نحوه معامله ارز دیجیتال در بیت استمپ (Bitstamp)

یکی از بازیگران اصلی در اولین نسل معاملات ارزهای دیجیتال است که بزرگترین رقبای بیت استمپ که سال ها بیشترین معاملات در آن ها صورت می گرفت، امروزه دیگر وجود دارند.

بیت استمپ اکنون هشت ساله است و در حال حاضر بیش از 3 میلیون کاربر دارد که عمدتا" در اروپا هستند.

این صرافی که زمانی در اسلوونی مستقر بود، اکنون توسط ناظر مالی لوکزامبورگ و کمیسیون نظارت بر بخش مالی تنظیم میشود، تمایزی که در سال 2016 ایجاد شد.

مانند بسیاری دیگر از صرافی های اولیه، بیت استمپ از ابتدای ورود به بازار رمزنگاری ا سختی هایی مواجه شد. مهمترین آن هک شدنش در ژانویه 2015 است که در آن تعداد 19.000 بیت کوین را از دست داد.

در زیر نحوه انجام معامله در بیت استمپ به صورت مرحله به مرحله آورده شده است.

ثبت نام

اولین قدم برای استفاده از هر صرافی ارز دیجیتال، ثبت نام و فعال سازی حساب کاربری است.

برای این کار، به سادگی به سایت Bitstamp.net بروید و "“Get started" یا "Register" را در صفحه ورود انتخاب کنید. سپس از شما خواسته می شود که حساب خود را برای استفاده شخصی یا شرکتی انتخاب کنید. توجه به این نکته مهم است که همه صرافی ها سیاست استفاده یکسان را اعمال نمی کنند، بنابراین صرفاً به این دلیل که از لحاظ قضایی خود مجاز به استفاده از صرافی الف هستید این به این معنا نیست که شما به صورت خودکار مجاز به استفاده از صرافی ب هستید.

الزامات اطلاعات شخصی طی مراحل ثبت نام نیز در بین صرافی ها متفاوت است.

احراز هویت

اطلاعات شخصی مورد نیاز برای تأیید هویت شما در مقایسه با بایننس که فقط نام و آدرس ایمیلتان را برای ایجاد یک حساب کاربری میخواهد، در بیت استمپ بسیار گسترده است.

روند ثبت نام در این صرافی به دلیل رعایت سیاست های KYC و AML با دقت بیشتری انجام می شود. شما ملزم به وارد کردن اطلاعاتی از قبیل آدرس محل اقامت خود، وضعیت تابعیت آمریکا، شناسنامه عکس دار و همچنین سندی برای اثبات اقامت خود خواهید بود.

امنیت

مانند اکثر صرافی های ارز دیجیتال، که اقدامات اضافی را برای ایمن سازی حساب های کاربری انجام می دهند، بیت استمپ گزینه احراز هویت 2 عاملی (2-FA) را دارد.

برای فعال کردن این ویژگی، باید به داشبورد حساب اصلی بروید و از سمت چپ صفحه "security" را انتخاب کنید.

undefined

کاربر باید برای ادامه کار گواهی احراز هویت گوگل را نصب کند که هنگام هماهنگ شدن آن با حساب بیت استمپ او، به وی یک کد شش رقمی ارائه می دهد.

به سادگی در مرحله بعدی این کد را وارد کنید و اکنون حساب با یک لایه محافظت دیگر ایمن می شود. پس از فعال شدن، کاربر باید در هنگام تلاش برای ورود به سیستم این کد شش رقمی را که در اپلیکیشن نشان داده شده است را وارد کند.

واریز وجوه

پس از تأیید حساب شما، همه عملکردهای معاملاتی قابل دسترسی هستند اما برای انجام این کار باید وجه واریز شود.

ویژگی خرید در بیشتر معاملات در ابتدای کار این است که امکان خرید ارزدیجیتال مستقیماً در صرافی از طریق پرداخت کارت اعتباری وجود دارد.

بیت استمپ این ویژگی را فعال کرده است و در حال حاضر خرید بیت کوین، ریپل، لیتکوین، اتریوم و بیت کوین کش را با دلار یا یورو مجاز می کند.

برای شروع این روند، در بالای صفحه روی "Deposit" کلیک کرده و سپس "Credit Card" را در نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

undefined

به این مسله توجه کنید اگر مایلید که هرچه سریعتر وجوه خریداری کرده و آنها را به حساب خود اضافه کنید، این مسیر گزینه بسیار بهتری نسبت به خرید از طریق فیات جداگانه و سپس ارسال وجه به بیا استمپ است (به شرطی که مایل به پرداخت هزینه آن از طریق کارت اعتباری باشید).

روش دیگر سپرده گذاری می تواند از طریق انتقال بانکی یا با ارزهای دییتال پشتیبانی شده بیت استمپ انجام شود. که می توانید از همان نوار کناری سمت چپ صفحه "Deposit" انتخاب کنید.

مشابه اکثر صرافی ها هنگامی که گزینه واریز ارزدیجیتال خاصی را انتخاب می کنید، آدرس سپرده و کد QR مربوط به آن به شما ارائه می شود. استفاده از کیف پول موبایل برای اسکن کد QR به احتمال زیاد سریعترین و آسان ترین راه برای ارسال وجه است، اما آدرس نیز قابل کپی و جای گذاری است.

باز کردن معامله

 1. رابط معامله مقدماتی

ابتدا بر روی "Buy /Sell" در بالای فهرست است کلیک کنید تا به صفحه رابط های معاملاتی هدایت شوید.

بیت استمپ از این جهت منحصر به فرد است که به کاربران امکان می دهد تا ارزهای دیجیتال را به طرق مختلفی معامله کنند که هم کاربران دارای سطح مهارت های مبتدی و تازه کار و هم پیشرفته را به خود جلب کنند.

رابط کاربری معامله ساده در واقع به کاربر امکان می دهد تا همان رابط کاربری پیشرفته درخواست خود را ثبت کند اما ویژگی ها را به روشی مبتدی تر و بدون نمودار قیمت زنده و یک دفترچه درخواست کامل ارائه می دهد که می تواند توجه خریداران جدید ارزهای دیجیتال را جلب کند به اینصورت که منحرف شوند یا بترسند.

undefined

در صفحه زیر معامله ساده نشان داده شده، کاربر این امکان را دارد که پنج نوع معامله مختلف را به شرح زیر انجام دهد:

 • درخواست فوری: با هدف یک مبتدی تازه وارد یک درخواست فوری با پیشنهاد فعلی یا قیمت درخواستی انجام می شود و اگر نقدینگی کافی در آن سطح قیمت برای جلب رضایت درخواست موجود نباشد، موتور معاملات بیت استمپ بلافاصله درخواست را به موقعیت قبلی یعنی پیشنهاد دفترچه درخواست فعلی تغییر می دهد.
 • درخواست محدود: این یک درخواست محدود استاندارد است که در آن مشخص میکند کاربر مایل به خرید چه مقدار ارز دیجیتال و با چه قیمتی می باشد. اگر نقدینگی کافی برای انجام معاملات موجود باشد، درخواست با قیمت دلخواه انجام می شود.
 • درخواست بازار: نگران نباشید، مقدار ارز دیجیتالی را که می خواهید خریداری کنید وارد کرده و تجارت با قیمت فعلی بازار و به عبارت دیگر آخرین قیمت معامله شده انجام می شود.
 • توقف درخواست: مشابه درخواست بازار، درخواست توقف طوری طراحی شده است که با رسیدن قیمت بازار به سطح دلخواه با قیمت دلخواه کاربر اجرا شود. تفاوت در این است که کاربر قیمتی را که می خواهد معامله در آن آغاز شود و همچنین قیمتی که می خواهد درخواست خرید یا فروش را وارد کند، وارد می کند.
 • کارت اعتباری: در آخر اینکه کاربر می تواند گزینه پرداخت از کارت اعتباری را انتخاب کند. لطفاً توجه داشته باشید که ارزهای دیجیتال فقط با کارت های اعتباری در بیت استمپ قابل خریداری هستند و راهی برای فروش ارز دیجیتال و ارسال مستقیم وجه به کارت اعتباری وجود ندارد.

2.رابط معامله پیشرفته

اگر راحت تر هستید که از یک رابط معامله ای حرفه ای استفاده کنید، "Tradeview" مکان مناسب شماست. با کلیک روی صفحه "Tradeview" در بالای صفحه گوشه سمت راست، می توانید به رابط "Tradeview" دسترسی کامل پیدا کنید.

undefined

همانند بیشتر رابط های معاملاتی پیشرفته ارزهای دیجیتال، 5 مولفه اصلی وجود دارد:

 • تاریخچه معامله: سابقه معاملاتی که اخیرا" انجام شده را می توان در سمت چپ این رابط معاملاتی مشاهده کرد.
 • نمودار عمق: این ابزار داده های دفترچه درخواست را نشان می دهد. بنابراین شما به راحتی می توانید ببینید که درخواست ها در چه سطح قیمتی کم یا زیاد هستند.
 • دفترچه درخواست: در اینجا می توانید تمام درخواست های محدودی که منتظر پر شدن هستند را مشاهده کنید.
 • نمودار قیمت: نمودار قیمت عملکرد قیمت ارز دیجیتال انتخاب شده را نشان می دهد.
 • مجری درخواست: در اینجا شما تصمیم خواهید گرفت که اگر حد یا توقف انتخاب شده باشد آیا می خواهید محدودیت، بازار یا درخواست فوری را با مقدار و قیمت مورد نظر باز کنید.

برداشت وجوه

بنابراین اگر معامله خود را انجام داده اید و اکنون می خواهید وجوه خود را از صرافی بردارید، مرحله بعدی، انجام مراحل برداشت است.

برای شروع، همانطور که در زیر دیده می شود بر روی "Withdraw" کلیک کنید.

undefined

در مرحله بعد روش برداشتی را که مورد نظرتان است را انتخاب کنید. یت استمپ اجازه می دهد تا وجوه از طریق یک کیف پول دیجیتال خارجی و اتحادیه اروپا یا یک بانک بین المللی برداشت شود.

مشابه روند واریز در صورت برداشت از طریق اتحادیه اروپا یا بانکی بین المللی، یا در صورت انتخاب برداشت از طریق ارزدیجیتال، آدرس کیف پول مقصد و مبلغ برداشت از شما خواسته می شود که اطلاعات بانکی خود را وارد یا تأیید کنید. در زیر می توانید مشاهده کنید.

"2FA 7 Withdraw" را انتخاب کرده و کد 2FA خود را وارد کنید. "تأیید" را کلیک کنید سپس وجوه شما در راه خواهد بود.

مزایا و معایب

مزایا

 • نقدینگی یا قابلیت تبدیل پول بالا از 3 میلیون کاربر؛ بخش اصلی از اروپا است.
 • بیت استمپ از ژانویه سال 2015 در معرض هک دوباره قرار دارد، از آن زمان اعتبار خود را به عنوان یک پلت فرم بسیار امن و شفاف ایجاد کرده است.
 • رابط کاربری ساده و قابل درک با ویژگی هایی برای معامله گران تازه کار و حرفه ای.
 • بیت استمپ اکنون توسط تنظیم کننده مالی لوکزامبورگ، کمیسیون نظارت بر بخش امور مالی، تنظیم می شود. تمایزی که در سال 2016 بدست آورد.

معایب

 • ارزهای دیجیتال را فقط با کارت های اعتباری بیت استمپ می توان خریداری کرد. راهی برای فروش ارز دیجیتال و ارسال وجه به طور مستقیم به کارت اعتباری وجود ندارد.
 • هزینه های بالای کارت اعتباری.
 • جفت معاملات USDT را ارائه نمی دهد.
 • فقط از 5 ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می کند.
بیت استمپبیت استمپ
بیت استمپ۲۴۰M دلار۱۰ / ۶.۸۴ امتیاز