سامسونگ تایید کرد که باز هم برای گوشی های هوشند بلاکچین برنامه ریزی می کند

بخش موبایل سامسونگ به دنبال گسترش فعالیت های بلاک چین خود است و به خدمات نیروگرفته از بلاک چین بر روی دستگاه هایی که در آینده ساخته می شود خدمات خواهد داد.

به گزارش خبرگذاری سامسونگ، رئیس استراتژی فناوری سامسونگ موبایل، چای وون-چول خاطر نشان کرد که عملکرد کیف پول رمزی گلکسی S10 که هم اکنون برای کاربران کره جنوبی، کانادا و ایالات متحده در دسترس است، برای سایر کشورها هم قابل دسترسی خواهد بود.

چای در رابطه با پروژه های مشتمل بر شناسایی فناوری بلاک چین و ارزهای محلی (فیات) بیان داشت "سامسونگ با اپراتورهای تلکام همکاری خواهد کرد". او همچنین اشاره کرد که چنان پروژه هایی بنیانی برای توسعه دهندگان عمده و استارت آپ ها هستند تا خدمات جدید بلاک چین را تجربه کنند.

چای ادعا کرد که فناوری بلاک چین بستری برای گسترش دامنه ای از صنایع و استارت آپ ها می باشد و این امر در راستای فلسفه ی توسعه ی محصول شرکت است.

رئیس فناوری همچنین ابراز داشت که برای موبایل های سامسونگ چندین تحقیق مشترک در زمینه های مختلف مربوط به بلاک چین را در نظر دارد.

در جایی دیگر، Forbs گزارش می دهد که یک واحد سرمایه گذاری فرعی دیگر از ساسمونگ، اخیرا چند سرمایه گذاری استراتژیک برای Theta labs انجام داده است، همان ایجاد کننده ی پروتکل استریم سازی ویدئو به صورت توزیع شده در شبکه Theta.

امسال عملکرد بلاک چین سامسونگ به طرز چشمگیری رشد کرده است.

تا اوایل سال 2019، وقتی واحد موبایل شرکت سامسونگ ارائهی S10 و کیف پول رمزی آن را اعلام کرد، سامسونگ فعالیت های بلاک چینی خود را به طور گسترده از طریق شاخه ی خدمات فن آوری اطلاعات سامسونگ SDS هدایت کرده است. با این حال، این تنها فعالیت جانبی سامسونگ نیست که خدمات و محصولات بلاک چین را به جلو می برد.

ماه گذشته، سامسونگ SDS توافق نامه ای با ماهیندرا امضا کرد؛ ماهیندرا یکی از بزرگترین گروه های تجاری هند است. این معامله در مورد آن است که این دو شرکت، بستر بلاک چین NexLedger سامسونگ را در آسیای جنوبی ارتقا دهند.