روش های رایج فروش ارزهای دیجیتال در جهان

فروش بیت کوین به آسانی خریدن آن نیست. اگر میخواهید بیت کوین خود را بصورت آنلاین بفروشید، می توانید از طریق صرافی، ه طور مستقیم بفروشید یا اینکه معامله پای آ پای را انجام دهید.

علاوه بر اینکه به راحتی میتوانید در خانه خود این کار را انجام دهید، شما می توانید با استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین پول مساوی برداشت کنید یا بیت کوین خود را شخصاً بفروشید.

مبادلات

undefined

علیرغم داشتن معایب متعدد، صرافی ها در مورد تجارت بیت کوین یک راه حل تک مرحله ای هستند. در مورد فروش ارز رمزنگاری شده، صرافی ها به عنوان واسطه ای عمل می کنند که وجوه فروشنده و خریدار را در اختیار دارد.

اول از همه باید با صرافی که مورد نظرتان هست یک حساب کابری باز کنید. اکثریت مطلق مبادلات معتبر به احراز هویت کامل و حساب بانکی متصل نیاز دارند تا بتوانید وجوه خود را برداشت کنید.

سپس، شما فقط یک پیشنهاد فروش می دهید و در آن نوع ارز مورد نظر برای خرید یا فروش، مقدار آن و قیمت درخواستی خودتان برای هر واحد، مشحص میکنید. هنگامی که شخصی با پیشنهاد شما مطابقت داشت، صرافی به طور خودکار معامله را انجام می دهد.

بعد از اینکه وجه به حساب شما واریز شد، باید آن را به حساب بانکی متصل خود واریز کنید. این کار امکان دارد بعضی مواقع بسیار زمان بر باشد، به خصوص اگر صرافی ها با بانک های خود با مشکلات نقدینگی روبرو باشند. چند ماه قبل از ورشکستگی، کوه تبادل GOXاین مشکل دقیق را تجربه می کرد. علاوه بر این، برخی از بانک ها به طور کامل از پردازش معاملات با وجوه بدست آمده از طریق معاملات ارزهای رمزپایه خودداری می کنند.

اینکه در نظر بگیرید چه میزان هزینه ای باید در مقابل صرافی ها متحمل شوید. به عنوان مثال، یکی از بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده CEX.io برای برداشت از طریق انتقال بانکی 50 دلار، در صورت برداشت وجوه خود به کارت ویزا، 3.80 دلار و در صورت استفاده از 1.2 درصد معامله+ 3.80 دلار، هزینه ثابت را پرداخت می کند. مستر کارت هزینه های برداشت،بسته به صرافی ممکن است به شدت متفاوت باشد، اما هزینه های معاملات تقریباً همیشه اندک هستند یا اصلاً وجود ندارند.

علاوه بر این، در اکثر مبادلات محدودیتی در میزان پولی که مجاز به ذخیره آن هستید وجود خواهد داشت. اگر به یک صرافی خاص وفادار بمانید، با گذشت زمان محدودیت افزایش می یابد.

در آخر، لازم به یادآوری است که علی رغم ارائه خدمات کیف پول، صرافی ها به هیچ وجه مکانی امن و قابل اعتماد برای ذخیره وجوه شما نیستند. آنها بسیار مستعد حملات هکر هستند و همچنین مواردی از تعطیلی و فرارسیدن صرافی ها با بودجه کاربرانشان نیز مشاهده شده است. از این رو است که شما باید مسئولیت کامل بودجه شخصی خود را به عهده بگیرید و هر مقدار را که مورد نیاز نیست بلافاصله در کیف پول آفلاین امن ذخیره کنید.

معاملات مستقیم

undefined

راه دیگر فروش بیت کوین شما تجارت مستقیم با شخص دیگری است. این سرویس در وب سایت هایی که معمولاً با مبادلات مرتبط هستند قابل دسترسی است و شامل واسطه ای است که اتصال را آسان تر می کند. 

شما اید ابتدا به عنوان فروشنده ثبت نام کنید. جدا از تنظیم نمایه، باید هویت خود را کاملاً تأیید کنید. پس از ثبت نام، می توانید پیشنهادی را ارسال کنید که نشان می دهد قصد فروش برخی از بیت کوین ها را دارید. هنگامی که یک خریدار می خواهد با شما معامله کند، شما از سرویس اخطار می گیرید و از آن به بعد فقط با خریدار تعامل دارید. این وب سایت صرفاً به عنوان بستری برای تکمیل تجارت فعالیت می کند.

روند فروش بیت کوین در برخی از این سایت ها می تواند بسیار پیچیده و زمان بر باشد. بنابراین، ضروری است که قبل از تصمیم گیری در مورد یک سیستم تجاری، تحقیق کنید و مطمئن شوید که وقت و حوصله لازم را دارید.

برخی از وب سایت های ارائه دهنده گزینه تجارت مستقیمBitBargain ، Bittylicious ، Coinbase ، Openbitcoins ، Bitsquare و LocalBitcoins هستند.

تجارت آنلاین P2P

undefined

بازارهای معاملات پای آ پای تحول نسبتاً جدیدی در دنیای بیت کوین است. هیچگونه مبادله مستقیم وجوه صورت نمی گیرد. در عوض، این وب سایت ها اساساً به عنوان بستری کار می کنند که همه نوع از افراد با نیازهای متفاوت و در عین حال مکمل را با هم جمع می کند.

این سرویس برای سود متقابل افرادی که مایل به خرید بیت کوین با کارت اعتباری خود هستند و کسانی که می خواهند بیت کوین خود را برای خرید کالا از مکانهایی که ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت قبول نمی کنند، طراحی شده است. در نتیجه، اولی ها ارز ثابت خود را به بیتکوین مبادله می کنند، در حالی که دومی می تواند کالاهای تخفیف خورده را خریداری کند.

وب سایت های راحت کننده خدمات، یک سرویس سپرده گذاری برای معامله و همچنین یک کیف پول برای ذخیره بیت کوین در اختیار کاربران قرار می دهند.

نحوه کار آن به شرح زیر است:

سینا لیست خواسته های مورد نیاز خود را از جمله مبلغ تخفیفی که می خواهد دریافت کند ارسال می کند ، که به طور معمول تا 25 درصد افزایش می یابد. سپس نیما تجارت را می پذیرد و با بیان آدرس تحویل سینا، کالای سینارا از طریق بازار پرداخت می کند. پس از تحویل کالا، بازار پول نیما را از سپرده آزاد کرده و وجوه را به کیف پول او منتقل می کند.

در حالی که این سیستم به نیما اجازه می دهد تا بیت کوین را به راحتی و فقط با استفاده از كارت بانكی خود بدست آورد، اما همچنین هزینه بسیار بالایی را برای این سرویس از او می گیرد.

برخی از وب سایت های ارائه دهنده این سرویس Purse  Brawker و OpenBazaar هستند.

تمام خدمات ذکر شده در بالا سیستم عامل های متمرکز آنلاین هستند. برای اینکه بتوانید بیت کوین را با استفاده از آن خدمات بفروشید، معمولاً باید هویت خود را کاملاً تأیید کنید، که مشخصاً تجارت بیت کوین را از بی نام بودن آن باطل می کند. علاوه بر این، هنگامی که موفق به فروش بیتکوین خود شدید، باید آنها را به حساب بانکی یا کارت بانکی خود واریز کنید. بیشتر اوقات، این فرآیند بسیار طولانی می شود و هزینه هایی را متحمل می شود.

از این رو بسیاری از افراد تجارت آنلاین را انتخاب می کنند.

از طریق خودپرداز

علی رغم اینکه اینها ماشین های نقدی سنتی به نظر می رسند، خودپردازهای بیت کوین به معنای سنتی خودپرداز نیستند به اینصورت که به جای اتصال به حساب بانکی کاربر، آنها به اینترنت متصل شده اند تا بتوانند معاملات بیت کوین را تسهیل کنند.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین می توانند پول را به صورت نقدی بپذیرند و آن را به بیتکوین های داده شده به عنوان یک برگه کاغذی با کد QR روی آن یا با انتقال وجوه به یک کیف پول در یک شبکه بلاک چین مبادله کنند. آنها معمولاً هزینه های معامله بسیار بالایی را می گیرند- گزارش های رسانه ای وجود دارد که هزینه های آنها را تا هفت درصد عنوان می کند.

فقط چند دستگاه خودپرداز بیت کوین خاص دارای عملکرد دو جهته هستند به این معنی که کاربران می توانند بیت کوین را با استفاده از آنها خریداری و بفروشند. از جمله این ماشین ها می توان به روبوکوین، جنسیس ۱ و جنسیس۲ از جنسیس کوین، بیت اکسس و BATMThree مدل از جنرال بیتس اشاره کرد. با این حال، برخی از اپراتورها ممکن است عملیات فروش را غیرفعال کنند.

گاهی اوقات، ارائه دهندگان خودپرداز بیت کوین برای انجام عملیات فروش به کاربران نیاز دارند که یک حساب کاربری موجود داشته باشند و فرآیند ثبت نام اغلب،شامل وقت، انرژی و تلاش زیادی است. به عنوان مثال، کاربران جدید خودپرداز روبوکوین برای فعال سازی و اعلان ها، شناسنامه، اسکن کف دست و عکس فعلی گرفته شده توسط وب کم دستگاه خودپرداز به یک شماره تلفن احتیاج دارند. روند شناسایی بسته به دستگاه و حتی اپراتورهای مختلفی که از دستگاههای خودپرداز مشابه استفاده می کنند، متفاوت است، اما در صورت تمایل به فروش، همیشه نوعی تأیید هویت لازم خواهد بود.

پس از تأیید هویت، یک کد QR با آدرس کیف پول به شما داده می شود که باید بیت کوین خود را به آن ارسال کنید. بسته به دستگاهی که از آن استفاده می کنید، بلافاصله پول نقد خود را از دستگاه دریافت می کنید یا کد استفاده از آن را دریافت می کنید و باید منتظر تأیید معامله باشید. معمولاً یک تأیید کافی است، اما گاهی اوقات حداکثر تا شش تأیید لازم است تا کاربر بتواند پول نقد را برداشت کند.

بنابراین، علی رغم تعداد روزافزون خودپردازهای بیت کوین در سراسر جهان، آنها هنوز هم در درجه اول برای خرید بیت کوین استفاده می شوند. علاوه بر این، اپراتورهای خودپرداز بیتکوین باید تنظیمات دستگاه های خود را مطابق با مبارزه با پولشویی تنظیم کنند و از استانداردهای مشتری شما که در حوزه قضایی محل قرارگیری دستگاه های خودپرداز آنها قرار دارد، مطلع شوند. در برخی از کشورها، این امر به مجوز انتقال دهنده پول نیاز دارد، در حالی که مقررات جاری در کشورهای دیگر از نصب هر دستگاه خودپرداز بیت کوین جلوگیری می کند.

فروش حضوری بیت کوین

undefined

از بسیاری جهات، خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت حضوری به همین راحتی انجام می شود. برای فروش بیت کوین خود تنها کاری که باید بکنید اسکن کد QR روی تلفن شخصی و دریافت پول نقد در محل است. اگر به دوستان یا اقوام خود می فروشید، فقط باید آنها را با کیف پول بیت کوین تنظیم کنید ، مبلغ لازم را برای آنها ارسال کنید و پول نقد خود را جمع آوری کنید.

با این حال، اگر با یک شخص به صورت تصادفی روبرو هستید، به احتمال زیاد دوره های طولانی مذاکره را در مورد قیمت، محل ملاقات و سایر شرایط مربوطه طی خواهید کرد. علاوه بر این، شما باید اطمینان حاصل کنید تا ایمنی و امنیت وجوه خود را حفظ کنید.

نحوه مذاکره در مورد قیمت

وب سایت ها و تالارهای گفتمان بی شماری وجود دارد که به معامله گران کمک می کند جلسه ای یک به یک برای خرید و فروش بیت کوین ترتیب دهند و لوکال بیتکوین پرکاربردترین پلتفرم است. یکی از اصلی ترین مزایای آن سیستم رتبه بندی است، به این معنی که شما می توانید قابلیت اطمینان افرادی را که می خواهید با آنها تجارت کنید ارزیابی کنید.

همانطور که ارزش بیت کوین به طور مداوم در نوسان است، نرخ نهایی ارز به طور معمول در جلسه توافق می شود. بیشتر معامله گران از نرخ های صرافی های برجسته استفاده می کنند. متناوباً، می توان از خدماتی مانند شاخص قیمت بیت کوین استفاده کرد. گاهی اوقات، فروشندگان برای راحتی، ناشناس ماندن و تأمین هزینه های خود، هزینه ای را بالای نرخ فعلی ارز بیت کوین دریافت می کنند. انتخاب میزان هزینه مذکور کاملاً به خود شما بستگی دارد، اما به طور معمول حدود پنج تا 10 درصد تعیین می شود.

علاوه بر این، مهم است که از نوسانات محلی قیمت بیت کوین مطلع شوید. نرخ ارز بسته به یک کشور می تواند متفاوت باشد. این امر در بدست آوردن بیت کوین با واحد پول ملی وجود دارد.

متناوباً، به جای تنظیم یک جلسه یک به یک از قبل، می توانید از جلسه محلی بیت کوین خود دیدن کنید. از این قبیل دیدارها در سراسر جهان متعدد است که طی آن شرکت کنندگان از خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خوشحال می شوند. احتمالاً امن ترین محیط برای انجام معاملات شخص به شخص است. البته، هنگام فروش در یک جلسه ملاقات، باید آماده مذاکره در مورد قیمت در محل باشید. 

undefined

توصیه هایی برای ایمن ماندن

فروش شخصی به شخص ارز بیت کوین گزینه مناسبی برای خرید و فروش افرادی است که میخواهند ناشناس و راحت باشند. با این حال، ملاحظات امنیتی، به ویژه هنگام تجارت با یک غریبه کاملاً از اینترنت، از اهمیت بالایی برخوردار است.

اول از همه، شما باید با دقت مکانی را برای جلسه انتخاب کنید. این مکان باید یک مکان عمومی با دسترسی فعال به اینترنت باشد، زیرا هر دوی شما باید بتوانید به کیف پول های آنلاین خود دسترسی پیدا کنید. همراه آوردن یک دوست در جلسه نیز در معاملات شخصی به شخص کاملاً معمول است، اما اطلاع رسانی به خریدار قبل از جلسه بسیار مهم است.

اساساً همان اقدامات احتیاطی را که هنگام حمل مقدار زیادی پول نقد انجام می دهید، انجام دهید. هوشیار باشید، از حمل و نقل عمومی خودداری کنید و هرگز در خانه های شخصی ملاقات نکنید.

undefined

برداشت وجوه

اگر بیت کوین را بصورت آنلاین می فروشید، ناگزیر با مشکل برداشت وجه روبرو خواهید شد. رایج ترین روش جابجایی پول انتقال بین المللی است و برجسته ترین صرافی ها از این روش انتقال پشتیبانی می کنند. با این حال، اخیراً، برخی صرافی ها کارت اعتباری را می پذیرند.

روش دیگر، انتقال پول از طریق سپا است که مخفف Single European Payments Area است. این سیستمی است که برای کارآمدتر کردن انتقال بین المللی بین اعضای اتحادیه اروپا طراحی شده است. برخی از مبادلات ارز رمزنگاری شده در اروپا این روش انتقال را می پذیرند.

با این حال، هر دو این سیستم ها کاملاً بی نقص هستند. انتقال ها معمولاً مدت زمان زیادی طول می کشد، بسته به کشور و میزان پول منتقل شده، پردازش آنها ممکن است تا چهار روز طول بکشد. علاوه بر این، هر دو این سیستم ها هزینه های اضافی را متحمل می شوند. به عنوان مثال، بانک بارکلیز بسته به سرعت انجام انتقال شما، برای پرداخت SEPA 25 تا 40 پوند هزینه می گیرد. در مقابل، HSBC فقط 4 پوند برای پرداخت SEPA از طریق بانکداری آنلاین می گیرد، اما HSBC به دلیل امتناع از همکاری با بیت کوین و سایر صندوق های مربوط به ارز دیجیتال مشهور است.

بنابراین، اگر حساب بانکی مخصوص برداشت پول حاصل از فروش بیت کوین را باز می کنید، باید تحقیقات خود را انجام دهید و بانکی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۶۲۹۹۰۱,۳۴۴,۶۰۹ تومان