درباره هوپر (HOPR) و توکن آن چه می دانید؟

توکن HOPR چیست؟

HOPR یک پروژه چند وجهی است که در آن تکنولوژی پیشرفته ای برای حفظ حریم خصوصی دیجیتال، انتقال داده لایه صفر و حاکمیت غیرمتمرکز توسعه یافته است.

این یک دامنه عظیم است و همه چیز توسط توکن HOPR، توکن ERC-20 در بلاکچین اتریوم به یکدیگر گره خورده است.

در اینجا مسائل زیادی برای گفتگو وجود دارد اما این پست اصول توکن HOPR را در بر خواهد گرفت یعنی کارهایی که انجام می دهد، نحوه به دست آوردن آن و اطلاعات توکنومی گسترده تر از جمله تهیه توکن و برنامه انتشار توکن.

توابع توکن

توکن HOPR دارای سه عملکرد اصلی است: پرداخت، سهام و رأی.

undefined

ابزار اصلی توکن HOPR پرداخت کارمزد ارسال اطلاعات به صورت خصوصی از طریق شبکه HOPR است. بگذارید بگوییم شرکت Alejandro داده ها را به طور خصوصی برای کاربر Zoe در سه هاپ ارسال می کند که از طریق Betty ،Chāo و Dmytro پخش می شود. نود Alejandro برای هر بسته ارسال شده HOPR را پرداخت می کند در حالی که هر بازپخش تقاضای سهمی از پرداخت Alejandro را دارد.

بازپخش شده ها فقط زمانی دریافت می شوند که در طول مسیر نصف کلید پرداخت را از نودهای قبلی و بعدی دریافت کنند. این سازوکار اساسی در پشت سیستم بازپخش اثبات HOPR است که همه را تشویق کرده و رفتار صادقانه را تضمین می کند.

undefined

اداره کنندگان نود با استفاده از مکانیزم Staking HOPR توکن کسب می کنند.

هرچه توکن HOPR بیشتری را به عنوان سهامتان در نود خود قفل کنید، داده های بیشتری می توانید بازپخش کرده و HOPR بیشتری کسب کنید. این درآمد تا حدی از طریق انتقال اطلاعات کاربر (از طریق عملکرد پرداخت) و همچنین از طریق ترافیک پوشش دهنده انتقال که 25٪ از کل تأمین را به خود اختصاص می دهد یعنی 250 میلیون HOPR توزیع شده در دو سال اول شبکه.

ترافیک تحت پوشش بخش مهمی از یک شبکه غیرمتمرکز است حتی در مواقعی که استفاده از شبکه ارگانیک کمتر است ناشناس و غیرقابل اتصال بودن را ایجاد می کند. با ترکیب ترافیک پوشش با staking، HOPR دو کارکرد دلخواه از شبکه های غیرمتمرکز را انجام می دهد و یک سیستم تشویقی ایجاد می کند که در آن کاربران به دلیل داشتن توکن های HOPR پاداش می گیرند و در عین حال کارهای مفید انتقال داده برای شبکه را انجام می دهند.

در نتیجه HOPR staking نسبت به سایر برنامه های staking انفعال کمتری دارد. فقط نگه داشتن توکن های HOPR کافی نیست بلکه شما باید یک نود ((Nude اجرا کرده و برای کسب درآمد به شبکه کمک کنید. این برای سلامت کلی شبکه بهتر است و به کاهش مشکل "نهنگ های" بی علاقه کمک می کند.

undefined

ما معتقدیم زیرساخت های دیجیتال یک کالای عمومی است که باید در کنترل کاربران باشد و نه شرکت ها. برای تسهیل این امر HOPR به صورت یک شبکه کاملا غیرمتمرکز و تحت کنترل کامل کاربر طراحی شده است.

هر کسی که توکن های HOPR را در اختیار داشته باشد می تواند به پیشنهادهایی که بر شبکه HOPR تأثیر می گذارند مثل کارمزدهای HOPR و سایر پارامترهای فنی رأی دهد. اما این همه ماجرا نیست بلکه هرکسی که توکن HOPR را در اختیار داشته باشد همچنین می تواند برای عضویت در انجمن HOPR که یک نهاد حقوقی غیرانتفاعی سوئیسی می باشد که به HOPR اجازه تعامل با دنیای واقعی را می دهد، بدون قرار دادن دارندگان توکن در برابر مسئولیت حقوقی اقدام کند. این امر عامل مهمی است که HOPR را از تلاش های قبلی برای ساخت DAO جدا می کند.

اعضای انجمن می توانند با استفاده از توکن های خود در موارد خاص انجمن مانند مشخصات کارمزد انجمن توسط آن و عضویت در هیئت مدیره رأی دهند. HOPR یک رویکرد محتاطانه اما فعالانه ای را برای مدیریت غیر متمرکز توکن در پیش گرفته است که از آزمایشات قبلی در این فضا مشخص است که ناکافی، مضر و حتی ناعادلانه است و ناگهان به کنترل جامعه منتقل می شود.

قسمتهای مختلف یک جامعه غیرمتمرکز دارای سطوح بسیار متفاوتی از دارا بودن و درگیری توکن هستند و بسیاری از قسمتهای پروژه ای که در حال توسعه فعال است با مدل اولیه "رای/ جامعه توده ای" که در فضای رمزنگاری مشاهده می کنیم سازگار نیست.

HOPR حاکمیت غیرمتمرکز را به سطح بعدی می رساند اما توکن HOPR زیربنای هر بخشی از آن است.

برنامه تأمین و انتشار توکن

HOPR در کل 1 میلیارد توکن عرضه کرده است که به دسته های زیر تقسیم می شود:

undefined

به نظر می رسد یک میلیارد HOPR توکن زیادی باشد اما میزان عرضه در بازار بسیار کمتر خواهد بود.

اول عملکرد سهام انگیزه های قوی برای قفل شدن HOPR را فراهم می کند.

دوم همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است بسیاری از دسته های تخصیص توکن قرار است به تدریج در طی چهار سال منتشر شوند.

undefined

در هنگام راه اندازی میزان عرضه واقعی 130 میلیون HOPR خواهد بود و انتظار داریم بسیاری از این موارد از طریق ذخیره کردن قفل شوند.

HOPR را چه زمانی و از کجا می توان تهیه کرد؟

پس از راه اندازی شبکه اصلی، HOPR می تواند توسط هر کسی که نودی را اجرا کرده و HOPR را درگیر می کند، به دست آورده شود. همانطور که داده ها را ارسال می کنید، نود شما بلیط هایی را که می توان از طریق قرارداد هوشمند در بلاکچین اتریوم برای HOPR به شما تعلق می گیرد.

HOPRHOPR
HOPR$۰.۱۳۱۴۸۵۴,۰۲۵.۴ تومان
:medium.com