ارز دیجیتال تتا فیول Theta Fuel چیست و چگونه عمل می کند؟

شبکه تتا یک پروتکل بلاکچین جهت بهبود فرآیند ایجاد، پخش و مصرف محتوای ویدیویی آنلاین است. توکن‌ های تتا فیول در شبکه جهت تشویق کاربران استفاده می‌ گردد تا به‌ عنوان همتایایی عمل نمایند که منابع محاسباتی و پهنای باند اضافی را با سایر همتایان به اشتراک می‌ گذارند. در ژوئن 2021 شبکه تتا NFTها را اضافه نمود.

توکن تتا و بلاکچین در نوامبر 2017 در مدیوم معرفی شدند. اولین فروش توکن تتا در ژانویه 2018 به عنوان یک توکن ERC-20 در اتریوم آغاز شد. شبکه تتا شبکه اصلی 1.0 خود را در مارس 2019 راه اندازی کرد.

استفاده از توکن

هدف کلی طراحی اقتصاد ارز دیجیتال تتا ایجاد انگیزه و پاداش مناسب برای همه ذینفعان اکوسیستم تتا و در نتیجه تضمین امنیت و ارزش کاربردی شبکه تتا است.

دو توکن وجود دارد:

  • تتا: توکن اصلی و بومی
  • تتا فویل: TFUEL

نودهای اعتبار سنجی و نودهای نگهبان شبکه را با شرط بندی تتا ایمن می کنند و تتا فویل جدید تولید شده را به عنوان پاداش دریافت می نمایند. سپس تتا فویل از طریق صرافی‌ ها به بازار ارائه می‌ شود یعنی جایی که می‌ توان آن را توسط پلتفرم‌ های ویدئویی و یا سایر شبکه‌ های رسانه‌ ای که شبکه تتا را در خود جای داده‌ اند خریداری نمود.

تامین و مکانیک توکن تتا فویل

تتا فویل توکن عملیاتی بلاکچین تتا است که به عنوان گس جهت پرداخت ریزتراکنش‌ های بخش ویدیویی و عملیات قرارداد هوشمند استفاده می‌ شود. توکن تتا فویل نیز بر روی بلاکچین تتا ساخته شده است و 5,000,000,000 تتا فویل در زمان راه اندازی Mainnet تولید شد. این عرضه اولیه تتا فویل برای همه دارندگان توکن تتا در نقطه معامله توکن توزیع شد و شبکه را با تتا فویل کافی برای عملکرد موثر شبکه تولید نمود. در زمان معامله توکن هر دارنده توکن تتا 5 توکن تتا فویل برای هر توکن تتا که نگه می دارد دریافت می کند.

اعتبار سنجی ها و نودهای نگهبان هر کدام باید توکن های تتا را برای انجام وظایف مربوطه خود به اشتراک بگذارند. هم اعتباردهنده ها و هم نگهبانان تتا فویل متناسب با تعداد توکن های تتا که قرار داده اند به دست می آورند و مجموع پاداش ها برابر با افزایش هدف در عرضه تتا فویل است.

برای کمک به حفظ مقدار مناسب تتا فویل در گردش، همه تتا فویلی که به عنوان گس برای استقرار و یا تعامل با قراردادهای هوشمند استفاده می گردد سوزانده می شود یعین برای همیشه از بین می رود.

منحنی عرضه نقدینگی

جزئیات

تیم تتا در دسامبر 2020 وایت پیپری منتشر نمود که در آن اقتصاد توکن جدید برای تتا فوبل را توضیح می دهد.

استفاده اصلی از تتا فوبل همچنان ارز مورد استفاده پلتفرم‌ های ویدیویی برای پرداخت و یا پاداش دادن به پخش‌ کنندگان و بینندگان است. پخش‌ کننده‌ ها محتوای کم‌ هزینه تولید می‌ کنند و بینندگان برای پلتفرم‌ های ویدیویی جذاب هستند زیرا از تبلیغات استفاده می‌ کنند.

پلتفرم‌ های ویدیویی نیز باید با سوزاندن بخشی از توکن‌ها به پلتفرم پرداخت می کنند. این مکانیزم با ماهیت تورمی توکن تتا فوبل مقابله می کند.

فن آوری

شبکه تتا اثبات مکانیزم سهام

شبکه تتا یک بلاکچین اثبات سهام است که تیم آزمایشگاه تتا تصمیم گرفت که به بهترین وجه توان عملیاتی تراکنش، مصرف فضای ذخیره‌ سازی و الزامات اجماع سریع یک پلتفرم پخش ویدئو را برآورده کند. بلاکچین تتا همچنین یک مکانیزم تحمل خطای بیزانسی (BFT) چند سطحی را معرفی می‌ کند که هدف آن تامین امنیت شبکه مشابه بیت‌ کوین و یا اتریوم با تراکنش‌ های بسیار بالاتر در ثانیه است.

شبکه تتا P2P

با Mainnet 2، تتا فناوری "EdgeCast" را به صورت همتا عرضه کرد. این پشته فناوری غیرمتمرکز توانایی ضبط ویدیوی زنده، رمزگذاری آن را در زمان واقعی، حافظه پنهان و انتقال داده‌ های ویدیوی پخش زنده به کاربران در سراسر جهان را اضافه می‌ کند. با توجه به چشم انداز پروژه همه اینها بدون سرورهای مرکزی اتفاق می افتد و به عبارت دیگر توزیع ویدئو را به صورت سرتاسری غیرمتمرکز می کند.

تلویزیون تتا

تلویزیون تتا تحقق اصلی دیدگاه تتا برای پخش ویدئو با استفاده از شبکه همتا به همتا است. نام تجاری آن "پلتفرم سرگرمی های ورزشی" است. سازندگان محتوا می‌ توانند از کمک‌ های بینندگان یک استخر تتا فیول که بر اساس ساعت‌ های تماشا، اشتراک‌ های بینندگان پرداخت می‌شود تتا فیول کسب کنند.

Thetadrop NFT

در ژوئن 2021 تتا محصول جدیدی به نام Thetadrop را معرفی نمود. این یک بازار برای NFT هایی است که در شبکه تتا ضرب شده و به دلار یا تتا فیول معامله می شوند. NFT تبلیغاتی شامل انیمیشن های سه بعدی از هنرمندان جامعه، تور جهانی پوکر، کلکسیون هایی با مضمون تتا و موارد مشابه است.

برخلاف پلتفرم‌ های محبوب NFT ،NFT‌ های خریداری‌ شده در کیف پول خود کاربر قرار نمی‌ گیرند بلکه فقط آدرس مرتبط با آن کیف پول است.

تتا فیولتتا فیول
تتا فیول$۰.۰۷۰۰۵۶۲,۱۴۴.۸ تومان
:messari.io