چگونه می توان از بازی های آنلاین کریپتویی GameFi درآمد کسب کرد؟

بازی آنلاین دیگر فقط یک سرگرمی نیست.

GameFi یکی از داغ ترین گرایش های جدید است که از صنعت رمزنگاری پدید آمده است و ترکیبی از منابع مالی غیر متمرکز (DeFi) و توکن های غیر قابل تعویض (NFT) با بازی های آنلاین مبتنی بر بلاکچین می باشد.

بر خلاف بسیاری از بازی های آنلاین سنتی که بر اساس مدل "پرداخت برای برنده شدن" عمل می کنند و به بازیکنان اجازه می دهند تا برای به دست آوردن مزیت نسبت به دیگران و ارتقاء خریداری کنند، GameFi یک مدل "بازی برای کسب درآمد" را معرفی می کند. این مفهوم شامل دادن انگیزه های مالی به بازیکنان برای بازی و پیشرفت در بازی ها است. در برخی موارد به گیمرها اجازه می دهد تا با این کار درآمد تمام وقت کسب کنند.

چگونه عمل می کند؟

همه اشیاء در این نوع بازی ها به صورت NFT هستند. به مواردی مانند قطعه زمین، آواتار، لباس، سلاح و شمش طلا فکر کنید. هنگامی که بازیکنان این موارد را از طریق گیم پلی پیدا کرده و به آن دست پیدا می کنند بسیاری از آن ها می توانند این موارد را با دیگران در بازارهای دیجیتال با NFT های مختلف معامله کرده و یا در ازای ارز دیجیتال بفروشند.

بسته به اینکه کدام بازی انجام می شود کاربران می توانند با اختصاص زمان و ارتقاء شخصیت خود پتانسیل درآمد خود را افزایش دهند و ساختارهای درآمدزایی در سرزمین خود ایجاد کنند که سایر گیمرها برای استفاده از آن هزینه می کنند یا با دیگران در مسابقات رقابت می کنند.

به منظور پیگیری مالکیت هر بازیکن همه داده های NFT و معاملات ارزهای دیجیتال در یک بلاکچین عمومی ذخیره می شوند. این یک نوع فناوری توزیع شده و ثبت دیجیتال است که توسط شبکه جهانی کامپیوترها نگهداری می شود. استفاده از این فناوری در بازی مزایای متعددی را به همراه دارد از جمله اینکه:

  • بازیکنان به راحتی می توانند مالکیت اقلام درون بازی خود را اثبات کنند.
  • تنها یک نقطه شکست وجود ندارد به این معنی که اگر شرکت اصلی بازی سازی مشکلات فنی را تجربه بازیکنان دیگر در معرض خطر از دست دادن مالکیت خود قرار نخواهند گرفت.
  • مواردی که در جریان گیم پلی به دست می آید قابل جعل، حذف و یا از بین رفتن نیستند.
  • ارزهای دیجیتال بومی بازی را می توان بدون نیاز به تسویه و یا نگه داری ارسال و دریافت کرد.

برخی بازی ها همچنین شامل عناصر DeFi مانند شرط بندی می شوند یعنی جایی که بازیکنان می توانند توکن های خاصی را قفل کرده تا بتوانند سود سالیانه را دریافت کنند و پاداش های دیگری را که می توانند برای خرید سایر موارد درون بازی ذخیره و یا محتوای جدید را باز کنند.

آنچه برای بازی کردن نیاز دارید

به منظور شرکت در هر یک از این بازی ها برای کسب درآمد کاربران باید موارد زیر را انجام دهند:

  • ایجاد کیف پول ارز دیجیتال: برای ذخیره ارز دیجیتال، NFT و انجام معاملات درون بازی. این که به کدام کیف پول نیاز دارید بستگی به این دارد که بازی بر اساس کدام بلاکچین ساخته شده است. به عنوان مثال متامسک که یک سرویس کیف پول ارز دیجیتال مبتنی بر اتریوم است با هر بازی GameFi که بر روی اتریوم ساخته شده کار خواهد کرد.
  • خرید اقلام اولیه: دانلود همه بازی های GameFi رایگان است. با این حال بسیاری از بازیکنان را برای شروع ملزم به خرید کاراکترها، توکن ها و یا کارت ها می کنند.
  • کیف پول ارز دیجیتال از پیش تأمین شده: برای خرید اقلام اولیه و ادامه کار باید کیف پول ارز دیجیتال خود را با یک ارز دیجیتال خاص تأمین مالی کنید. برای مثال Cryptoblades از کاربران می خواهد متامسک را دانلود کرده، بایننس کوین (BNB) خریداری کرده و آن را با ارز دیجیتال بازی معامله کنند.

برترین بازی های GameFi در حال حاضر

برای بازیکنانی که به دنبال مشارکت در این بازی های مبتنی بر بلاکچین هستند و شروع به کسب ارز دیجیتال و NFT می کنند در زیر برخی از بازی های برجسته موجود را بیان می کنیم:

Alien Worlds

در این بازی بازیکنان به جهان بیگانه ای متشکل از چندین سیاره ملحق می شوند که در آن باید برای منابع کمیاب بجنگند و رمز ارز بومی بازی تریلیوم (TLM) را استخراج کنند. همچنین

بازیکنان می توانند با یکدیگر مبارزه کره، به جستجو بپردازند و با اجاره زمین خود به دیگران درآمد بیشتری کسب کنند.

Alien Worlds اولین بازی ای بود که از 100000 کاربر عبور کرد و در حال حاضر بیش از 2.5 میلیون بازیکن دارد. این تا حدی به دلیل رایگان بودن بازی و این واقعیت است که دنیای متاورس آن در چندین بلاکچین از جمله WAX، اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس گسترده شده است.

CryptoBlades

CryptoBlades یک بازی نقش آفرینی مبتنی بر وب است که از بازی های سنتی مانند Skyrim و یا Dark Souls تقلید می کند. بازیکنان می توانند برای به دست آوردن توکن های SKILL با هیولا ها بجنگند و یا حملات درون بازی را کامل کنند. بازیکنان می توانند برای کمک به نبردها اسلحه بسازند تا برتری خود را نسبت به حریف خود افزایش دهند و یا قدرت خود را افزایش دهند. سپس این اقلام را می توان در بازار آزاد معامله کرد.

گیم پلی آن نیز ساده است. چهار مولفه اصلی آتش، خاک، رعد و برق به هر شخصیت، سلاح، ویژگی و دشمن اختصاص داده شده است. هر جزء نقاط قوت و ضعف خود را دارد که بازیکنان باید از آن ها استفاده کرده و استراتژی هایی را برای غلبه بر حریف خود ایجاد کنند.

Axie Infinity

جهانی الهام گرفته از بازی های گوگل یعنی جایی که می توانید هیولاهای دیجیتالی به نام "Axies" بخرید، مراقبت کنید، پرورش دهید و معامله کنید. Axie Infinity ساید چین مخصوص خود را اجرا می کند تا بتواند گیم پلی و مقیاس موثر را بهینه کند.

این بازی دارای پتانسیل درآمدزایی بالایی است اما برای پرورش، مراقبت و معامله در محورهای کمیاب یا منحصر به فرد به مشارکت بالایی نیاز دارد. این هیولاها می توانند برای به دست آوردن توکن های SLP با یکدیگر نبرد کنند یا برای جستجوی منابع اعزام شوند.

Upland

Upland یک متاورس NFT است که به موازات دنیای ما ساخته شده است. جایی که بازیکنان می توانند املاک مرتبط با آدرس های واقعی را خرید، فروش و یا معامله کنند. سپس کاربران می توانند بازی کنند، مشاغل را اداره کرده و با سایر Uplander ها در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

بازیکنان دارای یک نماد هستند که می تواند در سراسر شهر گشت و گذار کنند و به دنبال املاک موجود برای خرید باشند و یا می توانند از املاک بازیکنان دیگر دیدن کنند. برای به دست آوردن پاداش های ویژه UPX و افزایش درآمد یک ملک کاربران می توانند مجموعه ای را تکمیل کنند. هرچه ویژگی های یک رنگ بیشتر باشد ارزش آن ها بیشتر است.

Splinterlands

این یک بازی ایجاد کارت دیجیتالی است که در آن بازیکنان مجموعه ای از کارت ها با توانایی ها و آمارهای مختلف را ایجاد کرده و از آن ها برای نبرد با دیگر بازیکنان استفاده می کنند. هر کارت با NFT نشان داده می شود و قابل معامله است. بازی متکی به مبارزه یک به یک است که در آن پارامترهای نبرد به صورت تصادفی به بازیکنان اختصاص داده می شود.

سپس هر دو بازیکن زمان محدودی برای ساختن یک دسته کارت دارند که از آن ها برای مبارزه با یکدیگر استفاده خواهند کرد.