راهنمای جامع نحوه فروش اتریوم برای مبتدیان

هنگامی که مقداری اتر یا از طریق خرید توکن ها و یا استخراج آنها جمع کردید، احتمالاً زمانی فرا می رسد که تصمیم به فروش آن ها می گیرید. در واقع از هم اکنون اتر فقط می تواند برای پرداخت هزینه های موجود در شبکه اتریوم استفاده شود. زیرا تعداد بسیار محدودی از مشاغل وجود دارند که ارزهای دیجیتال را به عنوان روشی برای پرداخت می پذیرند و اکثر آنها منحصراً بیت کوین را می پذیرند.

این راهنمای مفید روش های مختلف فروش اتر را معرفی کرده و برخی از استراتژی های تجاری را بررسی می کند.

undefined

صرافی های فروش اتر

روند فروش اتر در صرافی مانند خرید آن می باشد. اول از همه شما باید صرافی را انتخاب کنید که در حوزه قضایی شما فعالیت کند و اتر را معامله کند و سپس یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. برای اینکه بتوانید بفروشید باید حساب بانکی موجود خود را متصل کرده و برخی اطلاعات اضافی مانند تاریخ تولد، کشور محل اقامت و شماره تلفن خود را ارائه دهید.

پس از تنظیم باید انتخاب کنید که اتر خود را با ارز فیات بفروشید یا اینکه آن را با ارز دیجیتالی دیگری معامله کنید.

اکثر صرافی های بزرگ خدمات کیف پول را ارائه می دهند. به سادگی در جستجوی دکمه «sell» ، «deposit» یا «deposit into exchange» به وب سایت بروید. در اینجا آدرس کیف پول جدید خود را پیدا خواهید کرد. به سادگی مقدار مورد نیاز اتر را از جایی که در کیف پول جدید نگهداری شده ارسال کنید. انتقال تقریباً بلافاصله انجام می شود.

از آنجا می توانید میزان اتر مورد نظر برای فروش را تعیین کنید و انتخاب کنید که به چه ارزی ارز بفروشید. در بیشتر معاملات این کار از طریق ثبت سفارش و انتظار برای پذیرفتن شخصی انجام می شود یا در عوض، می توانید به دنبال سفارشی باشید که قبلاً ثبت شده است. نرخ ارز معمولاً براساس نرخ فعلی بازار، نوسانات بازار، اندازه معامله و در برخی موارد مدت زمان استفاده از صرافی خاص به طور خودکار محاسبه می شود.

undefined

پس از پایان معامله، وجوه، صرف نظر از اینکه فیات یا ارز دیجیتال هستند، در حساب شما ظاهر می شوند. اگر تصمیم دارید اتر خود را برای هر یک از ارزهای سنتی بفروشید، گزینه انتخاب وجه را به حساب بانکی خود خواهید داشت. این کار از طریق انتقال بانکی انجام می شود بنابراین ممکن است سه تا چهار روز طول بکشد تا پول در حساب بانکی شما ظاهر شود.

برداشت ارز فیات نیز کارمزد هایی را در پی خواهد داشت. این موارد بسته به بستر معاملاتی معاملات کاملاً متفاوت هستند. بنابراین ممکن است بخواهید در انتخاب صرافی مناسب این مسئله را در نظر بگیرید. تجزیه کارمزد ها را می توان در بخش "about" سوالات متداول در وب سایت های صرافی یافت.

معاملات همتا به همتا

متناوباً اگر ترجیح می دهید از دردسر اتصال حساب بانکی خود بگذرید و مراحل طولانی تأیید هویت را طی کنید، گزینه ای برای فروش مستقیم اتر خود از طریق معامله همتا به همتا Localethereum وجود دارد. برخلاف همه معاملات دیگر کاملا غیرمتمرکز است. خدمات سپرده و آربیتراژ از طریق اجرای قراردادهای هوشمند اتریوم حاصل می شود.

undefined

Localethereum اساساً بازاری است که کاربران می توانند پیشنهادات خود را در آن جای دهند و به آنها پاسخ دهند. هنگام فروش در سیستم عامل به طور معمول کارمزد 0.25 درصدی از شما دریافت می شود. این سرویس همچنین دارای یک سرویس پیام رسانی است که به کاربران امکان می دهد جلسه ای رو در رو برای معامله اتر با پول نقد تنظیم کنند.

اگرچه مهم است به یاد داشته باشید که اگر گزینه معاملات همتا به همتا را انتخاب کنید با افراد و نه شرکت ها روبرو خواهید شد. به این معنی که احتمال اشتباه معامله شما به طور قابل توجهی بیشتر است. به یاد داشته باشید که این مورد را در نظر بگیرید و اقدامات احتیاطی را انجام دهید خصوصاً هنگام ملاقات با افراد غریبه در اینترنت.

همیشه آدرس های عمومی، مبلغی که ارسال می کنید و همچنین نرخ ارز فعلی را دوباره بررسی کنید.

هنگام تنظیم جلسه حضوری حتماً در مکان عمومی ملاقات کنید و هرگز تاجران مدعی را به خانه خود دعوت نکنید و البته هرگز به ملاقات آنها نروید. برخی از افراد ترجیح می دهند دوستی را به معامله خود بیاورند، فقط در طرف امن قرار بگیرند اما بهتر است که به معامله گر در این باره اطلاع دهند. همچنین، برای تأیید معامله به دسترسی فعال به اینترنت نیاز خواهید داشت. سرانجام قبل از تأیید معامله مطمئن شوید که شخصی که با او معامله می کنید وجوه موجود را دارد و برای تأیید معامله از طرف او آماده است. گاهی اوقات افراد دکمه "send" را همزمان فشار می دهند.

استراتژی های معامله اتر

نگه داشتن

معاملات خرید و فروش شاید رایج ترین استراتژی معاملاتی در بین کل سرمایه گذاران باشد. زیرا ساده ترین و کم دردسرترین روش است. همچنین گاهی اوقات به عنوان یک استراتژی بلند مدت شناخته می شود. زیرا شامل خرید سهام و نگه داشتن آنها برای مدت طولانی قبل از تخلیه آنها است.

سرمایه گذاران خرید و فروش معمولاً تمایل به انتخاب یک شرکت معتبر دارند. سهام خود را خریداری می کنند و بدون توجه به شرایط بازار سهام خود را در آن نگه می دارند. وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال می شود دو رهبر غیرقابل بحث بازار بیت کوین و اتریوم هستند. حتی در حالی که ارزش آنها هنوز هم بسیار نوسان است، انتظار نمی رود به این زودی ها سقوط کند. تعداد زیادی از افرادی که زودتر بیت کوین کش یا اتریوم را خریداری کرده اند، اکنون پاداش می گیرند و بسیاری از سرمایه گذاران طولانی به صفوف طولانی آنها پیوسته اند.

احتمالاً مهمترین مزیت این استراتژی صرفه جویی در وقت و انرژی است. در اصل تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که توکن های اتریوم را خریداری کرده و آنها را در یک مکان امن ذخیره کنید. به عنوان یک معامله گر خرید و نگهداری، نیازی به بررسی منظم اخبار و اطلاعات، تاریخچه قیمت ها و عملکرد کلی بازار نخواهید داشت. علاوه بر این انتخاب این استراتژی به معنای نگهداری کم از نمونه کارها، اضطراب کم و همچنین هزینه های معاملاتی پایین است زیرا شما معاملات قابل توجه کمتری از معامله گران فعال خواهید داشت.

undefined

حتی اگر خرید و نگهداری نسبت به سایر استراتژی معاملاتی ایمن تری باشد اما به خصوص در هنگام معامله با ارزهای دیجیتال بدون خطر نیست. معامله گران بلند مدت نمی توانند از نوسانات کوتاه مدت قیمت بهره مند شوند. همچنین ممکن است برای برخی از افراد پرتحرک نبودن در بازار دشوار باشد. علاوه بر این، برخی از وقایع ممکن است تأثیر زیادی بر قیمت اتر داشته باشند به عنوان مثال: هک بدنام DAO و هارد فورک اتریوم متعاقب آن به سقوط قیمت اتر منجر شد. اما اتر نه تنها از آن زمان بهبود یافته بلکه صدها دلار قیمت نیز کسب کرده است و کسانی که پس از افت ارزش دارایی های خود را نگه داشته اند اکنون از سودهای کلان بهره مند شده اند.

یکی از جنبه های اساسی این استراتژی فروش نهایی است. معامله گران خرید و نگهداری این گزینه را دارند که با فروش هر یک از نشانه های موجود در بازار ، از موقعیت کاملا خارج شوند و یا هنگامی که قیمت به بالاترین رقم خود رسید ، آنها را به صورت قطعه ای بفروشند. البته اگر Ethereum درخواست ورشکستگی کند یا پروژه ناگهان متوقف شود ، اگر یکی از اعضای تیم Ethereum برخی از مشکلات عمده یا سرقت را نشان دهد و اگر پروژه از نظر تعدیل عمده استراتژی انجام شود آن ممکن است زمان فروش زودرس برای جلوگیری از ضرر باشد.

تجارت فعال

تجارت فعال استراتژی است که به زمان، دانش و تجربه بسیار بیشتری نسبت به خرید و نگهداری نیاز دارد. در دنیای تجارت سنتی اوراق بهادار، چندین سبک مختلف تجارت فعال وجود دارد. با این حال ما با ارزهای دیجیتال روبرو هستیم، یک بازار کاملاً جدید و تا حد زیادی غیرقابل پیش بینی، بنابراین استفاده از استراتژی های تجاری سنتی ممکن است موثر نباشد.

undefined

اگر معامله فعال را انتخاب می کنید، اساساً قیمت اتر را حدس می زنید. این بدان معناست که شما باید روزانه و اگر نه ساعتی بازار و نوسانات قیمت اتر را کنترل کنید . مقالات، اطلاعیه ها و نظرات اخبار مرتبط نیز برای یک تاجر فعال یک مطالعه اساسی است زیرا این موارد می توانند قیمت را بسیار تحت تأثیر قرار دهند.

یک قاعده طلایی در تجارت فعال وجود دارد: خرید کم، فروش بالا. در واقع تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که منتظر لحظه ای که قیمت اتر نسبتاً پایین است بمانید و برخی از توکن ها را بخرید و با افزایش قیمت آنها را بفروشید. به راحتی و با مشاهده نرخ ارز می توانید نوسان قیمت را به صورت دستی دنبال کنید. متناوباً، می توانید از ابزارهای معاملاتی مانند TradingView استفاده کنید که به شما امکان می دهد هشدارها را برای زمان پایین آمدن قیمت و هم برای رسیدن به مقداری که می خواهید بفروشید تنظیم کنید. در بیشتر این ابزارهای تجاری هشدارها فقط در بسته های پولی در دسترس هستند اما اگر یک تاجر فعال باشید، ارزش آن را خواهد داشت.

undefined

یک مشکل احتمالی که ممکن است معامله گران فعال با آن روبرو شوند قفل شدن سود است. بسیاری از صرافی ها به کاربران آنها اجازه نمی دهند پول را با ارز محلی خود ذخیره کنند یا انجام این کار را بسیار دشوار می کنند. این بدان معناست که هر بار که فروش موفقیت آمیزی انجام می دهید، باید پول را از حساب بانکی خود برداشت کنید که ممکن است چندین روز طول بکشد و کارمزد های دیگر را متحمل می شود. سپس، برای خرید دوباره باید پول به صرافی ارسال کنید.

یکی از راه حل های ممکن برای این مشکل تتر است. ارز دیجیتالی که برای سرمایه گذاری یا تجارت در آن استفاده نمی شود. در عوض به عنوان وسیله معامله مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا به دلار آمریکا متصل است. به این معنی که یک تتر همیشه ارزش دارد. با حدود 1 دلار می توانید اتر خود را به تتر تبدیل کنید تا سود خود را متوقف کنید یا ضررها را متوقف کرده و پس از آماده شدن برای خرید مجدد، آن را به اتر معامله کنید.

نحوه فروش اتریوم استخراج شده از استخر

هنگامی که به استخر استخراج می روید آدرسی را در اختیار استخر قرار می دهید که پاداش استخراج شما به آن ارسال می شود. در بسیاری از صرافی ها ارسال پاداش استخراج مستقیماً به کیف پول مبتنی بر معامله توصیه نمی شود زیرا آدرس عمومی آن گاه به گاه تغییر می کند.

این بدان معنا نیست که شما نمی توانید اتر دریافت شده را به عنوان پاداش استخراج بفروشید. فقط به این معنی است که باید یک قدم دیگر بردارید. یک راه حل ممکن، راه اندازی کیف پول محلی برای دریافت پاداش های استخراج و سپس انتقال ساده توکن های خود از کیف پول به کیف پول معامله شما است.

اتریوماتریوم
اتریوم$۲,۰۲۰.۱۶۱,۹۰۴,۸۹۳ تومان