ساتوشی چیست و چه تعداد ساتوشی در بیت کوین وجود دارد؟

ساتوشی کوچکترین واحد غیر قابل تقسیم بیت کوین است که 100 میلیونمین قسمت آن را نشان می دهد.

غذاهای کلیدی

ساتوشی چیست؟

آنچه که به عنوان جایگاه سایفرپانک آغاز شد اکنون به یک پدیده جهانی تبدیل شده است که هدف آن ایجاد اختلال در صنعت مالی است.

با این حال با وجود نفوذ بسیار زیاد و رو به افزایش، ارزهای رمزپایه به طور کلی، هنوز از جریان اصلی فاصله دارند.

بیت کوین به لطف حضور خود در رسانه ها و قیمت سرسام آور موفق شد بیشتر به یک نام خانوادگی تبدیل شود. با این حال، عموم مردم هنوز درک درستی از ارزش بیت کوین ندارند.

ساتوشی(Satoshi) ، کوچکترین واحد پول در BTC (بیت کوین) و یکی از جنبه های کم ارزش بیت کوین است.

Satoshi (ساتوشی)کوچکترین واحد تقسیم ناپذیر بیت کوین است که به نام Satoshi Nakamoto (ساتوشی ناکاموتو)، خالق ناشناس بیت کوین است. این نشان دهنده یک صد میلیونم بیت کوین است.

گرچه این مهمترین جنبه بیت کوین است و تنها واحد آن نیست که بعداً به آن خواهیم پرداخت. بیت کوین دارای ساختار سلسله مراتبی چند سطح است- دارای 1000 میلی بیت کوین (mBTC) ، 1،000،000 میکرو بیت کوین (μBTC) و 100،000،000 ساتوشی (SAT) است.

خود ساتوشی ناکاموتو وجود ساتوشی ها را به عنوان یک واحد تعیین کرد. با تصمیم گیری در مورد تقسیم ارزش یک بیت کوین به 100 میلیون قسمت، صرف نظر از قیمت بیت کوین، استفاده از آن به عنوان وسیله مبادله همچنان عملی خواهد بود.

با این حال، فقط در سال 2010 بود که جامعه نسبتاً کوچک بیت کوین در آن زمان بحث در مورد اسامی بالقوه برای واحد های کوچک کوین را آغاز کرد.

در ابتدا پیشنهاد شد که یک صدم بیت کوین یا 0.01 BTC ساتوشی نامیده شود.

پس از چند ماه مشورت، اصطلاح ساتوشی به دام افتاد و بجای آن به معنای یکصد میلیونمین قسمت بیت کوین بود که توسط جامعه به کار گرفته شد.

در روزهای ابتدایی بیت کوین، زمانی که سقف بازار کاملاً زیر 2 میلیارد دلار بود، Satoshis به عنوان یک واحد ارز نسبتاً کم توجه شد. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در آن زمان هنوز ناچیز بود، تعداد کمی از دارندگان آن، در نظر داشتند که آن را به واحدهای کوچکتر تقسیم کنند.

اهمیت روز افزون ساتوشی

با افزایش محبوبیت بیت کوین و گسترش نفوذ خود تا حد کمی، اهمیت ساتوشی ها به تناسب افزایش یافت.

مکالمه پیرامون ابزار دنیای واقعی بیت کوین در صنعت رمزنگاری و خارج از آن برجسته تر شد. هنوز هم این سوال باقیمانده بود که چگونه می توان معاملات را با یک سکه انتزاعی، غیرمتمرکز و پیچیده راحت تر کرد.

چرا مردم می خواهند روی سکه ای که مقیاس گذاری آن بسیار سخت، بسیار ناپایدار و فقط مورد قبول یک مجموعه نسبتاً کوچک از تجار در سراسر جهان است،سرمایه گذاری کنند؟

پاسخ این مسئله به کوچکترین واحد غیر قابل تقسیم بیت کوین یعنی ساتوشی برمی گردد.

اگر ساتوشی به واحد گسترده تری برای بیت کوین تبدیل شود، پرداخت های کوچک(خرد) را به طیف گسترده تری از افراد نزدیک می کند. به عنوان مثال یک فنجان قهوه بخورید- قیمت 5 دلار در زمان قیمت 0.00053 BTC هزینه دارد. مقادیر کم و چندین رقم اعشار، برای پیگیری بسیار چالش برانگیز است.

اگر همان فنجان قهوه به جای 53000 ساتوشی یا سات قیمت داشته باشد، درک آن آسان تر خواهد بود.

بسیاری بر این باورند که واحد بالاتر نه تنها درک آن بلکه پرداخت هزینه آن را نیز آسان تر می کند. مطرح کردن اهمیت ساتوشی نیز بخشی مهم از تحصیلات یک تازه وارد است. سام بلک مور، مدیر عامل و بنیانگذار ویمبا(Vimba)، یک سرویس سرمایه گذاری اتوماتیک بیت کوین، به Crypto Briefing گفت:

در حالی که آموزش به مردم در مورد بیت کوین به وضوح در جامعه بیت کوین مورد نیاز است، یک سوئیچ و جا به جایی گسترده در این صنعت از بیت کوین به ساتوشی در اندازه گیری ارزش ممکن است منطقی باشد به شرطی که کاربران جدید در مورد تفاوت بین یک بیت کوین و یک ساتوشی به اندازه کافی مطلع شوند.

این ایده پشت پرده جنبشی توده ای بود که در تابستان سال گذشته به وجود آمد،طرفداری از ایجاد نمادی برای ساتوشی.این کمپین حول این باور بود که اگر نماد کوچکترین واحد بیت کوین پس از علامت "@" الگوسازی شود، می تواند نحوه معامله و استفاده بیت کوین را به طور کلی تغییر دهد.

صدها نفر به بحث پیرامون طراحی علامت پیوستند،دقیقاً مانند زمانی که طرح آرم بیت کوین برای اولین بار در تالار گفتمان BitcoinTalk در سال 2010 مطرح شد.

در حالی که طراحی ها متنوع بود ولی تقریباً همه موافق بودند که درست مانند علامت "@" ارتباطات اینترنتی ساده و سریع، علامت ساتوشی (Satoshi) نحوه انتقال بیت کوین را تغییر می دهد.

در حالی که هنوز در مورد نماد ساتوشی اتفاق نظر وجود ندارد، این جنبش مطبوعات زیادی را ایجاد کرد و توجه بسیار زیادی را به کوچکترین واحد بیت کوین جلب کرد.

با وجود اینکه قیمت بیتکوین از سال 2009 بیش از میلیون ها درصد افزایش یافته است،بیت کوین بهترین دارایی دهه گذشته بوده است.

اگر یک بیت کوین پایین ترین واحد بیت کوین بود، بسیاری از کالاهای روزانه امروز به یک دهم می خوردند. به عنوان مثال 100 دلار امروز 0.0107 بیت کوین است. جامعه ما با معامله با کل اعشار ارز نیست.

این ایده از این فرض پیروی می کند که ارزهای رمزپایه هنوز در مراحل اولیه و خیلی مبتدی هستند. و اگرچه ممکن است امروز به نظر نرسد، هر ساتوشی که کاربران می توانند از طریق کار در بیت کوین جمع آوری کنند،سود کسب کنند یا غیر از اینها، همچنان بسیار ارزشمند می باشد. این مسئله نیز از این ایده آمده است که خدمات متوسط هزینه دلار(DCA) توسط افرادی مانند coinbase و رقبای آن ظاهر شدند.

خدمات DCA مفید هستند زیرا بسیاری از حساسیت های ناشی از سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه را از بین می برند. کاربران می توانند یک زمان تکراری را تعیین کنند که در آن مرحله بیت کوین خریداری شود. این می تواند مقدار کمی در هر روز، دو بار در هفته یا دو بار در ماه باشد. همچنین ورود مداوم و مقرون به صرفه به فضای بیت کوین را ارائه می دهد. بلک مور افزود:

میانگین بیت کوین با هزینه دلار شما را قادر می سازد تا به مرور زمان پشتوانه یت کوین خود را رشد دهید حتی اگر سرمایه کمی در دسترس داشته باشید. این کار تلاش طاقت فرسای را برای خرید یک جا کاهش می دهد هر بار که قیمت کاهش می یابد و شما را وادار می کند که بدون توجه به چیزهای دیگر، مرتباً چمدان ها را روی هم بچینید.بنابراین برای هر کسی که به آینده بیت کوین اعتقاد دارد ، متوسط ​​هزینه دلار منطقی است.

اعم از افزودن نماد مناسب یا ایجاد onramps آسان برای استفاده از رمزنگاری،هنوز کارهای زیادی در این زمینه باید انجام شود و اینکه این را نباید فراموش کنیم که فناوری آسان کننده پرداخت های کوچک نیز هنوز بسیار کند پیش می رود و عقب مانده است.

به هر حال، نماد ساتوشی و محبوبیت روز افزونش گام های بسیار مهمی است که به کانال های پرداخت سریع مانند(لایتینگ نتوورک) Lightning Lab's Lightning Network و Blockstream’s Liquid (بلاک استریم لیکوئید)کمک می کند تا مدل های بلند پروازانه خود را به واقعیت روزمره تبدیل کنند.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۶,۰۷۹۱,۲۹۸,۷۶۱,۴۴۸ تومان