چگونه می توان ریپل را با دلار یا بیت کوین فروخت؟
undefined

در اینجا ما به شما نکاتی در مورد نحوه فروش ریپل خود به دلار آمریکا یا ارزهای دیجیتال دیگر خواهیم داد. خواه از طریق صرافی متمرکز یا از طریق شبکه های همتا به همتا.

توجه: برای فروش ریپل خود باید بدانید که چگونه سکه ها را از محل ذخیره آنها (کیف پول یا حساب) به صرافی بفرستید. کافیست به کیف پول یا حساب بروید و مقدار ریپل مورد نظر برای فروش را به آدرس مناسب ارسال کنید. به یاد داشته باشید که ریپل ممکن است مدتی طول بکشد تا در حساب معامله شما نشان داده شود.

نحوه فروش ریپل به دلار آمریکا

شما می توانید ریپل را مستقیماً با دلار آمریکا در صرافی که سپرده ریپل و برداشت دلار را می پذیرد بفروشید یا می توانید ابتدا XRP خود را با ارز دیجیتال دیگری معامله کنید و سپس در صرافی که برداشت دلار آمریکا را قبول می کند، آن ارز را با دلار معامله کنید. گزینه دوم شما را با معاملات بیشتری برای انتخاب روبرو می کند، اما شامل مراحل بیشتری نیز می شود.

undefined

صرافی های Bitfinex، Bitstamp، Exmo، Gatehub، Bitsane ،Kraken به شما امکان را می دهند تا ریپل را واریز کرده و دلار برداشت کنید.

مراحل فروش ریپل به دلار آمریکا

  1. برای فروش ریپل در هر یک از این صرافی ها باید مراحل کلی را دنبال کنید:
  2. برای ایجاد یک حساب کاربری ثبت نام کنید و از طریق ایمیل تأیید کنید.
  3. حساب را تأیید کنید. حتی در معاملات با تأیید اختیاری، توانایی برداشت ارزهای فیات حداقل به نام ، کشور، تصاویر اسناد شناسایی مانند کارت شناسایی ملی یا گذرنامه و گاهی اثبات اقامت نیاز دارد.
  4. ریپل را به کیف پول حساب واریز کنید. فقط Gatehub و Bitfinex برای این اقدام هزینه دریافت می کنند.
  5. ریپل را بفروشید و دلار بخرید.
  6. دلار آمریکا را برداشت کنید.

عملیات تأیید

بیتفینکس (Bitfinex): فرم آنلاین کامل، شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس محل سکونت، دو تصویر شناسایی معتبر دولتی با تصویر (گذرنامه، کارت شناسایی ملی، گواهینامه رانندگی، کارت اقامت، کارت اجازه کار و غیره). یک بیانیه بانکی که برجسته نام است به عنوان دارنده حساب (اولین واریز شما به بیتفینکس باید از این حساب باشد) و مدرک اقامت (اظهارنامه ای که بیش از 3 ماه از یک شرکت تأسیسات، شرکت خدمات، شرکت مجاز یا مقامات دولتی نباشد)

بیت استمپ (Bitsane ): نام، آدرس، کد پستی، تاریخ تولد، کشور، شهر، سند شناسنامه و اثبات محل اقامت (صورت حساب بانکی، قبض آب و برق، سند صادر شده توسط دولت مانند اظهارنامه مالیاتی، گواهی اقامت و غیره).

Exmo: گذرنامه ملی یا گذرنامه بین المللی یا کارت شناسایی شخصی (هر دو طرف). یک مدرک اقامت (صورتحساب بانکی، قبض تسهیلات، اسناد مالیاتی، یا اثبات محل اقامت صادر شده توسط مقامات محلی). یک توافق نامه کاربر چاپ شده و امضا شده، و یک عکس سلفی کاربر با داشتن شناسه با حساب EXMO خود در پس زمینه.

گیت هاب (Gatehub): تلفن، عکس پروفایل، اطلاعات پروفایل، شناسه (گذرنامه، کارت شناسایی ملی یا گواهینامه رانندگی) و اثبات محل اقامت.

بیتسان: مدرک شناسایی (شناسنامه یا گذرنامه)، اثبات محل اقامت (صورتحساب بانکی، ارزیابی مالیات یا قبض های شرکت خدمات) و احتمالاً عکس کاربر که شناسنامه را در دست دارد.

کراکن (Kraken): نام، تاریخ تولد، کشور، شماره تلفن، اثبات محل اقامت (مانند قبض تسهیلات. بیش از 3 ماه قبل). شناسنامه و شماره تأمین اجتماعی (فقط ایالات متحده) که دولت صادر کرده است. ساکنان آلمان یا ژاپن یا کاربرانی که بودجه خود را با استفاده از حساب بانکی آلمان یا ژاپن یا با استفاده از بودجه USD داخلی تأمین می کنند، همچنین باید عکس تأیید شناسه را ارائه دهند.

معامله ریپل با ارز دیجیتال دیگر

ما یک مثال گام به گام از نحوه انجام این کار را در بایننس به شما نشان خواهیم داد اما شما همچنین می توانید آن را از طریق GDAX یا هر صرافی بزرگ دیگری انجام دهید.

undefined

معاملات ریپل با ارز دیجیتال دیگری در بایننس

1. در اینجا برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. سپس ایمیل تأیید خود را باز کرده و روی لینک ضمیمه شده کلیک کنید تا وارد شوید. در این مرحله از شما خواسته می شود احراز هویت دو عاملی (2FA) را تنظیم کنید که توصیه می کنیم این کار را انجام دهید.

2. اگر می خواهید روزانه به میزان بیش از 2 بیت کوین معامله کنید، باید به یک حساب سطح 2 یا سطح 3 ارتقا دهید. برای بالا رفتن، روی "Send verification documents" در سمت راست صفحه کلیک کنید. برای این کار باید 2FA نصب کنید.

تأیید اختیاری در بایننس:

می توانید با اطلاعات شخصی یا اطلاعات سازمانی تأیید کنید. اولین مورد به نام، جنسیت، کشور و شناسه گذرنامه شما به اضافه عکس با فرمت JPEG از گذرنامه یا کارت شناسایی ملی یا گواهینامه رانندگی شما احتیاج دارد. برای مورد دوم باید نام و آدرس شرکت را ارسال کنید و سپس فرم گوگل را با اطلاعات دقیق تری پر کنید.

3. بر روی "Funds" در نوار بالای سیاه (سمت راست صفحه) کلیک کرده و "Deposit" را انتخاب کنید. سپس بر روی پنجره "Select Deposits Coin" کلیک کرده و از فهرست کشویی XRP (ریپل) را انتخاب کنید. تتمه حساب و سفارشات خود را مشاهده خواهید کرد.

4. برای واریز ریپل به بایننس به یک آدرس سپرده و یک برچسب سپرده نیاز دارید. در اینجا سایت دو نکته مهم را به شما یادآوری می کند: "فقط ریپل را به این آدرس سپرده ارسال کنید. ارسال هر ارز دیگر به این آدرس ممکن است منجر به از دست رفتن سپرده شما شود و واریز ریپل به بایننس به هر دو آدرس سپرده نیاز دارد. تگ: اگر نتوانید تگ را با سپرده خود وارد کنید، بودجه برای همیشه از دست می رود.

undefined

5. آدرس سپرده ارزی نشان داده شده را با دقت کپی کنید. به محلی (کیف پول یا حساب) که ریپل در آن ذخیره شده است بروید و درخواست برداشت یا انتقال به آدرسی را که کپی کرده اید کنید. ریپل بلافاصله پس از 1 تأیید شبکه واریز می شود و می توانید پیشرفت را در صفحه سابقه در اینجا پیگیری کنید (یا به Funds> History of Transaction بروید).

6. هنگامی که واریز تأیید شد به "Exchange" در گوشه سمت راست بالای صفحه بروید و "Basic" را انتخاب کنید.

undefined

یک نوار جستجو در گوشه بالا سمت راست پیدا خواهید کرد. XRP را در آن تایپ کنید و بر روی دکمه BTC یا ETH کلیک کنید که بلافاصله در سمت راست پیدا خواهید کرد. بسته به این که کدام یک از XRP را معامله کنید. سپس روی جفت معاملاتی نمایش داده شده کلیک کنید.

undefined

7. نمای معاملاتی برای جفتی را که انتخاب کرده اید مشاهده خواهید کرد. در زیر به کادر «Sell XRP» نگاه کنید. مقدار و قیمت دلخواه را تایپ کنید سپس روی دکمه صورتی رنگ "Sell XRP button" در پایین کلیک کنید.

undefined

8. سفارش شما ثبت شده است! به گوشه بالا سمت راست «Orders» بروید و روی «Trade history» کلیک کنید تا میزان فروش خود را بررسی کنید.

undefined

نحوه فروش ریپل از طریق شبکه های همتا به همتا

اگر مقاله ما در مورد خرید ریپل را بخوانید این بخش آشنا به نظر می رسد. ما اشاره کردیم که تنها گزینه خرید یا فروش ریپل به صورت همتا به همتا در حال حاضر از طریق صرافی به نام Cointal است.

چرا می خواهید P2P (همتا به همتا) بفروشید؟ اگرچه ممکن است گزینه های محدودی وجود داشته باشد، فروش P2P در مقایسه با صرافی های متمرکز امتیازات خوبی دارد. معاملات P2P توسط نرم افزار اجرا می شود. فروشندگان و خریداران به طور خودکار و بدون هیچ مداخله انسانی به یکدیگر متصل می شوند. این بدان معنی است که هیچ تأییدی لازم نیست. به این معنی که می توانید اطلاعات شخصی خود را خصوصی نگه دارید.

undefined

می توانید در Cointal یک حساب ایجاد کنید یا فقط در آن پیشنهادات آنها را مرور کنید.

اگر این کار را انجام دهید، صفحه ای را مشاهده می کنید که می توانید برای فروش یا خرید انتخاب کنید (در این حالت "sell" را انتخاب کنید) و لیستی از ارزها (نماد ریپل را انتخاب کنید). همچنین می توانید با وارد کردن مبلغی ارزی که به دلار (USD) می فروشید و روش پرداخت ،جستجو را اصلاح کنید. در زیر لیستی از پیشنهادات آزاد را مشاهده خواهید کرد.

هزینه های Cointal

Cointal به طور خودکار هزینه معامله اندکی را از کیف پول شما کم می کند. ودیعه و خرید بصورت رایگان می باشد. برداشت و فروش هر دو دارای هزینه 1 درصدی است.

نکات ایمنی برای معامله کردن به صورت همتا به همتا

از آنجا که معاملات همتا به همتا فقط شما را برای خرید یا فروش با کاربر دیگری متصل می کند، در صورت کلاهبرداری هیچ شخص ثالثی برای محافظت از شما وجود ندارد. پس به طور کلی مردم چگونه ریسک میکنند؟

Cointal دو محافظت در برابر تقلب ارائه می دهد. از یک طرف، آنها پیشنهاد پرداخت غرامت قربانیان کلاهبرداری را می دهند. از طرف دیگر آنها دارای یک سیستم رتبه بندی اعتماد مبتنی بر جامعه هستند. هر بار که یک کاربر با موفقیت با یک کاربر دیگر درگیر معامله شود، می تواند آنها را به عنوان "فروشنده معتمد" ارزیابی کند. هنگام معامله در Cointal، همیشه باید در کنار نام کاربری هر فروشنده، در سمت چپ برچسب trusted seller (فروشنده معتمد) را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که به سهم خود عمل کرده و به افراد نیز امتیاز دهید!

Cointal اکیداً توصیه می کند اطلاعات شخصی در اختیار کاربران دیگر قرار ندهد. سایت هیچ اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل یا شماره تلفن را درخواست نمی کند. اگر کاربر دیگری از شما می خواهد این اطلاعات را ارائه دهید بلافاصله به تیم پشتیبانی Cointal اطلاع دهید.

آیا باید ریپل را بفروشم؟

چیزی که به معنای واقعی کلمه ارزهای دیجیتال موجود است این است که پیش بینی دقیقاً نحوه رفتار آن در بازار که بسیار مشهور است بسیار دشوار می باشد.

با این حال ریپل در حال حاضر خود را به عنوان یکی از ثابت ترین ارزهای موجود تثبیت کرده است. در زمان نوشتن این مقاله از نظر سرمایه بازار در جایگاه سوم قرار دارد و فقط بیت کوین و اتریوم در جلو هستند.

علاوه بر این، بلاکچین ریپل یکی از پیشرفته ترین موارد موجود است. طبق وب سایت آنها، در حال حاضر به طور مداوم حدود 1500 تراکنش در ثانیه انجام می شود.

سرانجام شبکه گسترده مشارکت ریپل (از جمله اپل، سانتاندر، وسترن یونیون و تعداد بیشماری از بانک ها، موسسات و سازمان ها) قطعاً به رشد بالقوه ریپل می افزاید.

از نظر عینی همانطور که در حال حاضر وضعیت موجود است، ریپل یکی از هوشمندترین و مطمئن ترین فرصت های سرمایه گذاری موجود در بازار ارزهای دیجیتال است.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۴۳۶۹۰۳,۷۱۵,۴۳۸ تومان
ریپلریپل
ریپل$۰.۴۰۹۴۲۷۱۲,۵۷۰ تومان
بایننسبایننس
بایننس۵۳.۸B دلار۱۰ / ۹.۹ امتیاز
کراکنکراکن
کراکن۸۲۱M دلار۱۰ / ۷.۹۴ امتیاز
بیت فینکسبیت فینکس
بیت فینکس۵۷۲M دلار۱۰ / ۷.۱۴ امتیاز
اِکسمواِکسمو
اِکسمو۷۴.۵M دلار۱۰ / ۴.۴۶ امتیاز
GatehubGatehub
Gatehub۵۹.۹k دلار۱۰ / ۰.۱ امتیاز