استخراج 1 بیت کوین چه میزان زمان می برد؟

با نزدیک‌ تر شدن سقف عرضه ۲۱ میلیون بیت‌ کوین، زمان استخراج یک بیت‌ کوین چند دقیقه می باشد؟

استخراج بیت کوین در کنار استخراج اتریوم و سهام اتریوم یکی از محبوب ترین سرمایه گذاری های ارز دیجیتال برای کسانی است که به دنبال سود می باشند. هزاران ماینر به خرید ریگ های ماینینگ و استفاده از مقادیر زیاد برق برای استخراج بیت کوین ادامه می دهند و انتقادهایی را برای تأثیرات زیست محیطی آنها به همراه دارد.

اگر به دنبال پیوستن به بازی ماینینگ هستید و یا فقط کنجکاو هستید که چگونه کار می کند در اینجا نگاهی کوتاه به استخراج بیت کوین داریم.

در حال حاضر هیچ راهی برای استخراج تنها یک بیت کوین وجود ندارد. در عوض ماینرهای ارز دیجیتال یک بلاک استخراج می‌ کنند و پاداش آن در حال حاضر 6.25 بیت کوین به ازای هر بلاک تعیین شده است.

استخراج هر بلاک 10 دقیقه طول می کشد. این بدان معناست که در تئوری، استخراج 1 بیت کوین (به عنوان بخشی از پاداش 6.25 بیت کوین) فقط 10 دقیقه طول می کشد.

با این حال مهم است که بدانید برای هر بلاک هزاران ماینر بیت کوین وجود دارد که هر کدام برای دریافت پاداش با یکدیگر رقابت می کنند.

وقتی ماینرهای بیشتری در شبکه وجود داشته باشد سختی استخراج افزایش می یابد. در نتیجه هر بلاک برای حل نیاز به توان محاسباتی بیشتری دارد و احتمالاً فقط افزایش می یابد زیرا هش بیت کوین به بالاترین حد خود نزدیک می شود.

به دلیل بعید بودن استخراج یک بلاک در یک ریگ، بسیاری از ماینرهای بیت کوین به یک استخر استخراج می پیوندند. استخرهای استخراج قدرت محاسباتی جمعی اعضای خود را ترکیب کرده و سود را بر اساس نسبت قدرتی که هر ماینر می آورد تقسیم می کنند.

نسبت توان و یا نرخ هش بستگی به تنظیمات استخراج ایسیک شما دارد. برای بیان این موضوع یکی از قدرتمندترین ریگ های ایسیک یعنی انت ماینر S19 Pro می باشد که دارای نرخ هش 110 TH/s است. این فقط 0.00088٪ از استخر F2Pool را تشکیل می دهد.

چه میزان بیت کوین را در روز می توان استخراج نمود؟

با 10 دقیقه زمان استخراج هر بلاک بیت کوین روزانه 144 بلاک استخراج می شود. این بدان معنی است که با نرخ فعلی پس از آخرین بیت‌کوین هاوینگ، هر روز 900 بیت کوین به عنوان پاداش در دسترس است.

در حال حاضر Foundry USA و Antpool دو استخر استخراج بزرگ هستند که به ترتیب مسئول 17.58٪ و 15.76٪ از کل نرخ هش می باشند.

با 144 بلاک استخراج شده در روز این بدان معناست که Antpool باید هر روز پاداشی معادل 141 بیت کوین دریافت کند که بین اعضای خود به اشتراک گذاشته می شود.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۳۰,۲۱۷۹۲۵,۰۹۴,۲۱۸ تومان