نحوه معاملات ارز دیجیتال با استراتژی های معاملاتی ساده

بخش آموزش ارز دیجیتال در مورد نحوه معامله ارزهای دیجیتال پایه اساسی را برای هر فردی که به تازگی وارد این موضوع شده است فراهم می کند. معامله در مورد تلاش برای تعیین کمیت و مدیریت ریسک است. بازارهای ارزهای دیجیتال ذاتاً پرخطر هستند زیرا نابالغ می باشند اما می توان از همان رویکردهایی که در معاملات سنتی استفاده می شود در آن استفاده نمود.

اهمیت زمان

مالکوم گلدول نویسنده مشهور این ایده را رایج کرد که تسلط بر یک مهارت به 10000 ساعت تمرین همراه با مهارت ذاتی نیاز دارد.

اگرچه ایده گلادول به چالش کشیده شده است اما رابطه مشخصی بین زمان و موفقیت در معاملات ارزهای دیجیتال وجود دارد. شما باید زمان صرف کنید تا به سادگی اصول اولیه را درک نمایید اما این به سادگی مرحله 1 است. سال ها طول می کشد تا معامله گران با تجربه مهارت های خود را اصلاح کنند که یک فرآیند پایان باز است و این یعنی انجام آن به عنوان کار تمام وقت.

شما باید زمانی را برای انجام تحقیقات واقعی جهت ایجاد یک تصمیم معاملاتی پیدا کنید و وقتی این را به زمان درگیر و شرایط شخصی خود خلاصه نمایید ممکن است بلافاصله مشخص شود که چه مسیری را باید طی کنید.

سبک زندگی شما عامل مهمی در این امر خواهد بود. اگر مشغول به کار تمام وقت هستید، خانواده دارید و یا زندگی اجتماعی پرمشغله ای دارید از کجا زمان لازم برای یادگیری انجام تحقیقات مورد نیاز و نظارت بر معاملات خود را پیدا خواهید کرد؟

سبک زندگی معاملاتی به طور بدنام ضد اجتماعی است. فشار مداوم نوسانات بازار و پردازش اطلاعات جدید می تواند استرس ایجاد کند و خواب را تحت تأثیر قرار دهد که به نوبه خود ممکن است منجر به تصمیم گیری ضعیف شود.

این توجه به تنهایی ممکن است برای هدایت رویکرد شما کافی باشد دومین جزء کلیدی درآمد اختیاری شما خواهد بود.

تخصیص درآمد اختیاری

مدت زمانی که برای فکر کردن به معامله صرف می کنید البته به میزان پولی که می خواهید سرمایه گذاری کنید بستگی دارد. قبل از فکر کردن به تخصیص همیشه باید این قوانین طلایی را دنبال کنید:

 • هرگز پولی را که نمی توانید از دست بدهید را سرمایه گذاری نکنید.
 • با استفاده وام سرمایه گذاری نکنید.
 • به توصیه های معاملاتی افراد بی صلاحیت تکیه نکنید.
 • فقط بخش کوچکی از درآمد اختیاری خود را سرمایه گذاری کنید.
 • آماده باشید تا شاهد کاهش سرمایه گذاری خود باشید.
 • در ذهن خود ایده ای از آنچه می خواهید به دست آورید داشته باشید.

درآمد اختیاری پولی است که پس از پرداخت مالیات بر درآمد و هزینه های ضروری زندگی باقی می ماند. این پولی می باشد که ممکن است سرمایه گذاری یا پس انداز شود.

بیشترین نسبت باید برای کم ریسک ترین پس انداز و صندوق های سهام شاخص شده و کمترین نسبت برای پرریسک ترین باشد.

با توجه به اینکه ارز دیجیتال ذاتاً مخاطره‌آمیز است، باید فقط بخش کوچکی یعنی شاید 5 درصد و یا کمتر از درآمد اختیاری خود را به آن تخصیص تخصیص دهید.

ممکن است توییت‌ ها و یا پست های اینستاگرام را ببینید که در مورد ورود به همه چیز صحبت می‌ کنند اما تخصیص 100 درصد درآمد اختیاری بسیار غیرممکن است.

شما بسته به میزان درآمد اختیاریتان می‌ توانید تصمیم بگیرید که در صورت وجود چه رویکردی را انتخاب کنید اما به خاطر داشته باشید که هزینه‌ هایی برای واریز وجوه در صرافی‌ ها وجود دارد. معاملات مقادیر کم ممکن است شما را به سمت معامله ارزهای دیجیتال مبهم و پرخطر سوق دهد و در عین حال به دنبال بازدهی بزرگ باشید.

هدف خود را مشخص کنید

ممکن است سوال احمقانه ای به نظر برسد اما بخش مهمی از تصمیم گیری در معاملات و سرمایه گذاری داشتن یک ایده واضح از دلیل انجام آن است. پول درآوردن یک پاسخ کافی و مشخص نیست.

برای شروع کارهای دیگری وجود دارد که می توانید با پول خود انجام دهید تا بازدهی کسب کنید بنابراین آنچه که قصد دارید از معامله ارزهای دیجیتال به دست آورید باید ریسک نسبی را توجیه کند.

این کار با گزینه‌ هایی شروع می‌ شود که پول شما را در حساب پس‌ انداز بگذارید اما فرض Learn Crypto این است که ارز دیجیتال نشان‌ دهنده پول سالم‌ تر از فیات است. بنابراین هنگامی که تحقیق کردید و آن فرض را پذیرفتید باید با فرصت‌ های غیر فیات مقایسه کنید.

این امر می تواند شامل چیزهایی مانند فلزات گرانبها، کلکسیون، اموال و هنر باشد. به خاطر داشته باشید که سود حاصل از این گزینه ها ممکن است به اندازه ارزهای دیجیتال جذاب به نظر نرسد اما به این دلیل است که ریسک آن بسیار کمتر است.

اگر موافق هستید که ارز دیجیتال بهترین سرمایه گذاری با ریسک را برای بخشی از درآمد اختیاری شما نشان می دهد بخش کسب درآمد ارز دیجیتال در طیف ریسک قرار می گیرد.

خواهید دید که سود غیرفعال می تواند 5 درصد بازده برای بیت کوین ایجاد کند و برای سایر کوین ها بالاتر است که معیار خوبی برای شروع می باشد اگرچه این امر شامل ریسک طرف مقابل نیز می شود به همین دلیل است که ما آن را در زیر در استراتژی های بالقوه گنجانده ایم.

انجام یک ارزیابی مستدل از بازدهی که قصد تولید آن را دارید نیز به هدف مهم تعیین کمیت جاه طلبی شما کمک می کند. همانطور که در دنیای ارز دیجیتال پیمایش می‌ کنید ارجاع‌ های زیادی از to the Moon و یا Diamond Hands مشاهده می‌ کنید که نشان می‌ دهد دارندگان ارز دیجیتال را چیزی می‌ دانند که قصد فروش آن را ندارند.

برای مثال اگر فکر می کنید که سیستم فیات به زودی سقوط می کند خوب است اما این بسیار بعید می باشد. به احتمال زیاد ما برای مدتی به فیات نیاز خواهیم داشت و ارتباط آن با این واقعیت نشان می‌ دهد که ارزش ارز دیجیتال در شرایط فیات بیان می‌ شود. بنابراین بخش مهمی از هر استراتژی معاملاتی و یا سرمایه گذاری نقطه خروج است.

این امر برای معاملات کوتاه مدت بدیهی است اما برای آنهایی که برای بلند مدت سرمایه گذاری می کنند یعنی هولدرها ارزش دارد که از قبل تصمیم بگیرند که آیا سود می کنند یا خیر.

تماشای افزایش اعداد در طول یک بازار صعودی بسیار عالی است حتی ممکن است احساس کنید کمی با واقعیت ارتباط ندارید اما به محض اینکه بازار چرخید و بازارها به طور اجتناب‌ ناپذیر چرخه‌ هایی را طی نمودند ممکن است از عدم تحقق بخشیدن به سود برای مدت طولانی تری احساس ناراحتی کنید.

اگر نمی‌ توانید فروش خود را متصور شوید به راه‌ های دیگری فکر کنید که سرمایه‌ گذاری شما می‌ تواند بازدهی ایجاد کند. شما ممکن است رویکرد طیف ریسک را به نوبه خود در سبد ارز دیجیتال خود اعمال کنید، حجم عمده را به طور ایمن روی کیف پول سخت خود نگه دارید، بخشی از درآمد را از طریق Defi یا Cefi به دست آورید و سپس بیشترین ریسک را با کمترین نسبت انجام دهید.

برای کمک در اینجا چند استراتژی معاملاتی ارز دیجیتال پیشنهاد شده است که با کمترین پیچیدگی شروع می شود و فقط به مقادیر کوچک و منظم نیاز دارد.

میانگین هزینه

میانگین هزینه به سادگی به انجام معاملات با اندازه یکسان و به طور منظم به جای یک مبلغ یکجا اشاره دارد.

جذابیت میانگین هزینه این است که می تواند به کاهش نگرانی ها در مورد نوسانات و انتخاب یک نقطه ورودی کمک کند. معاملات منظم در طول زمان فراز و نشیب ها را هموار می کند.

مطمئناً برای قضاوت در مورد دوام درازمدت ارز دیجیتال انتخابی خود باید تحلیل بنیادی را انجام دهید اما پس از آن مسیر سرمایه گذاری شما به خوبی ترسیم می شود.

میانگین هزینه زمانی بهترین نتیجه را دارد که در یک دوره زمانی طولانی دنبال شود تا از چرخه نزولی و چرخه افزایش بهره مند گردد.

DCA بدون ریسک نیست در طول چرخه های نزولی کاهش ارزش سرمایه خود را به طور بالقوه کمتر از سرمایه اولیه خود و بدون اطمینان از بازیابی آن مشاهده خواهید کرد.

هیچ تضمینی وجود ندارد که حرکت قیمت در آینده منعکس کننده تاریخی باشد بنابراین شما هنوز باید تحلیل بنیادی را انجام دهید تا ثابت کنید که آماده پذیرش ریسک مربوطه با اعتقاد به دنبال کردن خریدهای منظم هستید زیرا سرمایه‌ گذاری شما در یک دوره طولانی یک بازار نزولی کاهش می‌ یابد.

یک صفحه گسترده برای برنامه ریزی سرمایه گذاری خود ایجاد کنید و سپس جزئیات هر خرید معمولی را پر نمایید. ممکن است بخواهید این فیلدها را وارد کنید:

 • تاریخ
 • جزئیات سرمایه گذاری
 • مقدار سرمایه گذاری
 • مقدار تجمعی سرمایه گذاری
 • قیمت خرید
 • ارزش ارز دیجیتال
 • ارزش تجمعی ارز دیجیتال
 • ارزش نمونه کارها
 • P&L

ذخیره سازی یکجا با استفاده از تحلیل بنیادی

میانگین هزینه اولین قدم عالی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است که می تواند به تدریج به تصمیم گیری های نوع معاملات منجر شود. با این حال چند نقطه ضعف دارد. برای ایجاد یک موقعیت زمان قابل توجهی طول می کشد و هرگز از سرمایه گذاری در پایین بازار سود نخواهید برد.

اگر تصمیم دارید منتظر بمانید تا در معرض سرمایه‌ گذاری قرار بگیرید می‌ توانید به جای میانگین هزینه یک مبلغ یکجا سرمایه‌ گذاری کنید اما ریسک شما در آن معامله متمرکز است.

هم DCA و هم استراتژی سرمایه گذاری با مبلغ یکجا نیاز به تجزیه و تحلیل بنیادی دارند اما با توجه به افزایش قرار گرفتن در معرض یک مبلغ یکجا باید مطمئن شوید که علاوه بر قوانین طلایی تحقیقات خود را انجام داده اید.

اگر مقدار قابل توجهی پس انداز کنید تحلیل بنیادی مرتبط تر است. شما باید یک قضاوت مستدل در مورد چشم انداز بلندمدت یک ارز دیجیتال خاص داشته باشید و بپذیرید که ممکن است سال ها طول بکشد تا به سود دست یابید. ممکن است در طول زمان از ارزش نسبی مبلغ یکجای شما به سادگی کاسته شود.

جمع آوری یکجا با ترکیب تجزیه و تحلیل بنیادی و فنی

اگر به این نتیجه رسیده اید که با یک تصمیم سرمایه‌ گذاری بلندمدت منفعل بر اساس تحلیل بنیادی راحت هستید هنوز باید در مورد نقطه ورود قیمت تصمیم بگیرید.

اگر تحلیل شما سود بلندمدت قابل توجهی را نشان می دهد ممکن است احساس کنید که سود نهایی از ایجاد یک نقطه ورودی بهینه ارزش توجه ندارد.

با این حال می‌ توانید از تجزیه و تحلیل فنی جهت تعیین نقطه بهینه برای خرید یکجا استفاده کنید یعنی با استفاده از شاخص‌ های فنی همانطور که در بالا توضیح داده شد و سپس بنشینید و امیدوار باشید که تحلیل بنیادی شما در طولانی‌ مدت دقیق باشد.

آنچه در اینجا توضیح دادیم استراتژی‌های ساده معامله ارز دیجیتال برای مبتدیان است و ایده‌آل برای کسانی که ابزار و یا تمایلی برای صرف زمان برای انجام تجزیه و تحلیل فنی ندارند.