5 ارز دیجیتال برتر هفته: بیت کوین BTC، لونا LUNA، نیر NEAR، وی چین VET، استپن GMT

چند روز تثبیت قیمت بیت کوین می تواند منجر به جهش سالم LUNA، NEAR، VET و STEPN گردد.

ماه آوریل یک ماه فراموش نشدنی برای سرمایه گذاران سهام و ارزهای دیجیتال بوده است. بیت کوین در آوریل 17 درصد سقوط کرد تا بدترین عملکرد خود را در آوریل ثبت کند. به طور مشابه نزدک Nasdaq در آوریل 13.3 درصد سقوط نمود که بدترین عملکرد ماهانه آن از اکتبر 2008 است.

با این حال یک نکته مثبت عمده برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال این است که بیت کوین همچنان بالاتر از پایین ترین سطح خود در سال گذشته نزدیک به 33000 دلار است. در مقایسه 100 نزدک برای سال 2022 به پایین ترین سطح خود رسیده است در حالی که S&P 500 تنها یک سبیل با رسیدن به پایین ترین سطح سال تا به امروز فاصله دارد. این نشان می دهد که بیت کوین توانسته است از فروش عمده جلوگیری کند که نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است.

undefined

همراه با بیت کوین، اتر ETH نیز توانسته است بسیار بالاتر از پایین ترین سطح خود در سال تا به امروز حفظ شود. به گفته شرکت جارویس هم نهنگ های اتر و هم ماهی های خرده فروشی در سطوح پایین تری انباشته شده اند.

آیا بیت کوین پس از زنده ماندن از حمله ماه آوریل بهبودی قوی را آغاز کرده و آلت کوین ها را بالاتر می برد؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند را مطالعه کنیم.

بیت کوین/ تتر BTC/USDT

بیت کوین در 30 آوریل به خط حمایت کانال صعودی سقوط کرد اما بازگشت آن در 1 می نشان می دهد که گاوها با تمام توان از سطح خود دفاع می کنند.

undefined

اگرچه میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) 39956 دلاری مزیتی را برای فروشندگان نشان می دهد واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی RSI نشان می دهد که حرکت منفی ممکن است ضعیف شود.

در صورت تداوم بازگشت، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند انباشتگی را در نزدیکی خط پشتیبانی نشان می دهد. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) 41954 دلار برسد.

در مقابل یک بازگشت ضعیف نشان دهنده عدم خرید تهاجمی در نزدیکی خط حمایت خواهد بود. اگر قیمت از سطح فعلی و یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه پایین بیاید و به زیر کانال برسد جفت بیت کوین/ تتر می تواند به 34,322 دلار کاهش یابد و بعداً پشتیبانی بحرانی را در 32,917 دلار دوباره آزمایش نماید.

undefined

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک الگوی نزولی wedge در حال کاهش بوده است. RSI یک واگرایی مثبت ایجاد کرده است که نشان می دهد حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد.

اگر قیمت از خط مقاومت wedge شکسته شود جفت می‌ تواند شتاب را افزایش دهد و تا 41000 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند توقف بعدی می تواند 43000 دلار باشد. برعکس اگر قیمت از 20-EMA کاهش یابد و به زیر wedge سقوط کند فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد.

لونا/ تتر LUNA/USDT

لونا Terra در چند روز گذشته در یک روند صعودی تثبیت شده است. قیمت از حمایت قوی در 75 دلار در 1 می برگشت که نشان می دهد گاوها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

undefined

جفت لونا/ تتر اکنون می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه 88 دلاری صعود کند. این سطح می تواند به عنوان مانعی عمل نماید که در آن خرس ها ممکن است سعی کنند حرکت رو به بالا را متوقف کنند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد احتمال شکست به زیر سطح حمایت 75 دلاری افزایش می یابد.

اگر این اتفاق بیفتد این جفت یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می کند که نشان دهنده یک تغییر روند بالقوه است.

برعکس اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند این جفت می تواند دوباره به مقاومت روانی در 100 دلار برسد. خریداران باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهند که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد.

undefined

قیمت از حمایت قوی به 75 دلار بازگشته است و گاوها اکنون تلاش خواهند کرد این جفت را به بالای 20-EMA برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند نشان می دهد که فشار فروش می تواند کاهش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از 50-SMA می تواند نشان دهد که این جفت ممکن است برای مدتی بین 100 تا 75 دلار محدود بماند.

برخلاف این فرض اگر قیمت به شدت از سطح فعلی یا 20-EMA کاهش یابد این نشان می‌ دهد که خرس‌ ها در هر رالی کوچک در حال فروش هستند. این می تواند منجر به آزمایش مجدد حمایت قوی در 75 دلار شود.

نیر/ تتر NEAR/USDT

شکست گاوها در بالا بردن پروتکل نیر NEAR به بالای 18 دلار منجر به کاهش شدید در چند روز گذشته شد. قیمت در 30 آوریل به حمایت روانی 10 دلار کاهش یافت اما بازگشت قوی در 1 می نشان دهنده خرید تهاجمی گاوها است.

undefined

اگر خریداران قیمت را بالاتر از SMA 200 روزه 11.94 دلار قرار دهند نشان می دهد که کاهش به 10 دلار ممکن است یک تله خرس بوده باشد. سپس جفت NEAR/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه 13.86 دلار افزایش یابد جایی که خرس ها ممکن است دوباره تلاش کنند تا بهبود را متوقف نمایند.

گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهند که فاز اصلاحی ممکن است به پایان برسد. این می تواند یک رالی به سمت مقاومت بالای سر قوی در 18 دلار آغاز کند.

برخلاف این فرض اگر قیمت از SMA 200 روزه کاهش یابد احتمال شکست به زیر 10 دلار افزایش می‌ یابد. اگر این اتفاق بیفتد جفت می‌ تواند اصلاح خود را تا 9.30 دلار و بعداً به 8.00 دلار افزایش دهد.

undefined

جهش به بالای 20-EMA رسیده است که اولین نشانه قدرت است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از 20-EMA حفظ کنند این جفت می تواند به 50-SMA صعود نماید. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان می دهد که روند نزولی کوتاه مدت ممکن است پایان یابد.

در مقابل اگر گاوها نتوانند قیمت را بالاتر از 20-EMA حفظ کنند این نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند. سپس خرس‌ ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت را به زیر سطح حمایت قوی در 10 دلار بکشند و نزول را از سر بگیرند.

وی چین/ تتر VET/USDT

وی چین VeChain طی روزهای گذشته در محدوده وسیعی بین 0.043 تا 0.083 دلار ادغام شده است. قیمت به حمایت محدوده رسید که در سه نوبت قبلی به عنوان یک کف قوی عمل نموده است.

undefined

جهش از حمایت 0.043 دلار در 1 می نشان می دهد که خریداران با قدرت از سطح خود دفاع می کنند. اگر شتاب خرید حفظ شود و قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه 0.055 دلار باشد نشان می دهد که جفت VET/USDT ممکن است چند روز دیگر در محدوده باقی بماند.

از طرفی دیگر اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد. خرس‌ ها سپس سعی می‌ کنند این جفت را در زیر محدوده فرو ببرند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند این جفت ممکن است روند نزولی خود را از سر بگیرد و تا 0.034 دلار کاهش یابد.

undefined

قیمت از حمایت قوی در 0.043 دلار بازگشته است و گاوها اکنون سعی خواهند کرد این جفت را به بالای 20-EMA برسانند. اگر آنها موفق شوند نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت می تواند به 50-SMA برسد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند مسیر رالی احتمالی تا 0.065 دلار را باز کند.

برعکس اگر قیمت از 20-EMA کاهش یابد نشان می‌ دهد که خرس‌ ها در رالی‌ ها به سطوح مقاومت قوی می‌ فروشند. خرس‌ ها سپس تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به زیر سطح حمایت قوی 0.043 دلار بکشند و نزول را گسترش دهند.

استپن/ تتر GMT/USDT

استپن STEPN (GMT) در یک روند صعودی اصلاح شده است. یک علامت مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه 3.13 دلار برسد. این امر نشان می‌ دهد که این احساسات مثبت باقی می‌ ماند و گاوها در حال خرید با کاهش هستند.

undefined

خریداران اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت بالای 4.17 دلار برسانند. اگر خریداران این مانع را برطرف کنند جفت GMT/USDT ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد. این جفت پس از آن می تواند یک رالی تا سطح روانی در 5.00 دلار انجام دهد.

شیب متحرک نمایی 20 روزه نشان دهنده مزیت برای خریداران است اما RSI یک واگرایی منفی ایجاد کرده است که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد فروش می تواند تشدید شود سپس ممکن است جفت به 2.08 دلار کاهش یابد.

undefined

خرس ها سعی کردند قیمت را زیر 50-SMA حفظ کنند اما شکست خوردند. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. اگر گاوها قیمت را به بالای 20-EMA برسانند نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. سپس این جفت می تواند بالاترین قیمت تاریخ خود را در 4.17 دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس اگر قیمت از 20-EMA کاهش یابد نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس فروشندگان دوباره سعی می کنند جفت را به زیر 50-SMA بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند جفت ممکن است به حمایت قوی در 3.00 دلار سقوط کند.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۱۹,۹۴۴۶۳۴,۰۰۶,۶۲۵ تومان
NEAR ProtocolNEAR Protocol
NEAR Protocol$۳.۴۱۰۸,۰۸۳ تومان
وی چینوی چین
وی چین$۰.۰۲۳۱۵۸۴۳۷۳۶.۱۸ تومان
STEPNSTEPN
STEPN$۰.۹۰۵۰۹۳۲۸,۷۷۲ تومان
Terra ClassicTerra Classic
Terra Classic$۰.۰۰۰۱۱۶۱۹۳.۶۹ تومان