آیا می دانید چگونه NFT خود را بسازید؟

اگر می خواهید NFT خود را ایجاد کنید زنجیره هوشمند بایننس (BSC) مکانی عالی برای شروع می باشد. این پلتفرم کارمزد کم، زمان معاملات سریع و جامعه NFT در حال رشد دارد.

پلتفرم های زیادی برای انتخاب وجود دارد اما Juggernaut و BakerySwap دو نمونه از ارزان ترین و ساده ترین ها برای استفاده هستند. شما فقط باید اطلاعات NFT خود را پر کنید، هنر یا پرونده دیجیتال خود را آپلود کرده و کارمزد ضرب را پرداخت کنید. اگر تمایل به فروش NFT خود دارید می توانید به سرعت آن را در بازارهای BSC NFT نیز قرار دهید.

قطعا در مورد تبلیغات اخیر درباره NFT چیزهایی شنیده اید. افراد مشهو، هنرمندان دیجیتال و افراد خلاق همه در حال آماده سازی هستند تا آثار هنری خود را بر روی بلاکچین قرار دهند.

از نقاشی گرفته تا موزیک و حتی کارت های معاملاتی NBA قابل جمع آوری، هنگام ضرب NFT ها امکانات بسیار زیاد است. این یک روش عالی برای اثبات اصالت و مالکیت آثار خلاقانه است.

اگر واقعاً با استعداد هستید و یا خوش شانس هستید می توانید پول مناسبی هم بدست آورید. اگر تقاضای قابل توجهی برای NFT شما وجود داشته باشد قیمت ها می توانند بسیار بالا بروند. شاید در مورد هنرمند تجسمی Beeple شنیده باشید که یک NFT به نام "Everydays: the First 5000 Days" را به قیمت بیش از 69 میلیون دلار فروخت.

به غیر از Beeple سایر هنرمندان NFT های خود را در بازارهای مبتنی بر بلاکچین می فروشند. فروش بالای آن ها خود گویای این موضوع است.

undefined

قبل از ضرب کردن NFT ها

قبل از اینکه شروع به ضرب NFT های خود کنید به سه چیز نیاز دارید:

  • موزیک، اثرات هنری یا کلکسیون های شما
  • برخی از ارزهای دیجیتال برای پرداخت کارمزد ضرب
  • یک کیف پول ارزدیجیتال برای ذخیره رمز ارز شما
  • همچنین باید بلاکچینی را انتخاب کنید که در آن توکن غیرقابل انعطاف خود را ایجاد کنید.

NFT چیست؟

بنابراین شما شاید مطمئن باشید که می خواهید NFT خود را ضرب کنید اما آیا می دانید دقیقاً چیست؟ در ابتدایی ترین حالت این یک نوع ارز دیجیتال است که نمایانگر چیزی منحصر به فرد، کلکسیونی و غیر قابل تکرار است.

یک تشبیه ساده از NFT کارت درخشان Pokémon است. هرکسی می تواند یکی از آنها را چاپ کند و حتی ممکن است تقریباً شبیه به واقعی آن به نظر برسد. اما فقط در ذهن یک جمع آوری کننده اینطور نیست.

ما کارت درخشان Pokémon را به دلیل منحصر به فرد بودن و اصالت آن ارزشمند می دانیم. NFT نیز همان است. البته شما می توانید تصویر مرتبط یا مجموعه قابل NFT شدن را دانلود کنید اما دانلود کردن نشان دهنده مالکیت واقعی یا اصالت آن نیست.

حتی NFT ها در یک دوره محدود همه یکسان نیستند. ممکن است 01/100 در این سری داشته باشید که می تواند ارزش آن را نسبت به سایر واحدها بیشتر کند.

undefined

چه چیزی می تواند NFT باشد؟

یک سوال بزرگ برای پاسخ دادن این است که NFT دقیقاً چه چیزی را می تواند نشان دهد. آیا NFT فقط می تواند موارد دیجیتالی یا آثار هنری واقعی باشد؟ اگرچه این مورد معمول نیست اما کالاهای قابل جمع آوری فیزیکی را می توان توسط NFT نشان داد. در این موارد کلید خصوصی کیف پول حاوی NFT معمولاً ساخته یا همراه آن تهیه می شود.

undefined

هنوز هم بیشتر معمول است که آثار هنری دیجیتال، آهنگ ها، گیف ها و فیلم ها NFT خاص خود را داشته باشند. حتی بازی های ویدیویی قابل جمع آوری را می توان با NFT ها و محصولات مالی جمع آوری کرد. هنر رمزنگاری و NFT فقط به یک قالب محدود نمی شوند بنابراین وقتی از خلاقیت برای NFT جدید شما صحبت می شود هیچ حد و حدودی برای خلاقیت ها وجود ندارد.

آیا برای استفاده از NFT به کیف پول خاصی احتیاج دارید؟

این ها همه به شبکه ای مربوط می شود که شما برای ایجاد توکن خود در آن انتخاب می کنید. خوشبختانه امروزه اکثر کیف پول ها از اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس پشتیبانی می کنند. این بلاکچین ها دو موردی هستند که بیشتر برای NFT استفاده می شوند.

آنچه که در اینجا بسیار مهم است بررسی شبکه بلاکچینی است که توکن شما روی آن ساخته شده است. اگر این یک توکن اتریوم باشد شما به یک کیف پول پشتیبانی کننده اتریوم نیاز خواهید داشت. اگر روی Tezos باشد به یک کیف پولی نیاز دارید که از Tezos پشتیبانی کند.

برای ساده سازی آن توصیه می کنیم از متاماسک MetaMask یا تراست والت Trust Wallet استفاده کنید. این دو کیف پول رمزنگاری از طیف گسترده ای از بلاکچین ها پشتیبانی می کنند. با این حال همیشه باید دوبار بررسی کنید که کیف پول شما از بلاکچینی استفاده می کند که توکن شما در آن ایجاد شده است.

از چه بلاکچینی می توان استفاده کرد؟

در هنگام ساخت NFT تعداد زیادی بلاکچین برای انتخاب وجود دارد. شبکه اتریوم اولین بلاکچین اصلی بود که امروزه توکن های غیرقابل معاوضه را ارائه می دهد. بلاکچین های سازگار با NFT اکنون شامل ترون (Tron)، زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain)، پولکادات (Polkadot)، تزوس (Tezos) و بسیاری دیگر می باشد.

امروزه بیشتر NFT ها یا در اتریوم و یا در زنجیره هوشمند بایننس BSC وجود دارند. با این حال هزینه های گس در اتریوم ضرب و جابجایی NFT ها را بسیار گران کرده است. زنجیره هوشمند بایننس یک گزینه بسیار ارزانتر نسبت به دیگر موارد می باشد و همچنین از سرعت معاملات آن سریع تر است.

از چه پلتفرمی می توان برای ایجاد NFT استفاده کرد؟

انتخاب یک پلتفرم برای استفاده از NFT خود به انتخاب شخصی و بلاکچینی که می خواهید استفاده کنید برمی گردد. بیشتر پروتکل های زنجیره هوشمند بایننس NFT شما را به عنوان توکن BEP-721 ایجاد می کنند بنابراین هر کجا را که انتخاب کنید از نظر فنی یکسان خواهند بود.

اگر می خواهید پس از آن توکن خود را به راحتی معامله کنید احتمالاً بهتر است پلتفرمی را انتخاب کنید که با بازار آن آشنایی داشته باشید. به این ترتیب دیگر نیازی به انتقال NFT بعد از ضرب کردن آن به مکان دیگری نیست.

آیا می توان NFT را از بازار BSC (زنجیره هوشمند بایننس) به بازار دیگری منتقل کرد؟

به شرطی که پلتفرم جدید از نوع توکن شما پشتیبانی کند می توانید NFT های خود را به راحتی بین بازارها منتقل کنید. برای بازارها و صرافی ها ی BSC اکثریت قریب به اتفاق از توکن های BEP-721 و BEP-1155 پشتیبانی می کنند. اینها متداول ترین انواع NFT های زنجیره هوشمند بایننس هستند که پیدا خواهید کرد.

کاری که نمی توانید انجام دهید انتقال NFT های خود به طور مستقیم به بازار موجود در بلاکچینی دیگر است. به عنوان مثال OpenSea بطور محلی از NFT زنجیره هوشمند بایننس پشتیبانی نمی کند.

برای انتقال NFT خود به صرافی دیگر کالای قابل جمع آوری را به کیف پول خود ارسال کنید. هنگامی که آن را با خیال راحت ذخیره کردید به سادگی آن را به آدرس صحیح سپرده پلتفرم جدید ارسال کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که استاندارد توکن NFT شما توسط کیف پول و هر پلتفرمی که به آن انتقال می دهید پشتیبانی می شود.

چگونه می توان NFT را در بیکری ‌سواپ (BakerySwap) ضرب کرد؟

از ابتدا تا انتها می توانید NFT را در عرض 5 دقیقه در بیکری ‌سواپ ایجاد کنید. فقط مطمئن شوید که مقداری بایننس کوین (BNB) برای کارمزد ضرب NFT خود و یک کیف پول رمزنگاری برای ذخیره BNB آماده دارید. توجه داشته باشید که هزینه های ضرب می توانند بر اساس قیمت BNB تغییر کنند.

مراحل زیر نحوه ضرب NFT در بیکری سواپ را نشان می دهد:

  1. ابتدا به بازار NFT بیکری سواپ بروید و در گوشه سمت راست بالای صفحه کیف پول خود را متصل کنید.
  2. پس از اتصال کیف پول روی [Mint Artworks] کلیک کرده تا NFT خود را ایجاد کنید.
undefined

3. قسمت های مورد نیاز را پر کنید.

undefined

4- در زیر جزئیات NFT خود، روی نماد [+] کلیک کنید تا پرونده شما آپلود شود. همچنین می توانید هزینه ضرب کنونی را در زیر اعلامیه ضد سرقت ادبی مشاهده کنید.

undefined

5- هنگامی که اطلاعات را پر کرده و تصویر خود را آپلود کردید قبل از کلیک بر روی [Mint] حتما با اعلامیه ضد سرقت ادبی موافقت کنید.

undefined

6. اگر از متاماسک (MetaMask) استفاده می کنید پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد پرداخت هزینه ضرب را تأیید کنید.

undefined

7. پس از پرداخت هزینه می توانید NFT خود را با BscScan در بلاکچین مشاهده کنید.

ترونترون
ترون$۰.۱۳۹۰۲۹۷,۹۷۰.۲ تومان
پولکاداتپولکادات
پولکادات$۷.۵۴۲۹,۹۶۰ تومان
تزوستزوس
تزوس$۱.۱۱۶۳,۶۳۴ تومان