درک NFTها در سال 2022

محبوبیت توکن‌ های غیرمثلی NFT در حال افزایش هستند و برای برخی افراد درک این موضوع جدید دشوار است. بر اساس گزارش DappRadar حجم معامله NFTها در سال 2021ُُُ، 24.9 میلیارد دلار بود و این مبلغ از 95 میلیون دلار در سال 2020 افزایش یافته است. با تحقیقات بیشتر همراه با اطلاعات ارائه شده در این مقاله می توانید درکی از NFTها داشته باشید.

NFT چیست؟

آثار هنری NFT شناخته شده ترین نوع NFT است. همچنین کلکسیون، کارت های تجاری، بلیط ایونت ها، موسیقی، بازی، خیریه، لحظات ورزشی بزرگ در قالب کلیپ های ویدئویی دیجیتال، میم های اینترنتی، مد مجازی و... وجود دارد.

اتریوم نمونه بلاکچین برای NFTها به دلیل وضعیت بلوچیپ در دنیای ارزهای دیجیتال و شهرت احتمالی آن برای قراردادهای هوشمند است. هر NFT منحصربه فرد است و بازاری برای NFTهای کلکسیونی وجود دارد. سولانا نمونه‌ ای از ارزهای دیجیتال جدیدتر است که می‌ توان از آن برای استخراج NFT در بازاری به نام SolSea استفاده نمود. بازارهای بیشتری در حال ایجاد هستند. OpenSea.io نمونه‌ ای از بازاری است که در آن می‌ توانید NFT‌ها را از مجموعه‌ های مختلف ضرب، خرید و فروش کنید. صفحه‌ های راهنما برای شروع کار افراد در NFT وجود دارد. حراجی وجود دارد که در آن افراد می توانند NFTهای تازه تولید شده خود را لیست کرده و پیشنهاد دهند. حتی شرکت‌ های تبلیغاتی NFT وجود دارند که به شما کمک می‌کنند NFT‌های شما را به بازار عرضه کنند تا قیمت‌ های بهتری برای آن‌ ها به دست آورید.

مارکت پلیس Marketplace چیست؟

مارکت پلیس های مختلفی در آنجا وجود دارد و ما در اینجا پنج مورد را جمع آوری نموده ایم تا نمونه های آموزشی از مارکت پلیس های مختلف را ارائه دهیم.

بازاری با آثار هنری دیجیتال به سبک انیمه وجود دارد که در آن صاحبان آن‌ ها ایردراپ دریافت می‌ کنند، به رویدادهای زنده دسترسی خواهند داشت و بخشی از یک شبکه هنر، جامعه، فرهنگ با طرح‌ هایی برای خطوط لباس و سایر مزایا خواهند بود.

بازار دیگری متشکل از آواتارهای قابل تنظیم به سبک سه بعدی توسط یک استودیوی هنری دیجیتال متعلق به نایک به نام RTFKT که به صورت artifact تلفظ می شود می باشد.

یک yacht club دیجیتال که با داشتن این NFT مزایای عضویت را نیز به شما می دهد.

NFTها در چه موارد دیگری پدیدار می شوند؟

بازار دیگری وجود دارد که بر روی NFTهای بازی برای علاقه مندان به کلکسیونر خودرو در بلاکچین اتریوم متمرکز شده است. می تواند مسابقات، جوایز و پیشنهادات انحصاری را برای دارندگان این NFTها ارائه دهد. اینها در متاورس به ماشین های خودران تبدیل می شوند. ممکن است بتوانید هوش مصنوعی را به عنوان یک گزینه به NFT خریداری شده در اینجا اضافه کنید. حدس و گمان هایی در مورد میزان محبوبیت آنها وجود دارد. ممکن است محدودیتی وجود داشته باشد که اجازه می دهد تنها پنج مورد از این NFTهای خاص را در هر کیف پول ضرب کنید. این بازی NFT با موضوع ماشین های مسابقه ای ممکن است به دلیل بیش از 1 میلیارد طرفدار مسابقات F1 در سراسر جهان بسیار محبوب شود.

به گفته کوین تلگراف: این NFT مجموعه ای از 10250 شاهکار مسابقه ای فوق العاده منحصربه فرد می باشد که از F1 الهام گرفته شده است. برای تجربه انواع مختلف واقعیت های متاورس در Meta F1 Club آماده شوید. دارندگان می‌ توانند خود را با رویدادهای مسابقه چند نقشه‌ ای تماشایی در متاورس سرگرم کنند، با دیگران رقابت نمایند و مانند هر قهرمانی به طور واقعی برنده شوند.

یک بازی NFT از سال 2019 به نام F1 Delta Force قرارداد تمدید مجوز را از دست داد و اخیراً تعطیل شد. اعتقاد بر این بود که در ابتدا محبوب بود اما کمرنگ شد و خطر قانونی در NFTهای بازی F1 Delta Force ممکن است توسط کسانی که آنها را خریداری نموده اند درک نشده باشند.

چرا مردم NFTها را معامله می نمایند؟

بسیاری از مردم برای کسب سود سعی می کنند NFT را معامله کنند. داستان های معاملات سودآور NFT بیشتر از افرادی گزارش می شود که مجموعه NFT آنها در ارزش بازار کاهش یافته است. هیچ تضمینی وجود ندارد که سرمایه گذاری شما در NFTها سودآور باشد اگرچه بسیاری از مردم امیدوارند که چنین باشد. مجموعه NFT برای برخی از افراد نوعی قمار است. ارزش‌ های بازار NFT می‌ تواند به همان اندازه ارز دیجیتال اصلی بی‌ ثبات باشد. اطلاعات آنلاین می تواند بیشتر شایعه باشد تا معیارهای مالی سختی که ممکن است از گزارش سالانه یک شرکت دولتی بیابید.

با ورود حامیان مالی شرکت های بزرگ به دنیای NFT مردم حدس می زنند که سال 2022 سالی خواهد بود که NFTها به جریان اصلی تبدیل می شوند. با این حال شکاف بزرگی در مورد آینده NFTها وجود دارد حتی در میان آنهایی که در فضای ارزهای دیجیتال هستند. یکی از مواردی که هر دو طرف می توانند روی آن توافق داشته باشند این است که علاقه بیشتری به NFTها وجود دارد که باعث ایجاد نوآوری می شود.

این اطلاعات آموزشی اولیه در مورد چشم انداز تاریخی NFTها ارائه می دهد اما به هیچ وجه نمی خواهیم خوانندگان باور کنند که این اطلاعات نمایانگر چشم انداز NFT در ماه مه 2022 است. خوب یا بد چشم انداز NFT نه ماهانه و یا هفتگی بلکه همیشه در حال تغییر است.