استلار چیست؟

استلار

سکه ی لومن واحد ارزی دیجیتال است که شبکه ی استلار را تقویت میکند. این بنیاد هدفش این است که مدیریت میکروپردازها، وجوه ارسال و معاملات موبایلی در سراسر جهان را با تمرکز بر قابلیت دسترسی برای متوسط کاربران ساده کند.

لومن استلار چیست؟

شبکه استلار به عنوان منبع پروتکلی باز تصور شده بود که امکان مدیریت ساده تر معاملات بین المللی را بین هرچند عدد ممکن ارز متفاوت ایجاد میکند. جدمک کالب یکی از بنیان گذاران استلار و CTO است. یکی از بنیانگذاران ریپل، و هر دو زیرساخت هدف های کلی مشابهی را دارند. بنیان استلار یک سازمان غیر انتفاعی پشت شبکه استلار است که در اصل این سکه را تحت نام "استلار" پایه گذاشت و سپس نامش را به نام کنونی اش که همان لومن است در سال 2015 جهت جلوگیری از اشتباه گرفتن آن با بنیاد محلی تغییر داد.

استلار و سکه لومن خود (XML) در حال تلاش جهت پذیرایی برای همه هستند که همین آنها را از ریپل جدا می کند. هدف نهایی ریپل، ساده تر شدن ارسال پول و پرداخت هزینه های مالی برای نهادهای مالی است. از سوی دیگر استلار متمرکز بر کسانی است که چنین منابعی ندارند اما هنوز هم می خواهند از سیستم پرداختی قابل دسترس و غیرمتمرکز استفاده کنند.

شبکه استلار شامل مجموعه ای از به اصطلاح لنگرهایی است که هر فردی میتواند منابع مالیاش را در آن آپلود کند. این لنگرها مشابه به یک بانک یا پی پال عمل میکنند، پول شما را نگاه میدارند و در عوض برای کیف پول مجازی شما اعتبار صادر میکنند. در عین حال، کیف پول مجازی گیرندهای در کشور دیگر میتواند بلافاصله این اعتبار را دریافت کند، که به صورت خودکار به هر نوع ارز پشتیبانی شده از قبیل USD، AUD یا EUR تبدیل می شود.

لومن چیزی است که در وهله اول معاملات را ممکن می سازد. وجوه ارسال شده به شکل یک ارز در ابتدا به این سکه تبدیل می شود و پس از آن تبدیل به ارز مورد نظر گیرنده می شود. بدین ترتیب، مبادلات و تبدیل ارزهای مختلف در هر جای دنیا بسیار آسانتر می شود و نکته مثبت دیگرش معامله ای سریعتر با هزینه ی کمتر و بدون واسطه است. امروزه لیست شرکای شبکه استلار شامل تعداد بیشتری از موسسات مالی و شرکت هایی است که برای حمایت از آن شروع به فعالیت می کنند.

علاوه بر تسهیل معاملات بین ارزهای مختلف، لومنها برای ایجاد حساب کاربری و پرداخت هزینه های معاملات استفاده می شود. قیمت پایین، همان چیزی است که Stellar را جدا از رقبایش میکند. هزینه پایه نسبتا نمادین است که بالغ بر 100 استروپس است و کوچکترین واحد سکه لومن (0.00001 XLM) است. به طور مشابه شما 0.5 لومن را به عنوان حداقل میزان موجودی حساب نیاز خواهید داشت.

آیا میتوانید سکه های XLM را استخراج کنید؟

استلار از استخراج سکه هایش حمایت نمی کند. این سیستم توافق نامه ای به نام پروتکل انطباق ستاره های (SCP) که در آن معاملات با استفاده از بخشی از شبکه آن تأیید می شود به کار می رود. این شبکه بر اساس مدل اثبات سهام ساخته شده است.

در اصل حدود 100 میلیارد لومن ایجاد شد که تقریبا 19 میلیارد آنها از ماه اکتبر 2018 در جریان است. برای جلوگیری از تورم، تعداد تازه صادر شده لومنها در شبکه استلار به میزان 1٪ در سال افزایش یافته است و به مخزن مربوطه اضافه می شود.

استلاراستلار
استلار$۰.۱۲۹۸۵۵۳,۹۵۹.۵ تومان