پروتکل نوسیس Gnosis چیست و چگونه عمل می کند؟

نوسیس دپ Gnosis dApp یک پلتفرم بازار پیش بینی است که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است. نوسیس در ژانویه 2015 تأسیس شد و هدف از طراحی این بود تا به کاربران اجازه دهد در مورد هر رویدادی حدس بزنند مانند اینکه کدام تیم ورزشی ممکن است در بازی بعدی خود برنده شود یا چه کسی ممکن است در انتخابات محلی برنده شود. نوسیس با کار بر روی یک شبکه غیرمتمرکز و اجازه دادن به کاربران برای ایجاد بازارهای خود به دلخواه تجربه ای منحصربه فرد و پلتفرم امن را برای کاربران خود ارائه می دهد.

نوسیس GNO چیست؟

نوسیس یک بازار پیش بینی منبع باز و غیرمتمرکز است که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. کاربران می توانند بازارهایی را ایجاد کنند که در آن بتوانند هر رویداد و یا نتیجه دلخواه خود را حدس بزنند.

با استفاده از پروتکل اتریوم نوسیس قادر است یک اکوسیستم امن و شفاف را تضمین کند. هدف پروتکل نوسیس تغییر پارادایم با ارائه کارآمدترین ابزار پیش‌ بینی در جهان و تعیین یک استاندارد جهانی برای بازارهای پیش‌ بینی است.

نوسیس چگونه کار می کند؟

نوسیس 3 محصول اصلی را برای کاربران GNO ارائه می دهد و این محصولات از 3 لایه مجزا برای ارائه یک تجربه مناسب برای کاربران استفاده می کنند.

لایه هسته نوسیس قراردادهای هوشمند اساسی را برای پلتفرم نوسیس فراهم می کند. لایه سرویس نوسیس منابعی را برای برنامه های مصرف کننده ارائه می دهد و برای ابزارهایی مانند چت بات ها و کوین های پایدار استفاده می شود. در نهایت لایه برنامه های کاربردی نوسیس که عمدتاً شامل ابزارهای جلویی است که بازارهای پیش بینی خاص و یا بخش های انتخابی مشتری را هدف قرار می دهد. برخی از برنامه ها توسط نوسیس و برخی دیگر توسط شخص ثالث ساخته شده اند.

شبکه آپولو که بازار پیش‌ بینی نوسیس می باشد به کاربر اجازه می‌ دهد تا بازاری را برای هر رویداد دلخواه ایجاد کند که در آن کاربران بتوانند موقعیت‌ هایی را بخرند و بفروشند تا در مورد نتیجه آن حدس بزنند. با گذشت زمان و یا رخ دادن رویدادهای مرتبط احتمال وقوع نتایج خاصی بیشتر می‌ شود که ارزش توکن‌ های مرتبط را افزایش می‌ دهد. پس از نهایی شدن رویداد توکن‌ هایی که نتیجه نهایی را نشان می‌ دهند ارزش کامل شرط‌ ها را دریافت می‌ کنند در حالی که بقیه توکن ها برای نتیجه دیگر بی‌ ارزش می‌ شوند.

نوسیس از حراج معکوس هلندی برای ICO خود استفاده کرد. سقف فروش 12.5 میلیون دلار بود.

با توجه به ساختار فروش جایی که اکثر توکن‌ ها بر اساس مقیاسی کشویی به تیم نوسیس می‌ رسند که بسته به مدت زمان فروش متفاوت است تنها 5 درصد از توکن‌ ها در واقع به خریداران عرضه می‌ شوند. بیش از 90 درصد از عرضه پیش فروش به تیم نوسیس اختصاص یافت زیرا خریداران از ترس از دست دادن آن کل عرضه 12.5 میلیون دلاری را در عرض 3 ساعت خریداری کردند. پس از تقاضای غیرمنتظره پیش‌ فروش تیم موافقت کرد که توکن‌ ها را به مدت یک سال قفل کند تا نگرانی‌ های خریدار در مورد انحلال دارایی‌ های تیم را کاهش دهد.

چه چیزی نوسیس را منحصر به فرد می کند؟

نوسیس ترکیبی از محصولات و ابزارهای منحصربه فرد را برای علاقه مندان به بلاکچین سنتی ارائه می دهد. ابزار پیش‌ بینی بازار به هر کسی اجازه می‌ دهد تا از برنامه‌ های پیش‌ بینی سفارشی‌ شده استفاده کند که به هر رویداد دلخواه امکان داد و ستد می‌ دهد.

GNO همچنین یک صرافی غیرمتمرکز و نوسیس سیف را ارائه می‌ کند که راهی امن برای مدیریت دارایی‌ های دیجیتال می باشد. نوسیس با سه خط تولید متقابل همراه با یک تیم فعال جهانی در برابر رقبای کمتر شناخته شده متمایز است.

چه چیزی به نوسیس ارزش می دهد؟

نقش توکن GNO نگهداری و راه اندازی شبکه نوسیس است. کاربران با شرکت در فعالیت‌ های مختلف در شبکه نوسیس عمدتاً با شرکت در رویدادهای بازار و گمانه‌ زنی ارزش خود را درک می‌ کنند. برگزاری GNO به کاربران این امکان را می دهد که از قراردادهای هوشمند GNO استفاده کنند، تراکنش ها را در شبکه انجام دهند و در رای های حاکمیتی شرکت نمایند.

چند کوین نوسیس GNO در گردش است؟

نوسیس GNO دارای یک منبع در گردش 1,865,027 توکن و مجموع حداکثر عرضه 10,000,000 توکن GNO است که این عرضه هرگز افزایش نخواهد یافت.

نوسیس چگونه ایمن می شود؟

پلتفرم نوسیس از مجموعه ای از قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی پلتفرم اتریوم استفاده می کند. از آنجایی که قراردادهای هوشمند در شبکه اتریوم میزبانی می شوند امنیت پایه نیز توسط نودها و ماینرهایی که شبکه اتریوم را با استفاده از اثبات کار POW ایمن نگه می دارند، کنترل می شود. پلتفرم نوسیس ممیزی های منظمی را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که کدهای موجود در قراردادهای هوشمند آنها به روز، ایمن و مطابق با چارچوب فعلی اتریوم است.

نوسیس همچنین دارای یک برنامه جایزه عمومی باگ است که در آن به ازای هر اشکال گزارش شده تا 100000 دلار جایزه می دهد.

سایر اطلاعات فنی

  • فومو FOMO: یعنی ترس از دست دادن. اضطراب از اینکه یک رویداد هیجان انگیز و یا جالب ممکن است در حال حاضر در جای دیگری رخ دهد.
  • حسابرسی: بازرسی رسمی از کد یک فرد یا سازمان معمولاً توسط یک نهاد مستقل.
  • اثبات کار PoW: ماینرها برای حل بخشی از داده با هم رقابت می کنند که تولید آن دشوار است اما تأیید آن برای دیگران آسان است.
  • مزایده هلندی: ساختار بازاری است که در آن قیمت دارایی‌ ها پس از پذیرش همه پیشنهادات تعیین می‌ شود تا به بالاترین قیمتی برسد که دارایی‌ ها می‌ توانند به فروش برسند.

نحوه استفاده از نوسیس GNO

آپولو نام پلتفرم بازار پیش بینی نوسیس است. کاربران می توانند با استفاده از شبکه آپولو بازار و یا دارایی های دیجیتال ایجاد کنند. توکن هایی که کاربران ایجاد می کنند دارایی های توکن شده ای هستند که می توانند اطلاعات مختلفی مانند استراتژی های سرمایه گذاری، اطلاعات و یا حتی دارایی های واقعی را نشان دهند. کاربران می توانند از وب سایت نوسیس به شبکه آپولو دسترسی داشته باشند.

Dutchx یک صرافی غیرمتمرکز DEX است که از توکن‌ های ERC-20 پشتیبانی می‌ کند و به هر کسی اجازه می‌ دهد تا هر جفت توکن را اضافه کند. Dutchx از فرمت حراج هلندی برای جلوگیری از پیشروی، مشکلات با نقدینگی کم و ریسک شخص ثالث استفاده می کند. صرافی غیرمتمرکز Dutchx از طریق صفحه اصلی نوسیس قابل دسترسی است.

نوسیس سیف یک کیف پول مولتی سیگ ایمن است که می تواند توسط یک تیم و یا یک فرد برای مدیریت دارایی های ارز دیجیتال استفاده شود. کاربران باید به وب سایت نوسیس سیف بروند و یا از برنامه وب استفاده کنند یا کلاینت مربوطه را دانلود کنند. نوسیس سیف مانند یک کیف پول سنتی عمل می کند اما برخی از ویژگی های اضافی را نیز ارائه می دهد مانند نیاز به چندین امضا برای جابجایی وجوه. این امر باعث می‌ شود تا تیم‌ هایی که می‌ خواهند گزینه‌ ای امن برای مدیریت وجوه و یا حقوق و دستمزد داشته باشند بسیار راحت باشد.

نحوه انتخاب کیف پول نوسیس

نوع کیف پول نوسیسی که انتخاب می‌ کنید احتمالاً به این بستگی دارد که می‌ خواهید از آن برای چه استفاده کنید و چه میزان باید ذخیره نمایید.

کیف پول سخت افزاری و یا کیف پول سرد امن ترین گزینه را با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین فراهم می کند. هر دو کیف پول سخت افزاری لجر و ترزور راه حل های ذخیره سازی برای GNO را ارائه می دهند. کیف پول‌ های سخت‌ افزاری می‌ توانند کمی بیشتر منحنی یادگیری را در بر گیرند و گزینه گران‌ تری هستند. به این ترتیب آنها ممکن است جهت ذخیره مقادیر بیشتری از GNO برای کاربران با تجربه تر مناسب تر باشند.

کیف پول های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می دهند و استفاده از آنها رایگان و آسان است. آنها برای دانلود به عنوان برنامه های موبایل و یا دسکتاپ در دسترس هستند و می توانند نگهدارنده و یا غیر حضانت باشند. با کیف‌ پول‌ های نگهبانی، کلیدهای خصوصی از طرف شما توسط ارائه‌ دهنده خدمات مدیریت و پشتیبان‌ گیری می‌ شوند. کیف پول‌ های غیرحضانت از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌ کنند. اگرچه راحت هستند اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول ‌های سخت ‌افزاری دارند و ممکن است برای مقادیر کمتری از نوسیس و یا بیشتر کاربران مبتدی مناسب‌ تر باشند.

کیف پول های آنلاین و یا کیف پول های وب نیز رایگان و آسان برای استفاده هستند و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی می باشند. با این حال آنها کیف پول های داغ محسوب می شوند و می توانند نسبت به جایگزین های سخت افزاری و یا نرم افزاری از امنیت کمتری برخوردار باشند. از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم برای مدیریت GNO خود اعتماد دارید باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب آنها برای نگهداری مقادیر کمتر و یا برای معامله گران با تجربه بیشتر مناسب هستند.

نوسیس استیکینگ

نوسیس به کاربران اجازه می دهد تا با قفل کردن توکن های خود در یک قرارداد هوشمند توکن های OWL ایجاد کنند. این توکن های قفل شده قابل معامله نیستند و دوره قفل و مقدار OWL اعطا شده متفاوت می باشد. این تنها راهی است که کاربران می توانند توکن های OWL ایجاد کنند و از آنها برای پرداخت هزینه در شبکه آپولو استفاده می شود.

جمع بندی

نوسیس یک ارز دیجیتال معتبر است که با موانع متعددی مواجه شده و از آن عبور کرده است. با این حال نوسیسدر حالی که به جلو می رود با موانعی روبرو می شود. DAO نیاز به حکمرانی فعال دارد و این مستلزم ایجاد انگیزه است. نوسیس همچنین نیاز به پذیرش دارد و به جذب توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های کاربردی مفید در بالای شبکه GNO متکی است. موفقیت و یا عدم موفقیت نوسیس به عنوان یک پلتفرم به شدت به این نتایج بستگی دارد.

اتریوماتریوم
اتریوم$۱,۱۲۹۳۵,۸۵۳,۸۶۲ تومان
:kriptomat.io