چگونه بهترین استخر استخراج ارز دیجیتال را پیدا کنید؟

هدف استخر استخراج بیت کوین این است که گروهی از ماینرها را به هم بپیوندند و استخر تشکیل دهند. آنها با ترکیب منابع کل مشتریان در آن استخر، احتمال کشف راه حل برای یک بلوک مشخص را افزایش می دهند. وقتی راه حلی برای بلوک پیدا شد، سکه تازه پیدا شده را به صاحب استخر پاداش می دهد. صاحب استخر سپس سکه ها را بر اساس سهم هر یک بین ماینرها تقسیم می کند.

استخراج انفرادی بی نظم تر است و استخراج یک بلوک ممکن است سالها طول بکشد.

استخراج در استخر به دلیل نظرسنجی طولانی که توسط استخرها انجام می شود، می تواند %2-1 درآمد بالاتری (در صورت وجود هزینه) داشته باشد. استخراج انفرادی باعث اتلاف وقت می شود.

هنگامی که به دنبال استخر استخراج مناسب برای عضویت می گردید، هدف شما یافتن یک استخر منصفانه است که بتوانید به آن اعتماد کنید تا در ازای وقت و منابع انرژی خود، پرداخت بهینه را برای شما فراهم کند. اگرچه، استخری که از نظر آماری انتخاب می کنید شانس شما را کم یا زیاد نمی کند اما انتخاب یک استخر مناسب می تواند درآمد کلی شما را بسیار افزایش دهد.

10 نکته ای که باید هنگام انتخاب استخر در نظر بگیرید

1. اعتبار

به یک گروه بپیوندید و ببینید دیگران در مورد هر استخر قبل از عضویت در آن چه می گویند. بهترین اطلاعات را از ماینرهایی که خود قبلاً استخر را امتحان کرده اند دریافت خواهید کرد.

2. هزینه های استخر

بیشتر استخرها با کشف هر بلوک، هزینه دریافت می کنند. برای بالاترین پرداخت در طول زمان، یافتن یک استخر مطمئن با کمترین هزینه بسیار مهم است. هنگام تصمیم گیری با در نظر گرفتن استخرهای بدون هزینه شروع کنید.

3. بهره وری از زمان کار

قبل از تعهد با استخر، تحقیق کنید و اطمینان حاصل کنید که زمان کار آنها 99.5٪ یا بالاتر باشد، بررسی کنید که آیا استخر از سرورهای پشتیبان گیر یا backup در صورت قطع پشتیبانی می کند.

4. پشتیبانی و بازخورد

مهم است که یک استخر در صورتی که با مشکلات فنی مواجه شدید و یا مغایرتی در پرداخت خود مشاهده کردید، دارای خط باز برای پشتیبانی و بازخورد باشد.

5. موقعیت مکانی/ تأخیر

استخری را انتخاب کنید که روی سرور نزدیک شما کار می کند. اگر ارتباط کامپیوتر شما با سرور استخرها دیر برقرار شود، سهام با ارزش خود را از دست خواهید داد. سهام دریافتی پس از تغییر بلوک در نظر گرفته شده برای بلوک قبلی، قدیمی محسوب شده و حساب نمی شود.

6. پنل رابط کاربر

هنگام انتخاب استخر، حتماً صفحه آمار و ابزارهای API آنها را بررسی کنید تا مشخص شود که کدام یک تجربه کاربری بهتری را فراهم می کند.

7. دشواری

یک استخر با دشواری بالاتر به این معنی است که یا ماینرهای بیشتری در آن استخر وجود دارد یا از سخت افزار پیشرفته استخراج استفاده می کنند. هنگام انتخاب استخر مناسب، این مسئله نباید نگران کننده باشد، زیرا مشکل بر اساس اشتراک سخت افزار شما تنظیم می شود.

8. آستانه پرداخت

همیشه آستانه پرداخت استخرها را بررسی کنید، اگر استخر آستانه پرداخت بالایی دارد ممکن است سخت افزار استخراج رده پایین امکان پذیر نباشد.

9. Hashrate (هش ریت) استخر

مقایسه hashrate استخرها با hashrate شبکه روش خوبی برای سنجش میزان دفعاتی است که استخر یک بلوک کشف می کند. از نظر آماری، این امر به مرور زمان متوسط خواهد بود و نباید در کل پرداخت شما تأثیر بگذارد.

10. روش پرداخت پاداش

نسبت: در این روش پاداشها بر اساس تقسیم دورها تعیین می شوند، دور با زمان جدا شدن یک بلوک کشف شده توسط استخر به مرحله بعدی اندازه گیری می شود.

CPPSRB:محدودیت پرداخت به ازای هر سهم از جمله Backpay اخیر.

DGM: روش هندسی مضاعف. ترکیبی از PPLNS و مدل های پاداش هندسی که به اپراتورها اجازه می دهد برخی از خطرات واریانس را جذب کنند. اپراتورها در دوره های کوتاه مدت قطعه ای از پاداش دریافت می کنند و برای اینکه پرداخت ها طبق قاعده انجام شوند، آن را در دورهای طولانی جایگزین می کنند.

ESMPPS: حداکثر پرداخت به اشتراک گذاشته شده برابر برای هر سهم. مانند SMPPS، اما پرداخت ها را به طور عادلانه بین همه کسانی که مشارکت داشته اند برابر می کند.

POT: پرداخت در هدف یک روش PPS با واریانس بالا، که براساس سختی کار مورد تحویل استخر به جای حل مسئله توسط استخر، پرداخت می شود

PPLNS: پرداخت در ازای آخرین سهام. مشابه متناسب است، اما به جای پرداخت با تعداد سهام در یک دور، در عوض بدون توجه به دشواری و طول دور از طریق آخرین سهام پرداخت می کند.

PPS: پرداخت به ازای هر سهم. هر سهم ارسالی ارزش تعیین شده بیت کوین را دارد. از آنجا که یافتن یک بلوک به طور متوسط سهام می خواهد، یک روش PPS با 0٪ کارمزد به 12.5 بیت کوین تقسیم می شود.

RSMPPS: حداکثر پرداخت اخیر به اشتراک گذاشته شده برای هر سهم. مانند SMPPS، اما سیستم پیشنهاد می کند که اول ماینرهای جدید را در اولویت قرار دهد.

امتیاز: سیستم مبتنی بر امتیاز یک پاداش متناسب، اما با زمان ارسال شده سنجیده می شود. از زمان شروع دور، هر سهم ارسالی با گذشت زمان ارزش بیشتری دارد. جوایز متناسب با امتیازات محاسبه می شود نه با سهام.

SMPPS: حداکثر پرداخت به ازای هر سهم. همانند پرداخت به ازای هر سهم کار می کند، اما محدود شده است تا هرگز بیش از مبلغی که استخر دریافت می کند پرداخت کند.

FPPS: پرداخت کامل به ازای هر سهم. مشابه PPS اما نه تنها پاداش بلوک منظم را تقسیم می کند بلکه شامل برخی از هزینه های معامله است. یک هزینه معامله استاندارد را براساس دور قبلی محاسبه می کند و آن را با کمک هش توزیع می کند. با تقسیم برخی از هزینه های معامله، درآمد ماینرها را افزایش می دهد.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۴۹۵۸۹۷,۲۶۸,۱۹۲ تومان