پلتفرم بلاک فای BlockFi چیست و چگونه کار می کند؟

BlockFi یک پلتفرم ارز دیجیتال محبوب است که حساب‌ های با بهره بالا و توانایی گرفتن وام در برابر ارزش کوین های شما را ارائه می‌دهد.

BlockFi که به خاطر APY های چشمگیر و کارمزدهای پایین شناخته شده است یک پلتفرم ارز دیجیتال محبوب می باشد.

اما مدل کسب و کار آنها دقیقا چگونه کار می کند؟ و آیا می توانید در رابطه با رمزارز خود به آنها اعتماد کنید؟

BLOCKFI چگونه کار می کند؟

برخلاف اکثر پلتفرم‌ های ارز دیجیتال محبوب BlockFi در اصل یک صرافی نیست. اگرچه آن ها چندین ارز دیجیتال را برای معامله ارائه می‌دهند.

BlockFi بیش از همه یک وام دهنده ارز دیجیتال است.

دو ویژگی اصلی آنها حساب‌ های بهره BlockFi و وام‌ های دارای پشتوانه ارز دیجیتال شامل وام دادن رمزارز شما با نرخ بهره بالا به وام‌ گیرندگان سازمانی و شرکتی است.

پرداخت های بهره ای که این وام گیرندگان بزرگ انجام می دهند همان چیزی است که BlockFi را اجرا می کند. BlockFi درصدی از سود پرداختی را نگه می دارد و بخشی از آن را با کاربرانی که حساب های بهره باز کرده اند و یا وام گرفته اند به اشتراک می گذارد.

این بخش خوبی از درآمد BlockFi است اما همه آن نیست. در این مقاله روش‌های دیگر کسب درآمد BlockFi را مرور می کنیم.

حساب های بهره BLOCKFI

کاربران می توانند تا 9.0٪ سود در ارز دیجیتال خود که ماهانه پرداخت می شود کسب کنند. هیچ کارمزدی و حداقل سپرده ای وجود ندارد.

کوین های پشتیبانی شده:

بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، چین لینک،USD، جمینی دلار، PAX، PAX Gold، تتر، بایننس دلار، DAI، یونی سواپ، بیسیک اتنشن توکن.

آن ها در بیشتر کوین ها به نرخ های پله ای بهره می پردازند یعنی جایی که با رسیدن سپرده ها به آستانه های مشخص نرخ ها کاهش می یابد.

وام های دارای پشتوانه ارز دیجیتال

کاربران می توانند USD، GUSD و USDC را تا 50 درصد از ارزش وثیقه ارز دیجیتال شما وام بگیرند.

وام ها با نرخ های بهره طبقه بندی شده بر اساس ارز و نسبت LTV ارائه می شوند که از 20٪ تا 50٪ متغیر است.

LTV ارزش وام شما به عنوان درصدی از ارزش وثیقه شما است. به عنوان مثال یک وام 500 دلاری با 1000 دلار وثیقه دارای LTV 50٪ خواهد بود.

وام های جدید 2% کارمزد مبدأ دارند. هیچ جریمه ای برای پیش پرداخت وجود ندارد و وام خود را در همان روزی که وثیقه خود را واریز کردید دریافت خواهید کرد.

BLOCKFI چگونه درآمد کسب می کند؟

بنابراین چگونه BlockFi می تواند چنین نرخ های سخاوتمندانه ای را در حساب های بهره خود بپردازد؟

BlockFi با قرض گرفتن پول با یک نرخ و وام دادن مجدد آن با نرخ بالاتر درآمد کسب می کند. کاربران ارز دیجیتال خود را به حساب های بهره BlockFi واریز می کنند و BlockFi آن را به وام گیرندگان نهادی و شرکتی وام می دهد که به نوبه خود سود می پردازند.

بخشی از این پرداخت‌ها به BlockFi می‌رود و بخشی نیز به کاربرانی می‌رسد که سپرده‌ هایشان در وهله اول امکان وام را فراهم کرده است.

برخی دیگر از راه‌ های کسب درآمد BlockFi عبارتند از هزینه‌ های برداشت، هزینه‌های مبدأ که از وام‌های دارای پشتوانه ارز دیجیتال آنها دریافت می‌شود، استخراج ارز دیجیتال، هزینه‌های حمایت مالی، و حق بیمه سرمایه‌گذاری در سایر تراست‌ها.

مزایا و معایب BLOCKFI

قبل از ثبت نام برای یک حساب کاربری مزایا و معایب BlockFi را مرور کنید.

مزایا:

  • بدون حداقل سپرده
  • بدون هزینه ماهانه
  • بدون کارمزد معاملاتی
  • تا 9.0% APY کسب کنید
  • بدون کمیسیون
  • مستقر و تنظیم شده توسط U.S.

معایب:

  • عقب نشینی آهسته
  • APY ضعیف است
  • بیمه FDIC یا SIPC نیست
  • بدون راهنمایی سرمایه گذاری

آیا BLOCKFI مورد اعتماد است؟

در حالی که وام دادن به ارز دیجیتال شما ریسک ذاتی دارد به نظر می رسد BlockFi تمام تلاش خود را برای ایمن نگه داشتن پول شما انجام می دهد.

متولی اصلی آنها جمینی دارای مجوز NYDFS (دپارتمان خدمات مالی نیویورک) است و به دلیل ارزش گذاری امنیت و رعایت مقررات بیش از همه شناخته شده است.

جمینی 95 درصد از دارایی های خود را در سردخانه نگهداری می کند.

آنها از یک سیستم مدیریت ریسک خودکار استفاده می‌کنند که همیشه موقعیت‌ های باز را در صورت تغییرات ناگهانی در بازار با قابلیت فسخ وام در کوتاه‌ مدت کنترل می‌کند.

به منظور اطمینان از برداشت قابل اعتماد از حساب های بهره مشتری BlockFi موجودی ذخیره را نیز مدیریت می کند.

سخن پایانی

همانطور که بانک‌ های سنتی خدمات استقراض و وام‌ دهی را برای پول‌ های فیات مانند دلار آمریکا ارائه می‌ دهند BlockFi نیز خدمات مالی را برای معامله‌ گران و سرمایه‌ گذاران ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند.

آنها پول خود را به دست می آورند و به دارندگان حساب های بهره BlockFi خود با وام دادن به وام گیرندگان سازمانی و شرکتی با نرخ های بالاتر از آنچه که دریافت کرده اند سود می پردازند.

اگرچه همیشه خطری در معامله و یا وام دادن به ارزهای دیجیتال وجود دارد.