ارز دیجیتال کانفلاکس (CFX) Conflux چیست و چگونه استخراج می شود؟

کانفلاکس چیست و چگونه عمل می کند؟

کانفلاکس برنده جایزه تورینگ دکتر در آزمایشگاه تحقیقاتی اندرو یائو در دانشگاه Tsinghua سرچشمه گرفت. این ارز دیجیتال مبتنی بر یک مکانیزم توافقی Tree-Graph است که برای امنیت، مقیاس‌ پذیری و عدم تمرکز بهینه شده است.

در سال 2018 بنیاد کانفلاکس تأسیس شد و جمع آوری کمک های مالی نظارتی برای ایجاد یک زیرساخت باز بر اساس این مکانیزم اجماع تکمیل شد. کانفلاکس که به عنوان تنها بلاکچین عمومی مورد تایید دولت در چین تأسیس شده است آموزش و تحقیق در زمینه توسعه بلاکچین را از طریق موسسه تحقیقاتی Tree-Graph با مشارکت دولت شانگهای و آزمایشگاه اصلی زیرساخت بلاکچین و برنامه های کاربردی توسعه می دهد.

کانفلاکس همچنین فعالیت های جهانی و جامعه خود را با یک تیم توزیع شده متنوع متشکل از بیش از 50 عضو در چهار قاره از جمله دفاتر در تورنتو، کانادا و لاگوس و نیجریه گسترش داده است. از سوی دیگر شبکه کانفلاکس از طریق اکوسیستم پروتکل‌ های کراس چین صرافی‌ ها و اپلیکیشن‌ ها که لگوهایی برای ایجاد نسل بعدی DeFi هستند از تامین مالی باز استفاده می‌ کند.

نحوه استخراج ارز دیجیتال کانفلاکس چگونه است؟

کانفلاکس یک سیستم بلاکچین نسل بعدی با یک پروتکل اجماع جدید است که یک سیستم قراردادهای هوشمند و ارز دیجیتال بسیار مقیاس پذیر را تامین می کند.

کانفلاکس با پردازش بلاک‌ های موازی با ساختار ویژه DAG به نام TreeGraph بهبود عملکرد قابل توجهی را ارائه می‌ کند که به ماینرها اجازه می‌ دهد تا به جای رقابت برای طولانی‌ ترین زنجیره تراکنش‌ ها را در همه بلاک‌ های همزمان ترکیب و پردازش کنند.

شبکه کانفلاکس بر اساس یک مدل مبتنی بر حساب مشابه اتریوم عمل می کند و از نسخه اصلاح شده Solidity و EVM برای قراردادهای هوشمند خود پشتیبانی می نماید تا قراردادهای هوشمند اتریوم به راحتی به کانفلاکس منتقل شوند.

فروش عمومی این پروژه وجود ندارد. منبع genesis آن 5 میلیارد CFX است که به تدریج باز می شود. پس از زنده شدن تتیس دارندگان می توانند توکن FC آن را 1:1 به CFX تبدیل کنند. راه دیگر برای بدست آوردن CFX استخراج است.

کانفلاکس در طول فاز دوم شبکه اصلی خود در مجموع 14 فعالیت تست ماینینگ را با بیش از 5000 ماینر که بیش از 4800 نود را اجرا می کردند سازماندهی نمود.

برای استخراج کانفلاکس به چه سخت افزاری نیاز داریم؟

الگوریتم استخراجی که کانفلاکس استفاده می کند Octopus نامیده می شود. Octopus یک الگوریتم سخت حافظه مقاوم در برابر ایسیک ASIC است به این معنی که می توانید از GPU برای مشارکت در استخراج کانفلاکس استفاده کنید.

نرم افزار استخراج کنونی کانفلاکس عمدتاً از پردازنده های گرافیکی NVIDIA پشتیبانی می کند. لطفاً توجه داشته باشید که GPU با حافظه بیش از 4 گیگابایت یک هفته پس از راه اندازی فاز III شبکه اصلی مورد نیاز است. این نیاز به صورت خطی با نرخ 1 تا 1.5 گیگابایت در هر سال افزایش می یابد.

چگونه نرم افزار را راه اندازی و یک حساب کاربری ایجاد نماییم؟

مرحله 1: یک آدرس کیف پول ایجاد کنید

ایجاد یک آدرس کیف پول همیشه اولین قدم در هنگام ورود در یک شبکه بلاکچین جدید است. برای بررسی و دریافت پرداخت‌ ها جهت استخراج کانفلاکس با f2pool به آدرس کیف پول نیاز دارید.

شما می توانید انتخاب کنید که یک کیف پول نود کامل اجرا کنید و یا از راه حل کیف پول دیگری استفاده نمایید. هنگام انتخاب ارائه دهنده یا صرافی کیف پول همیشه باید دقت لازم را انجام دهید.

مرحله 2: یک حساب کاربری f2pool ایجاد کنید

قبل از استخراج کانفلاکس باید یک حساب f2pool ایجاد کنید.

یک نام کاربری تنظیم نمایید. این امر برای پیکربندی مورد نیاز خواهد بود. شما مجاز هستید که چندین حساب فرعی برای نظارت بر ماینرهای خود ایجاد کنید.

اکنون آدرس کیف پول کانفلاکس خود را که در مرحله 1 ایجاد شده است اضافه کنید و آن را در تنظیمات پرداخت وارد نمایید. می‌ توانید یک آستانه پرداخت تعیین و تغییرات هش و جوایز خود را پس از شروع مشارکت در اشتراک‌ ها بررسی کنید.

می‌ توانید آدرس پرداخت خود را در تنظیمات پرداخت خود اضافه و یا تغییر دهید. f2pool درآمدهای ماینینگ را به صورت روزانه بین هر کاربری که به آستانه پرداخت یعنی 10 CFX می رسد توزیع می کند.

مرحله 3: محیط نرم افزار خود را آماده کنید

هنگامی که سخت افزار مورد نیاز، نام کاربری f2pool و آدرس کانفلاکس را آماده کردید نوبت به تنظیم محیط نرم افزاری خود می رسد.

سیستم عامل

نرم افزار استخراج کنونی کانفلاکس به سیستم ویندوز یا لینوکس نیاز دارد.

نرم افزار ماینر

Bminer و NBMiner برخی از برنامه های نرم افزاری اولیه توسعه یافته توسط جامعه برای سیستم عامل های لینوکس و ویندوز هستند.

مرحله 4: پیکربندی Configuration

فایل شروع را ویرایش کنید.

بعد از اینکه نرم افزار استخراج انتخابی خود را دانلود نمودید آن را از حالت فشرده خارج نمایید و فایل start.bat یا start.cmd را پیدا کنید بر روی آن کلیک راست کرده و روی Edit کلیک کنید.

متن را کپی کنید

دستورات موجود فایل را با دستورات نمودار زیر که با نرم افزار ماینر انتخابی شما مطابقت دارد جایگزین کنید.

سپس نام کاربری را به نام کاربری f2pool که در مرحله 2 ایجاد کردید تغییر دهید. نام worker_name را روی نام دستگاه خود تنظیم کنید به عنوان مثال: CFX001.

اگر از چندین ریگ استفاده می‌ کنید تنظیم informative worker names به شما کمک می کند تا وقتی میزان هش شما کاهش می‌ یابد و یا ماشینی آفلاین می‌ شود دستگاه‌ های مناسب را شناسایی کنید.

فایل را اجرا کنید

تغییرات خود را ذخیره کنید، ویرایشگر را ببندید و روی فایل شروع دوبار کلیک نمایید. اکنون به استخر متصل خواهید شد و شروع به استخراج خواهید نمود.

چگونه می توانیم جوایز خود را بررسی نماییم؟

اکنون که ماینینگ را شروع کرده اید می توانید درآمدی که دستگاه هایتان تولید می کنند را محاسبه کنید. ما همچنین به شما یک نمای کلی از نحوه کارمزدها و پرداخت ها با f2pool ارائه می دهیم.

پاداش بلاک را در زنجیره بررسی کنید

از Confluxscan بلاک اکسپلورر کانفلاکس دیدن کنید تا درک بهتری از دنیای غیرمتمرکز که با هش ریت خود ایجاد می کنید بدست آورید. کیف پول و جزئیات تراکنش خود را برای یافتن اطلاعات زنجیره ای مانند پرداخت از f2pool وارد نمایید.

درآمد خود را اندازه گیری نمایید

تعداد کوین هایی که می توانید به دست آورید در درجه اول بر اساس میزان هش شما است. برای محاسبه تعداد کوین هایی که می‌ توانید استخراج کنید می‌ توانید درآمدهای تخمینی روزانه را با استفاده از Mhash/second خود اندازه‌ گیری نمایید و این عدد را در نرخ تبدیل فعلی ارز مورد نظر خود به عنوان مثال USD یا EUR ضرب کنید. اگر واحدهای دیگری غیر از Mhash/s را ترجیح می دهید می توانید از ابزار تبدیل هش استفاده کنید.

ابزار ماشین حساب f2pool

شما می توانید از ابزار ماشین حساب برای برآورد آسان درآمد بالقوه خود از ماشین های استخراج محبوب استفاده کنید.

پرداخت های خود را از f2pool تأیید کنید

هنگامی که دستگاه شما استخراج و ارسال داده به استخر را آغاز نمود می توانید به رکوردهای پاداش در زمان واقعی از f2pool دسترسی داشته باشید.

سوابق خود را مشاهده کنید

تا زمانی که هش ریت خود را با موفقیت ارسال کنید از f2pool پرداخت دریافت خواهید نمود.

برای مشاهده سوابق پرداخت بیدرنگ کانفلاکس ماینینگ خود به وب سایت f2pool مراجعه کرده و وارد شوید و سوابق را مشاهده کنید.

برنامه f2pool همچنین برای مشاهده جوایز برای شما راحت است.

f2pool پاداش ها را با استفاده از PPS یعنی پرداخت به ازای هر سهم محاسبه می کند و 3٪ از پاداش های شما را به عنوان کمیسیون دریافت می کند. هنگامی که کوین های موجود در حساب شما به حداقل آستانه 10 CFX رسید ظرف 24 ساعت یک پرداخت دریافت خواهید کرد.

ConfluxConflux
Conflux$۰.۰۴۸۱۰۵۰۱۱,۵۲۹.۲ تومان
:f2pool.io