۶۲۶۳۱,۷۸۶.۸ تومان
:zycrypto.com