دوج کوین Dogecoin در مقابل شیبا اینو Shiba Inu: کدام یک اول به قیمت 1 دلار می رسد؟

از سال گذشته ترس چندین سرمایه‌ گذار مبنی بر اینکه بیماری همه‌ گیر تأثیرات مخربی بر اقتصاد قدرتمندترین کشورهای جهان بگذارد باعث شد که آنها برای سرمایه‌ گذاری خود پناه ببرند و به عنوان یک جایگزین آن را در برخی ارزهای دیجیتال پیدا کردند که اگرچه در چند ماه بازدهی شگفت‌ انگیزی ارائه کردند در پایان سال این میزان به شدت کاهش یافت و طعم تلخ و شیرینی را در میان کسانی که به ارزهایی مانند دوج کوین و شیبا اینو اعتقاد داشتند ایجاد کرد.

پذیرش ارزهای دیجیتال در این واقعیت منعکس می شود که متخصصان مختلف بر این باورند که بین سال های 2017 و تا کنون این سال از 18.5 میلیارد دلار به 2 تریلیون دلار رسیده است و از این مقدار اگرچه در اقلیت است درصد مشخصی مربوط به کسانی است که روی تصویر شرط بندی کرده اند یعنی یک سگ به عنوان نماد یا تصویر آن.

دوج کوین توسط بیلی مارکوس ایجاد شد و با نماد یک سگ در 6 دسامبر 2013 به عنوان جایگزینی برای بیت کوین راه اندازی شد.

از سال جاری این ارز دیجیتال با ارزش بازار حدود 20 میلیارد دلار و سودآوری به 72000 درصد اما با افت قابل توجه 77 درصدی طی 9 ماه گذشته به عنوان یازدهمین ارز دیجیتال باارزش در جهان ثبت شده است.

در مورد شیبا اینو این یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در آگوست 2020 توسط یک فرد و یا گروه ناشناس به نام ریوشی ایجاد شد و تصمیم گرفت نام یک نژاد سگ ژاپنی را که منشا آن منطقه Chbu است انتخاب کند که اتفاقا نماد آن نیز می باشد.

با کمال تعجب در اوایل اکتبر 2021 قیمت معامله آن به 240 درصد رسید اما در پایان همان ماه تا 55 درصد از ارزشی را که توانسته بود به دست آورد از دست داد.

بنابراین دوج کوین و شیبا اینو نمونه‌ ای از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال هستند زیرا هیچ یک از آنها هرگز به یک دلار نمی‌ رسند بنابراین مشخص می‌ شود که هدف اصلی آنهاست.

از زمانی که قیمت دوج کوین در ماه می 2021 به بالاترین حد خود یعنی تقریبا 0.74 دلار رسید با وجود اینکه شرکت هایی مانند تسلا و تیم Dallas Mavericks در NBA آن را به عنوان نوعی پرداخت می پذیرند تا حدود 0.15 دلار معامله شد.

با این حال میانگین تعداد تراکنش های روزانه آن در طول تاریخ خود در محدوده 20000 تا 40000 باقی مانده است به این معنی که در حال حاضر 133 میلیارد دوج کوین را مدیریت می کند و این بدان معناست که برای رسیدن به یک دلار در هر توکن باید رشد 525٪ را ثبت کند.

شیبا اینو حداکثر ارزش آن به 0.00008 دلار در هر توکن رسید اما به 0.000027 دلار سقوط کرد یعنی دو سوم کمتر از ارزشش.

این ارز دیجیتال باید 37000 درصد جهش کند تا به یک سنت برسد. از آنجا به 10000 درصد دیگر نیاز دارد تا به 1 دلار برسد.

دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۵۳۹۶۲,۶۲۵.۱ تومان
شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۱۷۰.۳۵۹۶۵۸۰۴۸۱۹۴ تومان
:www.marca.com