چگونه می توان استخراج بیت کوین را شروع کرد؟

بیت کوین یک سیستم حاکم بر پول دیجیتال است. هیچ ارتباط مستقیمی با هیچ واحد پول واقعی ندارد و همچنین توسط هیچ دولت یا نهاد متمرکزی کنترل نمی شود. اما مردم می توانند برای خرید اقلام دنیای واقعی در خرده فروشی های بزرگ مانند Overstock.com و Expedia از آن استفاده کنند.

به منظور پردازش امن این معاملات، ماینرهایی برای حل مسائل پیچیده ریاضی با یکدیگر رقابت می کنند. ماینری که در حل معما موفق است، بلوکی به بلاکچین بیت کوین اضافه می کند و پاداش 6.25 بیت کوین دریافت می کند. در 1 نوامبر سال 2020 (۱۱ آبانماه سال ۱۳۹۹)، ارزش یک بیت کوین بیش از 18.000 دلار بود. به این معنی که هر استخراج کننده موفق بیش از 100.000 دلار بیت کوین دریافت می کند.

این نه تنها پاداش تلاش ماینر است بلکه روند استخراج، نحوه تولید و ورود بیت کوین جدید در گردش است.

نحوه استخراج بیت کوین

تمام استخراج ها با بلاکچین آغاز می شود. بلاکچین یک دفتر ثبت نام متمرکز آنلاین است که معاملات را در سراسر شبکه ثبت می کند. به گروهی از معاملات تأیید شده "بلوک" گفته می شود. این بلوک ها برای ایجاد یک "زنجیره" به هم گره خورده اند، از این رو اصطلاحا" به آن زنجیره بلوک یا بلاکچین می گویند.

در شبکه بیت کوین، هدف یک ماینر این است که با حل مسائل پیچیده ریاضی بلوک های جداگانه ای به زنجیره بلوک اضافه کند. این کار نیاز به قدرت محاسباتی و الکتریکی بسیار زیادی دارد. در حالی که بسیاری از ماینرها برای افزودن هر بلوک با یکدیگر رقابت می کنند، ماینری که معما را حل می کند در واقع بلوک را همراه با تراکنش های تایید شده آن به بلاکچین اضافه می کند. این ماینر پاداشی به میزان 6.25 بیت کوین دریافت می کند (از نوامبر 2020 (آبانماه سال 1399)).

نرخ پاداش به ازای هر 210.000 بلوک به نصف کاهش می یابد که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. این فرآیند که "نصف کردن" نامیده می شود، به صورت الگوریتمی اعمال می شود و از نرخ قابل پیش بینی و تغییرناپذیری معرفی بیت کوین های جدید در عرضه موجود اطمینان می یابد یعنی نگرانی های تورم را برطرف می کند.

به دلیل دشواری ذاتی استخراج بیت کوین،در مورد فرآیند استخراج تعداد زیادی مقررات وجود دارد.

برای استخراج بیت کوین به چه مواردی نیاز است؟

بیت کوین برای تنظیم دشواری لازم برای استخراج یک بلوک در هر 14 روز (یا هر 2.016 بلوک استخراج شده) طراحی شده است. هدف اصلی آن حفظ زمان لازم برای استخراج یک بیت کوین تا 10 دقیقه است. از آنجا که بیت کوین از سال 2009 (سال 1387) شروع به کار کرده است دشواری استخراج آن در حال حاضر بسیار زیاد است، به همین دلیل سخت افزاری قدرتمند برای استخراج آن مورد نیاز است.

به این نکته توجه کنید که کامپیوترهای خانگی معمولی حتی آنهایی که طبق استاندارد امروز از قدرت باورنکردنی برخوردار هستند، در اکوسیستم ماینرهای مدرن بیت کوین هیچ موفقیتی نخواهند داشت.

اولین و مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای استخراج بیت کوین، سخت افزار تخصصی استخراج به نام مدارهای مجتمع مخصوص برنامه یا ASIC است. قیمت یک دستگاه جدید ASIC از چند صد دلار تا 10.000 دلار است. اما قیمت سخت افزار استخراج تنها کسری از هزینه های انجام شده است. ASIC ها مقادیر زیادی برق مصرف می کنند که هزینه آن می تواند به سرعت از هزینه دستگاه با استفاده از آن بیشتر هم شود.

همچنین برای عضویت در شبکه بیت کوین باید نرم افزار استخراج بیت کوین را انتخاب کنید. دسترسی به آن تقریباً با سخت افزار متفاوت است. در واقع، بسیاری از گزینه های نرم افزار قابل اعتماد به صورت رایگان در دسترس هستند.

برای تعیین سودآوری استخراج بیت کوین، کلیه هزینه ها باید در نظر گرفته شود: سخت افزار، نرم افزار و برق. ارزش فعلی بیت کوین که به طور مداوم در نوسان است، همچنین مالیاتی که ممکن است پرداخت کنید را نیز باید در نظر گرفته شود.

ساخت هر بلوک تقریباً 10 دقیقه طول می کشد. اگر انرژی و منابع بیشتری به استخراج اختصاص یابد و زمان لازم برای استخراج یک بلوک کمتر از 10 دقیقه باشد، دشواری استخراج بیت کوین افزایش می یابد تا میانگین استخراج هر بلوک دوباره به 10 دقیقه برسد.

استخرهای استخراج

یکی از روش ها و شاید تنها راه سودآوری از استخراج بیت کوین می تواند استخرهای استخراج است. این کار ماینرها را قادر می سازد تا منابع خود را با هم جمع کنند و با اضافه کردن نیرو دشواری، هزینه و پاداش استخراج بیت کوین را تقسیم کنند. چندین استخر استخراج معروف بیت کوین در سراسر جهان وجود دارد، از جمله: F2Pool، Poolin و BTC.com.

هنگامی که به استخر استخراج پاداش داده می شود، ماینرها یک بخش بسیار کوچکی از این پاداش را دریافت می کنند. یک بیت کوین را می توان به هشت رقم اعشاری تقسیم کرد، به این معنی که یک معامله 0.00000001 بیت کوین می تواند توسط شبکه بیت کوین تسهیل شود. بنابراین هزاران ماینر بیت کوین را که از طریق استخرهای استخراج همکاری می کنند، در خود جای می دهد.

اما ممکن است ماینرها مدت زیادی منتظر بمانند تا با موفقیت پاداش خود را دریافت کنند. اگرچه این مسئله در حد حدس و گمان است، اما یک تحلیل نشان داده است که تلاش سخت افزار درجه یک ASIC برای دریافت یک بیت کوین از استخراج به عنوان بخشی از استخر، حدود 1200 روز زمان نیاز دارد.

مالیات

IRS ارزهای دیجیتال (از جمله بیت کوین) دریافت شده از استخراج را به عنوان درآمد تلقی می کند. یک ماینر نیازمند مستنداتی است که زمان استخراج بیت کوین را اثبات کند. بیت کوین بر اساس قیمتش در روزی که استخراج شده ارزیابی خواهد شد. اگر بعداً بیت کوین با قیمت بالاتری فروخته شود، ماینر باید مالیات سود سرمایه را بابت مابه التفاوت پرداخت کند.

اگر یک عملیات استخراج بخشی از تجارتی ثابت نباشد، تعهدات مالیاتی اضافی می تواند اعمال شود. این ماینرها احتمالاً 15.3٪ از درآمد سالانه خود را صرف مالیات می کنند.

چگونه می توان استخراج بیت کوین را شروع کرد؟

اگرچه استخراج بیت کوین بسیار دشوار و به ندرت سودآور است اما هنوز هم امکان پذیر است. در حالی که بهترین نتایج با عضویت در استخر استخراج حاصل می شود، می توان اقدامات زیر را برای سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین انجام داد:

  1. سودآوری را محاسبه کنید: هزینه های اصلی شامل هزینه برق و سخت افزار استخراج خواهد بود. هر سود عمدتا" به ارزش بیت کوین بستگی دارد که البته بی ثبات است.
  2. سخت افزار استخراج را دریافت کنید: پس از انجام محاسبات اولیه، انتظار داشته باشید از چند صد تا چند هزار دلار برای سخت افزار استخراج هزینه کنید.
  3. نرم افزار استخراج را انتخاب کنید: در مرحله بعدی، شما به یک بستری نیاز دارید که از طریق آن می توانید به بلاکچین دسترسی پیدا کنید و استخراج خود را مدیریت کنید. بسیاری از نرم افزارهای معروف استخراج بیت کوین برای انتخاب موجود هستند.
  4. کیف پول بیت کوین نصب کنید: وقتی بیت کوین استخراج کردید، به مکانی برای ذخیره آنها نیاز خواهید داشت که کیف پول بیت کوین نامیده می شود. کیف پول های دیجیتال به شما این امکان را می دهد تا بیت کوین های خود را در "ابر" ذخیره کنید اما یک هدف مشترک برای مجرمان اینترنتی است که کیف پول آفلاین، بیت کوین را در دستگاهی ذخیره می کند که از اینترنت جدا شده و امنیت بیشتری را ارائه می دهد.
  5. وارد استخر استخراج شوید: عضویت در استخر استخراج بیشترین شانس موفقیت را دارد.
  6. شروع به کار: پس از اتمام مراحل قبلی، می توانید استخراج را شروع کنید. اگرچه هنوز شرکت منفعل باشد اما تجهیزات همچنان باید به طور منظم بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به درستی کار می کند.
بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۴۹۵۸۹۷,۲۶۸,۱۹۲ تومان