نحوه خرید ریپل با دلار آمریکا در صرافی های مختلف

نحوه خرید ریپل

به احتمال زیاد شنیده اید که ریپل (XRP) در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 اوج گرفته است و به سرعت به یک شهرک بزرگ تبدیل شده است. ریپل با ارائه دهندگان مالی عمده مانند Western Union ،SAMA ،UBS و Santander با وعده ارائه تجربه پرداخت فرامرزی طولانی مدت که کم هزینه، قابل اعتماد و فوری است همکاری کرده است.

اگرچه 3 ماه اول 2018 برای ریپل کمی ناهموار بوده است (در زمان نوشتن این مقاله آلت کوین متمرکز حدود 31 میلیارد دلار بود و با قیمت 0.79 دلار معامله می شد) با رشد 4300 درصدی ارزش در طول سال 2017 همچنان باعث ایجاد علاقه می شود.

اگر به دنبال تهیه ریپل برای خود هستید، ممکن است از قبل مطلع باشید که این سکه ها استخراج نمی شوند بلکه متعلق به آزمایشگاه های ریپل هستند و به صورت دوره ای منتشر می شوند. نمی دانید بهترین راه برای خرید ریپل چیست؟ در اینجا یک راهنمای سریع در مورد نحوه خرید ریپل با دلار آمریکا، سایر ارزهای دیجیتال و از طریق شبکه های همتا به شما ارائه شده است.

undefined

نحوه خرید ریپل با دلار آمریکا

ریپل را می توان با بیت استمپ، کراکن، بیت سان، گت هاب، Cex.io، بیتفینکس و اکزمو با دلار آمریکا مبادله کرد. نگران نباشید ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه انجام دهید.

نحوه خرید ریپل با دلار آمریکا در بیت استمپ (Bitstamp)

1. ایجاد یک حساب کاربری: به فرم ثبت نام بروید و نام، آدرس ایمیل و کشور خود را ارائه دهید. ایمیلی حاوی شناسه کاربری و رمز کاربری دریافت خواهید کرد. به سایت برگردید و وارد شوید به یاد داشته باشید که به محض ورود رمز خود را تغییر دهید.

undefined

2. اکنون حساب را تأیید کنید. بسته به شرایط خود، (personal account verification "تأیید اعتبار شخصی") یا (corporate account verification "تأیید اعتبار شرکت") را انتخاب کنید. از شما خواسته می شود اطلاعات شخصی دیگری، تصویری با کیفیت بالا از شناسنامه و برخی از مدارک اقامت مانند صورت حساب بانکی، قبض تسهیلات یا سند صادر شده توسط دولت را ارائه دهید. از سند شناسایی یکسان به عنوان مدرک اقامت استفاده نکنید.

undefined

3. پس از تأیید حساب خود ، می توانید وجه را واریز کنید. به https://www.bitstamp.net/account/deposit/ بروید و بسته به محل زندگی خود، SEPA یا انتقال بانکی بین المللی را انتخاب کنید.

اطلاعات بانکی خود را پر کنید و "Deposit" را کلیک کنید. اکنون باید اطلاعات بانکی بیت استمپ را مشاهده کنید. برای واریز وجه کافی است حساب بانکی که به نام شما است جهت نقل و انتقالات را برای ارسال کنید. با واریز وجه به موجودی بیت استمپ شما یک ایمیل دریافت خواهید کرد. همه چیز آماده است!

4. برای خرید ریپل در بیت استمپ، به سادگی بازار صحیح (XRP / USD) را انتخاب کنید و یک سفارش را در حساب اصلی انجام دهید. به https://www.bitstamp.net/market/order/instant/ بروید و "خرید XRP" را در بالای صفحه انتخاب کنید. مبلغی را که می خواهید در پنجره "I want to spend" وارد کرده و روی دکمه "Buy XRP" در پایین صفحه کلیک کنید. پس از انجام معامله بررسی کنید ریپل به موجودی شما اضافه شده باشد.

undefined

روش های پرداخت بیت استمپ:

در بیت استمپ می توانید ریپل را با کارت اعتباری، کارت نقدی و انتقال بانکی بین المللی خریداری کنید.

کارمزد های بیت استمپ:

 • واریز و برداشت ارز دیجیتال رایگان است. این ارزها شامل ریپل، بیت کوین، لیت کوین، اتریوم و بیت کوین کش است.
 • سپرده های نقل و انتقال بانکی بین المللی با دلار آمریکا دارای 0.05 درصد کارمزد سپرده، با حداقل کارمزد 7.5 دلار/ یورو و حداکثر کارمزد 300 دلار/ یورو است. هر ارز دیگری غیر از دلار آمریکا به ارز موجودی انتخاب شده تبدیل می شود. حداقل سپرده بین المللی 50 دلار/ یورو است.
 • سپرده های کارت بدهی با مبلغی حداکثر 1000 دلار و 10 درصد شارژ بالاتر از این مبلغ، هزینه ای ثابت دارند.
 • برداشت های بین المللی با نرخ 0.09 درصد با حداقل کارمزد 15.00 دلار/ یورو انجام می شود.
 • برداشت کارت بدهی همانند سپرده ها، مبلغی معادل 10 دلار برای مبالغی تا 1000 دلار و 2 درصد بالاتر از این مبلغ دارد.
 • خرید کارت اعتباری به هر مبلغی 5 درصد هزینه دارد.

نحوه خرید ریپل با دلار آمریکا در کراکن (Kraken)

1. برای ایجاد حساب کاربری به فرم ثبت نام بروید. شما می توانید یک کلید اصلی و یا یک کلید عمومی خود را نیز اضافه کنید. پس از ورود به سیستم ایمیلی با لینک به صفحه فعال سازی حساب دریافت خواهید کرد. اطلاعات را پر کنید و روی "activate account" کلیک کنید.

undefined

2. حالا شما باید حساب را تأیید کنید. وارد سیستم شوید و به "Account" و سپس "Get verified" بروید. برای اینکه سپرده های بانکی خود را برای خرید ریپل به دلار آمریکا سپرده گذاری کنید، باید برای سطح 3 یا بالاتر تأیید شوید. به خاطر داشته باشید که نباید از سقف ودیعه تعیین شده برای ردیف انتخابی خود عبور کنید. پس از پایان کار روی دکمه سبز "Get verified" در پایین کلیک کنید. از شما خواسته می شود اسناد تأیید هویت ارائه دهید.

3. پس از تأیید آماده سپرده گذاری هستید. به یاد داشته باشید که از حد مجاز فراتر نروید. به "Account" ، سپس "Funding" و در آخر "Deposit" بروید. نوع سپرده را انتخاب کنید.

اگر دلار را به عنوان فردی غیر از مقیم ایالات متحده آمریکا واریز می کنید، باید به:

Account > Funding > Deposit > USD SMBC (SWIFT) بروید.

اگر مقیم آلمان یا ژاپن هستید، برای واریز دلار آمریکا به حساب کراکن خود به یک عکس تأیید هویت احتیاج دارید.

4. سرانجام آماده خرید ریپل هستید.

XRP /USD را از فهرست کشویی جفت ارز در گوشه بالا سمت چپ در نوار سیاه انتخاب کنید. به «New Order» بروید، «Simple interface» را انتخاب کرده و سفارش خرید ریپل را ثبت کنید. مقدار ریپل مورد نظر برای خرید و ارسال را وارد کنید.

undefined

روشهای پرداخت در کراکن:

 • صرافی فقط انتقال وجه را می پذیرد و انتقال ACH، پرداخت قبض، چک، سپرده نقدی، کارت اعتباری و بدهی، پی پال و اشکال مشابه پرداخت را به طور کامل رد می کند.
 • کارمزد انتقال وجه باید حدود 25 تا 30 دلار باشد که کارمزد آن توسط بانک مشتری دریافت می شود.
 • کراکن نمی تواند سپرده پردازنده های پرداخت شخص ثالث را بپذیرد، مگر در مواردی که IBAN های شخصی شده ای را به نام مشتری خود به مشتریان خود ارائه می دهند.

کارمزد های کراکن:

 • سپرده داخلی USD 5 دلار کارمزد دریافت می شود.
 • سپرده های USD SWIFT 10 دلار کارمزد دریافت می شود.
 • سپرده ارز دیجیتال: سپرده های بیت کوین، لیت کوین و ریپل همه رایگان هستند. اتر فقط کارمزد کمی برای جابجایی سکه ها به کیف پول کراکن حمل می کند.
 • برداشت داخلی دلار آمریکا (که در 48 ایالت آمریکا+ DC موجود است) 5 دلار کسر می شود.
 • برداشت های SWIFT USD (در اکثر کشورها موجود است) با پرداخت 60 دلار کارمزد دریافت می شود.
 • برداشت های ارز دیجیتال کارمزد های متفاوتی دارند: برداشت بیت کوین با قیمت 0.0005 پوند، اتر Ξ0.005، ریپل 02.02 Lit و لیت کوین 0.001 است.

نحوه خرید ریپل با دلار آمریکا در Cex.io

1. برای ایجاد حساب کاربری به این لینک https://cex.io/#/modal/register بروید. با وارد کردن آدرس ایمیل و رمز عبور، از شما خواسته می شود احراز هویت 2 عاملی (2FA) را تنظیم کنید که Cex اکیداً آن را توصیه می کند. همچنین یک ایمیل خوش آمدگویی و یک ایمیل تأیید با شناسه کاربری دریافت خواهید کرد که 24 ساعت فرصت دارید آن را تأیید کنید.

undefined

2. پس از تنظیم 2FA، صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که اطلاعات حساب شما را نمایش می دهد. روی شناسه کاربری خود در گوشه بالا سمت راست (نزدیک به دکمه سبز "Deposit") بروید. از فهرست گشودنی، "Verification" را انتخاب کنید. در صفحه بعدی روی "Start verification" کلیک کنید. اطلاعات تأیید شناسه خود را در صورت لزوم ارسال کنید.

3. پس از تأیید، روی دکمه سبز "Deposit" کلیک کنید. شما می توانید از طریق کارت اعتباری/ بدهی (فوری اما کارمزد دارد) یا انتقال بانکی واریز کنید (چند روز طول می کشد اما کارمزدی ندارد)

4.تتمه حساب خود را بررسی کنید. وقتی وجوهتان واریز شد می توانید روی "BUY/SELL" در فهرست بالا کلیک کنید و خرید ریپل را با استفاده از دلار آمریکا انتخاب کنید. روی «Buy» کلیک کنید.

روش های پرداخت Cex.io:

این صرافی ویزا، مستر کارت، نقل و انتقالات بانکی و سرمایه های دیجیتال را به عنوان روش های پرداخت می پذیرد.

Cex.io بسته به حجم تجارت، کارمزد های معامله گیرنده و سازنده متفاوتی دارد. می توانید همه آنها را در اینجا https://cex.io/fee-schedule بررسی کنید.

 • پرداخت ویزا 3.5 درصد + 0.25 دلار کارمزد ودیعه 3.80 دلار کارمزد برداشت دارد.
 • مستر کارت 3.5 درصد + 0.25 دلار هزینه ودیعه و 1.2 درصد + 3.80 دلار کارمزد برداشت دارد.
 • سرمایه دیجیتال فقط 3 درصد کارمزد برداشت دارد.
 • نقل و انتقالات بانکی بصورت رایگان است.
undefined

همچنین گزینه خرید ریپل با ارزهای دیجیتال دیگر نیز وجود دارد. برخی از دستورالعمل های اصلی وجود دارد که در هر صورت اعمال می شود:

1. در ابتدا شما باید کیف پول داشته باشید که بتواند ارز دیجیتالی که می خواهید با آن ریپل بخرید را در خود جای دهد. اگر آن واحد پول کافی ندارید، باید مقداری بیشتر بخرید. این کار را می توانید به راحتی در کوین بیس یا هر صرافی دیگری که بیت کوین، اتریوم یا ارزهای دیجیتال دیگری را می فروشد انجام دهید. می توانید ارز دیجیتال را از کوین بیس یا صرافی دیگری به آدرس کیف پول ارسال کنید که در آن ارز را ذخیره می کنید.

2. علاوه بر صرافی های ذکر شده در بخشهای قبلی، Bittrex (بیترکس)، Poloniex (پولونیکس)، Binance (بایننس) ،Shapeshift و Changelly (چنجلی) همه امکان تبادل ریپل را برای شما فراهم می کنند (البته نه با دلار آمریکا).

طبق همان مراحل ثبت نام و تأیید که در بالا توضیح داده شد، برای یکی از این صرافی ها حساب ایجاد کنید و ارز دیجیتال مورد نظر خود را واریز کنید. ابتدا بررسی کنید که صرافی انتخاب شده ارز دیجیتال انتخاب شده برای ریپل را معامله کند به لیست زیر مراجعه کنید.

3. پس از اینکه در صرافی حسابی را در اختیار داشتید که مقداری ارز دیجیتال در اختیار دارد، پیش بروید و با آن ریپل را بخرید.

4. بعداً می توانید ریپل را به یک کیف پول امن انتقال دهید. به یاد داشته باشید که کیف پول سرد همیشه از نظر ایمنی ارجح است.

به یاد داشته باشید که کوین بیس با ریپل معامله نمی کند.

undefined

کارمزد ها و روش های پرداخت:

 • Bittrex (بیترکس) به سادگی برای همه معاملات 0.25 درصد کارمزد می گیرد. فرصتی برای واریز یا برداشت ارزهای فیات وجود ندارد. این تنها از طریق ارزهای دیجیتال از طریق کیف پول های آنلاین بیترکس امکان پذیر است.
 • Poloniex (پولونیکس) از یک برنامه کارمزدی طبقه بندی شده، سازنده و گیرنده استفاده می کند.
 • بایننس هیچ گونه کارمزدی برای سپرده گذاری ندارد، اما به آنها ارزهای فیات (فقط ارزهای دیجیتال) اجازه نمی دهد. کارمزد برداشت آنها به سکه بستگی دارد (بیت کوین 0.01 در حالی که اتریوم و لیت کوین 0.1 می گیرند).

نحوه خرید ریپل به صورت همتا به همتا (peer to peer)

اگر مطمئن نیستید که صرافی های متمرکز ذکر شده در بالا بهترین راه برای خرید ریپل هستند (شاید شما مایل باشید ناشناس ماندن خود را حفظ کنید یا همیشه پول خود را کاملاً کنترل کنید)، ممکن است بخواهید به فکر خرید همتا به همتا (P2P) باشید

معاملات P2P منحصراً توسط نرم افزاری اجرا می شود که به طور خودکار خریداران و فروشندگان را بدون هیچ گونه مداخله انسانی به هم متصل می کند. گزینه های خرید ریپل در تجارت مستقیم قطعاً کمتر از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. جای نگرانی نیست، حداقل یک گزینه قابل اعتماد وجود دارد. کوین تال: بازار ارزهای دیحیتال P2P.

برای ایجاد یک حساب کاربری یا فقط مرور پیشنهادات، به فرم ثبت نام بروید.

صفحه ای به شما نشان داده می شود که می توانید فروش یا خرید و ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. "Buy" را انتخاب کرده و کادر نماد ریپل را علامت بزنید.

همچنین می توانید با وارد کردن مبلغ، ارزی که با آن پرداخت می کنید و روش پرداخت، جستجو را اصلاح کنید. لیستی از پیشنهادات باز در زیر نمایش داده می شود.

undefined

کارمزدهای کوین تال:

کوین تال به طور خودکار کارمزد معامله اندکی را از کیف پول شما کم می کند. ودیعه و خرید بصورت رایگان می باشد. برداشت و فروش هر دو کارمزد 1 درصدی را در بردارد.

توصیه های ایمنی برای معامله P2P

صرافی های P2P برای شما پول ذخیره نمی کنند. آنها فقط شما را برای خرید یا فروش به همتایان متصل می کنند. از این نظر آنها ایمن تر از معاملات عادی هستند. به همان اندازه که نه پول شما را "از دست می دهند" و نه کارمزد های گزافی را از شما می گیرند.

با این حال، یک نقطه ضعف در این عدم تنظیم شخص ثالث وجود دارد این است که اگر توسط شخص همتای شما کلاهبرداری شود هیچ کس آنجا نخواهد بود تا برای شما وساطت کند.

برای جلوگیری از کلاهبرداری، برخی از معاملات P2P دارای سیستم سپرده اجباری هستند که در آن هر دو طرف باید مقداری ارز قبل از معامله واریز کنند که اگر معامله بدون دردسر انجام شود، آن را پس می گیرد و برای جبران خسارت قربانی و پرداخت هزینه یک داور در مورد اختلاف تعیین میکند. سایر صرافی ها کاربران خود را برای بستن معاملات شخصاً ملاقات می کنند.

undefined

کوین تال دو جبهه اصلی در برابر تقلب ارائه می دهد. آنها به قربانیان کلاهبرداری بازپرداخت می کنند و دارای یک سیستم رتبه بندی اعتماد مبتنی بر جامعه هستند. هر بار که یک کاربر با موفقیت با یک کاربر دیگر درگیر معامله شود می تواند آنها را به عنوان "فروشنده معتمد" ارزیابی کند. هنگام معامله در کوین تال، همیشه باید در کنار نام کاربری هر فروشنده، در سمت چپ ، برچسب "فروشنده معتمد (trusted seller)" را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که به سهم خود عمل کرده و به افراد نیز امتیاز دهید!

کوین تال همچنین به کاربران توصیه می کند اطلاعات شخصی در اختیار کاربران دیگر قرار ندهند. این سایت به تأیید و یا هیچ اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل یا شماره تلفن احتیاج ندارد. اگر یک معامله گر از شما می خواهد این اطلاعات را ارائه دهید، باید رد کنید و بلافاصله به تیم پشتیبانی کوین تال اطلاع دهید.

چرا چند روش مستقیم برای خرید ریپل وجود ندارد؟

 • فقط تعدادی صرافی وجود دارند که در حال حاضر مستقیماً ریپل می فروشند. اگرچه سال 2017 برای ریپل سال خوبی بود چرا که 4300 درصد افزایش ارزش را داشت اما در مقایسه با بیت کوین، اتر و سایر آلت کوین ها هنوز بسیار ناچیز است. از همه مهمتر هدف قرار دادن آن بازار یکسانی نیست.
 • ریپل قبل از هر چیز یک پلتفرم است که یک سیستم تسویه حساب سریع و ارزان به شرکت های بزرگ خدمات مالی ارائه می دهد. از این نظر، این پروتكلی است كه در خدمت و تقویت سیستم مالی جهانی موجود است و به دنبال كمك به استقلال مردم از آن نیست.
 • اگرچه سیستم آنها تا حدودی بر اساس پول بومی آنها (XRP) ریپل است، آنها قصد ندارند یک رمزنگاری بلاکچین منبع باز، غیرمتمرکز و غیرمجاز باشند و به همین دلیل مشخص نیست که آیا این ارز به میزان محبوبیتی که بیت کوین دارد خواهد رسید و دیگران دارند تا زمانی که این اتفاق نیفتد صرافی هایی که مایل به عرضه مستقیم آن هستند ممکن است کمتر باشند.
ریپلریپل
ریپل$۰.۴۲۹۸۱۲۱۳,۲۴۰ تومان