سولانا بازی های بیشتری می خواهد و این ابزار ساده می تواند به توسعه دهندگان کمک کند

GameShift از Solana Labs قصد دارد توسعه بازی بلاکچین را برای تازه واردان و استودیوهای بازی های سنتی آسان تر کند.

Solana Labs استارت آپی که نماینده بنیانگذاران و سازندگان اصلی شبکه بلاکچین سولانا Solana می باشد GameShift را معرفی نموده است ابزار نرم افزاری جدیدی که به توسعه دهندگان بازی اجازه می دهد تا از انواع برنامه های رمزنگاری شخص ثالث برای ساخت بازی های خود بر روی Solana یا پورت آن ها به شبکه استفاده کنند.

هدف GameShift یک API یا رابط برنامه‌ نویسی کاربردی که نرم‌ افزار را به شبکه سولانا متصل می‌ کند این است که به توسعه‌ دهندگان بازی راهی آسان برای اضافه نمودن یک لایه بلاکچین یا آنچه که Solana Labs لایه مالکیت می‌ نامد به بازی‌ های ویدیویی بدهد.

شبکه های بلاکچین مانند سولانا به بازیکنان این امکان را می دهد که دارایی های درون بازی خود را از طریق NFT داشته باشند و آنها را از طریق بازارها معامله کنند. بازی‌ های ویدیویی سنتی مانند Fortnite و Roblox که آیتم‌ های درون بازی را می‌ فروشند معمولاً اکوسیستم‌ های بسته ای هستند که به بازیکنان اجازه نمی‌ دهند آن موارد را در جای دیگری ببرند یا بفروشند.

Product Tal Tchwella سرپرست Solana Labs در بیانیه‌ ای گفت: توسعه‌ دهندگان بازی‌ های Web3 برای ساده‌ سازی و تسریع فرآیند ساخت بازی به فناوری نوآورانه نیاز دارند که GameShift انجام خواهد داد. GameShift در حال ایجاد لایه مالکیت برای بازی‌ ها است و یک فروشگاه را یک‌ جا جهت توسعه‌ دهندگان در سولانا فراهم می‌ کند که به آنها کمک می‌ نماید سریعتر و مطمئن‌ تر بسازند.

GameShift راه حل هایی برای نگهبانی NFT و کریپتو، بازارهای بازی، مدیریت موجودی، استخراج NFT و ادغام کارت اعتباری را ارائه می دهد.

undefined

Tchwella گفت: توسعه‌ دهندگان پتانسیل بازی‌ های Web3 را می‌ بینند اما برای پیمایش چشم‌ انداز پراکنده ابزارها و راه‌ حل‌ های Web3 به کمک نیاز دارند.

GameShift سولانا لب در حالی ارائه می شود که سایر شرکت های کریپتو به طور مشابه به دنبال راه هایی برای ساده سازی فرآیند توسعه بازی های بلاکچین و سازندگان و استودیوهای بازی های ویدیویی سنتی هستند.

ماه گذشته جاستین کان بنیانگذار Twitch یک محصول سه بخشی FStudio را راه اندازی نمود که به توسعه دهندگان بازی کمک می کند تا عناصر کریپتو را به بازی های خود اضافه نمایند. وAva Labs سازنده بلاکچین آوالانچ Avalanche ماه گذشته برنامه Avalanche Arcad3 را معرفی نمود برنامه ای برای کمک به اتصال توسعه دهندگان بازی به شرکت های کریپتو.

undefined

Solana Labs گفت که قصد دارد GameShift را در مقطعی از سال جاری منتشر کند اما توسعه دهندگان علاقه مند می توانند برای دسترسی زودهنگام از طریق وب سایت شرکت ثبت نام کنند.

سولاناسولانا
سولانا$۱۰۲.۳۶۵,۸۷۷,۸۲۷ تومان
:decrypt.co