بیت کوین در برابر وب 3.0

مایکل نووگراتز مدیر اجرایی شرکت Galaxy Digital در گردهمایی برگزار شده توسط شرکت consenSys (معروف به Ethereal Summit) در یازدهم می 2019 عنوان کرد: بزرگترین ارز دیجیتالی دنیا یعنی بیت کوین (BTC) قرار نیست دنیا را تغییر دهد چرا که روشی است برای نگهداری دارایی و نه بیشتر.

نووگراتز که یک سهامدار عمده بیت کوین و مدیر اجرایی سابق در وال استریت است توضیحاتش را در طی یک سخنرانی با عنوان 'جمعیت هنوز در حال آمدن است' در یک گردهمایی افراد فعال در صنعت، که در آن Cointelegraph بعنوان یک شریک رسانه ای حضور یافته بود عنوان کرد.

نووگراتز سخنانش را با اشاره به بیت کوین شروع کرد و مدعی شد که ارزهای دیجیتال خود را بعنوان روشی مهم برای نگهداری دارایی به اثبات رسانده اند. وی متذکر شد که این به معنی انتهای کار از نظر تعیین کاربرد و استفاده از بیت کوین است، یعنی استفاده برای نگهداری دارایی. وی همچنین بیت کوین را با طلا مقایسه و استدلال کرد که هر دو آن‌ها به عنوان یک سازه اجتماعی (چیزی که توسط اجتماع ایجاد و مورد پذیرش قرار گرفته است) ارزشمند هستند.

از آنجا که بیت کوین یک سازوکار برای نگهداری دارایی فراهم می کند یا می‌تواند بصورت یک طلای دیجیتال عمل کند، قرار نیست دنیا را تغییر دهد. وی در ادامه عنوان کرد که در عوض web 3.0 است که پتانسیل تغییر دنیا را دارد. بنابر گفته‌های نووگراتز، پیش‌بینی می شود web 3.0 در نحوه عملکرد شبکه‌های کامپیوتری و نحوه رفتار با داده‌ها یک انقلاب ایجاد خواهد کرد چرا که یک پلتفرم توزیع شده برای پردازش اطلاعات است. web 3.0 داده را از پردازش داده مجزا می کند. این سرمایه گذار متذکر شد که اکوسیستم های همگانی مانند اتریوم و بسیاری دیگر از رغبای بیت کوین همگی در این فضا در حال رقابت هستند.

با مقایسه ارزهای دیجیتال متنوع با عناصر شیمیمایی در جدول تناوبی، نووگراتز نقش altcoin ها (سایر ارزهای دیجیتال) را نیز مورد ملاحظه قرار داد و عنوان کرد که هر کدام از ارز های دیجیتال بایست خود را اثبات کنند تا برای خود یک استفاده خاص دست و پا کنند.

نووگراتز در سخنان خود عنوان کرد: "اگر شما واقعاً فکر می‌کنید بیت کوین در عرصه رقابت برای استفاده بعنوان روشی جهت نگهداری دارایی برنده خواهد شد، سایر ارزهای دیجیتال مشابه نیز باید برای کاری مورد استفاده قرار گیرند."

اخیراً وی در مورد بیت کوین یک پیش‌بینی جدید کرده است و مدعی شده که این ارز دیجیتال قدرتمند بالاترین رکورد خود در تمامی دورانش، یعنی 20000 دلار، را در طی 6 ماه آینده خواهد شکست.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۴۳۶۹۰۳,۷۱۵,۴۳۸ تومان