بلاکچین ترا Terra متوقف شد و لونا LUNA به زیر 1 دهم سنت رسید

اعتباردهندگان ترا بلاکچین شکست خورده را در ارتفاع بلاک 7603700 متوقف کردند.

نکات کلیدی

  • اعتباردهندگان ترا در پاسخ به بحران جاری لونا LUNA و UST بلاکچین را متوقف کرده اند.
  • به دلیل از دست دادن پیوند UST با دلار لونا وارد یک مارپیچ مرگ شده و امروز به زیر یک سنت رسید.
  • ترا می‌گوید زمانی که 2/3 قدرت رای‌ گیری آنلاین شود شبکه دوباره راه‌ اندازی می‌ شود. با این حال پس ازاین هفته آینده این پروژه نامعلوم می باشد.

Terraform Labs شرکت توسعه‌ دهنده این شبکه اواخر پنجشنبه به‌ روزرسانی‌ ای را منتشر نمود که تأیید می‌ کرد بلاکچین در ارتفاع بلاکی 7603700 متوقف شده است. در این پست توضیح داده شد که شبکه برای کاهش خطر حملات حاکمیتی متوقف شده است.

Terraform Labs سپس یک پچ را برای غیرفعال کردن نمایندگی‌ های بیشتر قبل از راه‌ اندازی مجدد شبکه توسط اعتباردهندگان به اشتراک گذاشت. این شبکه اضافه نمود که زمانی که 2/3 از قدرت رای گیری آنلاین شود شبکه دوباره راه اندازی می گردد.

undefined

این به روز رسانی در حالی انجام می شود که استیبل کوین UST Terra به مبارزه خود برای حفظ پیوند خود با دلار ادامه می دهد. این استیبل کوین الگوریتمی ابتدا به کمتر از قیمت مورد نظر خود در روز شنبه سقوط نمود و در طول این هفته نتوانست به حالت ثابت خود بازگردد. زمانی که ترا در حال اجرا بود مکانیزم طراحی را به کار برد که از لونا برای تثبیت قیمت UST استفاده می کرد. داوران می توانند 1 دلار آمریکا را بسوزانند تا لونا به ارزش 1 دلار را در زمانی که قیمت UST به کمتر از حد می رسد یا 1 دلار لونا را هنگامی که قیمت UST بالای 1 دلار معامله می شود بسوزانند. با این حال UST فشار فروش را در این هفته در میان شرایط نامطلوب بازار تجربه کرد. در نتیجه لونا نیز سقوط نمود و وارد یک مارپیچ مرگ شد زیرا دارندگان UST برای خروج از مواضع خود عجله داشتند. از آنجایی که تعداد فزاینده ای از دارندگان UST شروع به تولید لونا بیشتری نمودند عرضه به طور چشمگیری افزایش یافت و امروز به بالای 25 میلیارد توکن رسید. لونا امروز بعد از ظهر به زیر یک سنت رسید در حالی که تا یک هفته پیش نزدیک به 80 دلار معامله می شد.

از آنجایی که قیمت لونا اکنون به طور موثر به سمت صفر می رود هزینه حمله به شبکه به طور چشمگیری کاهش یافته است. ارزش بازار این بلاکچین اکنون چیزی بیش از 400 میلیون دلار است. زمانی که لونا 80 دلار ارزش داشت ارزش شبکه حدود 30 میلیارد دلار بود.

حذف این هفته به عنوان یک رویداد بی سابقه توصیف شده است که شبیه هیچ رویداد دیگری در تاریخ ارزهای دیجیتال نیست. اگرچه بسیاری از پروژه‌ های استیبل‌ کوین الگوریتمی در گذشته شکست خورده‌ اند از جمله پروژه Basis Cash که ادعا می‌ شود مدیرعامل Terraform Labs به ایجاد آن کمک کرده است اما هیچ‌ یک به اندازه ترا رشد و سقوط چشمگیری نداشته‌ اند. زمانی که یکی از بزرگترین بلاکچین های لایه 1 جهان در کنار بلاکچین هایی مانند آوالانچ Avalanche، اتریوم Ethereum، سولانا Solana بود در عرض چند هفته ترا به یکی از شگفت انگیزترین شکست های ارز دیجیتال تبدیل شد.

Terra ClassicTerra Classic
Terra Classic$۰.۰۰۰۱۱۷۷۳۵.۹۹ تومان
TerraClassicUSDTerraClassicUSD
TerraClassicUSD$۰.۰۵۱۹۲۱۲,۶۴۱.۷ تومان