تاریخچه شیبا اینو؛ داغ ترین میم کوین حال حاضر

شیبا اینو و یا شیب یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در آگوست 2020 توسط یک فرد و یا گروهی ناشناس که با نام «ریوشی» شناخته می ‌شود ایجاد شد. این کوین برای مسخره کردن دوج کوین ساخته شد که محبوبیت زیادی پیدا کرد.

undefined

میم کوین ها ارزهای دیجیتال الهام گرفته شده از میم هستند که معمولاً به عنوان یک شوخی ایجاد می شوند. در حالی که با وجود قرار گرفتن در رده سایر ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین جدی گرفته نمی شوند اما قیمت آنها در سال جاری افزایش یافته است.

undefined

دوج کوین توسط دو مهندس بر اساس یک میم محبوب در مورد شیبا اینو نژادی از سگ های شکاری ژاپنی ایجاد شد. محبوبیت دوج کوین منجر به ایجاد تعدادی میم کوین دیگر شد.

undefined

ظاهراً خالق میم کوین شیبا اینو قصد داشته است تا دوج کوین را از فضای ارز دیجیتال بیرون نماید. قیمت کوین شیبا اینو در سال 2021 افزایش یافته است. ارزش بازار فعلی شیبا اینو 26 میلیارد دلار می باشد در حالی که ارزش بازار دوج کوین بیش از 30 میلیارد دلار است.

undefined

اگرچه نمی توان حدس زد که چرا چنین افزایش عظیمی در قیمت شیبا اینو وجود داشته است اما یکی از عوامل اصلی می تواند راه اندازی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ باشد. صرافی اساساً یک عامل تشویق کننده برای سرمایه گذاران می باشد زیرا آنها می توانند با نگه داشتن سرمایه گذاری های خود برای مدت طولانی سود بیشتری به دست آورند.

undefined

توییت‌ های ایلان ماسک مالک تسلا و اسپیس‌ ایکس نیز یکی از دلایل تغییرات شدید در قیمت میم کوین هایی مانند دوج و شیبا اینو شناخته شده است. توییت ‌های او در چند ماه گذشته در معرفی سگ شیبا اینوی خود به نام «فلوکی» که روی فرش خوابیده و یا بر روی تسلا نشسته است باعث افزایش قیمت‌ ارزهای دیجیتال با مضمون فلوکی شده است.

undefined

طرفداران شیبا اینو که خود را ارتش شیبا می نامند یکی از دلایل افزایش قیمت این میم کوین بوده اند. آنها با یک حساب توییتر پر طرفدار بی وقفه این میم کوین را در رسانه های اجتماعی تبلیغ نموده اند.

undefined

سخت است که بگوییم قیمت شیبا اینو به کجا می‌رود اما باید انتظار نوسانات را برای هر ارز دیجیتال داشت زیرا از ابتدا این روند برای ارزهای دیجیتال وجود داشته است.

شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۲۳۵۰.۳۷۸۹۳۵۴۸۲۷۸۲ تومان