بررسی کامل استخر استخراج ViaBTC

ViaBTC یک استخر ماینینگ مستقر در چین است. این استخر در سال 2016 توسط سارا اویانگ راه اندازی شد و از آن زمان به یکی از بزرگترین استخرهای استخراج در منطقه تبدیل شده است. این استخر از 14 ارز از جمله بیت کوین، بیت کوین SV، بیت کوین کش، اتریوم، اتریوم کلاسیک، مونرو و سایر کوین ها پشتیبانی می کند.

تاریخچه

در ماه می 2016 این شرکت سرمایه گذاری هایی را از طریق سرمایه گذاری angel به دست آورد. ماه بعد استخر بیت کوین ViaBTC راه اندازی شد. در سال 2017 این پلتفرم استخرهای استخراج اتر، دش کوین، زدکش و لایت کوین را اضافه نمود. در همان سال ViaBTC اولین استخر استخراج بیت کوین کش در جهان را راه اندازی نمود. استخرهای استخراج بیتوم، مونرو و اتروم کلاسیک در سال 2018 راه اندازی شدند. سال بعد این شرکت کیف پول ViaBTC را منتشر نمود.

undefined

تیم توسعه دهنده این استخر استخراج متشکل از متخصصان معتبر fintech است. در حال حاضر مدیر عامل آن Haipo Yang می باشد.

ویژگی های اصلی

این وب سایت از 6 زبان چینی، کره ای، ژاپنی، انگلیسی، روسی و اسپانیایی پشتیبانی می کند. دارای چهار سرویس اصلی است: کیف پول، جستجوگر بلاک، پلتفرم استخراج ابری و استخر استخراج. کاربران ViaBTC می توانند از طریق وب سایت استخر به خدمات شرکا دسترسی داشته باشند. صرافی CoinE، اکوسیستم زنجیره عمومی CoinEx و یک صرافی غیرمتمرکز OneSwap در وب سایت ViaBTC نشان داده شده است.

صفحه اصلی فهرستی از تمام ارزهای موجود برای استخراج را با آماری ارائه می‌کند که می‌تواند به بازدید کننده کمک کند تا به سرعت بفهمد چه چیزی را استخراج کند. این لیست سود روزانه (USD/Th/s) را نشان می دهد. نرخ فعلی ارز (به دلار)، هش ریت استخر، هش ریت شبکه، تعداد ماینرها و سختی. اعداد قابل کلیک هستند و با کلیک بر روی آنها اطلاعات دقیق تری از جمله الگوریتم استخراج، پاداش بلاک، آستانه پرداخت، ماشین حساب سود و... باز می شود.

بیشتر از آن در صفحه اصلی می توان سود آینده را با استفاده از ماشین حساب سودآوری استخراج تخمین زد. شخص باید ارز را انتخاب کند، هزینه های انرژی، قیمت کوین، سختی استخراج، کارمزدها را درج کرده و دستگاه های ماینینگ مورد استفاده را انتخاب کند.

ViaBTC قابلیتی به نام Smart Mining را ارائه می دهد. دو گزینه دارد: Switch با یک کلیک و Smart Mining. سوئیچ با یک کلیک برای استخرهای بیت کوین و اتریوم در دسترس است. این قابلیت به ماینرها این امکان را می دهد تا بدون اتلاف وقت در پیکربندی فرآیند استخراج، به استخراج ارزهای دیجیتال متفاوت روی آورند. استخر بیت کوین اجازه می دهد تا با یک کلیک بین BTC، BCH، BSV و FCH سوئیچ کنید. استخر اتریوم امکان تغییر اتریوم به اتریوم کلاسیک و بالعکس را می دهد.

ویژگی استخراج هوشمند، سوئیچ خودکار به سودآورترین کوین است که می تواند با ترجیحات ماینر فعلی استخراج شود. این الگوریتم داده های بازار مربوطه، هش ریت ماینر و سایر عوامل را در نظر می گیرد تا به طور خودکار سود را به حداکثر برساند.

اگر قابلیت تبدیل خودکار فعال باشد به طور خودکار تمام درآمدها را هر ساعت به بیت کوین و یا تتر تبدیل می کند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که استفاده از ViaBTC را راحت تر می کند امکان ایجاد حساب های فرعی ماینینگ است. ممکن است هر تعداد حساب فرعی مرتبط با همان کاربر وجود داشته باشد. هر حساب فرعی درآمد و هش جداگانه خود را دارد. از حساب های فرعی می توان برای برداشت خودکار به آدرس های مختلف استفاده کرد. هر حساب می تواند با یک آدرس ایمیل متفاوت مرتبط شود. بررسی اعلان ها را راحت تر می کند. این ویژگی به ویژه در صورتی مفید است که ماینر دارای چندین دکل یا ماینینگ فارم باشد.

undefined

در میان دیگر ویژگی‌ های قابل‌ توجه سرویس استخراج ابری BTC-360 اجاره 360 روزه مقدار مشخصی از توان محاسباتی که برای استخراج بیت‌ کوین استفاده می‌شود وجود دارد. تنها کارمزدی که در حین استخراج ابری دریافت می شود هزینه هش ریت است که ثابت نیست و به قیمت فعلی بیت کوین بستگی دارد. قیمت قرارداد نیز ثابت نیست و به قیمت ها، سختی استخراج، هزینه های برق استخراج و سایر عوامل بستگی دارد. جوایز هر روز بعد از ساعت 0:00 (UTC) ارسال می شود. بر اساس برخی از بررسی های کاربران هزینه تعمیر و نگهداری که توسط ViaBTC دریافت می شود نسبتاً بالا است.

روش های پرداخت موجود

این استخر از الگوریتم‌ های پاداش زیر پشتیبانی می‌کند:

PPS+، PPLNS و SOLO.

PPS+ مخفف pay per share plus است. الگوریتم استاندارد PPS به این معنی است که ماینر برای هر سهم معتبری که ارسال می کند پاداش مشخصی دریافت می کند. PPS+ یک نسخه تا حدودی ارتقا یافته از PPS است. PPS معمولا به عنوان یکی از بهترین مدل ها برای کسانی که با فاصله و یا گاهی ماین می کنند در نظر گرفته می شود. برخلاف PPS، PPS+ به استخراج‌ کنندگان اجازه می‌دهد تا از طریق تخصیص هزینه‌ های استخراج از طریق الگوریتم پاداش PPLNS سود بیشتری دریافت کنند.

PPLNS به معنای «پرداخت به ازای هر N سهم آخر» است. هنگامی که یک ماینر از الگوریتم PPLNS استفاده می کند اندازه پاداش به تعداد سهام معتبر ارسال شده در آخرین دور دشواری N زمانی که بلاک پیدا می شود بستگی دارد. اگر ماینرها از PPLNS استفاده کنند پلتفرم هزینه های کمتری دریافت می کند. برای به حداکثر رساندن پاداش هنگام استفاده از PPLNS توصیه می‌شود استخراج را متوقف نکنید. فاصله ها می تواند باعث از دست دادن سود شود.

روش پرداخت SOLO فرض می کند که ماینری که بلاک را استخراج می کند به طور مستقل کل پاداش بلاک را دریافت می کند. این پلتفرم برای عملیات روزانه و هزینه تعمیر و نگهداری هزینه دریافت می کند.

هزینه ها

هزینه های ViaBTC اغلب به دلیل بالا بودن مورد انتقاد قرار می گیرد. کارمزد پاداش بلاک 4 درصد برای روش پرداخت PPS+ و 2 درصد در حالت PPLNS است. ماینرهای SOLO هم در حین استخراج و هم در هنگام برداشت 1% کارمزد دریافت می کنند. برداشت برای ماینرهای PPS+ و PPLNS با 2٪ کارمزد دریافت می شود. در مورد استخراج ادغام شده، ارز دوم به صورت رایگان ارائه می شود.

آیا استفاده از ViaBTC ایمن است؟

اگر تمام کوین ها به دلیل محافظت ضعیف حساب به سرقت بروند استخراج معنایی نخواهد داشت. با توجه به تعداد دزدان فعالی در صنعت ارز دیجیتال بسیار مهم است که مطمئن شوید این پلتفرم ویژگی‌ های حفاظتی کافی را ارائه می دهد. کاربران نباید قبل از شروع به استفاده از پلتفرم از فعال کردن همه آنها دریغ کنند.

undefined

اول از همه بسیار خوب است که ViaBTC چنین معیار محبوبی مانند احراز هویت 2 عاملی را ارائه می دهد. این ویژگی یک لایه امنیتی اضافی به غیر از رمز عبور ایجاد می کند. برای ورود به حساب یا برداشت وجه باید یک رمز عبور یک بار مصرف ارائه کنید که فقط از دستگاه موبایل صاحب حساب قابل بازیابی است. TOTP ها در برنامه Google Authentication تولید می شوند. هر رمز عبور ارتباط خود را فقط برای 30 ثانیه حفظ می کند. این ویژگی سرقت را تقریبا غیرممکن می کند. یکی دیگر از ویژگی‌های حفاظتی موجود کاملاً مشابه است اما کد از طریق پیامک ارسال می‌شود و در برنامه ویژه ایجاد نمی‌شود. اعلان ورود نیز بسیار مفید است و زمانی که شخصی وارد حساب کاربری می شود به کاربران اطلاع می دهد. تمام فعالیت های حساب را می توان در وب سایت ViaBTC ردیابی نمود. در صورت فعالیت مشکوک کاربران می توانند جلسات را خاتمه دهند و توصیه می شود رمز عبور را تغییر دهند.

همچنین این وب سایت تعدادی توصیه ساده در مورد اینکه چگونه کاربران می توانند ایمنی سرمایه خود را افزایش دهند ارائه می دهد.