می خواهید اتریوم بخرید؟ این مقاله به شما کمک می کند

نحوه خرید اتریوم

اتریوم تلاش می کند تا به یک راه حل بلاکچین یک مرحله ای برای همه تبدیل شود. یک کامپیوتر غیرمتمرکز جهانی که شاید روزی بیشتر سرویسهای موجود را تغییر دهد. این شبکه اساساً هرکسی را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز بسازد و به طور کلی از شبکه استفاده کند به شرطی که مالک اتر باشد. اتر توکن ارز بومی اتریوم است که تمام عملیات درون بلاکچین و همچنین به روزرسانی های آن را امکان پذیر می کند. روشهای مختلفی برای بدست آوردن اتر وجود دارد که همه آنها در این راهنمای مفید ارائه شده است.

صرافی ها برای خرید اتریوم

ساده ترین و شاید محبوب ترین راه خرید اتر انجام این کار از طریق صرافی است. اتر دومین ارز دیجیتال با ارزش، با ثبات و شناخته شده بعد از بیت کوین است. بنابراین یافتن یک صرافی آنلاین که در حوزه شما فعالیت کند و تجارت آن در اتر باشد، کار چندان دشواری نخواهد بود.

اول از همه شما باید در صرافی ثبت نام کنید. قبل از انجام این کار مطمئن شوید که در کشوری که در آن زندگی می کنید فعالیت می کند و ارزی را که می خواهید با آن معامله کنید را می پذیرد. مراحل ثبت نام نیاز به ارائه چند مشخصات شخصی کلی دارد.

اغلب وقتی صحبت از برداشت و واریز می شود، بررسی های کامل هویتی وجود دارد. برای گذر از این بررسی ها به احتمال زیاد باید آدرس و همچنین شناسنامه عکس دار ارائه دهید. این کار با رعایت مقررات مشتری خود را بشناسید (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) صورت می گیرد.

پس از گذراندن همه بررسی های لازم، باید روش واریز را انتخاب کنید. بسته به یک صرافی خاص روشهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. این خدمات شامل انتقال بانکی، پرداخت کارت اعتباری و بدهی، پرداخت های سپا یا پی پال است. به طور معمول یک کارمزد سپرده کوچک توسط صرافی دریافت می شود که ممکن است به روش سپرده بستگی داشته باشد. جزئیات کارمزد ها را می توان اغلب در بخش "about" یا در زیر صفحه وب سایت صرافی مشاهده کرد.

اکثریت مطلق صرافی ها، دلار آمریکا و یورو را قبول می کنند. همچنین سایر ارزهای اصلی مانند پوند انگلیس، روبل روسیه، یوان چین، ین ژاپن و غیره در برخی از صرافی ها نیز پذیرفته می شوند. حداقل چندین ساعت طول می کشد تا وجوه واریز شده شما بسته به یک صرافی خاص و روش واریز انتخاب شده در حساب صرافی شما ظاهر شود.

به محض اینکه وجوه در حساب صرافی شما قرار گرفت می توانید معامله را شروع کنید. کاربرپسند بودن این فرآیند به تبادل خاصی بستگی دارد. در حالی که بسیاری از آنها در تلاشند تا روند کار را به راحتی انجام دهند. شما می توانید تمام اطلاعات ارزشمند مانند ارزش فعلی، سرمایه بازار و اخبار مربوط به آن را در وب سایت صرافی خود دریافت کنید. هنگامی که اتر را بدست آوردید توصیه می شود آن را در یک کیف پول مشخص انتخاب کنید.

خرید اتریوم با پول نقد

به دلایل مختلف، برخی ممکن است خرید اتر را به صورت ناشناس ترجیح دهند. در حالی که به طور همزمان از دردسر برای انجام بررسی های مربوط به مشتری خود را بشناسید و مبارزه با پولشویی جلوگیری می کنند. حتی اگر این امر در برخی از حوزه های قضایی مورد ناخوشایند واقع شود، خرید اتر از صرافی آنلاین همتا به همتا LocalEthereum امکان پذیر است.

undefined

LocalEthereum قصد دارد همان کاری را انجام دهد که LocalBitcoin ها برای بیت کوین انجام می دهند. یعنی تسهیل تجارت بدون نسخه ارزهای محلی برای اتر. تفاوت اصلی این است که LocalEthereum یک سرویس کاملاً غیرمتمرکز است که با خدمات سپرده گذاری و با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم به دست می آید.

این سرویس بسیار شبیه eBay کار می کند یعنی در اصل یک بازار است که به کاربران امکان می دهد ارزهای محلی را در ازای مقدار مشخصی اتر ارائه دهند. هنگامی که پیشنهاد توسط فروشنده پذیرفته شد، مبادله وجوه به طور خودکار انجام می شود. پول از طریق انتقال بانکی، کارت های اعتباری و نقدی، پرداخت های پی پال و همچنین سایر ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین قابل انتقال است.

این سرویس رایگان نیست. از فروشندگان به طور معمول کارمزد 0.25 درصدی دریافت می شود، در حالی که خریداران باید 0.75 درصد بپردازند که هنوز هم به طور قابل توجهی کمتر از اکثر صرافی های متمرکز است. پردازش یک معامله ممکن است چند ساعت طول بکشد در حالی که ماینرها مبلغ را تأیید می کنند و آن را در بلاکچین ثبت می کنند. از آنجا که ماینرها کارمزد معامله را دریافت می کنند، می توان با انتخاب کارمزد بالاتر معامله را تسریع کرده و به ماینرها انگیزه داد که ابتدا معامله شما را پردازش کنند.

LocalEthereum همچنین طرفین را قادر به تبادل پیام می کند. بنابراین می توان یک جلسه رو در رو با یک فروشنده فراهم کرد و اتر را با پول نقد معامله کرد. هنگام انجام این کار در یک مکان عمومی ملاقات کنید و هنگام انجام معامله مالی با یک غریبه، اقدامات احتیاطی لازم را انجام می دهید. برای ثبت نام در صرافی، به دسترسی فعال اینترنت نیز نیاز خواهید داشت.

اگر نگران تنظیم یک جلسه یک به یک با یک غریبه در اینترنت هستید، همیشه گزینه ای برای یافتن یک جلسه محلی اتریوم یا ارزهای دیجیتال وجود دارد. در آنجا می توانید با خیال راحت اتر را معامله کنید در حالی که همزمان از علاقه مندان به توکن ارزهای همفکر یاد می گیرید و با آنها تبادل نظر می کنید.

تجارت همتا به همتا تا حد زیادی خصوصی ترین و ایمن ترین روش موجود است. علاوه بر این، در مورد جفت های تجاری و همچنین عدم محدودیت خرید و فروش، انعطاف پذیری بی نظیری را ارائه می دهد. با این حال این روش معامله به اعتماد به نفس مشخصی بین دو طرف مخصوصاً هنگام ملاقات حضوری نیاز دارد. علاوه بر این، اگر تصمیم دارید در معاملات خارج از بورس شرکت کنید این مسئولیت شماست تا اطمینان حاصل کنید که از مقررات محلی خود پیروی می کنید.

خودپرداز اتریوم

یک روش جایگزین برای خرید اتر می باشد. انجام این کار از طریق دستگاه خودپرداز اتریوم است. این روش شاید ایده آل ترین راه برای به دست آوردن اتر برای کاربران، بازرگانان و سرمایه گذارانی است که قصد خرید مقادیر کم را دارند. اکثریت قریب به اتفاق خودپردازهای ارز دیجیتال، معاملات را به مبالغی نسبتاً کم محدود می کنند تا نیازی به رعایت مقررات ضد مشتری و پولشویی نداشته باشید. این بدان معناست که نیازی به تأیید هویت کامل نیست.

undefined

قبل از اینکه بتوانید از دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال استفاده کنید باید کیف پول تهیه کنید.

پس از داشتن کیف پول باید نزدیکترین دستگاه خودپرداز که معاملات اتر را تسهیل می کند را پیدا کنید. یک سرویس مفید به نام CoinATMRadar وجود دارد که لیستی جامع و همچنین نقشه ای از دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال را ارائه می دهد. اگرچه این سرویس بر روی خودپردازهای بیت کوین متمرکز است شما می توانید با استفاده از یک نوار جستجو در نقشه، دستگاه های خودپرداز محلی که با اتر و برخی دیگر از ارزهای دیجیتال اصلی تجارت می کنند را پیدا کنید.

پس از یافتن نزدیکترین دستگاه خودپرداز، کد QR را در کیف پول خود پیدا کنید و آن را جلوی دوربین دستگاه نگه دارید تا بتواند آن را اسکن کند. سپس پول نقد خود را در دستگاه خودپرداز وارد کرده و مقدار اتر را برای انجام خرید تأیید کنید. اتر خریداری شده به آدرس ارائه شده ارسال می شود. معامله به طور معمول حدود 30 دقیقه طول می کشد اما ممکن است در بعضی موارد تا چندین ساعت طول بکشد.

کیف پول اتریوم

قبل از خرید اتر، شناخت کافی از نرم افزار کیف پول و نحوه کار معاملات اتریوم به طور کلی ضروری است. چندین نوع مختلف کیف پول وجود دارد: یک برنامه دسک تاپ، یک برنامه موبایل یا وب. شما می توانید از یک کیف پول سخت افزاری و همچنین کیف پول تهیه شده توسط صرافی ارز دیجیتال استفاده کنید. کیف پول های رسمی اتریوم برای دانلود در Ethereum.org موجود است.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که آیا می خواهید از یک کیف پول به اصطلاح "فول گره" استفاده کنید؟ که برای این منظور شما باید کل بلاکچین اتریوم(اندازه بسیاری از گیگابایت) را دانلود کنید یا "یک کلاینت سبک" که نیازی به بلاکچین کامل ندارد. مطمئناً اگر تازه وارد اتریوم هستید یک مشتری سبک گزینه ارجح خواهد بود. MyEtherWallet کیف پول های مشتری سبک ارائه می دهد. کیف پول اتمی یک راه حل رمزنگاری محبوب به شما امکان می دهد اتریوم را مستقیماً در برنامه خریداری کنید و همچنین از سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند و بیش از 500 سکه مبادله می کنید.

اگر اتر خود را از صرافی می خرید، استفاده از کیف پول ارائه شده توسط همان سیستم عامل ساده ترین گزینه است. اما احتمالاً کمترین گزینه برای ذخیره وجوه شما است. متأسفانه دنیای ارزهای دیجیتال پر از مواردی است که در معرض حملات هکرها قرار دارد. اگر هک رخ دهد و کسی از صرافی از جمله کیف پول کاربران سرقت کند، بعید است که یک صرافی وجوه را به مشتریان خود بازپرداخت کند.

بنابراین استفاده از دسک تاپ، موبایل یا کیف پول آنلاین گزینه ایمن تری است زیرا به شما امکان کنترل کامل بودجه را می دهد. هنوز اقدامات پیشگیرانه امنیتی وجود دارد که باید انجام شود. مهمتر از همه ، شما باید رمز عبور کیف پول خود را که به آن "کلید خصوصی" می گویند مخفی نگه دارید. علاوه بر این اگر آن را گم کنید یا فراموش کنید، دیگر هیچ راهی برای دسترسی به کیف پول شما وجود نخواهد داشت و هرچه بودجه داشته اید اساساً از بین می رود. سرانجام، تنظیم احراز هویت دو عاملی برای دسترسی به کیف پول نیز ایده خوبی است.

اگر قصد ذخیره مقدار زیادی اتر را دارید می توانید با سرمایه گذاری در یک کیف پول سخت افزاری، یک گام امنیتی اضافه بردارید. چنین دستگاه هایی به اینترنت متصل نمی شوند، آنها کلید خصوصی شما را به صورت آفلاین تولید و ذخیره می کنند. این امر اساساً خطر سرقت دیجیتال را کاهش می دهد. که شایع ترین بردارهای حمله به دارندگان ارزهای دیجیتال است. همچنین پس از ایجاد کیف پول، یک رمز ورود بازیابی توسط دستگاه ارائه شده است و برای دسترسی به خود دستگاه از کد PIN استفاده می شود.

جدا ازرمز کیف پول، یک کلید خصوصی که برای دسترسی به آن نیاز دارید و برای انجام معامله امضا می کنید دارید. کیف پول اتربوم از شما چندین آدرس دریافت ایجاد می کند که به عنوان "کلیدهای عمومی" شناخته می شوند. این آدرس ها بدون خطر سرقت با خیال راحت توزیع می شوند. افرادی که مایلند برخی از اترها را برای شما ارسال کنند از یکی از این آدرس ها برای این کار استفاده می کنند.

انجام معاملات اتربوم حدود 20 ثانیه طول می کشد. پس از وقوع، این بدان معناست که معامله قانونی تشخیص داده شده و به بلاکچین اضافه شده است. جایی که برای همه قابل مشاهده می باشد. یادآوری این نکته مهم است که تنها اطلاعات مربوط به تراکنش ذخیره شده در آن آدرس گیرنده و میزان اتر ارسال شده است.

تفاوت بین اتریوم و اتریوم کلاسیک

اتریوم و اتریوم کلاسیک اساساً دو سیستم عامل متفاوت هستند که پس از پیاده سازی رویکرد "هارد فورک" از اتریوم اصلی به عنوان پاسخی برای سرقت اتر به ارزش حدود 150 میلیون دلار توسط یک هکر تقسیم شده اند. این دو پلتفرم در بلاکچین های مختلف وجود دارد که تا زمان وقوع هارد فورک کاملاً یکسان هستند. اتریوم با قوانین جدیدی که برای جلوگیری از چنین حملات هکرها در آینده اجرا شد، به یک بستر جدید تبدیل شد. اکثر کاربران، توسعه دهندگان و برنامه های غیرمتمرکز به اتریوم مهاجرت کرده اند در حالی که حدود 10 درصد دیگر با اتریوم کلاسیک باقی مانده اند.

این شکاف بیشتر از نظر اخلاقی و عقیدتی است. کسانی که با اتریوم کلاسیک ماندند، طرفداران جدی اصل "code is god- کد خوب است" می باشند و معتقد به تغییر ناپذیری بلاکچین هستند. با این حال، این شکاف را می توان به عنوان یک نقطه عطف برای جامعه اتریوم در نظر گرفت. زیرا موفق شد گرد هم بیاید و از پس بدترین هک در تاریخ ارزهای دیجیتال برآید.

بزرگترین مسئله در مورد اتریوم کلاسیک این است که با هارد فورک اتریوم سازگار نیست. این بدان معنی است که تمام به روزرسانی ها و بهبودهای اعمال شده در اتریوم برای شبکه اتریوم کلاسیک در دسترس و سازگار نیستند.

وقتی نوبت به اتریوم می رسد، مهمترین پیامد هارد فورک واقعیت وقوع آن است. بسیاری از مردم بر این باورند که این امر فرصت های سخت افزاری در آینده را فراهم می کند و حتی برخی حدس می زنند که رهبران جامعه اتریوم ممکن است یک سخت افزار را به سود خود دستکاری کنند. پلتفرم جدید اتریوم همچنین به دلیل اجازه دادن به جامعه برای ایجاد تغییر اساسی در شبکه ضمن مخالفت با عینیت ریاضی، چیزی که همیشه مورد استقبال قرار می گرفت مورد انتقاد قرار می گیرد.

از نظر ارزش در زمان نوشتن اتربوم 735.83 دلار ارزش داشت. در حالی که اتربوم کلاسیک 34.07 دلار ارزش داشت. مدتی است که هر دو توکن افزایش مداوم را ثبت کرده اند. علاوه بر این به نظر می رسد قیمت آنها با هم ارتباط دارد. بدون شک هر دو ارز دیجیتال ارزش توجه سرمایه گذاران را دارند.

آیا برای سرمایه گذاری در اتریوم خیلی دیر است؟

اتریوم به عنوان یک پروژه هنوز در دست توسعه است. اگر به آنچه سازندگانش قصد دستیابی به آن را دارند یعنی تبدیل شدن به یک رایانه جهانی، در حالی که امکان پرداخت خرد بین ماشین ها و همچنین معاملات کاملاً بدون مرز و بدون اعتماد بین افراد را دارد برسد، بدیهی است که برای سرمایه گذاری در اتریوم خیلی دیر نیست.

اتر قبلاً خود را به عنوان دومین ارز دیجیتال قابل اعتماد، پایدار و قوی تثبیت کرده است. همانطور که این پلتفرم در حال توسعه است و سازندگان آن به بهبود آن ادامه می دهند ارزش اتر افزایش می یابد. برخی از مردم تصور می کنند که در آینده قابل پیش بینی وقتی این پلتفرم به اهداف خود دست یابد ممکن است قیمت به ثبات رسیده و رشد خود را متوقف کند.

اما مانند همه ارزهای دیجیتال دیگر، پیش بینی ارزش طولانی مدت آن بسیار دشوار است. در طی 10 سال اتر هیچ ارزشی ندارد یا می توان آن را تقریباً با مقداری بدون پوشش ارزیابی کرد.

معامله اتریوم با خیال راحت

یکی از مهمترین جنبه های شبکه اتریوم این است که هزینه ای پس داده نمی شود یعنی با ارسال وجوه، راهی برای بازگرداندن آنها یا معکوس کردن معامله وجود ندارد. بنابراین هرگز آدرس را با دست تایپ نکنید زیرا این یک رشته بسیار طولانی و حساس به حروف بزرگ از حروف و اعداد تصادفی است. یک اشتباه ممکن است منجر به ناپدید شدن بودجه شما برای همیشه شود. بنابراین حتما" قبل از تأیید معامله تمام جزئیات را دوباره بررسی کنید.

از ذخیره مقدار زیادی اتر در کیف پول های تهیه شده توسط صرافی ها خودداری کنید. شما در برابر از دست دادن وجوهی که ممکن است به دلیل حمله هکر یا حتی فعالیت متقلبانه صرافی رخ دهد کاملاً ایمن نیستید. دسکتاپ، کیف پول آنلاین و موبایل گزینه های ایمن تری هستند. اگر قصد ذخیره مقدار زیادی اتر را دارید به سرمایه گذاری در یک کیف پول سخت افزاری فکر کنید.

مراحل ایمنی اضافی را در صورت امکان مانند احراز هویت دو عاملی، کیف پول چند امضایی و غیره انجام دهید. در آخر همیشه به یاد داشته باشید که کلید خصوصی شما تنها راه دسترسی شما به اتر است. بسیار مراقب باشید که آن را گم نکنید و اجازه ندهید از شما دزدیده شود.

اتریوماتریوم
اتریوم$۲,۰۰۷.۷۶۱,۰۷۶,۲۹۶ تومان