ساده ترین راه برای خرید رمز ارز شیبا اینو (Shiba Inu)

هدف از ارائه این مقاله فقط آموزش است لطفا توجه داشته باشید که ارز دیجیتال یک دارایی بسیار ناپایدار است. فقط آنچه را که توانایی از دست دادن آن را دارید سرمایه گذاری کنید.

Coinbase Pro اعلام کرد که به کاربران اجازه می دهد تا 17 ژوئن شیب را معامله کنند با این حال راه اندازی معاملات شیب به تأخیر افتاد. کوین بیس گفت که زمان از سرگیری معاملات شیب اعلام خواهد شد اما از زمان نوشتن این مقاله شما هنوز نمی توانید شیب را در Coinbase خریداری کنید.

اینکه چگونه رمز ارز شیبا اینو را خریداری کنیم سوالی رایج است زیرا سرمایه گذاران رمزنگاری برای خرید قاتل جدید دوج کوین در حال تلاش هستند. تبلیغات رسانه های اجتماعی شیبا پس از اینکه بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان در 10 ماه مه آن را به لیست کوین های پشتیبانی شده اضافه کرد به شیبا اینو مشروعیت بخشید.

یک روز قبل از این که صرافی بایننس شیبا اینو را لیست کند این رمز ارز در حدود 0.000014 دلار معامله می شد. در تاریخ 10 ماه مه ارزش شیبا اینو سر به فلک کشید و به بالاترین سطح خود یعنی 0.000037 دلار رسید. یعنی 164 درصد افزایش یافت! اگر آنقدر شجاع بودید که در تاریخ 9 مه 1050 دلار (به ارزش 75 میلیون توکن) در شیبا اینو سرمایه گذاری می کردید روز بعد 1725 دلار سود می کردید.

قبل توضیح درباره چگونگی خرید این میم توکن بهتر است درباره شیبا اینو بیشتر بدانید:

رمز ارز شیبا اینو چیست؟

رمز ارز شیبا اینو یک توکن ERC-20 است روشی فانتزی برای گفتن اینکه روی بلاکچین اتریوم اجرا می شود و از فناوری قرارداد هوشمند شبکه استفاده می کند.

undefined

پس از مطالعه مقاله سفید 22 صفحه ای رمز ارز شیبا اینو (که نویسنده آن را woofpaper می نامد) می توان دریافت که ماموریت اصلی این میم توکن که می خواهد یکی از اصول اصلی ارز دیجیتال را حفظ کند تمرکز زدایی است. تمرکز زدایی از انحصار کنترل در دست موسسات معتبر (به عنوان مثال بانک ها و ارگان های دولتی) جلوگیری می کند.

ریوشی (psuedonym) بنیانگذار شیبا گفت: "ما معتقدیم که از طریق قدرت تمرکز جمعی می توانیم چیزی نیرومندتر از آنچه که یک تیم متمرکز ایجاد کند بسازیم." "توکنی که توسط جامعه اداره می شود بدون افراد متحدی که به آن هدف می بخشند هیچ چیز نیست."

این woofpaper همچنین به بررسی چرایی اجرای شیبا اینو در اتریوم می پردازد و توضیح می دهد که این یک بلاکچین امن و کاملاً تثبیت شده است که به شما امکان می دهد شیبا مستقل از نیروهای تعدیل کننده باشد.

جالب است که این مقاله سفید نشان داد که 50٪ از توزیع های شیبا اینو به کیف پول ویتالیک بوترین (بنیانگذار اتریوم) ارسال شده است. احتمالاً از خود می پرسید که "چرا آنها باید این کار را انجام دهند؟" انگیزه هدیه دادن توکن های شیبا به بوترین در این مقاله سفید ذکر نشده است اما به گفته Celebrity Net Worth این احتمالاً یک عمل تبلیغاتی بوده است. با این حال بنزینگا معتقد است تیم شیبا اینو کوین هایی را به بوترین هدیه داده تا شیبا کمیابتر شود. هر دو نظریه می تواند درست باشد.

مشکلی که در مالکیت بزرگ شیبا توسط بوترین وجود دارد این است که اگر او تصمیم بگیرد توکن های خود را بفروشد قیمت شیبا اینو سقوط شدیدی را تجربه خواهد کرد و این دقیقاً همان اتفاقی است که افتاد. در 12 ماه مه بوترین اعلام کرد که یک میلیارد دلار از ارزشهای شیبا اینو را برای امور خیریه فروخته است. اگرچه این اقدام تکان دهنده بوترین از جهتی خوب بود اما باعث عصبانیت دارندگان توکن های شیبا اینو شد.

در 16 ماه مه بوترین برای خوشحالی دارندگان شیبا اینو اعلام كرد كه 90٪ از کوین های شیبا اینو خود را سوزانده و قصد دارد 10٪ باقیمانده را به خیریه اهدا كند. سوزاندن توکن کمبود را افزایش می دهد و در نتیجه احتمالاً قیمت افزایش خواهد یافت. پس از یک هفته پر فراز و نشیب سرانجام امید به رمز ارز شیبا اینو به وجود آمد.

رمز ارز شیبا اینو را از کجا می توان خریداری کرد؟

چندین پلتفرم وجود دارد که می توانید در آن ها شیبا اینو را خریداری کنید از جمله و Binance ،Crypto.com ،Atomic Wallet و KuCoin.

همچنین می توانید شیبا اینو را از طریق یونی سواپ (از طریق Trust Wallet) خریداری کنید که شما را ملزم به تعویض اتریوم با شیب می کند.

نحوه خرید رمز ارز شیبا اینو با (Trust Wallet)

یکی از راه های خرید رمز ارز شیبا اینو خرید اتر و تبدیل آن به شیب است. برای دسترسی به آن باید به یک حساب کوین بیس (Coinbase) و همچنین برنامه TrustWallet برای دسترسی به یونی سواپ (صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال) داشته باشید.

بخاطر داشته باشید که استفاده از یونی سواپ (Uniswap) مستلزم پرداخت هزینه شبکه اتریوم برای خرید شیب می باشد. اگر هزینه بیش از حد زیاد است سعی کنید یک تا دو ساعت منتظر کاهش قیمت باشید. حال بیایید به نحوه خرید شیبا اینو بپردازیم.

1. وارد حساب کوین بیس خود شوید و بر روی "Trade" واقع در پنل سمت چپ کلیک کنید (این نماد دارای دو فلش است).

undefined

2. اتریوم (Ethereum) را در لیست دارایی های قابل معامله پیدا کنید و روی "Buy" کلیک کنید.

3. میزانی که مایل هستید در شیب سرمایه گذاری کنید را وارد کنید. همانطور که گفته شد شما باید کارمزد شبکه اتریوم را پرداخت کنید. اطمینان حاصل کنید که 150 تا 200 دلار اضافی برای پرداخت آن جمع کرده اید.

undefined

4. بر روی "Preview Buy" کلیک کنید. صفحه بعدی مجموع شما از جمله هزینه های کوین بیس را شامل می شود سپس بر روی "Buy Now" کلیک کنید.

5. ما به کوین بیس باز خواهیم گشت اما در حال حاضر بیایید برنامه TrustWallet را باز کنیم. برای فعال کردن شیب، روی نماد بالا سمت راست کلیک کنید و "Shiba" را در نوار جستجو تایپ کنید. وقتی ظاهر شد آن را روشن کرده و از سبز شدن دکمه اطمینان حاصل کرده و سپس بر روی "Done" کلیک کنید.

undefined

6. بر روی «Ethereum» کلیک کرده و سپس روی «Receive» کلیک کنید. آدرس TrustWallet را کپی و جایگذاری کنید.

7. کوین بیس را باز کرده و بر روی دکمه "Send /Receive" در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که اتریوم (Ethereum) در بخش "Pay With" انتخاب شده است. آدرس TrustWallet را در بخش "To" جایگذاری کنید و "Continue" را بزنید.

undefined

8. پس از تأیید معامله پیامی دریافت خواهید کرد که معامله اتر شما حدود 10 دقیقه طول خواهد کشید بنابراین اگر بلافاصله آن را در TrustWallet مشاهده نکردید وحشت نکنید زیرا مدتی طول میکشد.

9. هنگامی که اتر شما به TrustWallet رسید بر روی آیکون چهار نقطه کلیک کنید. اگر از اندروید استفاده می کنید باید "dApps" باشد. اگر از iOS استفاده می کنید احتمالاً این نماد را از دست داده اید (اپل برنامه های غیرمتمرکز را دوست ندارد). برای دریافت آن Safari را باز کرده و "trust: //browser_enable" را تایپ کنید. یک پیام با مضمون زیر ظاهر می شود: "?Open this page in trust" روی «Open» کلیک کنید. آیکون چهار نقطه باید با کلمه "Browser" ظاهر شود.

10. روی آیکون چهار نقطه کلیک کرده و بر روی "Uniswap Exchange" کلیک کنید.

undefined

11. روی «اSelect a token» کلیک کرده و SHIB را در نوار جستجو، جستجو کنید سپس بر روی "Import" کلیک کنید.

12. روی دکمه "Max" که تمام اتر کیف پول شما را وارد می کند کلیک کنید.

13. بعد "Swap" و سپس "Confirm Swap" را انتخاب کنید.

14. پیامی دریافت خواهید کرد که می گوید: "شما اتریوم (ETH) کافی برای پرداخت هزینه های شبکه را ندارید."هزینه شهریه به شما نشان داده می شود. توجه داشته باشید و آن را از تراز اتر خود کم کنید. در مثال زیر هزینه شبکه 0.0585518758 اتر است. آن را از مانده خود کم کنید (0.08472432 ETH)؛ 0.0261724442 دریافت خواهید کرد.

undefined

15. روی «Cancel» کلیک کنید و مقدار اتر را با عددی که هزینه شبکه را کم می کند جایگزین کنید (به عنوان مثال 0.0261724442) و دوباره روی "Swap" و سپس "Confirm Swap" کلیک کنید.

16. تبریک! شما با موفقیت رمز ارز شیبا اینو را خریداری کرده اید.

اگر رمز ارز شیبا اینوی خود را در TrustWallet مشاهده نکردید در این حالت چه باید کرد؟

برای بعضی افراد امکان دارد این سوال به وجود آمده باشد که: "بسیار خب، من مقداری شیبا اینو خریدم اما آنها کجا هستند؟" نگران نباشید برای فعال کردن شیب در TrustWallet این مراحل را دنبال کرده و تأیید کنید که آنها را در اختیار دارید.

1. آدرس قرارداد شیبا اینو را از اینجا کپی کنید: 0x95aD61b0a150d79219dCF64E1E6Cc01f0B64C4cE

2. به صفحه اصلی TrustWallet برگردید. روی آیکون آبی رنگ در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و به پایین اسکرول کنید.

3. در نوار جستجو "Shiba" را تایپ کنید.

4. روی "Add Custom Token" کلیک کنید. در بخش «Contract Address» آدرس قرارداد شیب را جایگذاری کنید سپس بر روی «Save» کلیک کنید.

5. اکنون شما کی می توانید توکن های شیب خود را در برنامه TrustWallet مشاهده کنید.2. به صفحه اصلی TrustWallet برگردید. روی آیکون آبی رنگ در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و به پایین اسکرول کنید.

نحوه خرید رمز ارز شیبا اینو و جلوگیری از هزینه های بالای گس اتریوم

روش هایی برای جلوگیری از هزینه های اتریوموجود دارد اما به یاد داشته باشید اگر در کشوری زندگی می کنید که مقررات رمزنگاری سختگیرانه ای دارد برخی از برنامه هایی که به شما کمک می کنند تا از این هزینه های بسیار زیاد طفره بروید در دسترس شما نیستند. به عنوان مثال KuCoin یک بستر بسیار پیشنهادی برای مهار هزینه های بالای اتر است اما در نیویورک در دسترس نیست.

با این حال اگر ساکن نیویورک نیستید می توانید از KuCoin برای خرید شیب با نرخ کمتری استفاده کنید. کمی پیچیده است اما ارزشش را دارد. ابتدا باید XLM را در کوین بیس خریداری کنید سپسXLM را به برنامه کیف پول اتمی منتقل کنید و آن را با بایننس کوین (BNB) عوض کنید. BNB را به حساب KuCoin خود منتقل کرده و آن را با تتر (USDT) تعویض کنید و شیب را خریداری نمایید.

همچنین می توانید شیب را مستقیماً از طریق برنامه Crypto.com خریداری کنید که هزینه کمتری نیز دارد اما این پلتفرم در حال حاضر هجوم زیادی از اعضای جدید را تجربه می کند بنابراین روند پردازش چند روز به طول می انجامد.

نحوه خرید رمز ارز شیبا اینو در صرافی بایننس

برای خرید شیبا ایو در بایننس باید بایننس (BUSD) یا تتر (USDT) خریداری کنید و آن را با شیب معامله کنید.

شایان ذکر است که بایننس از هفت ایالت پشتیبانی نمی کند: کانکتیکات، هاوایی، آیداهو، لوئیزیانا، نیویورک، تگزاس و ورمونت. اگر در هر یک از این ایالات زندگی می کنید نمی توانید شیب را در بایننس خریداری کنید. اگر در ایالات متحده زندگی می کنید حتما از پلتفرم Binance US دیدن کنید.

سخن پایانی

رمز ارز شیبا اینو یک توکن نوپا در بازار ارزهای دیجیتال است بنابراین از رمزارزهای پایداری مانند بیت کوین و اتریوم خطرناک تر است. حتی بایننس به کاربران خود در مورد سرمایه گذاری در شیبا اینو هشدار داد و اظهار داشت: "شیب توکن نسبتاً جدیدی است که ریسکی بالاتر از حد معمول دارد و به همین دلیل احتمالاً پس از لیست بایننس دچار نوسان قیمت بالایی خواهد شد. لطفا مطمئن شوید که از مدیریت ریسک کافی استفاده می کنید."

مانند هر سرمایه گذاری دیگری فقط آنچه را که توانایی خرید آن را دارید سرمایه گذاری کنید. شیب یک دارایی بسیار سوداگرانه است بنابراین برای نوسانات وحشتناک آماده باشید.

شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۲۰.۳۶۶۷۰۷۸۱۹۴۳۳ تومان
بایننسبایننس
بایننس۵۳.۸B دلار۱۰ / ۹.۹ امتیاز