استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند؟

یک علاقه مند به ارزهای دیجیتال که مایل است از طریق فرآیند استخراج استاندارد سود خود را بدست آورد یا با استفاده از ماینرهای خود به تنهایی عمل می کند یا به استخر استخراج می پیوندد که منابع استخراج شخص با منابع ماینرهای استخر جمع می شود تا با پردازش پیشرفته، استخراج را بهبود بخشد. در این مقاله نحوه کار استخرهای استخراج مورد بحث قرار می گیرد.

قدیمی ترین ارز جهان یعنی طلای فیزیکی، از طریق استخراج طلا به وسیله حفاری زمین پیدا می شود و طلای پنهانی را که در دسترس نیست کشف می کند. استخراج موفقیت آمیز باعث می شود که یک حفار منفرد یا یک شرکت حفاری صاحب طلا شود.

استخراج ارزهای دیجیتال به همین ترتیب کار می کند، زیرا سکه های مجازی را می توان با استفاده از برنامه های کامپیوتری به صورت دیجیتالی کشف کرد. سیستم بیت کوین این ارز را در حدود 21 میلیون بیت کوین محدود کرده است.

همه این بیت کوین ها در سیستم بلاکچین قرار دارند. بیشتر آنها قبلاً حفر شده و یا "استخراج شده اند" و متعلق به کاربران مختلف است، در حالی که بقیه در مرحله استخراج هستند و در نهایت در دسترس خواهند بود.

درک روند استخراج

استخراج ارز دیجیتال شامل دو عملکرد است: آزاد کردن ارز دیجیتال جدید به سیستم (مشابه کشف طلا) و تأیید و افزودن معاملات به دفتر عمومی بلاکچین. این کار با استفاده از یک کامپیوتر متصل به اینترنت انجام می شود که غالباً مجهز به دستگاههای سخت افزاری مخصوص استخراج و برنامه های نرم افزاری برای کنترل و مدیریت فرآیند استخراج است.

استخراج ارز دیجیتال یک فرآیند محاسباتی فشرده و محوری مانند حل معما است که به قدرت پردازش بالا همراه با مصرف برق زیاد نیاز دارد. ماینری که برای اولین بار معما را حل می کند، باید بلوک بعدی را در بلاکچین قرار داده و پاداش ها را دریافت کند. پاداش ها عبارتند از مالک شدن بیت کوین تازه منتشر شده یا دریافت کارمزد مربوط به معاملات انجام شده در این بلوک.

روند کشف ارزهای دیجیتال به گونه ای پیکربندی شده است که اگر ماینرهای بیشتری کار کنند، سطح دشواری بالا می رود. در حالی که کاهش تعداد ماینرها سطح دشواری را کاهش می دهد. پاداش ماینرها را به یک فعالیت برای کسب سودهای مالی تبدیل می کند. همانطور که بیشتر ماینرها سعی می کنند یک تکه از پای را بدست آورند، یافتن بلوک های جدید از نظر محاسباتی دشوارتر می شود و به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارد. این اغلب برای ماینرها غیر عملی و بسیار گران است.

اجتماع منابع: بیایید با همکاری یکدیگر بهتر کار کنیم

استخر استخراج را تصور کنید که یک مجموعه یا گروهی از ماینرها هستند که با هم کار می کنند تا شانس یافتن بلوک در سطح گروه را در مقایسه با سطح فردی افزایش دهند. از طریق چنین استخرهایی، ماینرها منابع محاسباتی فردی خود را با سایر اعضا ترکیب می کنند که قدرت پردازش مشترک آنها را افزایش می دهد و به دستیابی سریعتر به خروجی مطلوب کمک می کند.

برای اینکه بهتر تصور کنید به این تشبیه دقت کنید: یک حفار طلا که توانایی حفاری 100 متر مربع زمین در یک روز را دارد، 100 روز طول می کشد تا یک هکتار زمین را برای یافتن طلا جستجو کند. ترکیب 100 حفار طلا می تواند کار را فقط در 1 روز به پایان برسانند. طلای کشف شده می تواند به طور مساوی در بین 100 حفار تقسیم شود، با این فرض که همه تلاش یکسانی برای کشف مناطق اختصاص یافته به خود را داشته باشند.

به همین ترتیب می توان نه ماینر را ترکیب كرد كه هر كدام از آنها قدرت استخراج 335 مگاهش بر ثانیه (MH/s) را تولید می كنند تا خروجی تركیبی حدود 3 گیگاگهش تولید كنند. خروجی سریعتر است و شانس بیشتری برای کشف بیت کوین دارد.

با این حال این کار تلفیقی که با خروجی بهتر و شانس بیشتر همراه است، هزینه هایی نیز دارد. پاداش کسب شده از طریق استخراج ترکیبی در بین اعضای مختلف استخر تقسیم می شود، برعکس مالکیت انحصاری پاداش کسب شده از طریق استخراج فردی.

وظایف استخر استخراج

استخر استخراج اساساً به عنوان یک هماهنگ کننده برای اعضای استخر کار می کند. این وظایف شامل مدیریت هشهای اعضای استخر، جستجوی پاداش از طریق تلاشهای مشترک پردازش موجود، ثبت کار انجام شده توسط هر عضو استخر و اختصاص سهام پاداش به هر عضو استخر متناسب با کار انجام شده پس از تأیید مناسب است.

این استخر همچنین ممکن است از هر کاربر ماینری هزینه دریافت کند.

به دو روش می توان به هر یک از اعضای استخر کارها را اختصاص داد. روش سنتی شامل اختصاص کاربران یک واحد کاری متشکل از یک دامنه خاص از nonce که عددی است که ماینرهای بلاک چین برای آن محاسبه می کنند. هنگامی که کاربر استخر کاری که به او اختصاص داده شده را به پایان رساند، درخواست اختصاص یک واحد کار جدید را می کنند.

روش استخراج دوم این است که به اعضای استخر این آزادی را می دهد تا بدون دخالت استخر، هر مقدار که دوست دارند کار انتخاب کنند. این روش تضمین می کند که هیچ دو عضو از یک محدوده کاری استفاده نمی کنند، دقیقاً مانند هیچ دو حفار طلا که نباید یک قطعه از زمین را کشف کنند.

همچنین می توانند یک استخر از میان استخرها داشته باشد تا میزان تولید بیشتر شود.

استخرهای استخراج چگونه پاداشها را تقسیم می کنند؟

شناسایی موفقیت آمیز بلوک هش منجر به پاداش استخر می شود و سپس براساس مکانیسم اشتراک استخر به اشتراک گذاشته می شود. اشتراک ها توصیف می کنند که کامپیوترهای یک عضو خاص چه میزان کار در استخراج برعهده دارند.

دو نوع سهام وجود دارد: پذیرفته شده و رد شده. اشتراک های پذیرفته شده نشان می دهد که کارهایی که توسط یکی از اعضای استخر انجام می شود کمک قابل توجهی در کشف ارز دیجیتال جدید می کند و او این پاداش ها را دریافت می کند.

سهام رد شده نشان دهنده کاری است که به کشف بلاکچین کمک نمی کند و بنابراین هزینه ای برای آن پرداخت نمی شود. حتی اگر کامپیوتر یکی از کاربران کار خود را با موفقیت انجام دهد اما آن را برای آن بلوک خاص دیر ارسال کند، این کار رد شده است.

یک عضو استخر به طور ایده آل می خواهد که تمام سهام آنها پذیرفته شود. با این حال، سهام رد شده اجتناب ناپذیر است زیرا غیرممکن است که همه محاسبات کامپیوتر یک عضو در کشف سکه مفید باشد و همیشه به موقع ارسال شود.

کاربران استخر براساس سهام پذیرفته شده خود که به یافتن یک قطعه کوین جدید کمک می کند، پاداش می گیرند. یک سهم هیچ ارزش واقعی ندارد و به سادگی به عنوان یک روش حسابداری برای حفظ عادلانه توزیع پاداش عمل می کند.

براساس سهام پذیرفته شده، اعضا با استفاده از روشهای مختلف پاداش می گیرند که شامل موارد زیر است:

- پرداخت به ازای هر سهم (PPS): پرداخت فوری فقط بر اساس سهام پذیرفته شده توسط عضو استخر که به شما اجازه داده می شود بلافاصله درآمد خود را از موجودی موجود استخر دریافت کنید، انجام می شود.

- متناسب (PROP): در پایان دور استخراج، پاداشی متناسب با تعداد سهام این عضو نسبت به کل سهام موجود در استخر، ارائه می شود.

- حداکثر اشتراک برای هر سهم (SMPPS): روشی شبیه به PPS اما بازده را به حداکثر درآمد استخر محدود می کند.

- حداکثر پرداخت به اشتراک گذاشته شده برای هر سهم (ESMPPS): روشی مشابه SMPPS، اما پرداخت ها را به طور مساوی بین تمام ماینرها در استخر استخراج بیت کوین توزیع می کند.

سایر تغییرات عبارتند از روش هندسی دوگانه (DGM)، حداکثر پرداخت اخیر به ازای هر سهم (RSMPPS)، پرداخت محدود به ازای هر سهم با پاداش موخر(CPPSRB) و استخراج بیت کوین (BPM).

قبل از تصمیم برای عضویت در یک استخر خاص، ماینرها باید توجه داشته باشند که هر استخر چگونه پرداخت خود را بین اعضا تقسیم می کند و در صورت وجود چه هزینه هایی را از آن دریافت می کند. به طور معمول، استخرها ممکن است بین 1 تا 3 درصد به عنوان هزینه استخر دریافت کنند.

خط پایین

با محبوبیت روزافزون استخراج که به کمک دستگاه های پرسرعت سازگار با کامپیوترهای خانگی افزایش می یابد، احتمال سود واقعی از استخراج فردی در حال کاهش است.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۷,۴۵۱۱,۳۸۴,۲۴۶,۸۸۶ تومان