بررسی نحوه معامله ارز دیجیتال در صرافی Huobi

Huobi که در سال 2013 تاسیس شده است، یک صرافی ارز دیجیتال جهانی مستقر در سنگاپور می باشد که احتمال می رود در زمان خود بیش از هر صرافی عمده دیگری در بازار پیشرفت کرده باشد.

Huobi به زبان ماندارین به معنای "ارز" می باشد و امروزه همچنان به طور مرتب در میان 10 صرافی بزرگ جهان از نظر حجم معاملات قرار دارد. با این حال Huobi در برخی از مواقع تاریخ خود از نظر حجم، نقدینگی و اعتبار از بهترین صرافی ها بوده است.

Huobi مدل تجاری خود را تغییر داده است تا معاملات ارز دیجیتال به ارز دیجیتال بیشتری را انجام دهد. خدمات خود را در ایالات متحده و خارج از کشور راه اندازی کرده و با مدل های جدیدتر معامله غیرمتمرکز و همتا به همتا در حال نوآوری می باشد.

تمرکز صرافی Huobi در بازارهای آسیا است و دفترهایی در ژاپن، کره و هنگ کنگ و همچنین یک دفتر مرکزی در سنگاپور دارد.

ثبت نام

برای شروع، به وب سایت Huobi Global بروید و بر روی "Sign Up" در بالای صفحه گوشه سمت راست کلیک کنید. سپس مراحل وارد کردن مشخصات اولیه خود مانند آدرس ایمیل، ملیت و رمز ورود مورد نظر خود را طی کرده و منتظر ایمیل تأیید بمانید.

حتماً ملیت صحیح خود را وارد کنید زیرا بعداً نمی توانید این مورد را تغییر دهید.

قبل از ارسال وجوه به حساب خود و شروع معامله، این مهم است که امنیت خود را تنظیم کنید تا از هک های احتمالی محفوظ بمانید.

امنیت

undefined

این صرافی یک طرح صندوق حمایت از کاربر را شامل می شود که 20 درصد درآمد خالص آن از معاملات سالانه به منظور تأمین اعتبار خرید Huobi Tokens (ارز دیجیتال بومی این صرافی) است.

همچنین دارای سرویسی به نام Huobi Security Reserve می باشد. به عنوان بخشی از این سرویس، این صرافی قصد دارد که 20.000 بیت کوین را برای بیمه ذخیره کند. این اقدام پیشگیرانه برای کمک به بازپرداخت Huobi در صورت هرگونه هک در آینده، در اختیار کاربران قرار می گیرد.

در بالای صفحه خود گوشه سمت راست، یک نماد شخص را مشاهده می کنید "Account & Security" را از فهرست کشویی انتخاب کرده در این صفحه، اطلاعات مربوط به حساب خود از جمله شناسه منحصر به فرد و سابقه ورود خود را پیدا خواهید کرد.

به پایین بروید و در آن جا که نوشته است "Two-factor Authentication" ابتدا شماره موبایل خود را به حسابتان لینک و متصل کنید.

برای نهایی کردن مراحل کار، باید از طریق پیامک و سپس کد ایمیل آن را تأیید کنید.

همین کار را برای لینک کردن و یا متصل کردن Google Authenticator نیز انجام داده و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

اکنون می توانید برای خود مقداری ارز دیجیتال ارسال کنید.

undefined

در بالای صفحه گوشه سمت راست، "Balances" را مشاهده خواهید کرد موس را نگه داشته و "Deposit and Withdraw" را انتخاب کنید.

از اینجا می توانید از لیست دارایی های دیجیتالی، سکه خاصی را که در آن ارسال و دریافت می کنید را انتخاب کنید. در اینجا ما تصمیم گرفتیم با انتخاب "deposit" در همان خطی که دارایی در آن ذکر شده است، بیش از 10 تتر (USDT) برای بازی ارسال کنیم.

undefined

متوجه خواهید شد که "Deposit Address" متشکل از یک رشته اعداد و حروف است. از آن برای ورود به صرافی دیگری استفاده می کنید که فیات را افزایش می دهد مگر اینکه بخواهید "بدون نسخه" (OTC) بیت کوین را مستقیماً با استفاده از PayPal یا Alipay ترید کنید.

به این نکته توجه کنید که اگر تصمیم دارید ارز دیجیتال را به آدرس سپرده Huobi خود بفرستید، مطمئن شوید که دقیقاً همان دارایی را از یک صرافی به صرافی دیگر ارسال می کنید در غیر اینصورت خطر از دست دادن کل وجوه خود را دارید.

معاملهدر صرافی

در قسمت بالا گوشه سمت چپ صفحه بر روی "Exchange" کلیک کنید. سپس شما به صفحه بازارهای دارای دفترچه درخواست، نمودار قیمت و همچنین گزینه های مختلف محدودیت خرید/ فروش/ هدایت می شوید.

از آنجایی که ما قبلاً 10 تتر ارسال کرده بودیم، فقط نیاز به خرید ارزش لحظه ای داشتیم.

undefined

در بخش buy/sell (Market) را انتخاب کرده و سپس "100٪" را انتخاب کنید تا اطمینان حاصل شود که 100 درصد وجوه خود (تتر) را در بیت کوین نگه داشته اید.

برداشت ها

وقتی تصمیم گرفتید وقت خود را برای سودآوری و ارسال وجوه خود به صرافی مناسب خارج از رمپ صرف کنید، "Balances" را در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دهید و روی "Deposit and Withdraw" کلیک کنید.

سکه ای را که می خواهید از لیست ارسال کنید را مشخص کرده و "Withdraw" را در همان بخش نام سکه انتخاب کنید.

آدرس کیف پول مورد نظر خود را وارد کرده و سپس "Withdraw" را در پایین صفحه انتخاب کنید.

توجه کنید که انتقال بین آدرسها ممکن است 24 ساعت طول بکشد اما بسته به دارایی ارز دیجیتال معمولاً طی 5-30 دقیقه انجام می شود.

مزایا و معایب

مزایا

  • مقدار زیاد بازارهای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال.
  • رابط کاربر پسند برای تریدرهایی که تازه کار هستند و یا با تجربه تر می باشند.
  • دارای یک ارز دیجیتال بومی به نام Huobi Token است که می تواند برای تکمیل هزینه های تریدی و همچنین افزایش نقدینگی کلی Huobi استفاده شود.
  • معامله های فیات برای بیت کوین،اتریوم و ریپل در دسترس است.

معایب

  • فقط پشتیبانی تتر از بیت کوین را دارا می باشد.
  • در حالی که قبلاً از نظر حجم و اعتبار در بین صرافی های جهانی جزو 5 رتبه برتر محسوب می شد، از آن زمان با اشباع بیش از حد گزینه های معامله رمزگذاری جهانی در سال 2019، این تصویر اندکی کاهش یافته است.
هیوبی توکنهیوبی توکن
هیوبی توکن$۷.۰۴۲۱۳,۹۷۴ تومان
هیوبیهیوبی
هیوبی۳.۷۵B دلار۱۰ / ۷.۰۹ امتیاز