نحوه خرید NFT بدون داشتن رمزارز

خرید NFT بدون کریپتو می تواند چالش برانگیز باشد. گزینه های پرداخت ارائه شده توسط بازارها را جستجو کنید یا از خدمات شخص ثالث استفاده نمایید.

توکن‌ های غیرمثلی NFT به روشی محبوب برای سازندگان جهت فروش هنر دیجیتال و سایر موارد منحصربه فرد تبدیل شده‌ اند. با این حال از آنجایی که آنها صاحب ارزهای دیجیتال نیستند بسیاری از مردم از سرمایه گذاری در NFT می ترسند. بنابراین آیا می توانید بدون داشتن رمزارز NFT بخرید؟

خبر خوب این است که می توان NFTها را بدون داشتن هیچ ارز دیجیتالی خریداری کرد. به عنوان مثال کاربران می توانند NFTها را با دلار، کارت های اعتباری یا از طریق یک دوست خریداری کنند.

این مقاله به تعدادی از روش‌ های خرید NFT با پول فیات و روش‌های دیگر نگاه می‌ کند.

خرید NFT با کارت اعتباری در بازارهای NFT

یکی از ساده ترین روش ها برای به دست آوردن این دارایی های دیجیتال منحصربه فرد بدون داشتن ارزهای دیجیتال خرید NFT با کارت اعتباری است. برخی از بازارهای NFT مانند OpenSea و Nifty Gateway به مشتریان اجازه می دهند از کارت های اعتباری برای خرید توکن های غیرمثلی استفاده کنند. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که همه بازارها کارت های اعتباری را به عنوان نوعی پرداخت نمی پذیرند.

کاربران باید برای یک حساب کاربری در بازاری که می خواهند برای خرید NFT با کارت اعتباری استفاده کنند ثبت نام نمایند. قبل از اینکه مشتریان بتوانند از کارت اعتباری برای خرید توکن‌ های غیرمثلی در برخی بازارها استفاده کنند تأیید هویت لازم است. کاربران می توانند NFTهای مختلف را بررسی نمایند و پس از ایجاد و تأیید حساب های خود مواردی را که می خواهند خریداری کنند را انتخاب نمایند.

سپس می توانند به صفحه پرداخت مراجعه کنند جایی که گزینه انتخاب روش پرداخت را خواهند داشت. در صورت امکان پرداخت کارت اعتباری کاربران می توانند این گزینه را انتخاب کرده و مشخصات کارت اعتباری خود را برای تکمیل خرید وارد کنند.

بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که استفاده از کارت اعتباری برای خرید NFT می‌ تواند منجر به هزینه‌ های اضافی مانند کارمزد پردازش یا تراکنش شود. اگر کاربران NFT را در وب سایتی خریداری می کنند که ارزی متفاوت از کارت اعتباری آنها می پذیرد باید از نرخ ارز نیز مطلع شوند. خرید NFT همچنین ممکن است توسط برخی از ارائه دهندگان کارت اعتباری به عنوان پیش پرداخت نقدی طبقه بندی شود که می تواند منجر به نرخ بهره و کارمزد بالاتر شود.

علیرغم این معایب احتمالی خرید NFT از طریق کارت اعتباری راهی در دسترس برای به دست آوردن این دارایی های دیجیتال متمایز بدون داشتن هیچ ارز دیجیتال است. بدون نیاز به خرید و معامله کریپتو به افرادی که با دنیای ارزهای دیجیتال ناآشنا یا مبتدی هستند می‌ توانند در NFT سرمایه‌ گذاری کنند.

استفاده از خدمات شخص ثالث برای خرید NFT

یکی دیگر از گزینه‌ های خرید NFT بدون داشتن ارزهای دیجیتال استفاده از خدمات شخص ثالث است. کاربران این سرویس‌ ها می‌ توانند با استفاده از پول فیات یا روش‌ های پرداخت متفاوتی که ممکن است در بازارهای NFT مجاز نباشند NFT خریداری کنند. بنابراین چگونه از خدمات شخص ثالث برای خرید NFT استفاده می کنید؟

کاربران باید ارائه دهنده ای را پیدا کنند که به آنها اجازه می دهد NFTها را از طریق اشخاص ثالث خریداری کنند. از جمله نمونه‌ ها می‌ توان به Niftex.io، Shopify و NiftyKit اشاره نمود. به عنوان مثال Shopify به تجار اجازه می دهد تا پرداخت های کارت اعتباری را بپذیرند. با این حال برای اجازه دادن به پرداخت‌ های کریپتو هنرمندان باید یک یا چند پردازنده تکمیلی پرداخت ارز دیجیتال را از صفحه Payments واقع در بخش Settings حساب سرپرست Shopify را فعال کنند.

به طور کلی کاربران باید پس از انتخاب سرویسی که می خواهند از آن استفاده کنند یک حساب کاربری ثبت کنند و مراحل پرداخت را دنبال نمایند. بسته به خدمات گزینه های پرداخت متفاوتی مانند کارت های اعتباری، حواله های بانکی و... ممکن است در دسترس باشد.

با این حال استفاده از خدمات شخص ثالث برای خرید NFT دارای مزایا و معایب خود است. از یک طرف این روش برای افرادی که تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده‌ اند سودمند است زیرا به مصرف‌ کنندگان امکان می‌ دهد تا توکن‌ های غیرمثلی بدون نیاز به داشتن ارز دیجیتال خریداری کنند.

همچنین این پلتفرم‌ ها طیف وسیع‌ تری از گزینه‌ های پرداخت از جمله نقل و انتقالات بانکی و کارت‌ های اعتباری را نسبت به بازارهای NFT ارائه می‌ دهند. برخی از خدمات تا آنجا پیش می روند که شامل ویژگی های اضافی مانند مالکیت تکه تکه ها می شوند که می تواند گزینه های بیشتری را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد.

با این حال استفاده از خدمات شخص ثالث نیز می تواند معایب خاصی داشته باشد. ممکن است کارمزدهای بالاتری نسبت به صرافی های NFT وجود داشته باشد که با گذشت زمان ممکن است افزایش یابد. امنیت خدمات شخص ثالث نیز ممکن است پایین‌ تر از امنیت بازارهای NFT باشد که احتمال کلاهبرداری و سایر کلاهبرداری‌ ها را افزایش می‌ دهد. در نهایت ممکن است از کاربران خواسته شود که حساب‌ ها را راه‌ اندازی کنند و فرآیندهای تأیید بیشتر را طی کنند که ممکن است زمان بر باشد و احتمالاً شامل افشای اطلاعات شخصی باشد.

استفاده از صرافی همتا به همتا

استفاده از صرافی همتا به همتا P2P به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به واسطه هایی مانند بانک ها یا پردازشگرهای پرداخت مستقیماً با یکدیگر NFTها را خریداری و بفروشند. کاربران برای خرید NFT باید پلتفرمی را پیدا کنند که گزینه تبادل P2P را فراهم می کند.

OpenSea یک بازار غیرمتمرکز برای NFTها به عنوان یک مثال عمل می کند. کاربران می توانند برای OpenSea ثبت نام کنند و کیف پول های خود را مانند متامسک MetaMask که تعامل با بلاکچین اتریوم را امکان پذیر می کند برای دسترسی به این سرویس پیوند دهند. کاربران می توانند NFTهای موجود را کاوش کرده و با استفاده از ارز فیات یا سایر روش های پرداخت پس از داشتن کیف پول متصل آنها را خریداری کنند.

به دلیل عدم وجود واسطه در معاملات صرافی های همتا به همتا نیز می توانند کارمزد کمتری نسبت به سایر راهکارها ارائه دهند. همچنین برخی از پلتفرم‌ ها ممکن است شامل مجموعه‌ها یا خدمات انحصاری NFT باشند که توسط صرافی‌ های دیگر ارائه نمی‌ شوند.

با این حال ممکن است معایبی وجود داشته باشد که باید در نظر گرفته شود. صرافی‌ های P2P ممکن است خطر کلاهبرداری یا کلاهبرداری بیشتری نسبت به روش‌ های دیگر داشته باشند زیرا شامل معاملات مستقیم بین خریداران و فروشندگان می‌ شوند.

در نتیجه کاربران ممکن است نیاز به بررسی بیشتر و بررسی لازم برای تایید مشروعیت فروشنده و واقعی بودن NFT داشته باشند. همچنسن خرید و فروش NFT در صرافی همتا به همتا می‌ تواند پیچیده‌ تر از گزینه‌ های دیگر باشد که می‌ تواند برای مبتدیان ناخوشایند باشد.

خرید NFT از طریق یک دوست

خرید NFT از طریق یک دوست گزینه دیگری برای کسانی است که صاحب ارز دیجیتال نیستند. بیایید نمونه‌ ای از سناریویی را در نظر بگیریم که باب می‌ خواهد یک NFT بخرد اما ارز دیجیتال ندارد. اما آلیس که دوست باب می باشد مایل است NFT را از طرف باب در ازای پول فیات یا روش پرداخت از پیش تعیین شده دیگری خریداری کند. آلیس یک صاحب ارز دیجیتال است.

جزئیات فروش مانند قیمت خرید، نحوه پرداخت و تحویل NFT باید توسط باب و آلیس برای انجام این معامله توافق شود.

سپس پس از اینکه آنها بر سر شرایط به توافق رسیدند آلیس از ارز دیجیتال خود برای خرید NFT از طرف باب استفاده کرده سپس باب مبلغ مورد توافق را به آلیس انتقال داد. آلیس پس از خرید NFT را به کیف پول دیجیتال باب منتقل می کند.

undefined

در حالی که خرید NFT از طریق یک دوست می تواند گزینه مناسبی باشد خطرات بالقوه ای نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. قبل از انجام معامله همه طرفین باید مطمئن شوند که به یکدیگر اعتماد کامل دارند و یک توافق نامه کتبی در محل دارند.

همچنین اگر دوستی که آن را از طرف دیگری خریداری می کند به اندازه کافی از کیف پول دیجیتال خود محافظت نکند یا از رویه های استاندارد برای خرید و نگهداری NFTها پیروی نکند احتمال گم شدن یا سرقت NFT وجود دارد. بنابراین قبل از انتخاب این روش عمل بسیار مهم است که به طور کامل خطرات و مزایا را بسنجید.

موانع خرید NFT بدون کریپتو چیست؟

ممکن است به دلیل نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال تعیین هزینه دقیق توکن‌ های غیرمثلی برای کاربران دشوار باشد. ناتوانی در خرید NFT بدون کریپتو ممکن است به دلیل هزینه های بالای تراکنش و مسائل امنیتی با مشکل مواجه شود.

همچنین برخی از خریداران ممکن است نگران عدم قطعیت های نظارتی پیرامون پیامدهای قانونی و مالیاتی خرید توکن های غیرمثلی باشند.

در نهایت از آنجایی که بسیاری از بازارها و پلتفرم‌ های NFT فقط ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت می‌ پذیرند خرید NFT بدون آن دشوار است. این بدان معناست که برای خرید NFT اگر قبلاً کریپتو نداشته باشد باید ابتدا ارز دیجیتال خریداری کنید.

اگرچه چند بازار NFT شروع به ارائه روش‌ های پرداختی غیر از ارزهای دیجیتال مانند پرداخت با کارت اعتباری نموده اند اما این انتخاب‌ ها در حال حاضر اندک هستند. احتمالاً با گسترش بازار NFT سایر گزینه‌ های پرداخت نیز در دسترس خواهند بود و خرید توکن‌ های غیرمثلی بدون ارز دیجیتال را برای مردم ساده‌ تر می‌ کنند.