تتر Tether ممکن است به ته خط خود برسد

USDT معمولاً به‌ عنوان فرزند مشکل‌ دار در بین تمام استیبل‌ کوین‌ ها دیده می‌ شد اما همه چیز به سرعت تغییر کرد زیرا (TerraUSD (UST تنها برای خراب شدن و سوختن وارد تصویر شد. در زمان انتشار این استیبل کوین سابق با قیمت 0.1258 دلار معامله می شد و دارای ارزش بازار 44 بود. در مقایسه تتر وضعیت بسیار بهتری به نظر می رسید اما آیا ثبات آن نیز یک توهم است؟

CryptoWhale این تحلیلگر ارزهای دیجیتال که به نظرات مخالف معروف است در توییتی نوشت که انفجار تتر در حال نزدیک شدن است. ممکن است این اظهارنظر عجیبی از سوی تحلیلگر مذکور نباشد که قبلاً اخلاق تتر را مورد انتقاد قرار داده بود. اما آنچه نگران کننده بود نموداری بود که ارزش بازار در حال سقوط تتر را نشان می داد.

در واقع در زمان انتشار ارزش بازار USDT به شدت کاهش یافته بود تا به سطوحی که آخرین بار در دسامبر 2021 مشاهده شده بود بازنگری کند. این یک نشانه نگران کننده برای سرمایه گذاران است حتی اگر رتبه بندی ارزش بازار USDT تغییر نکند. با این حال شایان ذکر است که در زمان انتشار تتر با قیمت 0.999 دلار معامله می شد.

undefined

اگر این دلیل کافی برای هوشیاری نبود عرضه تتر در صرافی‌ ها در روزهای اخیر بیش از دو میلیارد افزایش یافت به‌ ویژه افزایش شدید استیبل کوین‌ ها که از اوایل ماه می به صرافی‌ ها بازگشتند.

در حالی که بسیاری از این موارد با قطع موقت تتر همزمان شد این روند حتی پس از آن نیز ادامه داشت و عرضه تتر در صرافی‌ ها به ATH رسید.

با این حال تعبیر دیگر این است که سرمایه‌ گذاران USDT خود را به صرافی‌ ها می‌ آورند تا شیب را بخرند و با آلت‌ های جدید کنار بیایند.

undefined

تتر ادعا کرد که همه چیز طبق معمول انجام می شود و به گزارش 16 مه توسط Glassnode اشاره نمود: اگر به عرضه USDT نگاه کنیم می بینیم که در واقع بیش از 7.485 میلیارد دلار USDT طی هفته بازخرید شده است. کل عرضه USDT از نزدیک به 81.237 میلیارد ATH به 75.75 میلیارد دلار کاهش یافت.

تتر ممکن است در یک بند کوتاه باشد اما یک استیبل کوین که به سرعت برنده می شود چیزی نیست جز USD Coin که به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شد. داده‌ های Santiment حاکی از این افزایش مداوم ارزش بازار از 12 مه است حتی در حالی که ارزش بازار تتر در حال سقوط بود.

undefined

در همین حال گزارش Glassnode نشان می‌ دهد که سرمایه‌ گذاران رمزارز ممکن است در مورد استیبل کوین خود تجدید نظر کنند.

تترتتر
تتر۳۱,۷۶۸ تومان
TerraClassicUSDTerraClassicUSD
TerraClassicUSD$۰.۰۵۶۲۵۹۱,۷۸۷.۲ تومان
:ambcrypto.com