5 زبان برتر برنامه نویسی بلاکچین را بشناسید

اگر شما یک توسعه دهنده یا برنامه نویس نرم افزار هستید، حتما" تاکنون نام بلاکچین را شنیده اید. در این مقاله من در مورد محبوب ترین زبان برنامه نویسی برای توسعه بلاکچین صحبت خواهم کرد.

برخی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی که در بلاک چین های توسعه یافته مورد استفاده قرار می گیرند ++C، Java، C #، JavaScript، Go، Python، Ruby و Solidity هستند. در بین این زبان ها، Solidity تنها زبان برنامه نویسی جدیدی است که برای نوشتن قراردادهای هوشمند مبتنی برای Ethereum طراحی شده است. زبانهای دیگر زبانهای برنامه نویسی رایج و محبوب هستند.

++C

++C چهارمین زبان محبوب در بین همه زبان ها است. پروژه های بلاک چین بیش از هر زبان دیگری در ++C توسعه یافته است. برخی از بلاک چین های معروف توسعه یافته در ++C شامل بیت کوین، ریپل، لیتکوین، EOS، استلار و QTUM هستند.

#C

#C هفتمین زبان محبوب برنامه نویسی منبع باز می باشد که توسط مایکروسافت توسعه یافته است. در سراسر جهان 5 تا 8 میلیون توسعه دهنده #C و .NET وجود دارد. بلاک چین های مشهوری که از #C استفاده می کنند شامل استراتیس، نئو و IOTA است.

Go

Golang (GO language) زبان جدیدی است که توسط گوگل ساخته شده و از این جهت محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. برخی از بلاک چین های معروف که با استفاده از GO تولید شده اند عبارتند از اتریوم، Dero، Hyperledger Fabric و GoChain هستند.

جاوا

جاوا محبوب ترین زبان برنامه نویسی است. برخی از بلاک چین های معروف ساخته شده با استفاده از جاوا شامل اتریوم، IOTA، NEM، Hyperledger Fabric و نئو می باشد.

Python

Python دومین زبان برنامه نویسی محبوب است. برخی از بلاک چین های معروف ساخته شده با استفاده از آن: اتریوم، Hyperledger Fabric، Steem و نئو هستند.

Solidity

Solidity یک زبان برنامه نویسی جدید است که برای ایجاد قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم طراحی شده است. تنها بلاکچین توسعه یافته و پشتیبانی شده توسط Solidity اتریوم و پروژه های انحصاری آن است.

خلاصه:

C#، C++، جاوا، Python و Go محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه بلاکچین هستند.