چگونه از کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال جلوگیری کنیم؟

رمز ارز چیست؟

رمز ارزها ارزهای دیجیتالی غیر متمرکز هستند که می توانند در بیشتر موارد برای خرید و فروش استفاده شوند. آنها همچنین تمایل دارند که به مرور زمان ارزش خود را به دست آورند و برای بسیاری از افراد به فرصتهای اصلی سرمایه گذاری تبدیل شوند.

در حال حاضر هیچ ارز دیجیتال فیزیکی وجود ندارد. همه آنها دیجیتالی هستند و مالکان اغلب کیف پول دیجیتالی دارند که به آنها امکان خرید یا فروش کوین از طریق صرافی های دیجیتالی را می دهد. کیف پول ها اغلب آنلاین هستند و یا به صورت آفلاین در هارد دیسک ذخیره می شوند.

بودجه اکثر ارزها توسط بانک مرکزی تامین می شود. اما ارزهای دیجیتال اغلب بر اساس کاربران خود ارزش پیدا می کنند. ارزش هر کوین بر اساس تعداد افرادی که بر روی آن سرمایه گذاری می کنند بالا و پایین می رود.

به تازگی تعدادی ارز دیجیتال مبتنی بر میم مانند دوج کوین، شیبا اینو و بیبی دوج و چندین کوین دیگر وجود دارد. اینها ارزهای دیجیتال هستند که از سمت رسانه های اجتماعی حمایت می شوند.

در حال حاضر رمز ارزها روند نزولی دارند. این امر بر قیمت و ارزش کوین های رمزنگاری تک شیبا اینو تأثیر گذاشته است.

بر اساس گزارش GoBankingRates.com "به طور کلی بازار ارز دیجیتال و یا کریپتو در حال حاضر در حالت رکود می باشد به ویژه توکن های مبتنی بر اتریوم مانند شیبا اینو و دوج کوین."

آیا ارز دیجیتال امن است؟

برخی از مردم طعمه کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال شده اند که این امر باعث ایجاد تردید در بین سرمایه گذاران شده است. کمیسیون تجارت فدرال گفت در آمریکا مصرف کنندگان مجموعا 80 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری در هفته های اخیر از دست داده اند. در حقیقت 10 برابر کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2020 افزایش یافته است.

چگونه از کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال جلوگیری کنیم؟

آدام موریس متخصص رمزنگاری و بنیانگذار Crypto Head در ایمیلی به Deseret News گفت که می توانید کلاهبرداری ها را به روشی بسیار آسان شناسایی کنید.

موریس گفت: "مردم همیشه باید مراقب پلتفرم هایی باشند که بازده هنگفتی را ارائه می دهند." "هرگز پول یا ارز دیجیتال خود را به پلتفرمی که کاملاً به آن اعتماد ندارید ارسال نکنید. اگر تحقیقات سریعی انجام دهید باید بتوانید به صورت آنلاین میزان اعتبار یک شرکت را بسنجید.

وی افزود: "حتی اگر می بینید نام های بزرگی مانند ایلان ماسک در حال تأیید این سرمایه گذاری هستند اصلا این را ارزش در نظر نگیرید." "کلاهبرداران بسیار موفق هستند زیرا از اسامی قابل اعتماد استفاده می کنند تا مردم را محاب به این باور کنند که این یک سرمایه گذاری مناسب است در حالی که واقعاً این اسامی هیچ ارتباطی با آن ندارند."

اهداف سرمایه گذاری خود را مشخص کنید

بنابراین چگونه می توانید ایمن بمانید؟ موریس گفت که مردم باید دریابند که اهداف آنها چیست و تعیین می کنند که چقدر پول می خواهند به دست آورند و چگونه می خواهند آن را به دست آورند. آیا می خواهید درآمد سریع داشته باشید یا از طریق سرمایه گذاری بلند مدت درآمد کسب کنند؟

زمانی را برای تحقیق در بازار اختصاص دهید

زمان نیز مهم است. موریس گفت مطمئن شوید که آیا زمان کافی برای ادامه در بازار آلت کوین ها دارید یا خیر.

پلتفرم معاملاتی مورد اعتماد خود را پیدا کنید

موریس گفت مردم باید اطمینان حاصل کنند که ارزهای دیجیتال را به روشی مطمئن معامله می کنند.

او گفت: "مطمئن شوید که از صرافی مورد اعتماد خود استفاده می کنید و هزینه دیوانه کننده ای ندارد."